Naval Action
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Miért van az, hogy csak akkor kezdõdnek gondjaim, ha a köcsög britek ellen csatázunk? Egyszer kétszer felkeltem már korábban pár csata miatt, de túlzás, hogy mindig ekkor kezdõdik a móka. Érdekes, de a kalózok ellen ez sohasincs.
A medve nem játék.
Gigabyte EP43-DS3L, Intel Dual Core E5200 @ 4 Ghz, Gigabyte 9800GT OC 512 MB @ 700/975/1860, Kingston 4 GB 800 MHz DDR2 RAM, Samsung 750 GB (32 MB) SATA II
Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.
A medve nem játék.
Viszont azt most geciségnek tartom, hogy azt írják, hogy hétfõ a wipe, erre 1 nappal késõbb átteszik szombatra. Pedig szombatra eventet terveztek, melyben mindenki L50 lehetett volna és 1 napon át SOLokkal rohangálhatott VOLNA az egész szerver.
Nem merem megjósolni, hogy ki fog a régi bétások közül 1 hónappal a live elõtt mindent újra kezdeni és folyamatosan játszani a OBban, de ha a számuk eléri majd a 100at, akkor már sokról írhatunk. 😊
A medve nem játék.
mondjuk, 50 es szintig tuti nem kuzdom fel az uj teszter karakterem! inkabb csak az miatt lepek majd be releaseig, hogy megnezzem az ujitasokat javitasokat!
most mar ugyis van rola fogalamam milyen egy karaktert felnyomni 50 re! :-) eleg lesz majd vele releaseben szenvedni! ;-)
Plusi: Mivel ugyis wipe, mehet pvp 1000L, cepivel egyeztettem pvp flag&area rulez! Gyere Te is ennel jobb alkalom kiprobalni nem lesz! ;-)
A medve nem játék.
Ja, meg azt ígérték, hogy NEM LESZ TÖBB WIPE LIVEIG! 😊
Na ezért fáj neki nagyon. Én már túltettem magam rajta ...
A medve nem játék.
ha egyszer ránktalálnak a ZUFÓK majd mutogathatják a magyarokat mint a leghülyébb emberi társaságot
“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”
Nem tudom, hogy a régi bétások közül ki fogja újrakezdeni egy hónappal a live elõtt, úgyhogy az FLS ezzel a wipeal, mégha kell is sok minden miatt, szerintem bakot lõ, és kurva sokan már csak a livera jönnek vissza.
Ha kijavítják a money loot ratet, ahogy bent is írtam, jövök, hisz nem nehéz fejlõdni. Ha viszont nem, nem szenvedek majd a liveig, mert ugye jön a karácsony, újév, család, barátok. Nem lesz úgysem idõ rá.
A medve nem játék.
Ja igen, wipe után szintén spanyolokkal, vagy esetleg megpróbálunk közösen egy új oldalt? Tudom hogy a csigák sokaknak nem szimpik, de én elõítéletmentes vok és szívesen megpróbálnám!
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
A bétába még be lehet vhogy kerülni? Egy havernak ajánlanám h próbálja ki.
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
Mindent újra kell kezdened. Np. Amit írtak, hogy L20 lesz a max egy héten át, az jó, mondjuk totál egyszerû eljutni oda. 😊 Utána már kevésbé, de az még a jövõ zenéje. Csak fixeljék a pénzdobást, és tegyék vissza vagy csináljanak egy PvE only surrender skillt. Ha ez megvan, akkor nem gáz a maradék elcseszett skill sem, mert ezzel marad a fun. 😞
A medve nem játék.
Ez ugyan US szerver lesz, de négy éve szintén US szerveren kezdtem a Starsideren is, és aki kereskedik, annak nagyobb sansza lesz hajózni nappal és fejlõdni, mint egy EU szerveren. Szóval a régóta bent lévõ jópofa arcok vsz (99%) itt maradnak, és tényleg nívós küzdelem várható majd a Blackbeard liveon, mert mindenki tudja majd mit hol ...
A medve nem játék.
