8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Jockey
    #7397
    ehh bocsi akkor:p
  • Bandeeka
    #7396
    Szia!
    Ha törlöm a karijaim akkor csak a régi nemzetből enged karaktert csinálni:)
  • Jockey
    #7395
    vagy torlod akarijaid...
  • Dzsuhi
    #7394
    Szia! Nem tudsz csak akkor, ha a mapot megnyerte valaki.. az meg még pár hét lesz szerintem.
  • Bandeeka
    #7393
    Tegnap kezdtem amugy
    Köszönöm ha segítséget kapok
  • Bandeeka
    #7392
    Sziasztok!
    Ha 1x már választottam 1 nemzetett akkor lehet vhogy még váltani?
  • Dzsuhi
    #7391
    hát kérem szépen, én nem kalóz vagyok, így :P
  • bardocz
    #7390
    Így van, nekem is van már 2 deed-em asszem, és amúgy a hajókat inkább elfoglalom, minthogy fizessek értük.
  • CptXecutor
    #7389
    Hogyne lehetne. Buc-nak 8, Cut-nak 6% esélye van rá ha jól emlékszem, hogy lootoláskor megkapja a lootolt hajó deed-jét. Csak azért, mert pl korábban a Raa MC-mhez se vettem deed-eket, inkább kilootoltam magamnak Tortuga mellett :)
  • Dzsuhi
    #7388
    hát hogy hol lehet lootolni hajó deedet ... ha jól értem a kérdésed, szerintem olyan oldal nincs .. egyáltalán lehet lootolni? :)
  • CptXecutor
    #7387
    Egyébként létezik olyan oldal amiből meg lehetne tudni, hogy bizonyos hajótípusokat hol lehet megtalálni a tengeren? Nagy hasznát venném deed loot-oláshoz.
  • CptXecutor
    #7386
    Még az is elképzelhető, hogy csak a leendő Hyperionommal fogom majd tudni felvenni velük a versenyt...
  • CptXecutor
    #7385
    Igen érdekes, viszont az El Gamo egy speciális (tuningolt) Xebec volt, az ismert legjobb és még ezen is csak 32 ágyú volt, igaz 12 fontos de mégsem 47 mint a Red Devilen :) Igazából nem is ez az ami zavar, hanem az hogy Huge osztályba tették, az Arcadia-t is...nem tudom...az én Cap MC-m ránézésre is nagyobbacskának tűnik, habár a hajók súlyát nem ismerük, wikin meg csak annyit találtam a Cap-ról, hogy egy francia hajó volt...Minden esetre ki kell találnom ellenük valami taktikát, mert a legtöbbet tele nyomják módosított ágyúkkal meg minden létező hull védelmet rátesznek és nagyjából oylan erősek így mint a Cap-om natúr, de sokkal gyorsabbak...
  • Dzsuhi
    #7384
    De hogy alátámasszam.. igaz nem tudom mennyire pontos ebben az esetben a wiki.. de ez elég elgondolkodtató :) http://en.wikipedia.org/wiki/El_Gamo

    S akkor a red devil még annyira nem is durva, mert ezen 12 fontos ágyúk voltak, a játékban meg csak! 10esek :)

