Fallout 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

PAtr0n
#8973
Köszi a segítségeket, de a sima Fallout 3 exe is behozza a launchert, és a mod manager-bõl indítva is ugyanez történik <#shakehead> A játékról annyit, hogy nem boltban "vettem" <#rolleyes>, és Win7 alá van telepítve.
Esetleg még megpróbálom Xp alá is feltenni.

[P35-DS3][E6750][MSI4870OC][4G HyperX][Seasonic SS-500HT] \"Az igazi szerelem a beteljesületlen szerelem\"

Mike at home
#8972
köszi szépen!
a GECKben elvileg nem piszkáltam, a nifben a 3D-s modelt forgattam ide-oda, lehet ez a probléma, újra csinálom az alap alapjána sapikat, nem vészes, csak egyszer kell a textura hivatkozást átirni, ellentétben mondjuk egy amorral szemben

másik érdekes, hogy végül leszedtem a FOMM-ot, ott invalidate, és helyrejött a szin. A FOMM mit állít? mert mondjuk a Fallout_default.ini-ben semmit

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

Piedon
#8971
Ha esetlegesen hibával elszáll az indítóprogi, és eredetid van akkor sajnos törölnöd kell mindenfajta virtuális meghajtót a rendszerrõl, mert összeakad a másolásvédelemmel.

Ne csak mondd, tedd is meg! A stylistom szerint nem vagyok elég trendy... BF2 TOPIK #99999 hsz. másik boldog tulajdonosa.

#8970
De. Ne a launchert, hanem a fallout3.exe-t indítsd. Vagy töltsd le a Fallout 3 Mod Manager (FOMM)-t és azzal indítsd. Ennek elõnye, hogy ha használsz modokat, ezzel tudod õket kezelni, sorba rakni, stb...

PAtr0n
#8969
Sziasztok!

Segítség kellene!
Találkozott már valaki olyannal, hogy nem lehet elindítani a játékot? Bejön az üdvözlõképernyõ az asztalon és kírja hogy a játék mevizsgálja a hardvert és beállítja a videjó beállításokat. Idáig oké. Ezt leokézva 1-2 mp-t várva kiírja, hogy mire is állította. Ez is oké. Ezután a Play-re kattintva kezdõdik mindez elõrõl. Magyarul nem tudom elindítani a játékot <#shakehead> Nem lehet valahogy megkerülni ezt az indítóképernyõt?

[P35-DS3][E6750][MSI4870OC][4G HyperX][Seasonic SS-500HT] \"Az igazi szerelem a beteljesületlen szerelem\"

#8968
Kiegészítõ: én is jártam úgy, hogy valami 90 fokkal elfordítva volt a nif fájlban rögzítve, fogalmam sincs miért. Egy adatot kell átírni és helyrebillen. Ami az érdekes, hogy volt, aminek így kellett lennie ahhoz, hogy a programon belül jó helyen legyen, másnál meg hiba volt, mint nálad.

Próbáld meg azt, hogy kibnotod az eredeti mesheket, betöltesz egy fejet a nifskop-ba és hozzáadod a sapit (nyitsz egy másik nifskope-ot, benne kijelölöd a sapka root-ját, copy branch, a fejen meg szintén a rootnál paste branch) és látod, hova helyezi el. Ha nem jó helyre, akkor próbáld forgatni. Az origó, ami körül forgatni tudod jól látszik, ha bekapcsolod a nifskope.ban a megjelenítését.

#8967
A pozíció a .nif fájlban van rögzítve. Amikor abban keresgéltél nem változtattál valamit véletlenül a dds nevén kívül?

A geck-en belül a sapi "slotja" jó? Ahol azt mondod meg, hol kell viselni (fej, kéz, láb, felsõtest, ilyesmik...)

