5849
  • balazs30k
    #5649
    En is es gondolom tobben is erre varnak. Udv es jo munkat.
  • IMYke2.0.0.0
    #5648
    Amint lesz erőm otthon gép előtt szöszölni, összeszedem magam és megnézem.
  • balazs30k
    #5647
    Kedves IMYke2.0.0.0, oszinten lesz abbol a DS2 magyaritasbol(a harom varazslo) valami?
  • Xwhyzed
    #5646
    Lehet hogy én vagyok vak de sehol sem találtam hogyan lehet kikapcsolni a sebzés mutatását?
    Szerintem a folyamatosan felugró piros számok marhára rontanak játékélményen.

    Ha a játékban mégsem lehet van olyan mod ami kikapcsolja?
  • HerrKiss
    #5645
    :-( ehhez képest a saját olvassel-jében az állt, hogy megy csak az alapjátékkal is. Egyébként itt lentebb már az #5619-es hsz-ban írtam, hogy csak az van meg.
    Ez persze egyáltalán nem csökkenti a fordítói munkád értékét, igyekszem beszerezni egy Broken World-ot, aztán újra próbálkozom...
  • IMYke2.0.0.0
    #5644
    A magyarítás csak alap+kieg kombinációval működik.
    Így is lesz majd egy komolyabb probléma [mondjuk, nem mindenkinél fordul elő] - a sárkánnyal és a Tudóssal, de lejjebb leírtuk, hogy lehet kiküszöbölni.
  • HerrKiss
    #5643
    Hát, sajnos úgy tűnik, hogy a magyarítás fáj neki, mert azt leszedtem, azóta nem fagyott a játék, egyik hibajelenség sem lépett fel.
    Kérdés: én csak az alapjátékkal játszom (nincs kiegészítőm). Elképzelhető szerintetek, hogy azt is feltelepítve megszűnnének a jelzett problémák? Mert nagyon szeretnék magyarul játszani...
  • Wreck86
    #5642
    Egyébként új banner,meg pár link alá jó lenne,ha lenne házigazdánk,nem?
  • Wreck86
    #5641
    Megvan.:)
  • Wreck86
    #5640
    Néztem az oldaladat,de ne mtaláltam rajta a Dungeon Siege 2 v2.20 Patch letöltését,honnan tudom letölteni?
  • Wreck86
    #5639
    Köszi Imyke!
    Újra fel akarom tenni,csak már elfelejtettem,hogyan kell.

    A Broken Worldnél nincs vmi trükk,ahogy fel kell tenni,valami új mappa vagy más,mintha rémlene.
  • IMYke2.0.0.0
    #5638
    0. Dungeon Siege 2
    1. Dungeon Siege 2 v2.20 Patch
    2. Dungeon Siege 2: Broken World [ez egyben a 2.30-asra emeli a verziót]

    + opcionális: DS Magyar Mod v2.0
  • Wreck86
    #5637
    Sziasztok!
    Leírnátok,hogyan kell pontosan felpakolni a ds2 + broken world-öt?

    Magyarítást nem szeretnék még rá.

    Köszi!
  • ratgab
    #5636
    Én imádtam ezt a játékot. Játszottam az első résszel, majd annak kiegészítőjével is és ez sokkal jobb volt. Ami az egyik kedvencemmé teszi és kiemeli a többi közül az a petek kezelése. Ha eteted nő, amivel eteted azzal növekednek a pontjai (fegyverrel eteted támadási értéke nő, páncéllal, akkor a védi, életerő lötyivel, akkor életereje stb), ráadásul van belőlük 8-10 féle.

