5849
  • totya4
    #4929
    Kösz, de ez csak sima 5:4 arányú. Az imageshack-on található kép pedig nem jön be.
  • totya4
    #4928
    Értelmetlen hozzászólásodra nincs mit reagálni. esetleg jótanács, mielőtt felböfögöd az értelmedet, előtte nézd meg az előzményeket, a hivatkozásokat, aztán okoskodj.
  • totya4
    #4927
    Az MP-n már valszoltam, de mivel itt is válaszoltál, ezért itt is reagálok.

    Ha kicsit is olvasgatsz rájössz, hogy MÁR NAPOKKAL EZELŐTT meg lett válaszolva az alant vázolt helyzet

    Látom a gondolkodás az mindig is gondot fog neked okozni. Nem fogok 200 fórumot böngészni csak azért, mert azon portál fórumára, ami a terjedelmes magyarításod terjesztését vállalta, képtelen vagy érdemben felelni a felmerült kérdésekre.

    S most pedig nekem fogyott el a türelmem - ha neked értelmes hozzászólások, válaszok sem kielégítőek, arról nem tehetek.

    Ilyenek nem voltak, és lásd feljebb.

    Gyengébbek kedvéért - az új, javított magyarítással mindez már a múltté - a telepítési eljárás:

    Pofátlanság az divat nálad úgy látom. A "gyengébbek" az rád vonatkozik, hiszen te adtál rossz telepítési leírást, aztán nem reagálsz, letagadod, hazudozol. Mai világban így megy ez.

    Mindenesetre kösz a fordítást, az hogy milyennek születtél arról meg nem tehetsz.
  • Wreck86
    #4926
    Jó lett,ahogy olvasgatom,nemsokára fel is rakom és kipróbálom.
    csak az nem tiszta még,mivel nem két külön cd-n van ds2+bw,hoyg felrako ma ds2-őt,rá patch és a bw-t hogyan kell feltennem?kell neki könyvtár ds2-őn belül avagy nem,csak szimplán bele?
  • IMYke2.0.0.0
    #4925
    Örülök, hogy segítettem, s annak is, hogy tetszik a munkám. :)
  • kimenet
    #4924
    1000 hála. RAD Tools segített!

    Köszönet mégegyszer a negyszerű munkádért!
  • IMYke2.0.0.0
    #4923
    Sárga béka látszik helyette.
    De a link bemásolása után látható volt: a bink232.dll-el van problémája.
    A megoldások:
    - Dungeon Siege 2 újratelepítése
    vagy
    - RAD Game Tools letöltése és telepítése

    Nem codec és nem crack hiba - codec abban az értelemben, hogy ezen *.dll hiányában a játék nem indul, ill. nem tudja lejátszani az archívumaiban lévő *.bik filmeket.
  • kimenet
    #4922
    totya!

    ha widescreen a monitorod akkor:
    http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/Essential_Games_List
  • kimenet
    #4921
    #4900 erre valaki?
  • Shield
    #4920
    totya4:
    1. Akkor kezdjük azzal, hogy te sem álltál a sor elején amikor az észt osztogatták, pláne nem amikor a kultúrát. Ha nem lennél balf@sz akkor az egy mappába telepített vagy külön mappában telepített játékot is magyarítani tudnád. Ha "normális" TFT-d van akkor nincs számottevő különbség a natív és a kisebb beállítás között.
    2. Ha ideges vagy akkor ne ide gyere, hanem "ráncs rá", vagy beveheted a nyeles andaxint (remélem érted).
  • IMYke2.0.0.0
    #4919
    Ha kicsit is olvasgatsz rájössz, hogy MÁR NAPOKKAL EZELŐTT meg lett válaszolva az alant vázolt helyzet.
    A MAGYAR MOD-ba csomagolt "OlvassEl" akkro készült, amikor mág nem hittem, hogy gond lesz másokéval.
    A fórumokban és a honlapomon írtak pedig úgy alakultak, ahogy kiderült, miféle gondok vannak másoknál.
    S most pedig nekem fogyott el a türelmem - ha neked értelmes hozzászólások, válaszok sem kielégítőek, arról nem tehetek.
    Az észosztásról pedig inkább nem nyitnák vitát - nézz előbb tükörbe, mileőtt ilyesmivel vádaskodsz!