A szín lehet , hogy azért eltérõ, mert a dds-ben többféle "formátumban" is lehet menteni és lehetséges, hogy rosszat választottál. Van az nvidia-nak valami dds tools csomagja, amiben van egy nézegetõ és az megmondja, hogy milyen. Ha jól emlékszem (valaki itt is írta) DXT5-nek kell lennie és nem lehet layered.

Az sem kizárt, hogy a Fo-ban nem lila, hanem zöld a cucc akkor, ha nem találja a textura fájlt, vagy nem jó formátumú a .dds...

Ellenõrizd le, hogy az új cucchoz tartozó dds a helyén van-e...

#8966
Azzal én is küzdöttem anno. Vagy a számokból álló ID, vagy a "neve" kell, már nem tudom. De a legegyszerûbb a tárgyat lerakni valahol, ahol megtalálod a játékban és felveszed.

Az esp-t, amibe elmentetted a cuccot, betöltöd a játékba?

#8965
Maradjunk a whiskeynél, de a részemet is fogyaszd el nyugodtan egy alkalmas pillanatban...

Maxtreme
#8964
Srácok kéne nekem egy kis help 😊

Az alap õsember arcú karaktereket nem lehet valahogy lecserélni?😊
Találtam egy ilyet még ez is messzeföldön normálisabbnak tûnik.
Csakhogy valamiért nem tudom mûködésre bírni. Egyáltalán hol kéne ennek megjelennie?
Természetese a readmeben leírtak szerint jártam el.. (bemásoltam a data mappába a fájlokat, a fallout.ini-be a binvalidateolderfiles értékét 1-re állítottam, illetve létrehoztam egy ArchiveInvalidation.txt nevû állományt, és bemásoltam ide a szükséges dolgokat. )
Mi maradt még ki? 😊

De ha valaki tudna olyan modot linkelni ami szintén ezt a célt szolgálja (és müxik is) azt nagyon megköszönném 😊

Mike at home
#8963
mno, azóta az armor megoldódott, most már a sapiknak is megfelelõ szinük van, csak arra kéne rájönni, miért a vállába épül be

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

#8962
Az orvosoknak szokták írni sikeres mûtét után.....hát én ilyet akartam, csak elektronikus förmában és sikeres magyarosítás utnán:9...még1x kösz....és esküszöm megfogadom és megdugom😊😊😊
#8961
Az milyen az a köszönõlevél?

#8960
Már ha lehet persze....
#8959
18+
Ha csaj a probléma, akkor szerintem kérj tõle bocsánatot, majd tedd magadévá. Nincs jobb a veszekedést egy jó dugással feloldani... 😊
#8958
Köszönöm megértésed és bocs...soha többet nem hallatok felölem megigérem...esetleg köszönõlevelek formályában
Piedon
#8957
WAREZ/OFF/SPAM -> topik (ide kell kattintanod, majd pár hozzászólást visszaolvasod, megtalálod amit kerestél, örülsz, mi is örülünk, mindenki örül...jóéjt😄)

Ha nem találnád hova kell kattintani, akkor a topik tetején lévõ Fallout 3 kép jobb alsó sarkánál találod a szöveget.

Az meg, hogy a mai napod miatt volt az egész+nõ is van a dologban: A nõk már csak ilyenek, üdvözöllek a való világban😄

Ne csak mondd, tedd is meg! A stylistom szerint nem vagyok elég trendy... BF2 TOPIK #99999 hsz. másik boldog tulajdonosa.

#8956
szégyellem magam, de nemtom mi az az off topik...és bocs a kiborulásomért, csak sok volt a mai nap...nõ is van a dologban oszt...jujj
#8955
Van ám pofád, ember...
Piedon
#8954
Ott van az off-topik, esetleg ha abban visszaolvasnál pár hozzászólást...ehhh

Ne csak mondd, tedd is meg! A stylistom szerint nem vagyok elég trendy... BF2 TOPIK #99999 hsz. másik boldog tulajdonosa.