    Így megoldani a rengeteg loot elhelyezését (amikor már ragyásig voltál pénzzel) még nem nagyon sikerült más játéknak( feles cuccot megetetted a pettel:-D), szerintem zseniális.
  • IMYke2.0.0.0
    #5635
  • Agaba72
    #5634
    Amúgy én ugy látom, hogy a DS2-t sokan nem tudják értékelni. Sok helyen olvasom, hogy diablo klón meg, hogy felejtős, stb.
    Szerintem ez az egyik legjobb játék amit valah készítettek, bár 4 éve mikor először játszottam velle akkor nekem sem tetszett annyira.
    Most újra elő vettem és az utobbi pár év MMO-zásoknak köszönhetően kicsit másképpen játszottam vele és elképesztően megfogott.
    Az a probláma, hogy sokan (tévesen) egy sima diablo klónnak tekintik és e szerint is játszanak vele ami NAGYON NAGY hiba. A diablóból van jó néhány igen jó dolog amit átvettek (tárgy rendszer, nehézségi szint változás stb) de alapvetöen más a játék és másként is kell játszani.
    Például az egyik leggyakrabb "panasz" a forumokon, hogy nem szeretik a közelharci (harcos) csapattagot mert ugy is el mennek mellette a szörnyek és mennek rá a gyengébb varázslókra. Szóval ezeket és a hasonló "panaszokat" olvasva a forumokon az a gyanum, hogy sokan végig játszák amolyan diablósan a játékot.............ami igy valóban fárasztó és béna. Négy évvel ez előtt én is így játszottam vele.
    Leírom most mit csináltam másképpen amitől sokkal jobban élveztem a játékot.
    Először is ez egy csapat alapu akcio/rpg. Lehet szólozni is de arra ott a diablo meg a hasonlók.
    Használjuk a csapat adta lehetőségeket. Legyen egy "harcosunk". Az elején felvehető féloriás tökéletesen megfelelő. A harcosból faragjunk egy brutál "tankot", pajzsos+ nagyon sokat kibíró valamit. A lényeg, hogy legyen meg neki a parovokácio különleges képessége amit idővel maxoljunk is ki. a Ez a provokácio hamar ujra töltődik ugy hogy hasznáájuk amikor csak kell. A hatása, hogy a harcos közelében lévő szörnyek mind a harcost fogják támadni.........tehát nem a gyógyítót, varázslót stb. A menüben még érdemes beállitani azt a lehetőséget, hogy egy katintással támadjunk végig...nem kell megállás nélkül kattingatni csak 1-t és onnam mozi amíg az adott szörny meg nem hal. Nekem a kezdő karakterem egy íjász, aki elég távolról is tud támadni így mindig én döntöm el merre menjen a harc....én támadok---a szörnyek egy csoprtja elindul felém----a csapat többi tagja (szigoruan rampage modban) rámozdul a közeledő szörnyekre----a harcossal provaket nyomok és láss csodát kapkodás nélküli (van idő a látványt élvezni) szépen megy a harc. Nem kell folyton menekülni a gyengébb karakterekkel, mindenki teszi a dolgát :))) A harcos tankol, a gyogyító gyogyitja a többek meg darálják a szörnyeket. A mirror módot csak nagyon ritkán (bossok, liftek) használom, bár rampage módban néha "elbambulnak" (hajrá gyors billentyűre a regroupot is mert az orvosolja) de a harc igy sokkal nyugisab kevésbé kapkodó. Sokszor csak figyeli az ember a "mozit" alig kell valamit csinálni ha jól alakitja dologokat, nagyon nagy fun. :))
  • Agaba72
    #5633
    Várjuk......

    Egy kis segítség act2 sárkányához (talon). Sokan írták sok más forumon is, hogy a sárkány nem jelenik meg, ezért ugye megölni sem lehet és elakadnak. Nálam is ez volt. Nálam a megoldás, hogy NEM telepítem a 2.2-s patchet (a 2.1-t sem) meg sem próbálom. Én is azok közé tartozom akiknek a patch nem megy fel csak elindul de a játékban marad 2.0-s verzio. Nos akkor ne is inditsuk el a patchet telepítés után és lesz sárkány. Ha ez sem működik akkor itt egy másik megoldás (nem próbáltam ki de a külföldi fórumon ahonnan van nagyon dícsérték, hogy működik)
    Akinek 2.2 van annk le sem kell szednie a sárkány után.

    The Quickfix can be found here:

    http://www.htheking.de/dragfix.zip

    Unzip the file to you "ds2InstallDir"/Ressources Directory. (There should be a lot of other *.ds2res files)
    Then speak to the Commander again (with the "kill the dragon" Quest active)
    You can delete the dragfix.ds2res file later.