    Gyengébbek kedvéért - az új, javított magyarítással mindez már a múltté - a telepítési eljárás:

    1. Dungeon Siege 2
    2. v2.20 Patch
    3. Broken World a Dungeon Siege 2 könyvtárába
    4. MAGYAR MOD
    5. Patch v1.
    6. Patch v2.
    7. Ha nem indulna egy korábbi mentésed: DS2BW_AllSaves v2 (Segedanyagok alkönyvtárba felteszi a MAGYAR MOD.)

    Így eljárva a játék hibátlanul indul, játszható.

    Az új verzióval értelemszerűen a Patch-ek kimaradnak és a sima Dungeon Siege 2 tulajok is játszhatnak képernyő elcsúszás nélkül.
    Emellett - köszönet a türelmes és visszajelző játékosoknak - a szöveg és egyéb hibák is javítva lettek.

    A MAGYAR MOD v1.2 letölthető lesz a héten, a Magyarítások Portálról.



  • totya4
    #4918
    Szépen meg lett kérdezve előtte már 3x, idővel elfogy a türelem :-)
  • Nyugis
    #4917
    nézd totya4. megértem amit írsz, de kicsit durván fogalmaztál.
    szerintem legalább is.. Szerintem, nem érdemes elmenni ebbe az irányba, de persze ahogy gondolod...
  • totya4
    #4916
    Döbbenet hogy olyanba szólsz bele amiről fogalmad sincs.
  • totya4
    #4915
    A felbontás egy dolog, de tartozik hozzá egy képernyőátmérő is :)
    A betűméret kevésbé zavar de egyúttal azt is megkérdeztem, engem főleg az zavar ha egy játékban egy inventory kicsi.
  • totya4
    #4914
    Próbálok egyszerűen fogalmazni mert látom nem igazán álltál sorba mikor az észt osztogatták:

    A magyarításhoz mellékelt telepítési útmutató

    (eddig nem okozhat gondot)

    illetve ami a honlapodon van infó

    (kis levegővétel)

    az a kettő különbözik, egymásnak ellentmond.

    Pl. az egyik azt mondja hogy a kieget az alapjáték könyvtárába kell telepíteni, a másik meg azt mondja kifejezetten hogy külön könyvtárba. Vannak egyé eltérések is.

    Az hogy csinálsz egy magyarítást (köszönjük tisztelettel) az nem azt jelenti, hogy hanyagságoddal szívathatod a népet. Ha már megkérdeztem a magyarítások portálon, és másnak is gondot okozott és az is megkérdezte ott, és a magyarítás ott lett publikálva, és ott még fórum is van ahol ezek meg lettek kérdezve, akkor mi a fenéért nem válaszolsz ott értelmesen? Az hogy beszólsz hogy lesz javított verzió az a kérdésekre nem volt válasz.
  • Nyugis
    #4913
    tegyük fel, hogy annyira izgul a telepítésnél, hogy baszik az olvass el txt-re.. DE!! könyörgöm Ide és más fórumokra is NAPONTA KÉTSZER (ha nm többször), le lett írva, igen részletesen hogy mit hogyan merre mi után..
    Döbbent, remélem, a jövőben sokkal figyelmesebbek lesznek az emberek, és innentől végre foglalkozhatunk a játékkal is.. ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #4912
    Melyik a helyes?!

    Amikor készítettem a magyarítást - az ugye nem öt perces meló volt - fogalmam sem volt arról, hogy ennyire gondot fog okozni.
    1. Nem mertem hinni, hogy egy kezemen fogom megszámolni azokat, akik megvették a játékot eredetiben - főleg a költséghatékony Deluxe Edition-t...
    2. Nem tudtam, hogy a külön telepítés baj - nekem ugye Deluxe-om van, az helyből működik így is, úgy is.
    3. Nem tudtam, hogy a leírások ellenére sokan nem hajlandók elolvasni az aktuálisan letöltött MOD, Patch "OlvassEl"-jét... Mert ha más nem, az mindenképp aktuális, arra vonatkozó!