#8953
Most komolyan könnyebb fikázni a faluban lakót, kinek több 10 kilóméter egy pc bolt, és buszra már ebben a hónapban nincs pénzem, mindent a családra költök...és pár 100 megás magyar fájlokat várnék el azoktól akik meg vették, vagy kicseréltették?...óóóóó....most miért kell vírasztanom, hogy a bithumenre meg ilyen szarokra feltöltsék a teljest, mikor itt ...csak a magyarfájlokat hamarabb felraknátok...istenem...
Prince23
#8952
LOL
van ám másik topik, off-nak nevezik.

RatBaG
#8951
én kb december óta tolom a F3-t megszakításokkal. még van jó pár main quest a story végéig, de a mellékküldik java már kész, meg a map 2/3 részét már felfedeztem. elsõ kari, de 100%-os végigjátszást akarok 😊

Per Aspera Ad Inferi.

Prince23
#8950
Én meg annyit hozzáteszek, hogy fullra nem ismerem még a játékot. Vártam a magyarra. és lám.

#8949
Akkor felrakja valaki a magyar fájlokat, vagy csak rajoltok és kínoztok a magyar verziós képekkel? Most ez fórum (ahol segítenek és meghalgatnak) vagy valami "csakazénjavamrólbeszélekdejólérzemittmagammáslevanszarva" topic ez?????...bocs de kicsit fárasztó reggel óta itt ülni és nyomkodni az F5-öt, hogy hátha valaki felrakja....mostmár el is álmosodtam...mindegy....akkor keresek valami más játékot...bár ennél jobbat nehezen😞...
Piedon
#8948
Vagy rendezõ pályaudvar is lehet.

Ne csak mondd, tedd is meg! A stylistom szerint nem vagyok elég trendy... BF2 TOPIK #99999 hsz. másik boldog tulajdonosa.

Piedon
#8947
Pedig az nem is kiképzõtábor, hanem vasúti telep...
Csak arra akartam rámutatni, hogy ennyi ideig tartott a fordítás (párszor ugye elhalasztották a megjelenést) és azért korántsem tökéletes. Félreértés ne essék, nem úgy álltam neki, hogy juszt is megmutatom mennyire szar és direkt a hibákat keresem, egyszerûen csak átnéztem a küldetéseket és a térképen néztem a helységneveket. Ráadásul szerintem -a szövegmennyiséget elnézve-, nem kevés pénzt fizettek ki a fordításért.

Ne csak mondd, tedd is meg! A stylistom szerint nem vagyok elég trendy... BF2 TOPIK #99999 hsz. másik boldog tulajdonosa.

Prince23
#8946
Lol, azé illõ lett volna kiképzõtábornak írniúk. na sebaj, biztos sokkoló állapotban voltak a fordítók Sztojkáék miatt 😄

Mike at home
#8945
hát meg ha már elkezdtem végigjátszom így is
még most is találtam új dolgokat, olyan helyeket ahol korábban nem jártam

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

Piedon
#8944
Belekukkantottam a magyar verzióba. Háááááát, vannak benne érdekes dolgok. Pár félrefordítás, pár magyartalan szöveg. Olyan érzésem van mintha többen fordították volna a játékot és néhol nem egyeztettek.
Pl: Ment-Betöltés; Dogmeat-Dogmeet (egyik helyen így, másik helyen úgy van); "Minden mentetlen játék elvész"; "Jalber testvérek szemét telepe" (értitek, a telep egy szemét😄); "Kilátó Dirve-In"
De a legdurvább, hogy a Warrington Trainyard-ot Warrington Kiképzõtelepnek fordították...
Tudom, fikázni könnyû, de azért van már egy-két fordítás a hátam mögött (tudom, azokban is legalább ennyi hiba van).

Ne csak mondd, tedd is meg! A stylistom szerint nem vagyok elég trendy... BF2 TOPIK #99999 hsz. másik boldog tulajdonosa.

Mike at home
#8943
nemtom
kiváncsi voltam így milyen
már végigjátszottam

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

tarti19
#8942
20 óra fõküldi 30 a mellékküldi meg 30 óra a felfedezés... de ez csak az alja😄

sambauer
#8941
mér jó gyerekkel menni ?

Turn Me On Dead Man

#8940


Igy lenne az igazi <#hehe>

\"Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.\"

#8939
Ez a 20-30 óra csak a fõküldik, vagy a melléküldikkel együtt minden?
Mike at home
#8938
ha sietsz 20-30 óra, ha én játszom vele 100-150 😊)
bár a gonosz csajjal hamar végig rohantam, annyira nem tetszett

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

#8937
Na most állj 😊
Megvettem ma az eredeti magyart, gyûjtõi ráadásul.
Felinstalláltam és akkor most mi van mert nem jelent meg semmi exe amit elindíthatnék.
A readme.txt be meg nincs róla semmi...
Ilyenkor mi a teendõ ? Valaki leírná lépésenként??
köszi, na még ilyet se láttam 😊
#8936
Üdv.
Ennél a játéknál is megkérdezném attól aki tudja, hogy kb. milyen hosszú a játékidõ? (fõszálra koncentrálva illetve melléküldetésekkel) Kösz.
Mike at home
#8935
igy már pl. nem olyan vészes



csak ez a piros sapka, nem nagyon passzol a gönchöz, meg a lopakodós stílushoz, gondoltam csinálok egy feketét, riley zöldje sem tetszett, ahelyett is kellett volna fekete

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

Mike at home
#8934
gyerekre semmi nem jó, csak a gyereksapi
túl nagy a feje
esteleg járkálhatna úgy mint Zip, de az ruha szerintem nagyon béna

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

Mike at home
#8933
😊)))

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

Prince23
#8932
Ez Wanye Rooney, a kocaölõ tanyasi srác

I.C.ram
#8931
erre maszk kene inkabb 😄

Tenyleg a Ghoul maskot probaltad mar?
Mike at home
#8930
alapból
ezen nem nagyon lehet változtatni, fõleg úgy nem, hogy van egy vak képernyõ (nem látszik semmi amikor átszabod az arcát, mit gondolsz miért van rajta sapka? 😊

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

I.C.ram
#8929
mike ezt a gyereket te csinaltad ilyen rondara, vagy alapbol ilyen?
Mike at home
#8928
arról nem beszélve, hogy a sapesz rágyógyult a vállára, és nemtom miért

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

Mike at home
#8927
sikerül megoldanom, az volt a baj, hogy a többi modot nem ixeltem be, igy nem volt jó a GECK által megadott form id. 01 helyett 03 kellett
(0100154C helyett 0300154C - mindez ugye azért, mert más mod már használhatja ezeket a számokat)

tehát sikerült beraknom, ugyanakkor az eredmény, hogy is mondjam, meglehetõsen siralmas lett
a nifskope szerint még jó, de ehhez képest a játékban:



a fekete és zöld sapka is igazából piros, a fekete riley ruha, meg hát... érdekes 😊
tuti, hogy vmi kimaradt
vmi tipp mit basztam el?

[allstars&#8482;] [TFT] [monitorvitéz] megeszem a vérzés tejet, kivazallak téged lóka komám! [A64 3200+, 2gb, 7600GT]

#8926
a dlc beleépül a történetbe és feltupírozza felszerelésekkel is esetleg,vagy mint az oblivionnál vagy most gta4-nél..külön fejezet,amit majd valahol elindít az ember?
Scouser
#8925
Hát akkor most asszem játék felrak, patch és DLC elfelejt és játszok vele így magyarul. Aztán mire negyedszerre is végigviszem, hátha lesz megoldás a DLC-re meg a patchekre.

You\'ll Never Walk Alone

#8924
THX!!