8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • El Deloro
    #7037
    Már próbáltam utánnaolvasni, de megkérdezném, hogy PVP-re privateer és NO mellett milyen érvek szólnak ? (és melyikkel lehet intenzívebben pvpzni?)
  • Jockey
    #7036
    resetel a map, asszem 2-3napig békeszünet van addig visszaáll minden és indul újr a banzáj, azaz mindenki visszakapja a kezdéskori kikötit és indul a buli
    előnye, hogy kapsz attól fűggöen nyertes vagy vesztes vagy city tokeneket, amiket értékes cuccokra lehet beváltani szanjózsiban.
    Mielőtt bárki elherdálná, érdemes megnézni miket lehet kiváltani belőlük, mert nagyon értékes és jó general fittingek is elérhetőek, szal ne essen neki mindenki mark of vicrtoy vagy egyéb cserébe, mert később megbánhatja, MOV elérhető pvp-l is, conquest token meg csak map resetkor..
  • Jockey
    #7035
    őszintén szólva én ehhez sokat nem tudok hozzá fűzni..
    teljesen inkompetens vagyok craftba, ha elmondjátok konkrétan mit hogy, akkor tudok segíteni, de maradjunk annyiban utoljára wow bétába craftoltam anno pár poiton-t..:-p
  • CptXecutor
    #7034
    Már csak 28, és igen, ők a legkeményebbek. Kalózok a 2. helyen vannak. Egyébként mi történik victory esetén? Resetel a map, minden visszaáll a kezdeti állapotba? (csak a kikötők) Vagy teljes wipe indul?
  • gstup
    #7033
    Szerintem csak jobbnak tűnik.Nézd meg a full broadsideot az oldalon amit belinkelte.Össze lehet hasonlítani.Jobb a wendené.És nem tetszik a a couronne mc 1st rates defje sem (10-es az összes érték).+ A valianttal állandóan lemararod a pb-ben a grouppomtól,mert olyan lassan indul.Akkor mi lenne egy couronnal mc-vel?!:)
  • Shion
    #7032
    Én mindenképpen támogatom a közös kraftolást, mivel a helyszűke miatt egy ember csak akkor képes egy komplett hajóhoz minden alapanyagot kitermelni és magát a hajót összeszerelni, ha jópár accountot futtat egyidőben. Ugyebár az ingyenes accounton van 2 Economy Slot, a Premium-on már 10. Utóbbi esetében jön össze a 4-5 account szükséglet. Az ingyenes accountok esetén szükséges account darabszámát meg számolja ki az, aki ebben érdekelt. :) Szóval rengeteg teendő van, ami időben is sok. De 4-5 ember között szétosztva már kezelhető.

    Arra gondoltam, hogy a 4-5 account teendőit szét lehetne osztani úgy is, hogy egy account ne csak egy-egy Raw Materials termelésében merüljön ki, hanem tudjon pár Manufactured Material-t vagy egyéb Ship Outfitting-et is készíteni. Például olyanra gondoltam, hogy valaki rááll a fém kitermelésre, de van neki Forge-a (kohó)is, máris tud ágyúgolyókat és egyéb nyalánkságokat is készíteni.

    A fenti gondolat menet alapján az alábbi kategóriákat tudtam összeállítani a wiki-n található receptek alapján:
    - fém: fém+kő kitermelés, ágyúgolyó és fémtermék gyártás
    - kifőzde: növény és fa termelés, hordókészítés, rum és bor kifőzés
    - puskapor: kén, salétrom, fa termelés, puskapor készítés (pl. ágyúgolyóhoz is kell)
    - szövet: kender és fa termelés, vitorla és kötél gyártás
    - ellátmány: növény és állat termesztés, étel és bőr készítés

    Az igazat megvallva, nem volt könnyű a fenti kategóriákat megalkotni, mivel nagyon sok átfedés van a receptek alapanyag igénye között. Így szoros együttműködés lesz szükséges a krafterek között.

    Na jó, egyeztessünk még, mert még nekem sem 100%-ig világos minden. Például egyelőre nem tudom, mire jó a kifőzde és az ellátmány, illetőleg a fakitermelés nincs külön kiemelve, viszont szinte mindenhova kell.

    De épp ezért jó egy ilyen fórum és a kommunikáció, hogy meg tudjuk osztani egymással a tudásunkat és tapasztalatainkat :)
  • Fritz Von...
    #7031
    Egyébként hiába mondod, a Couronne MC simán jobb, mint a játékban benne hagyott 3rd rate hajók. Jobb az armorja, és a tűzereje pedig ugyanolyan, mint a Wendené. Manőverezési képessége ennek is zéró, de port csatákban simán ér annyit, mint a 3rd ratek, sőt, armorban hozza a 2nd szintet is.
  • gstup
    #7030
    Egy kis segítség kezdőknek és nem kezdőknek is: http://potbs-companion.net/shipyard/shiplist.php
  • Fritz Von...
    #7029
    Arra gondoltam, hogy vasárnap délutánra / estére össze kéne hozni egy craft megbeszélést.
    A TS-en már beszéltünk erről, hogy lenne a legjobb megszervezni a dolgokat. Egy biztos, már nem kell fosni annyira a süllyedéstől, mert végre van normális pénz a játékban. És viszonylag kis időráfordítással szép pénzt lehet beszedni, amiből simán lehet finanszírozni a napi egy hajó buktát is (jó, nem 3rd rate, hanem sima, lineship bundle nélkülire gondolok).