"The open beta will start with a level cap of 20. For the second week, that will rise to 30. For the third week, it'll be 40. And at the very end we'll remove the level cap and do some end-of-beta events. We are doing this staggered approach to level caps because we want our new open beta testers to feel like they don't have to race to the top instantly, and instead to level gradually and see what the game is like at every level. Our game doesn't work the same as other MMOs in terms of what you are capable of doing level by level, and we need to teach that."
A medve nem játék.
Félve írom le, de ha ezt a wipeot behozták, nem lennék meglepve, ha nem adnák ki januárban.
De majd meglátjuk ...
Csata. Bementünk Silverrel egy 5ös vagy 6os tresure fleet groupba, vagy még több, nem emlékszem, többek közt mert kellett neki az xp, lépett is két szintet, DE annyira gázosan jött be, hogy mind ráment, elkezdett menekülni, és mind utána. Így nem lehetett megbontani az alakzatukat és az elsõ percben csak három hajójuk csobbant, sajnos kettõ merchant és csak egy kisérõ. Két kisérõ meg rám jött, és mint állat leszedte a jobboldali ágyúsorom, bontotta a védelmem, stb. Mivel nincs surrender, kicsit gázos volt, de azért kibírta a Couronne (állat az a hajó védelemben - 2700+os páncél, 4100as hull, 2900as vitorla és 2000es raktér 😊). Mondjuk kelletek hozzá a L50 FT skillek. Sajnos két rumot, két hemp canvast, és két oak plankot fel kellett használnom repairnek, meg 1 sailmaster és 1 carpenter. De túléltük. Sajna a szar spawn miatt egyedül egyszerûbb elbánni velük ... 😞
A medve nem játék.
Meglátjuk.
A medve nem játék.
Gigabyte EP43-DS3L, Intel Dual Core E5200 @ 4 Ghz, Gigabyte 9800GT OC 512 MB @ 700/975/1860, Kingston 4 GB 800 MHz DDR2 RAM, Samsung 750 GB (32 MB) SATA II
Én is láttam néha a chatot hogy nagy csatában vagytok, lehetne egy kicsit bõvebben hogy mi is történt? Mi vaaan ?? 2 nap múlva mindenki 0-ról indul újból ?? Ha igen akkor nem lehetne néhányunknak összehangolni az új kezdést a societyben? Ki mit kezdjen gyártani mint trader, vagy ha valaki értékes lootot szerez a missionben akkor átadni annak akinek jobban passzol a karijához stb?
@Kurfürst :
ENgem érdekel ne ( mármint a society group stategy)
A medve nem játék.
Le is lehet majd tölteni, meg dobozosan is rendelheted/veheted.
A medve nem játék.
1, Ha kijön a gém, milyen költségekkel számolunk? Lesz egy alapjáték + havidíj, v. letöltöd a klienst és csak havidíj?
2, Egy ilen group-os mókában benne lennék ha vkit érdekel!
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
A medve nem játék.
Azért jó lett volna a navyvel is elérni a L50t, ha már van writem, megvan a hajótest az alapnak, a vitorla, stb. Na sebaj. Az bizti, hogy barom ötlet, különösen ha kiadják január elején, mert lófasz sem fogja újranyomni a kariját, különösen, hogy 1 hónapja SEM lesz rá. Na ez van.
Végül is mindent kipróbáltam, van egy dolog ami remélem még mükszik majd. Tudom melyik oldalon indulok, mit kell tennem kezdéskor, stb.
Az, hogy most lesz új city, lesz új statozás, tökmindegy. A Bermuda, Postillionen-Stralsund-Defiant/Deliverance cuccokkal kell menni, ha meg ezek nincsenek, akkor végül is mindegy, hogy az MC Stralsundig mivel mész. Azt már érdemes megvenni, és nem kell hozzá pár hét, max 1 hónap, és mindenki L50 lesz, ha csak ezzel az egy hajóval harcol, lesz egy rakat pénze, és utána meg elég az economyt fejleszteni ...
