8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Jockey
    #7077
    aucs..:)
  • Frekazoid
    #7076
    kepfeltoltes hu/view/101212/299_www.kepfeltoltes.hu_.png
    Ezt most fogtuk kb 5 perce, Antigua, MT, kaloz Seek N Destroy soc. Nevere mar nem emlekszem, de gyanitom vagy az ereit vagdossa, vagy egy üveg jacket nyakal ;]
    kepfeltoltes utan ertelemszeruen rakjatok pontot, mashogy nem engedte a forum :P
  • gezmo
    #7075
    Igen!
  • Torzonborz
    #7074
    f2p után ez várható volt :)
  • Frekazoid
    #7073
    zomg, hat itt meg mivan? :P
    Hirtelen izzik a forum. Majdnem, hogy ket evig semmi, aztan mint derült égből a mennykő :P
    Az összes magyar Robertsen van spanyol oldalt roche-,valerio-,ice-,stokes, stb -ékkal?
  • 0Fritz0
    #7072
    Utóbbi
  • Ágyúgolyó85
    #7071
    NO-nek melyik hajóval érdemesebb menni 20as szint után?
    A locusttal, vagy a Postillionen fregattal?
  • jamescastor
    #7070
    Legfrissebb skill tervező:

    Skill planner
  • CptXecutor
    #7069
    Ha megadom magam akkor "csak" a süllyedéskor elveszíthető itemeket adom át? Tehát például a ship upgrade cuccokat nem?
  • gstup
    #7068
    Meg azért is csinálják mert őszintén valljuk be,mindenki utálja a kalózokat.A kalózok 3/4-e rohadt ganker és ezáltal az összes többit is elítélik(nem mindenki,én speciel sem név sem kaszt alapján nem ítélek,de azért én sem szívlelem a kalózokat,és én még a toleráns fajta vagyok,nem ütök low lvl-t,stb.).De pl. tegnap is 6vs6 volt kalózok ellen 4-et kiszedtünk és 2 elmenekült.Erre 10 perc múlva visszajöttek 3 red devil-el és szétszedték a groupot teljesen(3-at berántott 1,2-t megint 1 és én egyedül maradtam...)
  • Hunor1
    #7067
    úgy értem hogy akkor másoknál akik hasznosabb cuccokra állnak rá felszabadulnak slotok
  • Hunor1
    #7066
    ez jó ötlet így, hogy a F2P 2 slotokat bevonni, mert egyedül önmagukban nem sok értelmük van gazdaságilag.Viszont ha be lennének vonva egy termelési láncolatban akkor más hasznosabb helyek szabadulhatnának fel
  • mkfdd
    #7065
    Vagy a 2 slotos termelési láncokat kiadni free accountoknak, és akkor a fákat meg premium accontok csinálnák (talán így áttekinthetőbb).
  • mkfdd
    #7064
    Ami meg a pénzt illeti, két lehetőség van:

    -Nem adunk egymásnak lóvét cserénél vagy átadásnál, de ha valaki kifogy hogy nem tud termelni akkor a többiek adnak neki eleget. Ha meg nagyon kifogyunk mindannyian, akkor pár óra grind groupban, és egy-két hétre el van intézve a dolog.

    -Ha valaki valamit átad a másiknak, kifizeti a gyártási költségeit. HA meg megint kifogy mindenki, irány megint grindelni :D
  • mkfdd
    #7063
    Ami az economyt illeti:

    itt vannak a fontosabb production line-ok ezeket kéne szétosztani egymás közt hogy ki mit csinál:

    rum: 2 slot
    wine: 2 slot
    iron ingot: 5 slot
    brass ingot: 8 slot
    black powder: 5 slot
    canvas: 2 slot
    rope: 3 slot
    wood tar: 2 slot
    leather: 2 slot
    ship provisioning: 2 slot

    Emellett persze kell 1-2 large shipyard, egy rahedli assembly yard a repair consumable-höz, és outfitttingekhez,
    és alapanyagok minden mennyiségben (10-20 oak logging camp, többiból is 2-3 legalább fejenként)

    Ja és persze a lsb, amihez kell 3 account úgy működik ideálisan (napi 1 lsb). Igaz nekem 2 account van (befizetek majd még egyre ha lesz lóvém), de az lsb-t el tudom vállalni, max majd kicsit lassabb lesz a termelés vagy a hiányzó dolgokat elkérem mástól.

