Naval Action

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

a.carkey
#1415
Szóval ki milyen néven van?

A medve nem játék.

a.carkey
#1414
Ahogy kilövöd, akkor felvillan egy kis ablak az iránytûnél, és ott. Ha közelharcban gyõzöd le, magyarul megcsáklyázod, amit szállít, azt mind megszerzed. 😊 Egyébként nem mindent, és ha elsüllyed minimálisan lootolsz.

A medve nem játék.

a.carkey
#1413
Nos ezt megvallom nem próbáltam, DE a freetrader a legjobb gyártásra, ugyanis van egy olyan skill a birtokában, amivel az összes kikötõt látja. Minden !!! kikötõt. 😊 A navy officer meg néha a sajátját sem, ráadásul a kikötõk használatához jóban kell lenni az összes fakcióval, különösen az UNIONokkal, Companykkal. 😊 Ezt egy navy officer meglepõdnék, hogy meg tudja oldani. Szóval véleményem szerint a jó megoldás egy navy tiszt, hogy le tudd aratni a craftgyümölcsét (egy SOL hajó használata), de altként egy minimum L30-as freetrader. 😊 De jobb ha L50, mert akkor tudja az igazán nagy szállító hajókat (2400as raktér) használni. 😊

Vsz elsõ karinak nagyon jó a freetrader. Jó a harcban, jól dobnak lootot a ellenfelek (a navys pl. alig kaszál), és kiélheted a crafot, meg kira, hogy látod mi van más portban. Aztán érdemes a Naval tiszt kigyúrása, majd egy privateer, hogy a legállatabb fregattokat (L35-ös szinten L50-es tûzerõ) és nagyon jó lootok használni tudd. Szóval ez a cél, de ezt majd a liveban ...

A medve nem játék.

#1412
És hogy tudom lootolni a hajón lévõ dolgokat?

a.carkey
#1411
A stralsunddal szintenként min. 40000 dublont össze lehet szedni L30 felett (ez kb. 25-27 hajó leölését jelenti). Szóval úgy 870-900 ezer dublon csak a fejlõdés alatt NPC killbõl (min) össze lehet szedni.

A medve nem játék.

#1410
Értem. Tehát ha officer vagyok akkor is fogok tudni hajókat gyártani? Ugyanis a tengeri harc az tetszik, abbol meg a kóldetésekbõl kicsit összeszedem magam 😊

a.carkey
#1409
Nos, ne úgy állj hozzá, hogy szakma, hanem hogy meg tudod e csinálni, vagy sem.
Hajót akkor tudsz építeni, ha van olyan recepted, hogy large ship construction vagy naval ship construction. Ha ez a kettõ megvan a legjobb hajókat már meg tudod építeni.

Igen, kell fa a hajókhoz, de ha nyomsz egy F1et, keress rá a ship deeds menüre. Ott feldobja a játékban lévõ összes hajót. Ha rámész egyre, mondjuk arra, amid éppen van, a Halifax Schoonerre, akkor nézd meg mi kell ahhoz, hogy le tudd gyártani! (Recipe: Halifax Schooner) Kiírja, hogy mi kell hozzá: A horgonytól a ballasztig ... Ha az összetevõkre rámész, akkor kiírja, hogy mibõl és hogyan nyered õket. Pl: egy anchor smallhoz kell 1 db ingot iron és 24 dublon, hogy gyárthasd. A gyártáshoz kell egy forge, amire ha rámész kiírja hogy miként készül, honnan nyered, ill mi kell hozzá, hogy megépítsd. Ha visszamész az anchorhoz, akkor kiírja, hogy a forgeban hány darab anchort fogsz kapni 24 dublon befektetésébõl és 1 db ingot ironból (2 db anchor smallt ...)

És így tovább.

