8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • mkfdd
    #7117
    Nem legyőzhetetlen a red devil 1v1-ben egész jó castákat lehet velük vívni (már ha ahrcolni akar és nem csak szórakozni).

    A red devil utolérhetetlenségére az lenne a gyógyír, ha privaterek is kapnának egy lvl50es red devillel egy kategóriában levő hajót.

    A split-re meg az lenne a gyógyír, ha a 10 mérföldes autojoin-t kitolnák 20-30ra, esetleg ha a group egyik tagja csatába kerül, a többi, aki még nem lépett be kapna pár másodperc immunitást, hogy ő is bizonságban oda tudjon érni.

    Hm meg is írom majd FLS-nek az ötletekhez, de gondolom úgyis az lesz majd a vége, hogy kalózok teljesen szétoffolják majd.
  • CptXecutor
    #7116
    Biztosan ki lehet rájuk találni valamit. Az igaz, hogy a gyorsaság és a manőverező képesség nagyon fontos de mindenkit meg lehet fektetni. Ez legalább most egy jó helyzet arra, hogy agyaljon az ember, de ha meglesz az ellenszer akkor tuti félni fognak azoktól akik kitalálták :)
  • CptXecutor
    #7115
    Roberts-en amúgy most szerintem nem sok ütőképes kalóz soc van, ugyebár a rulers of the seven seas-t sokan ismerik, van 1-2 port-juk, meg rajtuk kívül van még talán 2 ütőképes soc, de a nagy részük recruitol, az Unus pro Omnibus is, mert sokan elmentek még amikor fizetős volt. Most viszont jók az erőviszonyok, nemsokára teljesen ki lesz egyenlítve valószínűleg.
  • mkfdd
    #7114
    Nem lehet, mert a red devil az egyetlen 50es hajó, ami close haulnál a leggyorsabb. Hasonló karakterisztikájú hajó, amit nemcsak kalózok tudnak használni, az egyedül az arcadia mc, de az 44-es (red devil erősen csökkentet módja). Egyedül arcadia mc-s privaterek tudják utolérni a reddeviles köcsögöket, de a privater arcadia-val esélytelen egy reddeviles kalóz ellen.

    Az egy dolog, hogy 4 50es kinyír ha bemész a PvP zónába (rakományra fájhat a foguk). Ha em akarsz süllyedni, a normálisabb playerek megadják a surrendert ha valaki kéri.

    Na de az közröhej ha mondjuk egy iszonyat erős 6 fős groupnál 3 reddeviles kockázatmentesen kinyír bárkit, ha csak egy pillanatra leszakad valaki a többitől, vagy elfelejti bekapcsolni az autojoin-t.
  • CptXecutor
    #7113
    Viszont ezeket mások is ki tudnak használni. Állítsatok nekik csapdát. Nem akarok panaszkodni, de engem meg folyton a spanyolok szivatnak, rámjönnek 30 ason 4 en 50 esek, kikötőkben camp-elgetnek, ugyebár tortuga környéke az egyik legvadabb régió ahogy láttam, amikor ott pvp-van egyedül nem merek oda menni, csak ha minden árom úszni szeretnék. :D
  • CptXecutor
    #7112
    Igen ez az egyik lehetőség, hogy a nem használt textúrákat loading-kor, amikor új textúrákat tölt be, nem veszi ki a memóriából, de ez esetben a keményebb gépeknek bírnia kellene. Mivel még egy 16G ram os gépet is megfektetett, én inkább arra tippelnék, hogy valahol egy hiba miatt egy vagy több bizonyos textúrát betölt, (tegyem azt mondjuk betölti OS-loading-kor a tenger textúráit) de miután betöltötte visszakanyarodik a ciklus, és elkezdi újra betölteni, mert azt érzékeli, hogy még nincs betöltve, és ezzel létrejön egy végtelen ciklus, és csak tölti újra és újra ugyanazt a textúrát, amíg meg nem telik a ram, és ki nem crash-el a játék. Egy ilyen végtelen ciklus ki tudja nyírni még a 16g ram-os gépet is fél másodperc alatt, én is írtam már ilyet (szivatás gyanánt) java-ban :) Saját gépem is megfeküdt az indítás után fél másodpercel, ki kell nyomnom azonnal, mert nem volt bele írva biztonsági mechanizmus, megsült volna a ramom, meg talán a proci is. :D Pedig csak egy nagyon egyszerű pár soros ciklus volt. Vigyázni kell az ilyesmivel.
  • mkfdd
    #7111
    Azt szokták csinálni, hogy 1 red devil betámad egy egész groupot, aztán close haul-nál utolérhetetlenül elhúz a bré-be. Ezzel is lefoglalja 2 percre a groupot. Ha meg valaki nincs autojoin-on, a társai azonnal lecsapnak rá, és legyen bármilyen hajó, 2 red devil ellen esélytelen bárki egyedül, mert meglógni nem tud, csakis hátszéllel (de a red deviles mocskok eleve olyan irányból várnak hogy ne lehessen meglógni), és nagyobb hajók rájuk sem tudnak fordulni olyan mozgékonyak, kisebb de könyebben manőverezhető hajókat meg egyszerűen szembeszélnek löknek, addig meg a másik szétszedi a vitorlát, vagy kilövi hátulról.

