16
Amikor az izmod begörcsöl
  • BaLeeX
    #16
    WOW itt mindenről van topic?
    Na szal régebben nekem is gyakoribb volt ez a vádligörcs általában ébredés után ha megmozdítottam a lábfejemet akkor néha előjött (mondjuk 20-ból 1 szer). Aztán jó darabig nem volt, de most vasárnap ismét. Felkelek, kicsit megmozdítom a lábamat és begörcsölt, mint a barom, odanyúlok egy baszottnagy csomót éreztem benne aztán kb. fél perc alatt lassan elmúlt nagyon hülye fejet vághattam...
    Utána kicsit fájt még és egy nagyon kicsit még most is érzem kicsit ha megmaszírozom.
    De nekem is azt mondták, hogy ilyenkor a lábfejed végét kell felfelé feszíteni és akkor elmúlik gyorsan, mert az kinyújtja az összeugrott izmot.
  • PResident Evil
    #15
    jaja nekem is... így elkezd ugrálni... majd kiáll oldalra és ott is marad amíg el nem múlik...

    de addig rohadtul fáj !!!
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    Nekem max a nagylábujjam görcsöl...de az is kurvaritkán....mondjuk kurvasok ásványvizet iszok...:)
  • mikike
    #13
    azért király olvasni, hogy másnak is van ilyen
  • mikike
    #12
    tényleg hasonló a cipőnk mert én is amikor tudok, megyek focizni
    de műtétem nem volt, fizikailag olyan strapabíró vagyok mint 1 bivaly, inkább tőlem rettegnek a pályán, hogy ők ne sérüljenek le
    lehet tényleg a kalcium hiány a bűnös, eddig Balfi ásványvizet ittam amiben több volt a kalcium (és nem is görcsöltem be), de most rátértem a tesco-sra, amiben csak 64mg van

    pedig reggelente meg fél liter kakaót is iszok...
  • neménvoltam
    #11
    Mikike: nekem is vagy amikor a strandon vagyok, vagy amikor alszom, akkor görcsöl be a vádlim, tehát ugyanolyan cipőben járunk. Volt esetleg valami lábműtéted valamikor? Egyébként én is majd beszarok úgy fáj. Ráadásul tavaj a Balatonon mélyvÍzben is begörcsölt, még jó, hogy tudok úszni. Strandon lazábban tartsd a lábad, lazábban ússz. Egyébként szerintem is több kalciumot. Sokat focizok csapatban, tehát mozgásból nincs hiány. Nekem kálcium felszÍvódási problémáim is vannak, ráadásul tavaly volt egy térdműtétem, és azt mondta az orvos, hogy azért görcsöl, mert még mindig feszül a helye.
  • Dynamic
    #10
    A vádligörcs a kalcium ,a magnézium és az A vitamin hiánytól lehet.Nem elég a szimpla sportolás, mert ennek következtében ezek az anyagok hamarabb elhasználódnak, tehát nagyobb az esély a görcs bekövetkeztére.Persze sportolni kell, de nagyobb ásványianyag bevitel szükséges.Ha a görcs bekövetkezik, próbáld a lábfejed magad felé feszíteni.
  • Gery1980
    #9
    Nekem a talpam szokott rendszeresen begörcsölni.Meg egyszer a combom is begörcsölt, ráadásul mind a 2.Félálomban voltam már éjszaka.Na de erre azonnal felébredtem és úgy ordítottam mint a fába szorult féreg.Azt hittem összehugyozom magam.A család meg azt hitte éppen gyilkolnak:D
  • Bandew
    #8
    A lényeg, hogy ha valamelyik izmod begörcsöl, mindig az ellentétes izmot kell megerőltetni, mert akkor az kinyúlik. A vádli esetében a lábfejet kell felhúzni.
  • bdf
    #7
    Nyújtsd le a lábad rendesen & rendszeresen...
  • Jano
    #6
    Ja, kalcium, illetve több alvás kellene. Meg nem ártana rendszeresen mozogni.
  • PResident Evil
    #5
    nekem a nagy lábujjam szokott... na az bazze miket művel a cipőben !!!
  • GregSB
    #4
    Nekem kb 2 éve nyáron volt ugyan ez. Egy orvos ismerősöm mondta hogy ez Kalcium hiány miatt -is- lehet. Kezdj el fogyasztani Kalciumos Plusz peszgőtablettákat. Én kb 1 hét alatt renbe jötem tőle.
  • Eye-scream
    #3
    Vágd le:P
  • Bandew
    #2
    Ismerős. Valamikor a lábujjam görcsöl be és elég mókás ahogy magától össze-vissza mozog. :D
  • mikike
    #1
    nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem rendszeresen begörcsöl a vádlim
    van amikor éjjel, alvás közben, de most a strandon görcsöltek be, egymást után mind2
    úgy fájt, hogy majd behúgyoztam, de még most is mókás, ahogy megyek