    Úgy kéne felosztani a termelést hogy akinek premium accountjai vannak, azok között felosztani a production lineokat, és azokat a raw materialokat amikre nagy mennyiségben szükség van, elosztani a free accountok között.
  • mkfdd
    #7062
    Azért szoktak betámadni alacsony szintű játékosokat, mert sokan azt csinálják hogy értékes cuccokat alacsony lvl karival és hajóval visznek hátha nem támadják be őket. Ha ilyen esetbe futsz hogy lvl50esek megtámadnak mond nekik hogy surrender pls, és nem fognak kinyírni az esetek 90%ában. Ilyenkor persze bukod a rakomány egy részét (raw materials, manufactured goods, shipwright materials, ship deeds) de legalább nem buksz egy durát a hajón.
  • Fritz Von...
    #7061
    Majd kinevelnek a kalózok szépen... :P
  • CptXecutor
    #7060
    Megfogadom a tanácsot. :) eddig sajnos mindíg elpicsáztak pvp-ben 27 vs 50, meg én 27 vs 38 as npc + 50 es player, volt olyan is hogy én 27 vs 3 x 50 player :D Írtam is nekik, hogy saját súlyotokban nem találtatok embert? :D Nekem valahogy nincs pofám 27 esen betámadni 11 eseket, de hát ez én vagyok. :)
  • gstup
    #7059
    Dokyard masternél refill dura...Remélem találkozunk pvp-ben!Jobb ha tolod a durákat a hajódra!
  • CptXecutor
    #7058
    Na most én is kifogtam egy vvegyes cos-ot. Amcsik, Olaszok, Hollandok, Franciák, Angolok, én meg Magyar. :D Meglepő, hogy 99%-uk perfektül nyomja az angolt, néha kicsit szégyenkezek is, főleg mikor elkezdenek kalózosan beszélni, meg fél mondatokban, meg átvitt értelemben, gyakran alt-tabozok, pedig anno 4-es lett az érettségim, mégis szinte szart se tudok, rá kellett jönnöm. Korábban néztem statisztikákat is, amikből kiderült, hogy szégyenek vagyunk, egész európában mi vagyunk a leggázabbak idegen nyelv tudásból. Nem tanítják meg rendesen még az angolt sem, el kell menned tenni legalább egy középfokú C-t, hogy tartani tudd a lépést, de azért meg persze fizetni kell nem keveset, ugyebár a tandíj, a vizsgadíjak (elsőre tuti nem engednek át, fizessél csak paraszt!!!) plusz a kenőpénzek, kenépiák, virágok, esetleg meg is kell dugni egy két embert hozzá....FULL szánalom, nem is gondolok rá mert csak felmegy a vérnyomásom az egész szarságtól ami ebben a szaros országban megy... Az viszont kellemesen meglepett hogy a free to play ellenére nem sok vérpistike van, gondolom megunják, hogy leszarják őket és elmennek. :) Lenne még egy kérdésem: Ship durability-t hogyan lehet nővelni? Úgy olvastam fórumokon, hogy egy legyártott hajót például ugyanannak a captured változatával lehet, de konkrétan hogyan? Van esetleg más módja is? Kissé lyukas még a potbs wiki, vagy én vagyok vak, de nem találtam erre olyan konkrét leírást, mint mondjuk a port battle-ökhöz.
  • Fritz Von...
    #7057
    Háttő...
  • Jockey
    #7056
    10dodoert?
    sztem meg fasza, wot-t 10er korbeveri taktikailag is...es a karakterek spec lehetosege miatt valtozatosabb is..
    en mai napig ezzel tolom ha lovoldozni akarok..:-)
  • Fritz Von...
    #7055
    Wb. :)