    Igazából nem is a Red Devillel van az igazi baj, hanem azokkal a játékmechanizmusokkal, amiket a reddevilesek gátlástalanul ki tudnak használni.
  • CptXecutor
    #7110
    Igen köszönöm, most már teljesen tiszta a 3 lépcsőfok. Eddig nem értettem, de most már okés a dolog. :)
  • mkfdd
    #7109
    Sokan arra tippelnek, hogy a baj forrása valami ilyesmi:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Memory_leak

    Lila gőzöm sincs a programozásról, de gondolom valami ilyesmi lehet a probléma mibenléte:
    A nem használt textúrák lassan tűnnek el, így feleslegesen foglalják a helyet, és instance-váltásoknál folyamatosan halmozódnak egészen addig, míg tejesen ki nem fut a gép a felhasználható szabad helyből, és a játék össze nem omlik. Ezért fagy ki szinte mindig közvetlenül instance-váltás után, és pont azért az erősebb gépekkel történik, mert náluk van felhúzva a grafika. Még 16G ram-os emberke is panaszkodott ilyenről :D.

    Nekem is a textúra lehúzása + shader kikapcs segített csak, de remélem mielőbb javítják mert így elég rusnya néhol a játék.

    Egyébként van egy másik eléggé elterjedt bug (víz nem tükrözi az eget akkor sem ha be van kapcsolva). 2.2-re ígérték a javítást, de lehet hogy már most megcsinálták, és azért ekkora a patch.
  • Jockey
    #7108
    hát, oda kell menni heavy grouppal autojoin beállítva és egyként mozogni, akkor elvileg nem kellene tudniuk szétszedni groupot, azok a red devilek meg csak megéreznek tán egy 5fős macedon sortüzet..:-)
    mondom úgy, hogy nem pvpztem f2p óta még, szal lehet faszság amit írok, de elvileg ezért találták ki az autojoin-t..
  • Frekazoid
    #7107
    Nekem kb 50bol 1x dobott errort memoria hianyra hivatkozva, mikor kiakartam menni egy kikotobol az OS-re
  • Torzonborz
    #7106
    ja nekem is simán ment korábban.
    de most is csak tengeri csatánál jön elő a fagyás máshol ok.
  • Fritz Von...
    #7105
    Mekkora lehetett a bug, ha a bugfix 4,4 GB? :D
  • Fritz Von...
    #7104
    Hát nekem dualcore 3GHz, 4 GB ram, HD 4850 és WinXp van, és ez 1920x1080-ban maxra húzva egyszerre két accountot is simán elvisz. Nemtom mi lehet a baj...
  • Frekazoid
    #7103
    mkfdd: isten hozott a játékban. A aklózok ennyit tudnak. Antiguán is detto ugyanez a helyzet, ott még rosszabb is, mert Robertsen sok spanyol veterán pvpik kalozként, és ők korrektek (neveket nem mondok, mert inkognitoban vannak). Antiguan az megy 24/7, hogy tonna kaloz van a pirosban, es minden szarra raugranak, meg ha a kikotobol is kiugrasz es rajtad van a serthetetlenseg, radfordul az osszes, es latod a kardot fejuk felett, mindegyiknel autofire :D
    De a leggusztustalanabb nem is ez, hanem, hogyha probáltok valami portot flippelni, vagy counterelni, ők ugye mindig többen vannak, red devil mindig akad, és ha ők gyengébb hajókban vannak, akkor csak griefelgetik a csoportodat.... a másik csoportuk meg blokádol, vagy flottat irt, és így flippelnek egy portot. Illetve mindig megpróbálják splittelni a partyt..
    Szivem szerint kivetetném az összes xebecet a játékból, egyik legundorítóbb hajó a Red Devil..
  • Jockey
    #7102
    "We will be publishing build 2.1.114.0 to our live servers on Monday, December 13th, between 1:30am and 5:00am Pacific*.