    Mi lenne azu igazságos craft? Ha úgy csináljuk, hogy hajógyártó ember mellé csatlakozik a guild, akik csak alá termelnek, akkor akik nyersanyagot termelnek, nem lesz pénzük ebből. Ha nagy hajót kell legyártani, milyen arányban osszuk szét a mondjuk 1millió dublonos gyártási költséget (ennyi a create ship gomb megnyomása)?

    Ezért én arra gondoltam, hogy 4-5 accountnak kéne összeállnia. Accountot mondok, mert én befizettem a régi mellé két másikat is, ezért most én 3 accon állítom fel a cuccaimat. Tehát ha 4-5 account áll össze, akkor azzal lehet hajót gyártani, és már venni sem kell semmit hozzá senkitől. Ki kéne okosítani egy ideális setupot, és ehhez meg jelentkezőket kell keresni. Ha pedig nagy hajóba vágunk, akkor a kis csoportok kisegíthetik a másik csoportot. Így 20 fős létszám esetén 4 hajógyárunk tudna működni folyamatosan.

    Vélemények? Ötletek?




  • Fritz Von...
    #7028
    Aham. :)

    Egyébként miheztartás végett: a spanyolok nagyon kemények most a szerveren. Nagyjából 40 pontra vagyunk a map megnyerésétől.
  • Fritz Von...
    #7027
    Nem arról van szó, hogy kinek van, hanem nekem speciel még nem állt fel a hajógyáram teljesen. Ma megyek egy kört az épületeimben, kiszedem amit termeltek, és megnézem, mi jön össze. Ha van annyi, akkor tudok csinálni.

  • Bandras DaSilva #7026
    Elvileg ma este már leszek. tegnap lejött a cucc csak nem volt időm belépni. Várom már:)
  • Hunor1
    #7025
    >>>>>>>>>>>>>> Hirdetés >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    Valakinek van-e Posti deedje ? Az NO-val 20Lev. lettem és kellene egy Posti. Délután kellen ha felmegyek a szerverre. Jó lenne ha nem idegenektől kellene megvenni. ki is tudom fizetni, vagy adok érte expert carpentert. Ha van hajó írjatok mailt hogy egyből lássam ha van készen.

    köszi.

    Zappa kapitány :)
  • Jockey
    #7024
    jelenleg az 50es alt huzzak a kicsit fleetgrindben, jah..
  • El Deloro
    #7023
    Sokat játszotok együtt, illetve vannak akik kisebbek járnak együtt fejlődgetni? (group-ban)
    A privateer és a Naval OFficer közt gondolkodom. Ha folyton együtt akkor NO szerintem.
  • Torzonborz
    #7022
    zsííír. enyém a kocsma meg az örömjányok :P
  • Fritz Von...
    #7021
    Az már törlődött. Azonban a LosConq megszerezte Maracaibót, mi vagyunk a politikai erő. :)
  • Hunor1
    #7020
    Ja, a klán-oldalt nem nyitjátok meg újra?
  • Hunor1
    #7019
    csetelni.

    -ja tegnap bent voltama TS 3 POTBS szobában, de nem hallottam semmit, csak szöveges üzenetet tudtam küldeni...valamit rosszul állítottam be?
  • Hunor1
    #7018
    Ha más nációval kezdesz akkor még csatelni sem lehet, illetve nem lehet felvenni a friends-listára.Igy csak legfeljebb az a lehetőség lenne ha egy helyen álltok, és egxmásra ráklikkelve küldtök üzenetet.. de ennek nincs sok értelme.Úgyhogy jobb ha te is spanyol oldalre jösz.A hajók ugyanazok minden félnél úgy is, nincs specko.
  • Snipa
    #7017
    Jah tudsz, de nem velunk hanem ellenunk! ;-)
  • El Deloro
    #7016
    Angolok milyenek a játékban, illetve, angolként tudnék veletek játszani ? (ahogy olvastam legtöbben spanyolok vagytok)
  • CptXecutor
    #7015
    Nálam full sávval jött végig, igaz nekem csak 2 megbitem van, de 220-al repesztett lefelé. :) Az meg hogy a szerverek tele vannak, elvileg nem szabadna hogy befolyásolja, mert ha van egy kis eszük, ami szerintem megvan, akkor egy külön update szerverről töltjük le a klienst.
  • El Deloro
    #7014
    Valahonnan nem lehet letölteni a klienst?
    Ennél lassabb letöltéssel főleg launcherrel még nem volt dolgom.

