Fallout 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MaskimXul
#6417
Ha jól emlékszem, akkor a háború idején készítették az elsõ power armorokat, és utána a többit, mk1, mk2, tesla.

Idézet a fallout wikibõl:
"This powered armor is composed of lightweight metal alloys, reinforced with ceramic castings at key points. The motion-assist servo-motors appear to be high quality models as well. This power armor model was constructed by the Enclave after the Great War, as opposed to the pre-War T-51b."

De muszáj, hogy tudjanak készíteni, minimum alkatrészeket, különben elég hamar kifogynának a fegyverekbõl meg az energia cellákból. Vertibird ugyanez, ha nincs meg a technológiájuk, hogy alkatrészeket állítsanak elõ az általuk használt cuccokhoz, akkor sokáig nem húzzák.

Szóval szerintem van ipar, de csak a kevés kiválasztott férhet hozzá.
Ha meg tudnak gyártani power armort meg energia fegyvereket, akkor biztos, hogy sima, lõporos fegyvereket is tudnak.
Azt meg gondolom te is tudod, hogy az amcsik hogy ügyeskednek a fegyvereladásokkal, hogy bizonyos országokat támogassanak (IRL), ennyit azért az enclavebõl is simán kinézek.

A szupermutánsok csak itt ilyen gyengék, f2-ben ha jól emlékszem volt amelyiknek gatling laser-e volt, igaz, itt is van ilyen, egy.
Meg valószínû, hogy az enclave a jobb cuccokat megtartja a saját embereinek, hiszen a mutánsok számukra csak ágyútöltelék, akiket úgyis ki akarnak mind irtani.
#6416
Biztos, hogy az Enclave készíti azokat a cuccokat, nem egy háború elõtti raktárból szedegeti elõ? Ha készíteni tudna ilyesmit, akkor a szupermutánsokat is ellátná vele, de azoknak max minigun jut, meg mindenféle tákolt ruházat...

#6415
A fúziós cellák kiszereléséhez szakértelem kell, meg bátorság. Ha olyan instabil, hogy egy lövéstõl (na jó háromtól) felrobban az egész, én se kezdeném szerelgetni. Amúgy sem biztos, hogy az autoókba szerelt ucc komptaibilis mással.

Hála az Alkotónak, ebben a világban mindenki süket és vak. Azt sem hallják meg, ha egy ágyúval szedem le a mellettük állókat, meg az sem tûnik fel, hogy bekapcsolt lámpával kóborlok a vaksötét járatokban. Remélem a modderek ezek megoldását átemelik az oblivionból. ott már vannak ilyen modok.

Amúgy ha csöndben akarok egy szupermutánst elintézni, megpróbálok hátulról a közelébe kerülni és a nevesített powerfisttel (Fiesto?) lecsapni. Ha meglát, hiába a hangtompító, õ maga üvölt akkorát, hogy bedõl a maradék ház...

A háború elõttrõl megmaradt kaják valóban hiteltelenítik a dolgot. Az 1-2-ben mintha nem is lett volna ilyesmi, csak nagyon ritkán és nagyon drágán, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

MaskimXul
#6414
De bizony, mindenki úgy moddolja, ahogy akarja <#kacsint>
Csak egy dolog fontos, a szórakozás. Hogy ezt ki mivel éri el, az tökmindegy.

"Ide nem fér bele sem a prüdéria, sem a modern, új fegyverek készítése"
De az enclave készíthet energia fegyvereket meg tesla armort?

Én is õs falloutos vagyok, tetszik is az új, meg nem is. Az tuti, hogy nem fogom hatszor véginyomni, mint a 2-t, de ha a modok megjavítják a bõdületesen elbaszott mainquestet meg a kisebb hibákat, akkor azért egész jó játék lesz.
MaskimXul
#6413
Nem tudok én sem ilyenrõl, de nagyon is elképzelhetõ szerintem. Akár bos, akár enclave, mindkettõnek megvan a technikai felszereltsége a fegyvergyártáshoz.

