Fallout 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Idézet a fallout wikibõl:
"This powered armor is composed of lightweight metal alloys, reinforced with ceramic castings at key points. The motion-assist servo-motors appear to be high quality models as well. This power armor model was constructed by the Enclave after the Great War, as opposed to the pre-War T-51b."
De muszáj, hogy tudjanak készíteni, minimum alkatrészeket, különben elég hamar kifogynának a fegyverekbõl meg az energia cellákból. Vertibird ugyanez, ha nincs meg a technológiájuk, hogy alkatrészeket állítsanak elõ az általuk használt cuccokhoz, akkor sokáig nem húzzák.
Szóval szerintem van ipar, de csak a kevés kiválasztott férhet hozzá.
Ha meg tudnak gyártani power armort meg energia fegyvereket, akkor biztos, hogy sima, lõporos fegyvereket is tudnak.
Azt meg gondolom te is tudod, hogy az amcsik hogy ügyeskednek a fegyvereladásokkal, hogy bizonyos országokat támogassanak (IRL), ennyit azért az enclavebõl is simán kinézek.
A szupermutánsok csak itt ilyen gyengék, f2-ben ha jól emlékszem volt amelyiknek gatling laser-e volt, igaz, itt is van ilyen, egy.
Meg valószínû, hogy az enclave a jobb cuccokat megtartja a saját embereinek, hiszen a mutánsok számukra csak ágyútöltelék, akiket úgyis ki akarnak mind irtani.
Hála az Alkotónak, ebben a világban mindenki süket és vak. Azt sem hallják meg, ha egy ágyúval szedem le a mellettük állókat, meg az sem tûnik fel, hogy bekapcsolt lámpával kóborlok a vaksötét járatokban. Remélem a modderek ezek megoldását átemelik az oblivionból. ott már vannak ilyen modok.
Amúgy ha csöndben akarok egy szupermutánst elintézni, megpróbálok hátulról a közelébe kerülni és a nevesített powerfisttel (Fiesto?) lecsapni. Ha meglát, hiába a hangtompító, õ maga üvölt akkorát, hogy bedõl a maradék ház...
A háború elõttrõl megmaradt kaják valóban hiteltelenítik a dolgot. Az 1-2-ben mintha nem is lett volna ilyesmi, csak nagyon ritkán és nagyon drágán, de lehet, hogy rosszul emlékszem.
Csak egy dolog fontos, a szórakozás. Hogy ezt ki mivel éri el, az tökmindegy.
"Ide nem fér bele sem a prüdéria, sem a modern, új fegyverek készítése"
De az enclave készíthet energia fegyvereket meg tesla armort?
Én is õs falloutos vagyok, tetszik is az új, meg nem is. Az tuti, hogy nem fogom hatszor véginyomni, mint a 2-t, de ha a modok megjavítják a bõdületesen elbaszott mainquestet meg a kisebb hibákat, akkor azért egész jó játék lesz.
Puskát nem csak távolság miatt használ az ember, hanem a tûzgyorsaság és a lövedék kinetikus energiája miatt is.
Gondolj bele, ha egy épületet kell megtisztítanod lopakodva, kevés zajjal, akkor egy hangtompítós pisztollyal szupermutánsok ellen nem sokra mész.
Nyilván egy hangtompítós puska nem olyan erõs, mint egy "hangos", de egy pisztolynál jobb és mégis csendes. Na meg jól néz ki 😊
Az autókat úgy értem, hogy nem hihetõ, hogy nem szedték ki belõlük a fúziós cellákat ennyi idõ alatt, pedig igencsak értékes energiaforrás lenne.
Faanyagok 200 éves állapota.. Ha láttál már amcsi stílusú faházat, akkor szerintem el tudod képzelni, hogy két évszázad alatt porrá rohad az egész, fõleg, hogy senki nem tartja karban.
Nem vagyok fegyverszakértõ, de szerintem ha egy fegyvert kívülrõl zabál a rozsda, akkor az belül sem lehet túl jó állapotban.
Egyébként a fo3 elég gyenge, ami a "realizmust" illeti, és itt a fallout világ realizmusára gondolok. Teljesen olyan az egész, mintha nem 200, hanem 40 évvel a bombák után játszódna. Mindenhol van lõszer és fegyver, mûködõ számítógépek, ehetõ kaja.
Persze ez nem igazán negatívum, hiszen ahogy egyre meszebb kerülünk idõben a háborútól, úgy kéne a világnak lassan helyreállnia. Szóval pl egy fallout5-ben lehetnének erdõk, állatok, normális városok, stb. Persze az már nem lenne fallout, így muszáj ferdíteni a valóságot, hogy megmaradjon a fallout feeling.