Az bizti hogykipróbálva az összes national classt, ezek közül a sokat szidott FT a legjobb class. Amit tegnap túlélésbõl produkált a Couronne Galleon - Silver megmondhatja -, na azt nem volt semmi látni. Már már úgy tûnt, hogy vége, de mégsem, sõt. Szerintem egy class nem tudná ugyanezt produkálni ... 😊
A medve nem játék.
Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.
A medve nem játék.
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
Lehet, hogy el lehet(ne) kezdeni kicsiben is, de erre nincs ideje az embernek, mert csak craftolni és semmi fun, fejlõdés, hát ... az SWGben már egyszer ezt végigcsináltam, és bár egy ideig jó volt, egy idõ után pont ez lett benne a rossz, és akkor váltottam (össze is jött rögtön a jedi, 3 maxos kari, 3 maxos pilot class, stb.). De közben szarrá kerestem magam. Biznisz persze jó ha 3000 a napi bevétel, de én hozzászoktam a nagyobb lóvéhoz, és egyszerûen kicsiben engem nem vonz a dolog.
Mondjuk én már másodszor kezdtem újra, mert ugye volt egy wipe is.
Ez a mostani lesz remélem a 4. fullos karim plusz ugye a privateert is nyomom közben. Ma L35 lett meg a navyvel és jó móka volt, bár szinte zéró volt a loot és a royal. 😞
A medve nem játék.
Ja igen, én amit nagyon szeretnék még látni az különféle PLAYER vérdíjak, küldetések, ilyesmik. NAGYON durva kereskedelmi háborúkat lehetne úgy vívni riválisok ellen.. pl. van 1 (névtelen😄 )kiírás hogy minden kalóz 500 arany bónuszt kap minden egyes elsüllyesztett rivális kereskedõhajóért.. (asszem megoldható, mert vmit "fület" itt is fog dobni mint régen a Diablo-ban, nem..? hallom a kalózok ált. le vannak égve, szóval rajzanának a bulira.. 😄
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
Hú, igyekszek reagálni...
0, Küldipénzbõl kezdtem el a gyártást, röhögni fogsz, de vmi 10 000-bõl, és közben vettem 1 bermudát is.. Iszonyatosan gyorsan visszajött a befeketés. Megéri a trade, persze, navy karakter az más, de hát a navy a dicsõséggel is beéri, mi, mocskos kis privateerek szeretjük ha mellé jön kézzelfoghatóbb dolog is 😊
1, Ez így igaz, mondom, hiánygazdaság van. DE! A piacon mindíg lesznek rések ahova be lehet törni, ezt biztosítja hogy csak 10 telek van, az egyik termelési tényezõ (munka) ugye fix, és ez is limitet jelent.
Magyarán, NEM TUDSZ önellátó lenni, kell a másik cucca, és ha ez így van, akkor van kereskedés, van piaca a cuccodnak ha jól választod meg mit termelsz. Ug
és beszállítóként még alacsony szinten is jól lehet keresni.. én például
szintet is kell lépni, legalábbis amíg nincsenek különféle összedolgozó guild-ek meg society-k.
4, Alap recepteket gyártok ami az épülettel jött.
Megmondom neked mit csináltam. Volt 1 küldi, kaptam egy Master Draftsmen deed-et. Azzal elkezdem a vállalkozást, a Campeche-i vicc-et felszámoltam rögtön, így ott volt raktár ahol én akartam, potom 200-ért. Azzal gyártottam néhány structure deed-et, és nem potompénzért, hanem KURVA DRÁGÁN adtam el (2000 egy medium shipyard-ért? szerinted..? és veszik) . Megintcsak : meg kell nézni mibõl van hiány, azt ui. el lehet adni. Hiány meg mindíg lesz.