Puskát nem csak távolság miatt használ az ember, hanem a tûzgyorsaság és a lövedék kinetikus energiája miatt is.
Gondolj bele, ha egy épületet kell megtisztítanod lopakodva, kevés zajjal, akkor egy hangtompítós pisztollyal szupermutánsok ellen nem sokra mész.
Nyilván egy hangtompítós puska nem olyan erõs, mint egy "hangos", de egy pisztolynál jobb és mégis csendes. Na meg jól néz ki 😊

Az autókat úgy értem, hogy nem hihetõ, hogy nem szedték ki belõlük a fúziós cellákat ennyi idõ alatt, pedig igencsak értékes energiaforrás lenne.
Faanyagok 200 éves állapota.. Ha láttál már amcsi stílusú faházat, akkor szerintem el tudod képzelni, hogy két évszázad alatt porrá rohad az egész, fõleg, hogy senki nem tartja karban.
Nem vagyok fegyverszakértõ, de szerintem ha egy fegyvert kívülrõl zabál a rozsda, akkor az belül sem lehet túl jó állapotban.

Egyébként a fo3 elég gyenge, ami a "realizmust" illeti, és itt a fallout világ realizmusára gondolok. Teljesen olyan az egész, mintha nem 200, hanem 40 évvel a bombák után játszódna. Mindenhol van lõszer és fegyver, mûködõ számítógépek, ehetõ kaja.

Persze ez nem igazán negatívum, hiszen ahogy egyre meszebb kerülünk idõben a háborútól, úgy kéne a világnak lassan helyreállnia. Szóval pl egy fallout5-ben lehetnének erdõk, állatok, normális városok, stb. Persze az már nem lenne fallout, így muszáj ferdíteni a valóságot, hogy megmaradjon a fallout feeling.

Amúgy meg ha már van egy olyan fegyver, ami plüssmacikat lõ ki, akkor szerintem egy hangtompítós puska még bõven belefér 😉
#6412
Az sem nyilvánvaló, hogy "mindenki úgy modolja, ahogy akarja". Az RPG (és a Fallout mindhárom része vérbeli, kõkemény RPG) arról szól, hogy valahol, valaki megalkotott egy világot, a maga szabályaival, környezetével, történelmével, lakóival, nyelvezetével. A játékos ebbe a világba csöppen bele, ennek szabályai szerint kell élnie a játék világában. Ha valamit a világ alkotói nem építettek be, az nincs, nem része a világnak. Amiket az "õs falloutosok" (én is9 hiányolnak, azok a korábbi részekben ott voltak, illetve a mostaniban is benne vannak, csak az IRL jogászi elhülyülés miatt enyhített vagy torzított formában.

A Fallout világa egy globális atomháború utáni, ipar nélküli, a korábbi világ hulladékain tengõdõ világ. Az "ember embernek farkasa" szabálya érvényes, aki gyenge elhullik. Ide nem fér bele sem a prüdéria, sem a modern, új fegyverek készítése. Nem fér bele, hogy a gyerekek büntetlenül szemédkedhetnek a felnõttekkel. Beleférnek a (ma) szélsõséges(nek tartott) viselkedés fomák, a mindenáron fennmaradás, az elvakult szekták, és a többi. Ezek az elsõ két részben ott voltak, a harmadikban csak valami halovány visszképük maradt, hogy megfeleljenek a "polotical correct" viselkedésnek, holott az a világ egyáltalán nem törõdik a mi hülye "elveinkkel"...

Scouser
#6411
Nyilvánvaló, hogy mindenki úgy moddolja a játékot, ahogyan akarja és ahogyan az õ világában és képzeletében még megfelelõ egy ilyen világhoz. Nekem nem fér bele és a készítõknek sem. Ennyi...

You\'ll Never Walk Alone

#6410
Õk is inkább csak tunningolták a meglévõ cuccokat, mint újakat gyárottak...

Calver
#6409
pedig van, legalábbis elsõ részben volt. íme.

"The trees move. Do you not see it?"