    This is a bug fix build that resolves some issues with Treasure Aisle transactions, and also fixes some crashes.

    We apologize for any inconvenience caused by this outage."
    ennyi..
  • Torzonborz
    #7101
    pecs nótsz van ?
    nálam is előjött az a bibi amit vki korábban írt :
    maxra húzott grafika + 4 giga ram és kiakasztja a gépemet ( értsd csutkára lefagy ).
    medium beállításokkal +shader kikapcs okés úgy nincs ilyen gond.
    remélem gyorsan javítják.
  • Jockey
    #7100
    waoww, 4giga pecs ami elvileg csak fixing..:-9
  • Bandras DaSilva #7099
    megbnéztem, hogy milyencuccaim vannak economyban és van sok logging campem meg carpenterem. ezeket esetleg tudom folytatni, vaghy ha kell le is bonthatom őket. van lignum vitae campem is.

    majd kiszedm belőlük az anyagot mert elvileg 3 nap labour van bennük.

    Este majd leszek, akkor megbeszélhatjük.
  • mkfdd
    #7098
    A napokban én is megutáltam a kalózokat, de iszonyatosan. Megtapasztaltam, milyen szervezettséget öltött náluk a gankelés. Ha fele ennyire lennének szervezettek RvR-ben mint gankelésben, akkor esély se lenne ellenük. De csakis ehhez értenek. Meg a panaszkodáshoz ha valami nem úgy sikerül ahogy elképzelik. Annak ellenére, hogy a legmagasabb a populációjuk, egyetlen heavy groupot láttam csak eddig, akik épp blokád alatt tartottak egy kikötőt. Ki is vertek minket rendesen, mert puggal voltunk.

    Kétféle kalóz van: a kezdő akinek ajánlották az oldalt mert erősek a classok, illetve a veterán kalózok akik csakis az egyenlőtlen küzdelemre hajtanak. Ellenkező esetben elhúzzák a csíkot. Aki valódi, csoportos PvP-t akar, meg kiélvezni a játék valódi értelmét (RvR) az előbb utóbb elhúz a kalóz oldalról, mert belátja, hogy vicc ami ott megy.

    Váh utálom őket...
  • mkfdd
    #7097
    Az lsb-t gyártom majd én, 2 accounttal megvan szinte minden alapanyag oak, fir és lignum vitae-t kivéve (ezekhez kéne majd a 3. account). Ezeket vagy megszerzem majd olcsón AH-ból vagy majd guilden belül kunyerálok. Heti olyan 5-7 lsb-t tudok csinálni majd. Még nem tudom pontosan, nem takarítottam még be az alapanyagkoat. Hagyom hogy gyűljön kicsit.

    Assembly yardot én nem tudom mikor rakták be a játékba, de én imádom. Large shipyard mellé levágtam 7 assembly yardot, és azzal szinte mindent meg lehet csinálni. Nem kell 50 féle termelési lánc. Elég x assembly yard meg y bánya/favágótelep/ültetvény.

    Egyébként ha azon gondolkodsz hova vidd az assembly yyardokat, én La Isabelát találtam a legalkalmasabbnak. Igaz hogy ott most 25% az adó (FTnek 12.5), de maximumon van az infrastruktúra szintje, szóval még így is olcsóbb (és gyorsabb) a gyártás, mint Gibarában vagy Puerto del Principe-ben.
  • Torzonborz
    #7096
    előny : passz , van egyáltalán olyan ? :P

    hátrány : mindenki utálni fog :D
  • dedici
    #7095
    sziasztok.