Jelenleg a stratégiám nagyon egyszerû. Havanában vagyok a hajóépítõknek beszállító. Egyszerû cuccokat gyártok (vitorla, kötél), amibõl sok fogy, de szûkös a kínálat. Azért szûkös, mert pl. a vitorlakészítés minden folyamata idõigényes, aki pedig hajót épít, annak nincs erre fölösleges kapacitása (10 telek max. ugye). Hajó ugye meg mindíg kell, akkor meg kell vitorla is. 😊 Persze oké hogy még pofátlan áron adom el, és idõvel a piac úgymond ki fogja egyenesíteni magát (vagy egyszerûen ÉN szorítok ki mindenkit errõl a területrõl lokálisan, és akkor meg én mondom az áratés kész. Nekem ugyanis tökmindegy, hogy az az árú amit én néhány száz pénzért gyártottam, meddig rohad tömegével az aukciós házban, fõleg ha 100-nak kellene sûrgõsen, és a 100-ból min. 50 kénytelen tõlem venni mert egyszerûen mástól nem jut neki. Mindíg lesznek ilyenek... ha ugyanis a többiek ráfekszenek az én gyártási területemre hirtelen, akkor másból lesz hiány, és oda lehet benyomulni.
A hajó lootot nem tudom, nekem level 16 privateerként szépen dobogat, hasonló hajónként 2-300-at, de hallom magasabb szinten van inkább gond a nagy hajókkal. Igazából életszagúbb lenne ha több rakományt dobna a hajó inkáb...
5a, Komplett economy : Hát akkor addig gyûjtöm a pénzt a küldikkel, fejlõdgetek, hagyom más építse fel szépen az economit (az alapdolgok nagyszámú player esetén sokkal gyorsabban meglesznek, mint a bétában), max. nem én leszek a leggazdagabb... ha nagy verseny lesz, az úgyis inkább az árakat viszi le, ergó olcsóbb lesz a hajó, egy normális guilben pedig még olcsóbb..
5b, Miért kéne lootolni, vért izzadni stb..? 200 ért építettem raktárat, 1-2000-bõl gyárat meg ültetvényt, és már ment is a biznisz.. nem kell hozzá sok. Egyszer beindítod, már akkor van 1 kis mellékes jövedelmed, külön színt visz a játékmenetbe (számomra is meglepõ, de jobban élvezem a spekulációt az AH-ban mint a tengeri csatát!). Mert ugye 3000 dbl lehet hogy nem sok mindenre elég, viszont nem is kell érte szinte semmit csinálni, és ha már úgyis az a sirám hogy keveset dob a hajó, hát nem jobb megspróloni 10-15 hajó dögunalmas grindelését..? Mert pl. ha a jelenlegi napi profitszintet tudom tartani, egy héten belül simán lenne elég pénzem a - per pillanat irreálisan drága - 20 ágyús fregattra, úgy, hogy naponta egy legyet sem bántok, csak este beloggolok 20 percre gyártani-eladni. Másnap este meg ott az üzenet login után hogy nesze, megint kerestél 5000 pénzt. HÁT MI EZ HA NEM KURVA JÓ, kérdem én!!?
6, Amint ez bekövetkezik, és túl sûrûn elõfordul, kialakulnak a konvojok (épeszû kalózok meg nem támadják meg, hacsak nem bandákban, de akkor meg a többi hajó simán átjut), lesz dolga a Navy karaktereknek (SOL-al oszlatni a kikötõk elõtt) stb. A Karib tenger meg nagy, mindent nem lehet PvP-ni - ha meg mégis, ugye hogy mikor lehet az a dev-ek állítják tetszés szerint a megfelelõ játékélnény érdekében).
7, Ez lehet, de! Tegyük fel van hajód, és van némi gazdaságod. Elveszted a hajód, mert sûrûn lövik ki. Oké, de akkor meg lesz igény hajókra, ergo sokan neki állnak építeni, és mivel gyak. az egész itteni gazdaság egy hatalmas hajóépítési piramis, ha sok hajót gyártanak, a legalapabb cuccodat és nagy számban fogják venni, MERT HIÁNY lesz. És lesz megint pénzed hajóra. Ha meg sûrûn veszti el vki, az persze szopacs, de hát ugye az élet is ilyen, van akinek szopacs, sõt, a legtöbbnek inkább az.. nem kell duhajkodni nagyon, legalább vigyáznak az emberek a hajókra. És persze még mindíg ott vannak a civil hajók, elérhetõ áron, a kalóz relatíve könnyen szerez.