    Tudja valaki, hogy hol tudnám a játékot kiegestől megvenni????
  • Nyugis
    #5632
    nos halottátok, hogy bejelentették a dungeon siege 3-at? ;))
    szóval elindult a visszaszámlálás! ;)

    részletek itt
  • HerrKiss
    #5631
    Egyébként is aktuális volt egy újrahúzás már a rendszernek. Mostanra végeztem (sajnos nincs túl sok időm a géppel foglalkozni), de tegnap este kipróbáltam a játékot, a hiba ugyanaz. Mármint hogy a jelölő nem tűnik el, aztán területek is eltűnnek.
    Leszedtem a magyarítást, a hétvégén megpróbálok újra játszani vele. Nem is tudom, minek örülnék jobban, ha így is előjönne a probléma, vagy ha így nem...
  • Nyugis
    #5630
    én a helyedbe előbb drivert frissítenék, minthogy az egészet újrahúzzam! :D azért ha meglett a hiba oka, majd oszd meg velünk, hátha másnak is..
  • HerrKiss
    #5629
    XP-m van, és igazából évek óta stabilan megy, semmilyen hardver-elemet nem változtattam, és komolyabb szoftveres változást sem ejtettem meg a rendszeren.
    A 3. hibajelenség (hogy egy script leáll) nekem nem VGA problémának tűnik.
    De azért köszönöm a tippet, lehet hogy valamelyik nap sort kerítek az újratelepítésre (egy többéves XP-re amúgy is ráfér)...
  • Nyugis
    #5628
    amit leírtál az szerintem VGA- probléma. nézd át a beállításokat, és a vga-drivert, dx-et, stb.. milyen op rendszered van? ha win7 akkor a ++-is fel kell telepíteni a gamékhoz.
  • HerrKiss
    #5627
    ... hááát, elkezdtem játszani, és el kell hogy mondjam, óriási csalódás. Na nem a magyarítás, az tuti (bár van benne 1-2 angolul maradt szó azon felül is, ami az olvassel-ben szerepel, de ez a játékélményt érdemben nem befolyásolná). Na de maga a játék.
    Nem tudom, hogy egyedi, csak nálam jelentkező probléma, vagy másnál is felmerült, de én még rendesen nem tudtam kilépni a játékból. Több "megoldás" is előfordult.
    1.) Simán lefagy a játék. Kiírja, hogy kivétel történt, kicsit adatot gyűjt, aztán kilép.
    2.) Nem fagy le, de minden bal klikk után ott marad a kis jelölő a térképen, nem tűnik el. Már ez is elég idegesítővé válik egy idő után, de ezzel együtt területek is tűnnek el...
    3.) ... és ahol tegnap abbahagytam (bocsi, de a neveket nem bírtam megjegyezni, de). Felszedtem még az első helyszínen, ahova a börtönből jövök, egy íjász csajt a csapatomba. Leromboltuk az első Morden tornyot, aztán még halomra öltünk egy pár szörnyikét. Aztán elindultam felfele egy dombra, és ott a csapattársam összeszólalkozott valami kis szörnyikével, kölcsönösen biztosították egymást, hogy leverik egymást, aztán a szörnyike elkezdte csépelni, a csapattársam meg egyet mozdul, aztán ott lemerevedik a mozdulatban, és a szörnyike meg csépeli az idők végezetéig (de legalábbis a control + alt + del-ig).
    Ez nagyjából-egészéből megöli a játékélményt. Nem valószínű, hogy a gépemmel lenne probléma, mert az stabil, más játékokkal nem volt semmi gondom, pedig végigjátszottam már pár stuffot.
    Van valakinek valami ötlete, javaslata?
  • IMYke2.0.0.0
    #5626
    Köszönöm szépen, és jó játékot!
    Ha bármilyen hibát találsz, kérlek jelezd! :)
  • HerrKiss
    #5625
    Hétvégén sikerült letöltenem, és fel is telepítettem, tegnap este elkezdtem. Tökéletesen működni látszik, és hatalmas jó élmény magyarul játszani ezt a játékot (is). Csak rövid ideig játszottam, de az már most látszik, hogy nagyon jó kis fordítás, és remek játék. Örök hála és köszönet!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #5624
    A sárkány végleges megölését követően érdemes kilépni/menteni.
  • Nyugis
    #5623
    ezt a mentés kilépést mikor érdemes? amikor a sárkány megnyiffant?
    ha viszont mentek és kilépek, akkor a pályán megint végig kell mennem...(?) mi a konkrét javaslatod?
    Előre is megköszönve..
  • IMYke2.0.0.0
    #5622
    Szívesen!