    Igen, a LosConq-ot töltjük felfelé. Eddig biztató a helyzet, az újak is nagyon normális srácok, úgyhogy sztem nagyon jól elleszünk itt.
  • Fritz Von...
    #7054
    Itt is elmondom, hogy sztem fos. :D
  • Bandras DaSilva #7053
    No, végre sikerült belépnem:)

    Kicsit izgultam mert a launcher hisztizett egy kicsit az account kérdésnél, de végül sikerült megoldani.

    Merre van a csapat? én Biloxiban vagyok per pillanat -gondolom legutóbb pont ezt támadhattuk.

    Két kart találtam egy lvl50es NO-t megy egy lvl 18as privateert. A priviről teljesen meg is feledkeztem.

    A guild csati 6g vagy /guild paranccsal megy? Próbáltam elérni, de nem nagyon ment. Mondjuk reggel volt korán, szal lehet azért...

    Megnéztem, még a los conquistadoresben vagyok, ez legalább jó hír.

    Most sajna a munkahelyen vagyok, de elvileg olyan 4.30-5 körültől leszek majd.

    Vmi skill tervező van, vagy esetleg vkinek van vmi fasza NO buildje?

    El kéne osztogatnom a pontokat majd.

    Mindegy, délután leszek és ha minden jól megy tsre is tudok majd menni.
  • Jockey
    #7052
    http://www.mmorpg.com/discussion2.cfm/post/3952155/Global-Agenda-999-at-direct2drive.html#3952155

    ez jo jatek ennyi penzert, erdemes sztem kiprobalni, kifizeted es nincs tobb ktg...
    de nemenjen a potbs-s terhere..:p
  • mkfdd
    #7051
    lvl21-ig kellemetlen a ship combat mert addig többnyire vacak hajók vannak. lvl21en jön az első fregatt amivel már lehet is valamit kezdeni. Ahogy haladsz előre a küldetésekkel, egyre gyorsabban mennek majd. Egyrészt folyamatosan tanulod meg az új skilleket, másrészt egyre nagyobb és gyorsabb hajók várnak elérhetővé.

    Emlékszem erre a küldetésre, azt nem szeretem én sem, de az storyline mission, és azok mindig kissé bonyolultabbak mint az átlag.
  • CptXecutor
    #7050
    Köszi! Lenne még egy észrevételem. Buc-nál van olyan skill, hogy repair under fire....kb lószart nem csinál ha benyomom ez miért van? Bug-os, vagy csak nem azt csinálja ami rá van írva? De akkor miért nem írják át a valós értékekre? Az ilyet utálom...
  • Ágyúgolyó85
    #7049
    Spanyol oldalon hány magyar guild van? Sokan vagyunk egyátalán, mert látom a spanyolok vezetnek és gondoltam hogy ez a magyarok miatt van:)
  • El Deloro
    #7048
    A játék sebessége milyen egyébként?
    Elkezdtem azt a küldetést (legelején), hogy meg kell ölni Vera Cruz-ban néhány rosszarcú emberkét,aztán a kocsmában is, majd ki kell lőni 3 hajót. A hajós rész sem volt 2 perc, mert 3-an 3 felé mentek. Aztán végeztem velük és vissza kell menni az exit point-ig szembe szél. Ez az út szerintem időben kb a fele volt a csatának, úgyhogy nem is értem vissza, mert el kellett mennem itthonról. (max 14-15 csomót tudtam menni azzal a hajóval)
    Szóval a későbbiekben mennyire lassú a játék?
  • Tomy Lee
    #7047
    Én is ez miatt nem játszok velem is ez fordult elő annyi különbséggel,hogy folyamatosan újraindult meg nem patch-elt.
    Olvass utána fórumokon mi lehet a baj de vigyázz hja uninstallálod újra le fogja tölteni játékot a launcher ami igazából elég nagy balfasz rendszer így ez.
    Jó a játék de nekem nem volt türelmem megint 6g leszedni majd egyszer talán ha lesz normális indító exe-s kliens esetleg 1 új launcher és nem ez a fos..
  • Snipa
    #7046
    vannak carrier skillek amelyeket a carrier kuldik utan tudsz megkapni,
    elvileg ugy vannak utemezve hogy 10,20,30,40,50 levelesek...