#6408
A felrobbanó autók is úgy néznek ki, mint amelyek 200 évesek. Ne felejtsük el, hogy a Fallout világa nem a mai Föld 200+ évvel késõbb. Ezekeben az autókban, meg a pisklákolva maradt gépekben, lámpákban mini fúziós erõmûvecskék ketyegnek még utolsó erejükkel. Amikor egy autó felrobban, mikro atomrobbanást látsz, sugárzással, gombafelhõvel. Rozsdásak a fémek, a faanyagok is kb 200 éves állapotot mutatnak, azaz rendben vannak a dolgok...

A Fallout történelme szerint az '950-es években beindult a fúziós cellák készítése, mindent atomenergiára alapoztak. Az Anyagháború (ami elvezetett a nukleáris csapásokhoz) is arról szólt, hogy az így felpörgött iparnak eszement mennyiségû alapanyagra volt szüksége. Az olaj, mint olyan kiesett, a kutya se kereste, ezért is nem az arabok, hanem a kínaiak a fõ ellenség.

#6407
A fegyverek kinézete nem annyira zavaró. Ami nagyon hiányzik és hiteltelen is, hogy nincs, az a normális távcsõ. Ha a fegyvereken van, akkor maradni kellett normális binokulárnak is.

Egyébként nem tudok olyan frakcióról a fallout világában, amelyik lõfegyvereket gyárt. Nagy nehézségek árán fenntartják azokat, amelyke megmaradtak a háború elõttrõl illetve azok alaktrészeit felhasználva készítenek érdekes cuccokat, de 200+ év az 200+ év, semmilyen fém alkatrész fölött nem múlik el nyomtalanul.

A hangtompító, puskára nem igazán illik ebbe a világba. Nem sok értelme van. Pisztolyon renben, közelre haszálatos, rejthetõ. Puskára minek? Alacsony sebességû lõszer kell hozzá, hogy legyen értelme, az meg a távolság ellen hat, ami miatt puskát használ az ember...

#6406
nincs a fenét. Még a fele terepet nem fedeztem föl (pontosabban a Wastelandot már bejártam, bár ott is van még egy halom kihagyott rész, de a DC-ben nem jártam egyátlalán) és már leadtam a 30 flaskát a csajnak, meg már gyártottam nuka grenade-t is, azaz 30-nál többet találtam...

#6405
Ott biztosan nincs. Olyan van, amiben a raider csajok topless szaladgálnak, amíg rajtuk van a páncél, illetve a szoknyák alatt nem hordanak semmit pl Tenpenny lakói, de amint leveszed, azonnal felkapják a bekódolt pólót és kisnacit...

Na ezek azok a modok, amiknek marhára nincs értelmük, logikátlanok ebben a formában.

Calver
#6404
Fast Shot igazándiból úgy volt jó, ha 23-ason (ill 21 de 23-ig el lehetett húzni) Mutate!-eltél egyet (pl Good Natured-et cserélve), és 24-tõl Sniper perkkel toltad... és persze 10-es Luckkal. minden lövés critical volt, onnantól kezdve már felesleges lett volna szemre lõni. <#nyes>

"The trees move. Do you not see it?"

MaskimXul
#6403
Mit hagytak ki? Az újnak kinézõ fegyvereket? Mint pl az összes energia fegyver? <#kacsint>
Vagy a használható és értelmes hangtompítós fegyvereket?

A készítõk egy csomó olyan dolgot kihagytak, amitõl sokkal jobb lett volna a játék, szóval ez nem ok arra szerintem, hogy ne moddoljunk bele valamit, ami alapból nincs.
Meg ha már a fegyók 200 évesek és rozsdásak, akkor mit keresnek ott a faházak, a kaják, a felrobbanó autók, stbstb.

Úgy mondod ezt, mintha a játék rosszabb lenne attól, hogy valaki berak egy hangtompítós g3-at, és felborítaná az amúgy sem létezõ egyensúlyt.
Scouser
#6402
Természetesen belemagyarázhatunk dolgokat, de a készítõk nem hiába hagyták ki ezt a játékból.