Profitgyártás : Nemtom, per pillanat nekem a néhányezer naponta NAGYON megfelel, 2 napja indítottam a gazdaságot, és még sehol nincs felfuttatva, bár már dolgozom a "van Guld Ship Supplies" projecten, kicsit olyan Rockefelleres allûrökkel. 😄
Apropos, kíváncsi lennék a kalózokkal való (fekete)kereskedés milyen lesz a véglegesben. Ez akkor lenne érdekes, ha a hajók sok árut dobnának, nem két rumoshordót meg egy kósza deszkát...
Hajógyártásnak szvsz guildben lenne értelme, lebarterezni (amúgy az összes nehézség, amit mondtál, inkább erre fogja rákényszeríteni a játékost, pl. a FT olcsóbban fogja adni azt a nyamvadt SOLt/fregatott, ha már a harmadik Indiamant veszíti el és rájön hogy jobban jár ha a haver a guildból ott megy vele konvojban egy nagy morcona hadihajón. Mert ugye kalózként én is inkább a könnyebb, ugyanolyan zsíros célpontot fogom megcélozni inkább.. így aztán ha nem magyar mentalitás lesz, egyszer csak rájön a FT hogy hoppá komám, adok én neked egy Level 20 Fregatott ingyé/beszerzési áron, viszont akkor ilyen és ilyen idõközönként legyél már szíves minket kísérgetni. És mindenki jól jár. Fõleg ha pölö annak a FT-nek én szállítom 32-ért azt a vitorlát, ami nekem is 32-be kerül de egyébként 350-ért adom (és szétkapkodják).
Arról nem beszélve, hogy ezen a szinten ez TÉNYLEG szerepjáték lesz, a freetrader profitot termel, a navy tényleg azzal foglalatoskodik hogy ezt védje, a privateer a zavarosban halászik stb, és nem abból hogy húbazzszintetléptem.
Megmondom õszintén, én az ilyen világokat szeretem. Megcsinálják, van életképes szabályrendszere, aztán beledobnak és elvan a gyerek, ha játszik, alakítja a kis világát, és nem vezetik kézenfogva. Ez itt totálisan adott szvsz.
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
Mondjuk nekem még kicsit kaotikusnak tûnik.. ill. az nem tetszik hogy elviszel valamit a fél világon keresztül, berakod az AH-ba és várhatsz amíg elviszik. Persze nekem is jól jött amikor a kezdõfreetrader cuccomat feltettem, aztán megvettek 3 egységet belõle 1000/darabért !! pedig csak valami 26 dublon/egységre volt kirakva( akkor ez volt az általános éppen) AZ sem valami életszerü hogy X városban veszel valamit és az árú többszáz kilométerrel arréb Y városban realizálódik !! Azért akkor még nem voltak mûholdak....és számítógépes kereskedés..SZerintem a hagyományos kereskedelem jobb lenne.Megpakolom a hajómat mondjuk dohánnyal, és elviszem másik kikötõbe ahol AZONNAL eladom, ( ha megéri persze) A termelés is egy kicsit lehetne egyszerûbb, túl sok az alapanyag + tudás+ deed+megépítés..stb.Na mindegy..majd csak beindul nekem is az üzlet.Eddig ugyanis a karakteremet gyúrtam, a hajómat upgradeltem . 3,4,5 ezerbõl gazdálkodom, amibõl upgradelek , lõszert veszek ,mühelyt építek deedet veszek..
De az stratégiád a society mûködésére tényleg megfontolandó, csak persze kell ehez 6-10 valóban összedolgozó AKTÍV player...Lehet majd többször kereslek online tippekért.
Na oké, de milyen pénzbõl kezded el liveon a gyártást? Mert ha küldipénzbõl, az nagyon nem fog menni. Hidd el nekem, tök ráfizetés egy idõ után. Ugyanis ne azt nézd, hogy itt mennyiért megy el, hanem azt, hogy:
1. kevesen vannak a szerveren, kialakult a gazdaság, és azért ilyenek az árak, mert mindenki az újak szétszedésével van elfoglalva és viszont.