    Kaloz oldalon lenni milyen előnyökkel es htrnyokkal jr?
  • Fritz Von...
    #7094
    Ha nincs kifejezetten erős szükséged a pénzre, akkor ezeket érdemes eltenni. Ugyanis a nagy hajókhoz lineship bundle kell, mondjuk 6-8 db. Egy bundle-höz kell:

    Blocks, Lignum Vitae: 100
    Blocks, Oak: 140
    Frame Timber, Oak: 35
    Hemp Canvas: 140
    Hemp Rope: 140
    Logs, Fir: 140
    Logs, Oak: 140
    Logs, Teak: 100
    Planks, Oak: 140
    Planks, Teak: 100
    Ship Fittings, Brass: 100
    Ship Fittings, Iron: 140

    Tehát egy nagy hajóhoz alsó hangon, ágyúk és egyebek nélkül kell 800 brass fitting. :)
  • Hunor1
    #7093
    A limestone fillérekért van sisalban(?) Addig amíg el nem dől hogy mivel száljanak be a "kicsik" addig akkor marad a forge. Most csináltam 40 Brass fittinget, de ahogy nézem a kalózokhoz viszem eladni mert ott pörög a piac...60K az értékesítés, és veszik. Gyártottam Large Wadding 3,4 et.Szintén arra 4-5 K ért veszik! cirka 80K ami benn van a hajómban csak Waddingból:) Hajókhoz ágyús upgradékat huge-ig tudok csinálni. Szóljatok ha kell a ha kellenek a hajóitokba. Valszeg 2 héten belül én is befizetek a prémiumra és akkor már többet tudok én is gyártani. DE FONTOS a kapcsolat és a TANÁCS mert még nem látom át teljesen a gyártási folyamatokat, és hogy miből mennyi kell.
  • Fritz Von...
    #7092
    Egyelőre nincs még instrukció. Ahogy Frekazoid is, én is előfizettem 2 másik accountra, úgyhogy perpill 30 sloton tudok gyártani. Azonban az újítások (amik jók lettek) miatt újra kell gondolni az egész felépítést. Ez az Assembly yard nagyon jó épület, de sajnos "river" kell hozzá, ami például Havanában nincs. Tehát a main karimmal is lehet átszervezni mindent (ehhez lvl 45-ös FTnek kell lenni).
    Ahogy ez kialakul, már jobban lehet látni, hogy mikre lesz szükség.

    Zappa: ha iront csináltok, azzal biztosan tudtok segíteni, de ugyanilyen fontos például az oak. Azért egy nagy hajóhoz (és a lineship bundle gyártáshoz) több ezer oak log kell majd. Arra figyeljetek oda, hogy limestone is kell az iron ingothoz.
  • Hunor1
    #7091
    Zappa vagyok. Sajnos nem jött még instrukció a hajóépítőktől hogy mit gyártsanak a 2 slottal rendelkezők! Így most saját fejem után menve építettem 2 Forge-t. Norbyusz bányászik iron ohre-t. Tehát Ingot Iront tudunk gyártani.Sőt én tudok Ingot Brasst is, ágyúkat Brass és Iron fittinget hajókhoz stb.Jó lenne valahogy megbeszélni hogy akkor ezeket tároljuk és adjuk oda a készítőknek vagy mi legyen??? A poacon eladni nem nagy pénz ezeket, grindeléssel a tíz-húszszorosa összejön...
  • Frekazoid
    #7090
    Ja csak még annyit fűznék hozzá, és bocsánat, hogy itt telefloodolom a fórumot, amint kijött a f2p, én előfizettem 3 másik accountra is, így összesen szerverenként/oldalanként van 40 economy slotom, amivel azért már lehet termelni, és önellátó is tudsz lenni, ha a megfelelő cuccokat gyártod. Sőt az már hab a tortán ha elmész kicsit grindolni (főleg úgy, hogy max 6 karakterrel grindolhatsz egymagad, ha 6x futtatod a játékot, és ha elbirja a géped), vagy neadj isten daily questeket csinálni (utobbit én személy szerint gyűlölöm).
  • Frekazoid
    #7089
    Tessék itt egy link, arról, hogy pontosan melyik kategória milyen bónuszt ad:
    http://www.burningsea.com/page/f2p
  • Frekazoid
    #7088
    Ennek szerintem nem kéne kérdésnek lennie, ha kicsit is akarsz játszani a játékkal, mert különben játszhatatlan azzal amit alapbol adnak. Ha belegondolsz ha rászánsz a játékra ilyen ~4000Ft-ot (és többet nemigen kell, hacsak nem akarsz captain's club member lenni, de az nem fontos), akkor olyan mintha elmennél a boltba és vennél egy régebbi játékot.
    Gyanitom megértetted, de azért leírom még1x, biztos ami biztos, meg, hogy egy helyen legyen: Amint előfizettél egy hónapra, akkor captain's club member leszel, ami azzal jár, hogy kapsz bonusz xp-t, bonus loot-ot, ezek azthiszem mind 20%-ok. Amint lejár az 1 hónap, premium member leszel, egészen addig, amig ujbol elo nem fizetsz, es akkor megint captain's club member leszel. Amint 1x elofizettel mar a multban, premium membernel rosszabb pozicioba nem kerulhetsz.
    Ugye a 3 lepcsőfok az a Free 2 Play, Premium member, Captain's club. Premiumon mindent megkapsz, amiert alapbol pontokat kéne költened Free 2 play accounttal.
    Igy mar remelem sokkal atlathatobb.
  • CptXecutor
    #7087
    Az nem sok, szerintem befizetek. :)
  • 0Fritz0
    #7086
    A hatalmas armada harmada.