You\'ll Never Walk Alone

#6401
Ez igaz. Jó karbantartás melett simán elképzelhetõ a dolog.
#6400
fast shot burstös fegyókhoz volt jó sztem, gauss puska + szem lövés elég jó irtott

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

MaskimXul
#6399
Nem feltétlenül. Vannak olyan factionok a játékban, akiknek megvan a technikájuk, hogy fegyvereket gyártsanak. Másrészt meg ha eleget gúglizok, biztos találok tökéletes állapotban lévõ polgárháború idejébõl származó "muskátékat" 😊
Szóval egy 200 éves fegyvert is lehet tökéletes állapotban tartani. Kell hozzá egy kis fantázia, de mûködik. Mondjuk:
van a bosnak egy fegyverszakértõ brigádja, akik gyûjtik a cuccokat. A szarabbakat (lõpor) megjavítják, lefestik stb, majd eladják tradereknek, a jobbakat (energia, atom) meg megtartják. Így van pénzük finanszírozni a saját mûködésüket, és a fegyvereladással még bizonyos factionoket is befolyásolhatnak.
Calver
#6398
dehogy, nem kellett hozzá még "rövidíteni" sem, simán csak lopakodni és ölni. New Reno végképp vicces volt, ha elég ügyes voltál a Mordino-k és a prostik egymást írtották <#nyes> Gatling Laser helyett meg én ott spec Gauss Pistol-ra szavazok, Sniper, Fast Shot, és 2 adag Jet után a körönkénti 8 lövés... ijesztõ.
(ja, és pornózni lehetett kis karizmával is <#nyes> csak Prizefighter kellett h legyél.)

"The trees move. Do you not see it?"

I.C.ram
#6397
Azt elfelejted, hogy ezek tobbnyire 200+ eves fegyverek.
MaskimXul
#6396
Sokan érvelnek ezzel a rozsdás dologgal, de miért is? Tökéletesen hihetõ, hogy ha szerzel egy fegyvert, akkor azt jól karban tartod, nem hagyod, hogy elrohadjon a rozsdától. Vagy ha nem a használó, akkor a boltos, akitõl veszed, hiszen mindegyik tud fegyver javítani, akkor meg egy kis festés nem nagy ügy 😊
MaskimXul
#6395
jefferson memorialban van, a rotunda közepén lévõ gép tetejére van letéve három holodisk, az egyik a 10-es.
#6394
Tényleg szép, de mivel nem rozsdás meg minden, így kicsit szerintem ront az élvezeti értékén. 😊

Intel C2D E6600; nVidia 8800GTS 320MB; 2 Giga DDR-2 800MHz RAM; 2*250GB + 1*320GB HDD;

#6393
hol van az az entry?😞
#6392
Hello, tudna valaki segiteni nekem? elakadtam a Fallout 3 ban egyik helyen, és már 2 napja ugyan ott vagyok és nem tudok mit csinálni,

a küldetés neve: Scientific Pursuits
és azon belül : Listen to Dad's personal journal entry 10

ha valaki esetleg tudja mit kell csinálni akkor kérem irjon ide a forumba, fogom nézni hogy vissza-e irtatok 😊
MaskimXul
#6391
de azért szerencsére vannak hasznos modok is, ez pl szerintem nagyon jól néz ki
#6390
ezeken már túlvagyok meg van ivva vagy el van adva :| szal búkta <#vigyor5><#sir>

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

Avenger
#6389
Kezdj el kalandozni mindenfelé, meg a gyárban is volt sok, meg a kamiont keresd meg old onley-ben vagy hol 😄 hamar összejön sztem 30.
Ilyenkor kár hogy nincs multi a játékban 😄

"Victorious warriors win first and then go to war, while defeated warriors go to war first and then seek to win." - Sun Tzu

#6388
hány cup/db?? 😄D add hamar oda nekem 😄D

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

broman191
#6387
Váááá ez üt...<#vigyor3>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

MaskimXul
#6386
Jah, az internet tele van fura emberekkel <#vigyor>
böröczk
#6385
<#wilting><#wilting><#wilting>

Kumiho #2179

Rapid81
#6384
Nekem is volt már sok a kezemben, csak a csajszit most találtam meg, a quantumokat meg megittam a nagy csaták közepette AP miatt. 😄