    plussz általánosságban: http://en.wikipedia.org/wiki/Xebec

  • Dzsuhi
    #7383
    Hát nem tudom.. a leírások alapján hadicélra átalakítva pont, hogy akár 40 ágyú és 300-400 ember is lehetett rajtuk.. nah most a játékban az arcadian 40 ágyú és 330 fő van .. igaz a red devilen ennél kicsit több van.. +7 ágyú arányos elosztásban és +45 fő.. szerintem annyira nem tér el a lehetségestől. S ennyi emberhez és felszereléshez pedig a méret is valós. Nah nem mintha védeni szeretném.. szerintem is gáz, s én is azt mondanám, hogy nerf kéne neki, de jobban utána nézünk lehettek ilyen képességei.
  • CptXecutor
    #7382
    Így van. Én se adnék neki Huge kategóriát. A large jobban illik hozzá, meg egyébként is szerintem maga a red devil egy oltári nagy fikció, mert utána néztem, hogy maga a Xebec osztályú hajók valóban léteztek, tipikus kalóz elfogó hajók voltak, de nem voltak ilyen nagyok, és ennyire telenyomva ágyúkkal. Eredetileg a taktikájuk az volt, hogy a gyorsaságukat kihasználva a lehető leggyorsabban az ellenséges hajó mellé mentek és megcsáklyázták, aztán elfoglalták...
  • Dzsuhi
    #7381
    Nem csak a red devil képes erre .. a sima arcadia mc is :) s az ráadásul csak lvl 44 :)
  • mkfdd
    #7380
    Az a baj hogy a red devil annak ellenére hogy egy nyikhaj pórbafingó, huge a kategóriája, így úgy tud lökdösődni mint a 4th ratek meg erősebb fregattok. Ehhez még hozzájön, hogy 45 fokban megy a legjobban, bárkit szembeszélnek tud lökni gond nélkül. Ráférne a balansz arra a sz*rra :D
  • CptXecutor
    #7379
    Konkrétan arra gondolok mikor a két hajó oldalt van összecuppanva, és megy a lökdösődés. A többi jól van modellezve kivéve hogy nem sérül a hajó ütközéskor...
  • Jockey
    #7378
    nemtudom hogz tortent az eseted, de sok minden befolyasolhatta a sikeredet...
    az, hogy eled vagy moged fordul egy arcadia, az normalis, azok a hajok erre jok, es nincs eselyuk vonalban vagy parhuzamosan felalva veled szetloni...
    minden hajonak a segge a legserulekonyabb, neked s lehet az a celpontod..:)
    altalanosan elmondhato, hogy minel nagyobb a 2 hajon kozotti meretbeli kulonbseg, annal drasztikusabban tudja elforgatni a nagy hajo akicsit, valamint ez fugg attol is milyen sebesseggel utkoztok, gyok2 sebessegen egy sorhajo sem tud elforditani cak kurva lassan egy kissebbet, mivel nic speedje hozza, ugy mint a fordulashoz sem, sztem teljesen jol van lemodellezve ez a jatekban..
    masik dolog, hogy egy hajot(pl tiedet) 1100 dolog befolyasol..
    pl: megnezted, nem rakott rad egy lassitot, vagy fordulascsokkento debuffot, vagy nem szedte-e le a legenyseged? pl ha lezedi a legenyseged (privik kalozok tudjak), akkor minden fajta mozgasra slot meg a lovesre is negativ szorzokat kapsz..
    szal sok minden lehetett, erdemes mindig felszemmel a sajad hajod ikonjan is lenned..
  • Megtorló111
    #7377
    mi a neved ? benne
  • Dzsuhi
    #7376
    Most vagyunk Sisal-ban :)
  • Hunor1
    #7375
    Los Conq.-osok majd használjuk a játékban megadott fórumot is hogy a fontosabb dolgokat ott beszéljük meg.
  • Megtorló111
    #7374
    Az szóljon legyenszives aki most megy játszanni Robertsre a spanylokhoz ,mert még egy magyarral nem találkoztam ,és 10 percenként feljövök az oldalra ,akkor én is megyek játszanni
  • CptXecutor
    #7373
    Eddig nagyon csíptem a játékot, mert realisztikus szinte teljesen csak a kinézete meseszerű, de ez hogy sokan arra mennek hogy eléd farolnak és szétlövik az orrod, te meg hiába próbálod eltolni, ez f..ság. 1v1-ben nem gond, mert megállok, ő is megáll és gyorsan boardingolom, de mondjuk 2v1-ben akár ki is mehetek rágyújtani, mert úgy se tehetek semmit. Ha boardolom a blokkolót, akkor a másik tuti gyorsan szétlő.
  • CptXecutor
    #7372
    Akkor viszont nem vágom, hogy egy Cap MC-vel miért nem tudtam arrébb lökni egy szutykos Arcadia Xebec-et....simán úgy forgatott ahogy ő akart...Én a fejlesztők helyében ezt is realisztikusabbá tenném, hogy mondjuk ütközéskor igen is sérüljön az a hajótest mindkét fél részéről. Nem nagyon csak kicsit, de sorozatos ütközéskor sok kicsi sokra menne, és persze m9indíg a kisebb, kevesebb integritással rendelkező sérüljön jobban. Így el lehetne kerülni, hogy egy Snow-val totál leblokkoljanak és vezessék a hajódat (mert én hiszek neked de pár napja így szivattak meg, és nem tudtam a kis szarost odébblökni az akkori Raa MC-mel...)
  • Megtorló111
    #7371
    Most pont Sisalba vagyok és itt is leszek
  • mkfdd
    #7370
    Egyébként tudsz váltani nemzetet ha írsz support oldalon GM-eknek (de így csak egszer lehet nemzetet váltani). Vagy ha megvárod, míg vége a térképnek, és valaki eléri a 300 pontot. Olyankor lehet nemzetet váltani.
  • mkfdd
    #7369
    Oda nem szabad drága hajókkal menni. Egyszer én is buktam egy mace durát mert kifagytam. Oda a legjobb taktika ha megvárjátok míg a japó átér a második öbölbe. Ott rárakni a solomon relices lassítót, elé kerülni, és szétlőni az orrát S alakban dps-eléssel. Utána spuri a pálya végére. Mi 3an is meg tudtuk csinálni. Ha már rájön az ember, hogy a legcélszerűbb, utána már könnyű, csak sokáig tart. Szerintem nem érdemes azzal a küldetéssel szöszölni.
  • Dzsuhi
    #7368
    Látom unatkozol bent és beszólsz :P
  • Fritz Von...
    #7367
    Látom dolgoztál egy kicsit odabent, és lett szép SG logód. :D
  • Dzsuhi
    #7366
    Ott is járkálunk, de inkább kicsit feljebb Sisal-nál általában mindig van valaki, vagy tengeren, vagy a városban
  • Megtorló111
    #7365
    Mégis akkor tik merre járkáltok :D ,mert ha találnék is valakit akire rálehet írni én Vera Cruz közelébenn vagyok.
  • Fritz Von...
    #7364
    Tegnap Martenékkel bementünk a Tortuga epic hajós részébe. Hátbazz... Majdnem süllyedt a valiant, a macedon és az én deli MC-m is. Aztán valahogy megcsináltuk, majd a következő résznél már kiléptünk, brutál. :D