    de lehet valtozott regen igy volt! ;)
  • CptXecutor
    #7045
    Lenne még egy olyan kérdésem, hogy skilleket lehet-e szerezni mission-ökkel, vagy más módon, mert a tutorial-ok adtak skilleket, például mikor megtanultam buc-ként lootolni, de nem tudom, hogy vannak-e még hasonló skillek, vagy a tutorialok után már csak a skill trainer-nél lehet tanulni?
  • Hunor1
    #7044
    basszus valami gáz van.A launcher egy kis idő után simán kilép, el sem jut a connektelésig
  • Fritz Von...
    #7043
    Már vártam, hogy te is felbukkanj. :)
  • Pluskast
    #7042
    Mi a jó isten van a játékkal? Nem lehet bejelentkezni....
  • Fritz Von...
    #7041
    Nemtom... az is lehet, hogy akit tök nem érdekel a craft, és nem akar ezzel szarakodni (ilyenek is lehetnek), az letehet 10 oak logging campet, és csak azt termel. El fog fogyni az is, és mégis segített a faanyagokban, annyival kevesebb nyersanyag slot kell.
  • Fritz Von...
    #7040
    De arra gondoltam, hogy át kéne menni a saját fórumunkra, ahogy a TSen is beszéltük. Aki kalóznak állt, az kérdezősködjön az ottaniaktól... :P

  • Jockey
    #7039
    hmm jó kérdések:
    NO:
    pro
    -legnagyobb hajókat érheted el vele
    -legjobb damage dealer
    -group pvp-re alakalmas és portbattle-ra
    -6v6-os pvp-be is oszlopos tag
    -magasabb szintű hajókkal egyedül is effektíven tudsz pénzt egyéb dolgokat farmolni npc-kből
    kontra:
    -solo pvp-ben könnyű frag
    -kevés javító skillen van (1skill+patch-ek)
    -lassú lomha hajói vannak (persze be tudsz ülni mozgékonyabba is, de nem arra találták ki)
    Privi:
    pro
    -Mozgékony, gyors hajói vannak
    -Jó group skillek, de nem sokkal jobb mint NO-k, néhány stratégiai skillje van ami nagyon kell
    -moderált javítási képességek (külön van skilled armorra, vitorlára+patch)
    -túlélő képességei nagyobbak (csak ha menekülésről van szó)
    -solo pvpre alkalmas, de ez nagyo ritka, ez group pvp játék..
    kontra:
    -1 pvp groupba elég 1 db (6fő)
    -gyenges sebzési potenciál
    -gyenge pénztermelő 50en, mivel nincs kellően jó hajója hozzá, vagy túl körülményes vele a grind

    ennyi jutott eszembe..:-p

    u.i: nem nagyon toltam most privivel, de állítólag kicsit alulbalance-lt lett a kieggel, a többi karihoz képest, de ezt nem nagyon tudom se cáfolni se megerősíteni
    NO lassú megfontoltabb irányítás mellett nagyot sebző, privi inkább ilyen körbehajózos pozícionált fighterként képzelhető el..


  • Fritz Von...
    #7038
    Igen, csak a lövedékhez már kell egyben a puskapor is... Ahhoz meg kell guano caves - saltpeter kitermelő, powder mill - puskaporgyár. Ez már két slot. :)