Ryzen 5 3600X | ASUS RX570 OC | MasterLiquid Lite 240 | DELL U2312HM In theory, there is no difference between theory and practice. But, in practice, there is. /Jan L. A. van de Snepscheut/

Avenger
#6383
Én már rég összeszedtem a 30at és azóta is már vagy 15öt, ha nem többet, ott porosodnak a házamban egy szekrényben 😊

"Victorious warriors win first and then go to war, while defeated warriors go to war first and then seek to win." - Sun Tzu

#6382
én már bejártam a a terület nagy részét 😞 esélyem sincs 30 quantumot összeszedni a questhez :|

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

Rapid81
#6381
Köszi! Az megvan, de még így is hiányzik 10 üveg, mert eddig huszon valahányat tudtam összeszedni. 😞

Ryzen 5 3600X | ASUS RX570 OC | MasterLiquid Lite 240 | DELL U2312HM In theory, there is no difference between theory and practice. But, in practice, there is. /Jan L. A. van de Snepscheut/

MaskimXul
#6380
#6379
Hello kérhetek egy linket ahol modok vannak köszi
#6378
nincsen! szerintem .. kint a várostól délkeletre van egy felborult nukáskocsi az akar a szállítmány lenni 😉

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

MaskimXul
#6377
jah, nexus. Nem tudom mennyire mûködik, nem próbáltam, de aki pixeles pinákat meg mellbimbókat akar nézegetni, annak tökéletes.


Robez84
#6376
Biztos a nexuson van.

\"Si Vis Pacem, Para Bellum.\" - \"Ha békét akarsz, készülj a háborúra.\" Julius Caesar www.loveearth.com

Robez84
#6375
Nemtom mikor raktátok fel a térképet de BIGG THX!!!<#nevetes2>

\"Si Vis Pacem, Para Bellum.\" - \"Ha békét akarsz, készülj a háborúra.\" Julius Caesar www.loveearth.com

#6374
hol láttál mûködõ nude modot?

Rapid81
#6373
Old Olney-ban hol találom a Grocery-t?

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Nuka-Cola gyárban volt egy feljegyzés, hogy oda is vittek Quantumot, de nem találom az épületet, pedig bejártam már a várost tövirõl hegyire, kinyírtam az összes deathclaw-t, meg bejártam a csatornarendszert is, de sehol semmi.

Ryzen 5 3600X | ASUS RX570 OC | MasterLiquid Lite 240 | DELL U2312HM In theory, there is no difference between theory and practice. But, in practice, there is. /Jan L. A. van de Snepscheut/

SötétBarom
#6372
Az "csak" egy kurva yo körökre osztott taktikai játék. De az a mennyiségû írott tartalom, amivel teletömték a fallout 2-t, az valami hihetetlen.

&#647;x&#477;&#647;&#65279; &#654;&#623; o&#647;&#65279;&#65279; s&#305;&#613;&#647;&#65279;&#65279; p&#305;p&#65279; do&#633;p&#65279; ss&#592;q &#477;&#613;&#647;

Fenrir
#6371
No igen, Fallout 2 hangulatra egy ász volt, ennél jobban már csak a Jagged Alliance 2 tetszett 😊

A halál csupán a kezdet...

SötétBarom
#6370
Találtam olyan sírt, amiben quest, meg olyat is, ami alatt valami rejtekhely volt.. 😄D

&#647;x&#477;&#647;&#65279; &#654;&#623; o&#647;&#65279;&#65279; s&#305;&#613;&#647;&#65279;&#65279; p&#305;p&#65279; do&#633;p&#65279; ss&#592;q &#477;&#613;&#647;

MaskimXul
#6369
Sdk egy frászt. Már van nude, meg gyerekölõ mod is, meg egy csomó más, új fegyverek, rahedli új textúra, stb.
Fenrir
#6368
Ott lehetett a sírokat is fosztogatni, meg is kaptad érte a faxa Gravedigger-t 😊

A halál csupán a kezdet...