Ha már ezt kérdezted, fát vágni úgy tudsz, hogy építesz egy raktárt, van a városban fa, és építettél rá épületet, amihez van anyagi tõkéd és tárolt munkaerõd, hogy használd. Kiírja, hogy hány perc kell 1 db favágáshoz, ami x mennyíségû darabot vág ki (ált 10 darabot). Ehhez kell x mennyiségû tárolt munkaerõ és valamennyi pénz. Ha ez áll, tudsz fát vágni. Minden nagyobb, keményebb dologhoz viszont recept kell, amibõl a "szakmát", skillt, megtanulod, ahogy írtam pl. a hajógyártáshoz mi kell. De a gyártáshoz eszméletlen sok pénz kell, ami az elején nincs. Csak megjegyzem, hogy a durvább dolgok kitermeléséhez 5 db arany kibányászásához 1500 dublonnyi pénz kell. Tul képpen 3 raktárat talán elég gyorsan fel lehet húzni (gyártani egy városban ahogy írtam csak úgy tudsz, ha van raktárad ott!), de a 3. már 10000 feletti. A 4. raktár már még több, az 5. 100k körül van, és így tovább. Szóval ezt finanszírozni is kell. Én azt mondtam a többieknek, hogy ha hasznot is akarsz, akkor amíg nincs 50kd, felejtsd el a raktárat és a gyártást, mert nem lesz kifizetõdõ, aztán fontos, hogy az Atlas Bark nevû hajóig, ami 700 férõhelyes nem tud más hajó nagy rakományt szállítani, ami viszont L21es szintet igényel.

Szóval mindenkinek, aki freetradert választ csak azt tudom tanácsolni, hogy ha nem akar ráfizetni, és nem akar napokig pénzhiány miatt fejlõdni (nem tudsz jobb hajót venni), akkor felejtse el a craftot míg nincs annyi pénze, hogy tudjon gyártani (50k), és nincs ereje árut szállítani (120-200 férõhelyesek a kezdõ hajók ...)! Szerintem akkor érdemes, ha van egy jó hajód (freetraderként: min. cerberus, de inkább stralsund), és miközben minden pénzed elköltöd a gyártásra (70-100k simán elmegy), addig is tudsz a hajóddal gyilkolni high level NPCket, amik 1500-3000 dublon körül dobnak, ha meghalnak.

Aztán amíg nincs meg legalább a naval ship construction, addig hanyagold a hajógyártást is, mert kis szar hajókba nem érdemes fektetni, mert senki sem veszi õket ...

A medve nem játék.

Torzonborz
#1408
franc épphogymegcsináltam karit és elketdtem traininget megadta magát a server 😞 a hajókázás jónak tûnik meg szép is.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

#1407
<#eljen>

Bucser
#1406
ok privi ment hogy ne offoljuk szét a topicot.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

Kata
#1405
A favágás nem csak a freetrader kiváltsága, bárki tud termelni nyersanyagot, és készíteni belõlük cuccokat - persze megfelelõ épülettel kell rendelkezni.
Ha van egy favágó üzemrõl tervrajzod, akkor egy olyan városban felépíted, ahol favágásra van lehetõség. Több fafajta is van, oda kell figyelni, hogy mihez van rajzod(tudásod). Elõször egy raktárházat (warehouse) kell építeni az adott városban, hogy bármi mást építhess.
Nincsenek alszakmák, hogy favágó, meg hajóépítõ, meg ilyenek.

[/cserf][/fülünyúl]

#1404
Látom te nagyon benne vagy a témában így megragadom az alkalmat és kérdezek tõled egy két dolgot. Freetrader kastztot választottam, és láttam hogy fát tudok vágni. Hogy lehet fát vágni? illetve mennyit lehet belõle összeszedni? Gondolom a faanyag a hajóhoz kell és szerintem a hajóépítést is fel lehet venni szakmaként. Hány szakmám lehet? Magyarul mondván elvilegben tudnék fát vágni és utána meg hajót gyártani? Köszi

a.carkey
#1403
Szopás megy éppen. Várható volt, hogy ez lesz.

A medve nem játék.

a.carkey
#1402
Nézd, ha itt ez a bug livenál is elõjön, akkor pár pillanat alatt minimum 100 ember el fogja veszíteni a hajóját. Aztán a vége az lesz, hogy a legutóbbi mentéstõl õjraindítják a szervert, ahogy más MMORPG gamenél teszik.
Na már most ezt addig ki kéne javítani, de ehhez hasonló bugok a kezdetek óta vannak, ahogy sok más is amit nem tárgyalnék itt ki. Na már most, ha ezeket nem javítják, akkor mit javítanak? Mert csak a grafikai finomításért nem éri meg a teszt. Ugyanis nem látom a jeleket. Mert lehet, hogy Port Royal gyönyörû lett (csak történelmileg pl. nem hû), de azon kívül minimális változást veszek észre, sõt, néha tán még szarabb is pár dolog, mint volt. És ezek szerint megvan a megjelenési dátum is.

Mert,
lag: van
grafikai és más bugok: vannak
unbalance: van
bugos küldik: vannak

Akkor mi változik, különösen ha ki akarják adni? Miért nem ezeket javítják és utána stress tesztelnek?

Oké, tényleg most jött be elõször többezer ember, de, ezek a hibák nem miattuk vannak. Állandóan jelentik õket, de ezek szerint a kutya sem javítja. Mondom, nem elemezném, mert ez nem az a fórum, de nem értem õket.

A medve nem játék.

#1401
mintha leálltak volna a serverek...Csak a loggoló képernyõig jutottam el, utána meg csak loadingol a játék :-) Na errõl ennyit 😊

Kata
#1400
Srácok, én erre a 3 napos kis szösszenetre nem indítok karit, tök feleslegesnek tartom. Na meg már jópár wipe-ot megélve kicsit unom, hogy mindig nulláról kell felhúznom karaktereket. Úgyhogy én majd vasárnap csatlakozom a rendes zárt béta szerverhez, ha elindítják.

[/cserf][/fülünyúl]

Bucser
#1399
Miért is?

Az NDA-ba le van írva, hogy a beta állapot MMO-ban más mint a hagyományos single játékok esetén vagy amit megszopkhattunk ami a kiadás közeli állapotot jelzi.

A Beta azt jelzi amikor a content megvan de akkora, hogy nem képesek egyedül letesztelni ezért zárt vagy nyílt bétát hírdetnek, hogy mind optimalizáltság mind stabnilitás mind szerveroldalról sok kapcsolattal információt tudjanak gyûjteni. Ezért szokták closed vagy open beta esetén is kérni (ha nem stress tesztet akarnak csinálni) hogy bvármi hibát találsz jelentsd. ennyi.

MMO-ban eza beta mikor elõször van nagyobb tömegek elõtt a játék.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

a.carkey
#1398
Elég baj ez!

A medve nem játék.

Bucser
#1397
WHO-ban is erõsen súlyos bugok vannak (kb 10 percenként valaim miatt kifagyok csak úgy hobbiból)

ÉS ott is 2008 q01-re ígérik. De ezért van a beta, hogy kijavítsák.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

a.carkey
#1396
Király lesz a game. Jönnek az amcsik, hétvége van. És ezek már a megjelenést tervezgetik mikor ilyen durva bugok vannak még benne, mint amit most tapasztaltam? 😊 LOL! Alig várom, hogy 10k ember küldje el az anyjukat percenként/szerver hasonló esetekben ...

A medve nem játék.

a.carkey
#1395
Na ez kurva jó bug volt. Sisalnál vitorláztam amikor leestem a szerverrõl, és San Juan mellett találtam magam a legnagyobb pvp zóna kellõs közepén.

Gyönyörû!

A medve nem játék.

a.carkey
#1394
Na skacok. Milyen néven vagytok a stress test serveren?

A medve nem játék.

a.carkey
#1393
Nincs szerver?

A medve nem játék.

Bucser
#1392
Talán a tabula rasa majd.. bár attól sem sokat remélek.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

#1391
nem rossz, de valahogy már nem érzem azt, amit annak idején az SWG-nél - inkább csak elvagyok, mert már nincs

mikor fognak végre valami újat kitalálni az állandó küldi/grind/szaladgálás/kis zárt területek helyett?

igaz még így is érdekes lehet, asszem megveszem majd
Torzonborz
#1390
lásd #1321,22 😉

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

#1389
Miért pont spanyol?

Pluskast
#1388
Spanyol

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

#1387
Melyik oldalon játszotok? Délután tudok csak felmenni

Pluskast
#1386
Hát azt mondják csag generált névvel lehetsz bent. De szerintem a leg egyszerübb ha ventrin beszélünk.