2. amikor jöttél, még volt lóvé amibõl vehettél, építhettél, stb.
3. most nincs lóvé, én szarrá hajózhatom magam, és a mai termés 1 szint (34-rõl 35-re) volt 8000 db úgy, hogy CSAK L45+ hajókat öltem, akkor más alacsony szinten SEM fogja tudni megvenni a dolgokat. (Anno ez nekem durván 75000 db volt.)
4. az, hogy te ezt vagy azt gyárthatsz, az annak köszönthetõ, hogy szarért hugyért mennek a receptek, én is tucatáron - akármennyi is volt korábban - 500-1000 között adtam el egy csomót, de amikor egy szerver beindul nem ezek az árak lesznek, vagy azért mert nem lesz ugye pénz amibõl a jónép 100 napig meg tudná venni az igazán ütõs recepteket, ami RARE (számoljunk úgy, hogy tényleg kb. 170 nap 500000 db kigrindelése), vagy mert rakat player lesz, és nagyon le fogják vinni a guildek az árakat, a jó recepteket a gazdagok (privateer) megveszi, sok szar meg marad a piacon, de ha gyártani akarsz, akkor vagy lootolni kell a receptet, vagy pénz kell rá és bizony drágán meg kell venni (anno pl. 50k-t fizettem a large ship constructionért, a navalt meg lootoltam, 2x is, mert kivették a largeot egy idõre! 😊 ).
5. ne felejtsd el, hogy amikor idejöttél, már komplett economy volt, rakat hajóval, nyersanyaggal, stb. De valamibõl fel kell építeni még a termelõhelyeket is! Ahhoz is nyersanyag kell. Azért, hogy építhess, azt bizony vagy lootolni kell, vagy beváltani a medalokat, eu kereskedõkkel bizniszelni, stb. Már egy raktár felépítése is 0-201000 dublonig terjedhet!
6. most jelenleg az van, hogy alig van pvp area, de képzeld el azt a helyzetet, amikor MINDEN fontos port elõtt (nemcsak spanyol) a kedves playerek, mind a 10000en pirate vagy normális pvp zónát csinálnak. Na akkor kereskedj, szállíts át a gyûrûn! 😊
7. nincs surrender. A mostani jónép ha szarban volt, surrenderezett, és mentette a hajóját, amivel tovább dolgozhatott. De ha pl. mondjuk veszel egy jó hajót a küldipénzeken, és pár óra után harcban elsüllyed vagy disconnect, crash miatt kilövik, miközben te nem tudsz visszajönni, akkor mindened oda. Persze szép újrakezdeni elõlrõl, de baromi szar érzés ha nem a te hibádból veszik oda a hajód. A wipe óta nekem 1 hajóm ment el, és egy db lossot kaptam. Egyik sem az én hibám volt ...
8. valakinek az általad említett nagyhajót meg is kell építenie, mert még ugye ha nem is veszed, az Atlas Barkhoz (L19) is 150 small medal kell ami csak harcban jön össze. 😊
Mert ha te gyártani akarsz, és tényleg profitot akasz nem pedig ráfizetést vagy napi 3000t ami nem sok mindenre elég, akkor:
1. rögtön mikor kijön a játék ott kell lenni, mert így te alakítod az árakat és az újak elé dobhatsz jópár hajót amibõl rohadt nagy profitot termelhetsz és megalapozhatod a jövõd a játékban.
2. két acc kell legalább az elején és a másikkal csak bányászni kell.
3. neked kell gyártanod/termelned elõször valamit (van pár jó dolog ami jól jöhet már a kezdetekben), de csak hogy tudd, 10 ore gold kitermelése 4 óra munkaidõ és 1800 dublon, és ebbõl még nincs ingot gold, ami kb. ugyanennyi pénz, és akkor még el kell adni.
4. Rakat pénzt kell összeszedni CSAK harcból, ami lehetséges, mert 3 olyan classfüggetlen hajó van amivel tényleg lehet haladni, mégha civil is.