Amúgy meg ha már van egy olyan fegyver, ami plüssmacikat lõ ki, akkor szerintem egy hangtompítós puska még bõven belefér 😉
A Fallout világa egy globális atomháború utáni, ipar nélküli, a korábbi világ hulladékain tengõdõ világ. Az "ember embernek farkasa" szabálya érvényes, aki gyenge elhullik. Ide nem fér bele sem a prüdéria, sem a modern, új fegyverek készítése. Nem fér bele, hogy a gyerekek büntetlenül szemédkedhetnek a felnõttekkel. Beleférnek a (ma) szélsõséges(nek tartott) viselkedés fomák, a mindenáron fennmaradás, az elvakult szekták, és a többi. Ezek az elsõ két részben ott voltak, a harmadikban csak valami halovány visszképük maradt, hogy megfeleljenek a "polotical correct" viselkedésnek, holott az a világ egyáltalán nem törõdik a mi hülye "elveinkkel"...
You\'ll Never Walk Alone
"The trees move. Do you not see it?"
A Fallout történelme szerint az '950-es években beindult a fúziós cellák készítése, mindent atomenergiára alapoztak. Az Anyagháború (ami elvezetett a nukleáris csapásokhoz) is arról szólt, hogy az így felpörgött iparnak eszement mennyiségû alapanyagra volt szüksége. Az olaj, mint olyan kiesett, a kutya se kereste, ezért is nem az arabok, hanem a kínaiak a fõ ellenség.
Egyébként nem tudok olyan frakcióról a fallout világában, amelyik lõfegyvereket gyárt. Nagy nehézségek árán fenntartják azokat, amelyke megmaradtak a háború elõttrõl illetve azok alaktrészeit felhasználva készítenek érdekes cuccokat, de 200+ év az 200+ év, semmilyen fém alkatrész fölött nem múlik el nyomtalanul.
A hangtompító, puskára nem igazán illik ebbe a világba. Nem sok értelme van. Pisztolyon renben, közelre haszálatos, rejthetõ. Puskára minek? Alacsony sebességû lõszer kell hozzá, hogy legyen értelme, az meg a távolság ellen hat, ami miatt puskát használ az ember...
Na ezek azok a modok, amiknek marhára nincs értelmük, logikátlanok ebben a formában.
"The trees move. Do you not see it?"
Vagy a használható és értelmes hangtompítós fegyvereket?
A készítõk egy csomó olyan dolgot kihagytak, amitõl sokkal jobb lett volna a játék, szóval ez nem ok arra szerintem, hogy ne moddoljunk bele valamit, ami alapból nincs.
Meg ha már a fegyók 200 évesek és rozsdásak, akkor mit keresnek ott a faházak, a kaják, a felrobbanó autók, stbstb.
Úgy mondod ezt, mintha a játék rosszabb lenne attól, hogy valaki berak egy hangtompítós g3-at, és felborítaná az amúgy sem létezõ egyensúlyt.
You\'ll Never Walk Alone
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Szóval egy 200 éves fegyvert is lehet tökéletes állapotban tartani. Kell hozzá egy kis fantázia, de mûködik. Mondjuk:
van a bosnak egy fegyverszakértõ brigádja, akik gyûjtik a cuccokat. A szarabbakat (lõpor) megjavítják, lefestik stb, majd eladják tradereknek, a jobbakat (energia, atom) meg megtartják. Így van pénzük finanszírozni a saját mûködésüket, és a fegyvereladással még bizonyos factionoket is befolyásolhatnak.
(ja, és pornózni lehetett kis karizmával is <#nyes>#nyes> csak Prizefighter kellett h legyél.)
"The trees move. Do you not see it?"
Intel C2D E6600; nVidia 8800GTS 320MB; 2 Giga DDR-2 800MHz RAM; 2*250GB + 1*320GB HDD;
a küldetés neve: Scientific Pursuits
és azon belül : Listen to Dad's personal journal entry 10
ha valaki esetleg tudja mit kell csinálni akkor kérem irjon ide a forumba, fogom nézni hogy vissza-e irtatok 😊
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
Ilyenkor kár hogy nincs multi a játékban 😄
"Victorious warriors win first and then go to war, while defeated warriors go to war first and then seek to win." - Sun Tzu
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Ryzen 5 3600X | ASUS RX570 OC | MasterLiquid Lite 240 | DELL U2312HM In theory, there is no difference between theory and practice. But, in practice, there is. /Jan L. A. van de Snepscheut/
"Victorious warriors win first and then go to war, while defeated warriors go to war first and then seek to win." - Sun Tzu
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
Ryzen 5 3600X | ASUS RX570 OC | MasterLiquid Lite 240 | DELL U2312HM In theory, there is no difference between theory and practice. But, in practice, there is. /Jan L. A. van de Snepscheut/
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

\"Si Vis Pacem, Para Bellum.\" - \"Ha békét akarsz, készülj a háborúra.\" Julius Caesar www.loveearth.com
\"Si Vis Pacem, Para Bellum.\" - \"Ha békét akarsz, készülj a háborúra.\" Julius Caesar www.loveearth.com
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ryzen 5 3600X | ASUS RX570 OC | MasterLiquid Lite 240 | DELL U2312HM In theory, there is no difference between theory and practice. But, in practice, there is. /Jan L. A. van de Snepscheut/
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ
A halál csupán a kezdet...
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ