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

#1385
sziasztok,

srácok,ma olvastam a potbs honlapján,h január 22.én akarják indítani a cumót rendesen.
lesz ezelõtt valami open beta vagy hasonló?
#1384
Plusi : este 6-7 fele megyek Én is. Ugyanazzal a névvel leszel?
Esetleg ha nem, küldj 1 privátot, és rádkeresek, KeMa meg fél 9 fele csatlakozik hozzánk

#1383
Persze, gyere nyugodtan.

Pluskast
#1382
Nem meglepõ😊

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

robotnyk
#1381
üdv.
nehezen tudom felfogni, hogy miért kell 2 és fél óráig töltögetnem a launchpadbõl, ha egyszer leszedtem egy 4,5 gigás klienst... olyan nehéz lett volna abba beletenni? -.-
Kata
#1380
Népszerû témák
1. A Pc-s játékoknak leáldozott! vol. 2
2. KONAMI Soccer kiegészítõk
3. CRYSIS
4. F1CHL - Retro
5. Humoros és aranyos képek, videók
6. Pirates of The Burning Sea
7. Battlefield 2
8. FORMA1
10. Partyarcok

[/cserf][/fülünyúl]

Pluskast
#1379
Jó lenne már haza érni és letenni a melót de fél ötig ez esélytelen...

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Kata
#1378
azok az olaszok 😊

[/cserf][/fülünyúl]

a.carkey
#1377
Sikerült elcseszniük ismét vmit, úgyhogy pár perc múlva leállás lesz.
Akkor legközelebb du.

A medve nem játék.

a.carkey
#1376
Azért kérdezem, mert le kell lépnem, és csak du leszek újból.
Zappat meghívtam, de nem tudtam leaderséget adni neki, mert még nem fogadta el.

A medve nem játék.

a.carkey
#1375
Van most bent rajtam kívül vki akit meg tudok hívni, és tudok neki adni leaderséget, hogy meg tudjon hívni másokat?

A medve nem játék.

a.carkey
#1374
Ez kb. lehetséges, de szerintem ebbõl vsz +1 hónap lesz majd. + 3-4 nap elmegy majd az indulásnál amikor ráeresztik a jónépet.

A medve nem játék.

a.carkey
#1373
Nem. Ez csak stress test. Ez arra jó, hogy "páran", akik nem jutottak be lehetõséghez jussanak és a fejlesztõk felmérjék mit tudnak a szervereik. De sajna akinek megtetszik, az viszont sajnálni fogja, hogy 4 napig megnézte ... 😞

Amúgy a szokásos faszságok most is megvannak: searching for idle game server, emg hasonlók ...

A medve nem játék.

a.carkey
#1372
Persze, de nem mindig játszunk egy idõben! Sõt. Én fõleg nappal vagyok, így alakult, és estére ott a család, stb. Így is már megfekszenek otthon az MMORPG faszságaimtól ... 😊

Szóval nekem egyelõre a nappalra kell koncentrálnom, és akkor sajna nem vagytok, csak ha valaki beteg.

A medve nem játék.

Torzonborz
#1371
oks akkor azt hiszem oda majd bekukkantok ha nem gond 😊

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Pluskast
#1370
Az ok de te is tudod, hogy sokkal gyorsabban fejlõdsz ha nem egyedûl csinálod hanem van 2-3 ember aki segítõkészen bevesz mondjuk 2.3 órányi npc csatába.

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

#1369
Dehogynem : turul.realhistory.hu
Ezen belül megtalálod a PotBS szobát.
Általában KeMa (Snipa), Plusi, és Én rajta vagyunk

Torzonborz
#1368
ventri vagy ilyesmi gondolom nincsen ahol lehetne dumálni.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Gyadi
#1367
Ez csak nekem új?:
Here it is: January 22nd, 2008!

That’s our launch date. For Real

\"I wish my lawn was emo, so it would cut itself.\"

#1366
Kata! Digó nemzet inkabb! ;-)

De nekem azert tetszik jobban mert nem volt annyi user spanyolnal mint tobbi nemzetnel!