668
  • Skynet
    #78
    Fasza a lényeg,hogy a gamecube meg a ps2 alázza az xboxot és ez tény...1-2 jó játék az xboxon ami egyedi,a többi mind megjelent pc-n és szebb grafival...
  • lipovics
    #77
    PC vs konzol vita rlz :)
    Elmondom en is a velemenyem.
    A konzolnak is van egy celkozossege es a pc-nek is. Aki szeretne egy mindenre alkalmas ketyeret es ert valamennyire a szamitastechnikahoz az pc-t vesz. Aki a multimediat reszesiti elonyben az meg konzolt.
    Ennyi. Nem tudom mit kell ezen vitazni, a ket gepben annyi a kozos, hogy mind a ketton lehet jatszani, esetleg nehany input/output eszko hasonlo ill ua.
    Most kb olyan dolgon veszekedtek, hogy az etcsoki vagy a mogyoroscsoki-e a jobb.
    Mindenkinek az jobb, amit o jobban szeret. Ezt senki nem tudja befolyasolni :)
  • DRONE
    #73
    sok őrült konzolos...
    pc rulez
  • Elvis
    #66
    @profeta:
    "PCn meg a warez. Annal tuti nem olcsobb a hasznaltcikk." - gratulálok, hogy ilyen nyílt vagy, de hogy ezzel magyarázd, hogy PCn olcsóbb a játék, ez igencsak minősíti a hozzáállásodat a világhoz - ügyes vagy!

    Neked kényelmes monitort bámulni??? 19col is nagyon kicsike a 72cm-hez képest. Híradóhoz még csak hagyján, de akármilyen filmet, vagy DVD-t nézni monitoron - kb mintha a szokolrádión hallgatnál CD-t, vagy randiznál egy guminővel. Ha meg anyuci-apucit nem tudod elkergetni a TV elől, akkor előbb fel kellene nőni. Nem véletlen, hogy nem a gyerekek körében divat a konzol, hanem erősen a felnőtt réteg a célközönség.

    Ha szerinted csak Torgyán villában fér el egy TV akkor nagyon szerény körülmények között élhetsz... így kiérdemled, hogy sajnáljalak nagyon. Amúgy ha már a helyigénynél tartunk én a PCtől sajnálom azt a másfél négyzetmétert, mint a tv alól. Ezért is vettem asztali gép helyett laptopot - messze nem olyan hűdefrankó, mint egy csúcs asztali PC, de 1GHz 384M rammal munkára tökéletes.

    A TV kontra Monitor szemkímélésről csak a 100Hz-es tévék jutnak eszembe (nekem nem az van, de így is jobb, mint bármilyen monitor 30-40 cm-ről), illetve az, hogy mennyivel több ember küszködik a monitor miatt szembántalmakkal, mint TV okozta panaszokkal. Btw egy rendes kábellel (RGB) és egy kicsit is normálisabb TV-vel (nem a kolorsztár anyuciapci nappalijában) már igencsak éles képet tud produkálni.

    Ha figyelmesen elolvastad volna, amit írok, akkor rájössz, hogy én sem tartom jó ötletnek a stratégia játékot konzolon, az általad is említett okok miatt - én csak annyit mondtam, hogy van, létezik stratégia jellegű játék.

    Én amúgy nem értek a PChez. Programozok több platformon is (C#, MSJScript, C++ (unix, windows, palm os), PHP, JAVA) - azaz tök hülye nem vagyok talán az informatikához. De, hogy beleássam magam a driverek lelkivilágába és bütykölgessem a PCmet naphosszat csak azért, hogy fussanak a játékok, ahhoz már nincs kedvem. Azt szeretem, ha megy a windows, és a fejlesztőkörnyezetek és tudok internetezni és wordöt használni a PC-n.

    Így nem kell a párhavonta vásárolt új videokártyákhoz új drivereket installálni, és évente új processzort beerőszakolni a hűtőbordák alá remegő kézzel, mert a legújabb játék már csak azzal fut használhatóan. Nem kell installálni, nem kell beállítgatnom, hogy most D3d vagy openGl éshogy melyik felbontásban fog ez nekem jól futni milyen színmélységben és mipmapping-el, antialias kibekapcsolgatása és 6x reboot mindeközben. Nekem ez nem hiányzik.

    Aki persze a kisszobában ül, ahova már nem fér el egy TV és amúgy is rengeteg szabadideje van, mert főállásban általános iskolás, az perszehogy jobbnak látja a PCs világot. De titokban azért irígykedik a nagyfiukra, akik már a maguk urai a nappaliban is.
  • lipovics
    #59
    Sracok!
    Vegul is konzol vs pc vita lett megint :D
    Ehhez en csak annyit fuznek hozza, hogy a heten Emulaltam jol a pcmen a Snes-t, jatszottam a Zelda: Link of the past nevu jatekkal, majd felmentem netre kicsit Rise of nations-ni :)
    Mindenki probalja meg ertelmezni a mondanivalomat.
    Akinek meg nem inge...
  • Elvis
    #58
    Igazad van, gyerek vagyok, és csak a DVD berakásához értek.

    Ettől függetlenül két cégem van, amit összegyerekeskedtem zéró hozzáértéssel, egy webfejlesző (BBJ - budapest business journal -szerint a 6. a magyar piacon) és egy PDA játékfejlesztő cég. De ez is biztosan csak véletlen sikerült, mert túl gyerekes vagyok és nem értek hozzá.

    De igen gyerek vagyok bizonyos szempontból, mert szeretek játszani és ezt nem tartom kifejezetten hátránynak. Ha te úgy gondolod, hogy olyan baromira nem vagy gyerekes, akkor mit keresel egy játékfórumon? Egyáltalán minek olvasol el egy konzolokról szóló cikket?
  • Elvis
    #55
    Látszik, hogy nem vagy járatos a konzolok világában. A játékok ára messze nem 2x-ese illetve konzolon nagyon megy a használtjáték biznisz - mert konzolon az emberek nem csak feltesznek egy játékot, megnézik, hogy milyen szépen csillog, hanem nagy lendülettel végigjátszák.

    Az, hogy könnyebb warezozni PC-n azt sem nevezném éppen igaznak - gondolj csak abba bele, hogy az Xbox-ba lehet vinyót szerelni, de hogy ezzel az érvvel állj elő az olcsóság mellett, ettől nem lettél nagy ember a szememben.

    Az, hogy meg akarod spórolni a TV-t egy tunerkártyával... Háááát... nem érzed magad egy kicsit igénytelennek - najó... kisigényűnek?

    Amúgy van konzolra stratégia, kaland és egyéb nem tipikusan konzolos játék is, csak ismerni kellene a témát, amiről beszélsz. Ezzel nem azt mondom, hogy warcraft-al játszom xboxon, csak azt, hogy van hasonló játék. Az, hogy ki milyen játékokkal játszik szívesen, az csak a ráfordítható idejétől és az ízlésétől függ. Nekem nincs időm 3 órát egy stratégia mellett ücsörögni, hogy egy pályán átvergődjem magam, de szívesen leülök fél órára autókázni vagy éppen verekedni egy jót - amihez szerintem a PC kevés (munkára találták ki, maradjon is munkaeszköz).

    Amúgy nem vagyok HC Gamer, messze semmi kedvem semmiféle játék versenyre járni.

    Csurdi:
    az, hogy nem játszik konzolon senki RTS-t, ez részben azért van, mert a TV-n nem lehet megfelelő felbontást produkálni, részben meg azért, mert senki sem vágyik arra, hogy konzolon játszon RTS-t :)

    MERSAIN:
    "Konzol gyerekeknek keszult (vagy gyerek lelku felnotteknek...)" mint ahogy az összes PC-s játék is ugyan ezeknek az embereknek készült.

    LOL:
    Töröm a fejem egész nap a munkahelyemen. Otthon szórakozni szoktam :) Q3 helyett a Halo-val játszunk, és igen, a kontrollerrel - van konzolhoz is egér, az addiktoknak - de a standard kontrollerrel is nagyon könnyen és jól lehet navigálni FPS-ekben (nem vitatom, hogy egérrel és wasd kombóval ez azért sokkal könnyebb és pontosabb)

    TEWE:
    Próbáld ki a konzolos játékot, és rájössz, hogy miért jobb, mint PC-n.
  • Inquisitor
    #49
    "Konzol gyerekeknek keszult (vagy gyerek lelku felnotteknek...)."
    A Sony azért tudta lenyomni a Nintendo-t, mert ellentétben a Nintendoval megnézték kik a konzolk felhasználói ... és nem a gyerekek voltak többségben. Aztán szépen úgy igazgatták a syoftverválasztékot a PSX idejében.
  • lipovics
    #47
    Ezen vagyok en is kibukva.
    Ha legalisan veszel pct es jatekokat es legalisan veszel konzolt meg jatekokat, akkor a konzol sokkal dragabb es a mindenben a pc mogott marad.
    Egyetlen elonye van, beraksz egy jatekot es az biztosan futni fog, nem kell tokolni drvierrel, inkompatibilis hardverrel.
  • Davidus
    #46
    Ja és persze n64-et is:)
  • Davidus
    #45
    Ráadásul lehet rajta snes-t meg ps1-et emulálni:)
  • Csudri #41
    Eddig valahogy senki nem írta, hogy milyen jót RTS-ezett konzolon? Ja, hogy nincs RTS konzolra? Ez bizony szopacs! Amíg a tv-k felbontása ilyen gány addig nem is fog!