5. Csak azt tudom írni most is, hogy ha nincs egy JÓ tartalék hajód raktáron, nincs legalább!!! 50k dublonod a számládon, és nem vagy legalább L20, szerintem nem érdemes gyártani, mert nincs profit és elég egy hiba, máris veszteséges vagy, és onnan nehezebb kijönni, MERT minél magasabb szinten vagy, annál nehezebb szar hajóval ellenfelet ölni, úgyhogy vigyázni kell a hajókra a jövõben nagyon! Mondok egy példát:
Van egy kezdõ Halifaxod vagy más. Fejlõdsz, megveszed az elsõ nagyobb hajód, és mivel nincs sok pénzed, és szeretnél L19en egy Atlas Barkot, úgy döntesz, hogy addig semmi, majd abból a profitból folytatod a bizniszt. Eléred a L19t, megveszed a Barkot, erre miközben szállítasz, kilövik a hajód. Nyelsz egyet, de kilövik másodszor, majd harmadszor, végül elvész a hajód. Marad a kezdõ halifexed. Mivel L19 vagy, xpt igazán vagy kardos küldikbõl (dögunalom és döglassú) szerezhetsz. Mert ugye szinted -3 ami még jó xp. Utána már bõven 100 XP alatt kapsz/kilõtt hajó, ami úgy 40-60 xp. De L20on a küldikben már nem otter skuda vagy halifax van, hanem cerberus, raa, lexington, stb. Na azt szép kinyírni halifaxel! 😊
Vegyük azt, hogy vállalkozást indítasz be januárban a liveon. De most a szombat utáni pénzt kapod egy kilõtt hajóért! 😊
Teljesen más egy épület felhúzása így, mintha OSen hozzá lehetne grindelni a pénzt, mint úgy, hogy most szart sem lehet grindelni OSen 😊.
De meglátjuk. Véleményem szerint a jó megoldás ez lenne:
L1-L10 hajókért 10-200 db
L11-L20 hajókért 201-400 db
L21-L30 hajókért 401-600 db
L31-L40 hajókért 601-800 db
L41-L50 hajókért 801-1000 db
L51+ hajókért (rare) 2000+ db
Küldiben:
ugyanez/2
Viszont az is tény, hogy FTként tegyenek alám egy Postillionen Frigateot (L20), arre teszek megfelelõ kiegeket, és tulajdonképpen bármelyik L50 hajót kilövöm, ha legalább medium 2es armor, raiders, és nible, speed van rajta. Ha csak 1es akkor azért nem kockáztatok meg egy MC Oliphantot vagy egy 4th ratet, pedig 20x8 lb + 4 swivel van rajta ...
De már talán egy van Hoorn shippel IS majdnem minden jöhet, csak ezzel lassabb lesz 😊
Navy, Privateer, Kalóz persze más, ott tulajdonképpen sokkal egyszerûbb a dolog, de nem sokkal.
Más.
A farmolás lehet hogy rossz, de még mindig, ezzel a szar money drop rattel IS jobb profit, mint nélküle, mert lol, de még most a low level hajók dobnak 300 körül, a nagyobbak meg alig, de ez bug, javítják majd, mint az önhatalmú autoresolution baromságot. Amúgy hidd el, okosan farmolni és OSen harcolni sokkal nagyobb meló (különösen a surrender hiánya miatt, de elõtte is bizony kemény meló volt - L50 18500 XP!!!, ezt érd el küldivel!), mint bugos küldiken végigmenni.
Jók az elképzelések Society vonatkozásban, viszont vedd figyelembe, hogy a privateernek is kell hajó amivel üthet, de ha nincs lóvé, nem lesz hajó, és nem tud anélkül ütni, valamint figyeld meg, ha bejönnek a magyarok, mindenki megy majd a saját feje után, 10x fog új szerveren karit indítani, átmegy, törli amit csinált, stb.
De támogatom, viszont szerintem a FT jobb a harcra, mint egy navy. Ezerszer jobb skilleji vannak, és a navy csak hajókban veri. De majd meglátjuk. Remélkedjünk! 😊
A medve nem játék.