  • Frekazoid
    #7085
    15 dollár + adó, olyan 3500ft+ -al szamolj.
  • CptXecutor
    #7084
    Köszi a választ, akkor így ezzel a módszerrel valóban megéri, ha elég egyszer előfizetni egy hónapra, és megkapom a plusz slotokat, és a hónap végén nem vonja őket vissza. Forintban kb mennyi lehet egy előfizetés egy accountra?
  • Frekazoid
    #7083
    CptXecutor: Nem erdemes egyenkent vasarolni slotokat meg ilyeneket, fizess elo a jatekra 1 honapot, aztan azonnal vonjad is vissza az elofizetest. Ez unlockolja az osszes eco slotot (10/szerver), megkapod mind az 5 drydock slotot, es mind a 100 storage slotot, illetve 1 honapig csinalhatod az epic küldetéseket (b.tortuga,trinidad, stb).
    Es kerdesedre valaszolva, igen ha egyszer valamit ebben a jatekban megvasarolsz az örökéletű marad. Termeszetesen kiveve a consumables (fogyaszthato cuccok, pl.: hull patch, stb).
  • Frekazoid
    #7082
    Illetve sot, hulyen szamoltam, mert 200k/5=40k, illetve 250k/5=50k, nemis 60 :P
  • Frekazoid
    #7081
    Ingame chashert vegyétek szerintem, Antiguan k. olcsó, 300-400k dub, az szinte semmi 300pontert, foleg ha belegondoltok, hogy olyan dolgokat tudtok ezzel szerezni mint a St. Elmo's fire, meg a Smuggler's overhaul, vagy Fine cuban cigars. Es 250 illetve 200 pontert 5öt kapsz, attol fugg, hogy captain's club tag vagy e vagy sem.
    Es ha matekoztok kicsit, akkor 300k/5=60k darabja. Nincs még1 item a jatekban ami csökkenti az ellenseg moraljat, csak a St. Elmo's Fire. Akkor a Smuggler's overhaul pedig javit olyan ~1500 arbocot es ad 20% sebesseget. Siman megeri a 60k-t darabja, foleg ha egyszerre 3 karakterrel grindolsz mindennap 2 orat mondjuk :D
  • CptXecutor
    #7080
    Bizony. Én még nem próbáltam, de ha drágán jön ki akkor hagyom, meg az is érdekelne, hogy ha egyszer megveszek egy plusz karakter slot-ot akkor az örök életű lesz ameddig él az account érvényes, vagy ezt havonta újítani kell? Mert akkor megint csak felejtős számomra a dolog...
  • Ágyúgolyó85
    #7079
    Én akartam venni pontot, de a kártyámat nem fogadja el, és paypal-lal meg nem lehet fizetni, csak station cash-t!
  • CptXecutor
    #7078
    Csak kíváncsiságból kérdezném, hogy 1 burning sea pont kb mennyi lehet forintban? Vagy ha úgy könnyebb számolni, akkor vegyünk mondjuk 100 pontot.