    u.i.: Lehet jönni azzal, hogy a hdtv felbontása sokkal jobb! Persze! És mennyi is az ára? Mikor is lesz itthon "néptévé" a hdtv formátum? 20 éven belül tuti, hogy nem! (és akkor még kis számot mondtam)
  • GregSB
    #40
    Pedig akár tetszik akár nem ez lesz a jövő. 10 év múlva(vagy korábban) kint az USAban és Japánban mindenkinek ott fog csücsülni 1 doboz a TVje mellett, ami le fog játszani DVD-t(rákötve a házimozi rendszerre), Internetezni és játszani is lehet majd rajta. Nem azt mondom, hogy a játékok örökre megszünnek létezni a PC-n, de aki PC-n fog játszani az egy HC-gamer kissebséghez fog tartozni SZVSZ.
  • Skynet
    #34
    Nos lehet hogy a Microfos gépe szebb... Bár még olyat mindig nem produkál mint a Ps2-es Gran turismo látványa...De ettől függetlenül Xboxra van 1-2 befutó játék...Ezzel szemben Ps2-re havonta van 1-2 nem összesen:)))
    Ps2-re bármi rámegy...egér..kormány...amik pc-re vannak eredetileg..felismeri használja...Szal hülyeség hogy csak a sony által készített cuccokat fogadja el,érdekes Microfosos kormányt rábasztunk,felismerte konfigprogit hozott be és már működött is..No mind1:)))
    A mérleg egyértelműen a Sony felé dől,a Microfos gépét lenyomja,és le is fogja amíg sony a sony..:)
    Az meg hogy miér jó konzolra fejleszteni? Miért könnyű?? Nem a hangulat miatt te szerencsétlen hanem a fixált hardware miatt:))))
    Pc-t meg megint faszság konzolhoz hasonlítani,mert van ami pc-n nagyon ász...És sosem jelenik meg Ps-re...Viszont van ami meg Ps-en nagyon ász,és pc-n a büdös életben nem játszunk vele,mert nemjelenik meg:)
  • Davidus
    #32
    "a jatekok hangulata miatt"

    Tudod konzolra csak hanulatos gammák jönnek míg PC-re csak egysíkú feelingtelen cuccok:)
  • Elvis
    #26
    kicsit ez így nem igaz. Mert MS cuccok azért viszonylag elterjedt szabványokat támogatnak, míg a sony meg csak a saját szarokat nyomja (pl memory stick). Ha veszel egy sony eszközt, akkor a többinek is mind sonynak kell lennie, vagy nem lesznek kompatibilisak a cuccok. Ha viszont a Microsoftot választod, az nagyjából mindennel elkaristol. (a canon fényképeződben levő SC kártya simán kompatibilis a PocketPC-vel stb...) Amúgy nekem az XBOX sony TV-vel karöltve nagyon fincsi kombináció! :)
    A konzol vs PC flame pedig már sok-sok fórumon lángolt, de egy munkára-tanulásra alkalmas PC (akár notebook is) és egy konzol olcsóbb megoldás mint egy játékPC (amivel az új játékok is szépen mennek - legalább úgy mint egy konzolon). Arról nem is beszélve, hogy sokkal jobb konzolon játszani :) (ez persze szubjektív ítélet, de aki kicsit is nyitott és nem begyepesedett PC-s, az belátja, hogy így van)
    Szóval én az MS-t látnám szívesen a dobogó felső fokán, de ha a sony nyer, akkor sem leszek elkeseredve, majd maximum lecserélünk mindent...
  • Cat #25
    sztm felesleges elmenni konzol vs pc vitába, a cikk sem arról szól - ha egyáltalán a hozzászolók közül elolvasta valaki

    lényeg: a sony győz, és minden cuccod sony lesz otthon, vagy az ms, és teljesen vegyes, semmi nem kompatibilis egymással, bugok és szabványnélküli eszközök probálnak egymással valamit kezdeni

    melyik a jobb?
  • Csudri #22
    Tudod mi az igazi bukás? Az, hogy a sok millió spermium közül épp te voltál a leggyorsabb! Na ez bukás!
  • versio
    #21
    The Technology of PS3
    Eddie Edwards, April 2003
    Foreword