    Mert, ahogy Marten is mondta, ezek már "lignum block, oak" ból vannak. :D
  • Snipa
    #7363
    szorgalmasan gyujtom es tarolom oket... sisal korul pedig az osszes erdo ki lett vagva CMC hez sok fa kell ;-)
  • Dzsuhi
    #7362
    Valamit kéne tenni az ilyen tagokkal.. épp tegnap merült fel bennem is 1-2 név láttán, hogy vajon kicsoda lehet ...
  • Fritz Von...
    #7361
    Sztem te kezeld az én lineship bundle-jaimat, amelyekből felépíted nekem a Couronne MC-t. :)
  • Fritz Von...
    #7360
    Nem az inaktívakra gondoltam. Az egy dolog, emiatt senki nem kerül ki, vagy nincs ideje, vagy kedve, stb...

    Azokra, akik bent vannak minden este. A létszám 20-25 online, ebből 8-10 ember van TSen, és tudjuk egyáltalán, hogy kicsodák.
  • Snipa
    #7359
    vagjatok ki oket a guildbol

    Vagy fizessenek a guild kasszaba havonta, akkor nem gond ha tagok, de nem csinalnak semmit!

    Apropo, Fritz ha kell egy bankar aki kezeli a guild kasszat, akkor ajanlom magamat!
  • Torzonborz
    #7358
    aki nem csinál semmit azt szimplán ki kell baszni .

    ohh wait én se logoltam be már vagy.... öööö