  • Fritz Von...
    #7013
    Snipáék jönnek, már csak Lera kéreti magát, mint a... :)
  • gstup
    #7012
    PST 1-4-ig állnak a serverek.
  • Jeffjohnson
    #7011
    Köszi délután v. este fele jelentkezem.
  • Torzonborz
    #7010
    inkább gyertek LC-be Snipával :P
  • Fritz Von...
    #7009
    Én úgy gondolom, hogy először legyünk meg, jöjjünk össze megint a LosConqban, és utána megbeszéljük a TS-t is.

    Akiknek van meghívási joguk (karakternevek, akik online lehetnek):

    Szabdal Rendbetesz - Negra Viuda
    Bronz Marten, Silver Marten, Iron Marten (meg mindenféle fémek Marten):)
    Francisco Coronado, Francisco Pizarro, Hernando de Soto, Xavier Clemente, Diego Corrales - én, három accal, valamelyik bent van. :)


  • Burca
    #7008
    Sztem meg sokkal jobb ha mindenki egy helyen van és ha jön egy adhoc csata akkor csak átugrasz a másik szobába vagy pedig be tudnak ugrani és megkérni hogy segitsetek :P
  • Shion
    #7007
    Fritz #6858-as hozzászólása:

    "Aki érdekel a Los Conquistadores guild, az ingame keresheti:

    Szabdal Rendbetesz
    Silver Marten
    Francisco Coronado

    Valaki csak lesz majd. :)"
  • Jeffjohnson
    #7006
    Kinél lehet jelentkezni a Los Conq-ba? (22es Privateer)
  • CptXecutor
    #7005
    Ezt én is megfigyeltem. Küldetéseken sokkal intelligensebbnek tűnnek, emberszerűen viselkednek.
  • Hunor1
    #7004
    NPC_k hülyék alapból.Tegnap egy Van Hoornnal(12 level)kicsináltam egy MC Capricieus fregattot ( 38 lev),Mert hülyék kifordulni.Míg a küldikben egyrészt sokszor 0-ra le kell pusztítani őket, fordulgatnak, igyekeznek az épp felüket mutatni.Váltogatják az ammot is, van hogy a kötélzetre mennek rá és mozgásodban erősen gátolnak, vagy legénységet tizedelik stb.Ráadásul sokszor szirtek, lagunák között nincs helyed neked sem sokat manőverezni.Na most jó nagy közhelyeket mondtam..bocs..
  • CptXecutor
    #7003
    Durva. :D Lenne egy kérdésem. Port Conquest küldetést vállaltam egyedül, 19-es vagyok a mission-re 15-öt írt, gondoltam ha egymagam elbírtam egy 40-es NPC-vel ez sem lesz gond, de kicsináltak...jött az első hullám, kis gunboat-ok, meg 2 sloop azt hiszem, azokat elintéztem, aztán jött a 2. csapat 2 schooner-el meg megint egy rakat gunboat, és már majdnem végeztem velük mikor látom, hogy jön még egy csapat...egyre erősebbek. A kérdésem az lenne, hogy ez meddig folytatódik? Hány hullámot küldenek a védő NPC-k? Mert ha ennél is többet, akkor ezután nem megyek neki egyedül :)
  • mkfdd
    #7002
    Előző guild volt vicces amiben voltam ilyen szempontból. Volt egy New Jersey-i, egy német, egy Németo.-ban élő amcsi, egy vagy két holland, két észt, meg én. Ja meg egy spanyol. Meg még amiről nem tudok :)
  • mkfdd
    #7001
    Nincs káosz ventrin remekül beszél a túlnyomó többség angolul. Ez az egyik titka jelenleg a spanyolok sikerének szerintem. Egyébként angol közegben baromi gyorsan fejlődik a nyelvtudás (ha megvannak az alapok) a pár hét alatt az előző soc-ban amiben voltam többet fejlődött a nyeltudásom mint a 4 év gimnázium alatt. Igaz eleinte 5 percenként alt+taboltam webfordításért meg google translatorért, de mostanra még a legborzalmasabb akcentussal beszélő ürgéket is megértem PB közben.

    Eddig szinte semmi kommunikációs probléma nem volt szinte mindenki tud angolul. Persze f2p-vel gondolom sok olyan emberke is rászabadult a játékra akik még a saját nyelvüket sem beszélik tisztán. Az biztos hogy sokkal több lesz a kommunikációs probléma mint ami eddig volt.
  • CptXecutor
    #7000
    Ha esetleg valaki mégis kalózkodásra adná a fejét, keresse a karakteremet "Robert Dawn" Ha tudok, segítek. Ha esetleg van magyar kalóz soc, szívesen portyáznék velük. :)
  • Shion
    #6999
    Teamspeak 3 Client-t töltsd le és telepítsd fel, néhány MB a mérete, nem vészes. A gépet sem fogja meg, a hangja és beállítási lehetőségei kiválóak. A mi általunk használt TS címet majd Society chat-en megírom este vagy aki épp online. Szinte mindenki fent van a TS-n, bárki meg tudja neked adni.

    A kliens pedig itt van "eldugva": www.teamspeak.com :)

    A szoftver ingyenes, nem kell fizetni semmit érte.
  • Hunor1
    #6998
    mert ha az FT-vel kinövöm a Stralsundot akkor átadnám az NO karimnak....már ha azzal nem fejlődök gyorsabban.