    Recent news articles have explained that the patent application for the technology on which PS3 will assumedly be based is now available online. I've spent some time examining the patent and I have formed some theories and educated guesses as to what it all means in practice. This document describes the patent and outlines my ideas. Some of these guesses are informed by my knowledge of PS2 (I was one of the VU coders on Naughty Dog's Jak & Daxter although I do not work for Sony now). You may wish to refer to Paul Zimmons' PowerPoint presentation which has diagrams that might make some of this stuff clearer. Also, until I get told to take it down, I have made the patent itself available in a more easily downloadable form (a 2MB ZIP containing 61 TIF files).

    The technology of PS3 is based on what IBM call the "Cell Architecture". This architecture is being developed by a team of 300 engineers from Sony, IBM and Toshiba. PS2 was developed by Sony and Toshiba. Sony appear to have designed the basic architecture, while Toshiba have figured out how to implement it in silicon. The new consortium includes IBM, who for PS3 will use their advanced fabrication technologies to build the chips faster and smaller than would otherwise have been possible. In addition, the effort is supposedly a holistic approach whereby tools and applications are being developed alongside the hardware. IBM have particular expertise in building applications and operating systems for massively parallel systems - I expect IBM to have significant input into the software for this system.

    There is a lot of PS2 in the Cell Architecture. It is the PS2 flavour that is most apparent to me when I read the patent. However, IBM must be bringing a significant amount of stuff to the table too. The patent for instance refers to a VLIW processor with 4 FPUs, rather than a dual-issue processor with a single SIMD vector FPU. Does this imply that the chips are based on an IBM-style VLIW ALU set? Or does it just mean that it's a fast VU with a "very long instruction word" of only 2 instructions? Furthermore, note that IBM have been making and selling massively parallel supercomputers for several decades now. IBM experts' input on the programming paradigms and tool set are going to be invaluable. And the host processor finally drops the MIPS ISA in favour of IBM's own PowerPC instruction set. But we may not get to program the PPCs inside the PS3 anyway.

    I have had to make assumptions. Forgive them. If anyone with insight or knowledge wishes to enlighten me, please do.
    Contents

    *
    * Foreword Cells
    * APUs
    o Instruction Width
    * Winnie the PU
    * PEs
    * The Broadband Engine
    * Visualizers
    * Will the Real PS3 Please Stand Up?
    * Memory : Sandboxes
    * Memory : Producer / Consumer Synchronization
    * Memory : Random Access, Caches, etc.
    * Forward and Sideways Compatibility
    * Graphics
    o Modelling
    * Programming PS3
    * Jazzing with Blue Gene
    * Stream Processing
    * Readers' Comments
    * Links and References
  • GregSB
    #20
    Te legalább olyan elfogult vagy mint azok a PC-sek/Xboxosok akiket fikázol. Sőt, jobban.
  • Davidus
    #19
    Ha valaki le meri írni hogy zuhannak a sony részvények akkor az nálad rögtön bukás:)
  • versio
    #15
    amugy minden elismerésem a moderátoré hogy kiszedte a képemet amit belinkeltem
    mert az részben valos adatokkal zolgál mig ez a cikk egy nagy BUKÁS !
  • versio
    #14
    a következö generációs sony konzol nem a PSX lesz hanem a PS3
    a PSX az egy PS2 bövitett tulajdonságokkal és jo drágán ez van a képen

    aki ezt nem érti az ne irjon cikket a konzolokrol
    és a 256MB-os ps3 is csak kacsa
  • gz_8
    #13
    Inkább menj hátra és válts gatyát, jó?
  • Davidus
    #11
    Attól hogy nincs "ujgenerácíós" konzolom még követem az eseményeket:) És én nem pécés vagyok hanem hibrid mert van konzolom is:)
  • redanger
    #9
    hi mindenkinek

    ha jól értettem akkor most azt monták, hogy a sony szeretné ha mindent meg lehetne csinálni a gépével, úgy mintha egy PC lenne? mert most ez a helyzet a pc-vel. vagy rosszul látom a helyzetet?

    bye
  • barret
    #8
    köszönjük versio!
  • Davidus
    #7
    Indokolj noob.
  • N.E.O.!!!
    #4
    PC FOREVER!!!!!!!!
  • Cat #2
    nagyon jó lett a cikk
    LionTm: szerintem azért van teleszórva a cikk linkekkel, hogy rájuk kattintva elolvashasd ami jobban érdekel ;)