    Tanács: a sárkányos résznél, amikor találkozol a pálya végén a Tudóssal, egy mentés-kilépés kombinációt alkalmazz!
    Gyakori hiba, részben okozhatja a honosítás is [bár nekem, akkoriban angollal is előfordult], hogy a csillag máshol van, mint a Tudós, és az action-script nem indult be, így gyakorlatilag - mentés hiányában - kezdhettem újra a pályaszakaszt.
  • HerrKiss
    #5621
    Tévedsz, boldog vagyok tőle :-)
    Csodálatos magyarításokat készítesz, amiért nagyon hálás vagyok. Ugyan nekem otthon nincs netem, de van 1-2 hely a rokonságban, ahol nem probléma letölteni azt a pár száz megát.
    Örülök, hogy megoldható a problémám, már féltem, hogy angolul kell végigtolnom a játékot.
    Mégegyszer is köszönet a magyarításaidért (és a gyors válaszért is)!
  • IMYke2.0.0.0
    #5620
    Nos, van megoldás, de nem leszel boldog tőle: Dungeon Siege 2 MAGYAR MOD v2.00
    A honlapomról el tudsz indulni.
  • HerrKiss
    #5619
    Sziasztok!

    Lenne egy kis gondom; letöltöttem a magyar MOD-ot, a két javítást, meg a patch-et is.
    Találtam egy kis ellentmondást; a Magyarítások Portálon található leírás szerint csak a magyarítás csak a kiegészítővel együtt működik, a magyarításban található információk szerint viszont az alapjátékkal is kellene (nekem csak az alapjátékom van meg).
    Feltelepítettem a játékot, a 2.20-as patch-et, aztán a magyarítás első patch-ét. A másodikat nem tudtam feltelepíteni, mert nem látja a telepített játékot.
    Indítás után olyan, mintha nagyobb képernyő-felbontást használna, mint a monitorom, és lelógna a képernyőn jobboldalt, meg alul a tartalom. Így már karaktert sem tudtam generálni, mert az Oké gomb nem fért ki a képernyőre Találkozott valaki hasonlóval? Ha igen, mi a megoldás?
  • Nyugis
    #5618
    igen pontosan. érthetetlen, hogy miért nem számolja ki a játék magától?
    anno a diablo kettőben SEM volt ez meg, ki tudja milyen okból kifolyólag!
    aztán megjelent a DS2-kiegje, és ott SEM tették bele. és akkor még csak MOD sincsen rá...
  • IMYke2.0.0.0
    #5617
    Mondjuk, képlet - emlékeim szerint - létezik rá, de az emberke nem áll neki minden alkalommal számolni :)
  • Nyugis
    #5616
    az a baj, hogy én sem. és bevallom, ezt egyszerűen nem is értem....
    hogy a francba lehet, hogy ezt kihagyták??? konkrétan egy sor lett volna mondjuk ott ahol az ellenállások is vannak kirészletezve. nem értem, hogy miért nem tudták beletenni? holott, állítólag számít az értéke, igen csak tudja befolyásolni a droppot. erre ugyebár jó példa a jólét éneke is, de ezt régebben már beszéltük.
    Szóval ha valaki lát esetleg ilyen mod.ot a neten valahol, tegye már meg, hogy egy linket beszúr, hogy merre található.
    előre is nagyon köszönöm.
  • IMYke2.0.0.0
    #5615
    Nem találkoztam ilyesmivel... :(
  • Nyugis
    #5614
    szia imike!

    te nagy dolgok tudója vagy. Esetleg tudsz olyan MOD-ról ami kiírná végre azt a vacak magic findet??
  • raja
    #5613
    Hogy lehet müködésre birni a Kézikönyvet. Nekem baloldalt semmi nincs
  • Bafynger
    #5612
    Köszönöm! Nagyon zsír.
  • IMYke2.0.0.0
    #5611
    Köszönöm szépen.
    Vannak elgépelési hibák benne, de azért igyekeztem :)
  • Wreck86
    #5610

    Grat! Szép a kézikönyv!:)