    Egyébiránt, a héten lesz elérhető a teljesen működő verzió - DS2 stand alone, DS2+BW, vagy DS2 Deluxe mellett is.

    Remélem, mindenki el fogja olvasni a telepítő szövegeit...
  • copass
    #4911
    1680x1050-en tolom, engem nem zavar a betüméret, bőven jó!
  • totya4
    #4910
    Ha minden túl kicsi, akkor a gyakorlatban nincsenek támogatva a nagyobb felbontások. Választható, de nincs támogatva. Nesze neked windows, ilyen igénytelenség mellett a program lehetne akkor dosos is.

    Egyébként most készült el a magyarításod, amiről feltehetőleg tudsz :) ügye, nade akkor miért nem válaszolsz a népnek a hír topkjában? Most nem fogom harmadjára megkérdezni ugyanazt, bocs, végül is te irkáltál összevissza, válaszd ki melyik a helyes. Kösz.
  • IMYke2.0.0.0
    #4909
    Bocs, 1024*768-ra...
  • IMYke2.0.0.0
    #4908
    Ezt a játékot az LCD-k elterjedése előtt kezdték fejleszteni, s elsősorban 1280*1024-re, nem 16:9 és 16:10-es képernyőre.
    Ebből adódik a betűméret is.

    A betűmérettel lehet(ne) variálni, de az ára sok kellemetlenség - anno próbálkoztam vele.
  • totya4
    #4907
    LCD... natívtól eltérő felbontás fos képet ad. Egyéb tipp?
  • Shield
    #4906
    Vissza állítod 1024x768-ra, máris nagyobb lesz.
  • totya4
    #4905
    A picurka inventory-t (1280x1024-es képernyőfelbontás ha számít) nem lehet valahogy megnövelni? A szövegek betűi is elég picik.
  • genory
    #4904
    Igazad van! Köszi csak figyelmetlen voltam!:)
  • IMYke2.0.0.0
    #4903
    Simán vissza lehet menni Eirulan-ba.
    [Nem hiszem, hogy a MAGYAR MOD ebbe beleszólna.]
  • genory
    #4902
    A 2.városból miért nem tudom magamat visszaportálni az elsőbe? Kell valamit venni az árusnál vagy egy küldetés után lesz aktív?Vagy?
  • kimenet
    #4901
    jah..!! és B.Ú.É.K!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kimenet
    #4900
    sziasztok!!



    erre tudtok vmi megoldást??

    visszaolvastam, de az ott leírtak nem segítettek. codek hiba lehet, vgy törés??
  • grebber
    #4899
    Már most is azt használom :D
    Köszönöm! Akkor addig nem tolom tovább látni akarom a videókat!
    A 3. videó mikor jön egyébként?
    Már túl vagyok 2-ön.Most az Act I chapter 8ban járok miután leraktam a totemeket és megkaptam a térképet.
  • IMYke2.0.0.0
    #4898
    Igen. Gond nélkül.
    Sőt, a megkezdett karaktereddel sem lesz gond, főleg, ha a DS2BW_AllSave v2 nevezetű programot fogod használni.
    [Segedanyagokban már most is ott van a Dungeon Siege 2 alkönyvtáraként.]
  • grebber
    #4897
    És ez a javított videókkal ellátott magyar mod simán feltelepül majd a régi magyar mod + v1 és v2 patch után is?
  • borso
    #4896
    OK. Köszi a segitséget. Ujra telepitem az egészet. Egyépként nekem is készitett Deluxe Edition van. Elköszönök Tőled. Boldog új évet kivánok.
  • IMYke2.0.0.0
    #4895
    A Movies3.ds2res az nem más, mint a MAGYAR MOD által (tehát a nagy, 688 MB-os magyarítás) feltett Language.ds2res átnevezve.
    Na, elmondom, miként működik a dolog.

    A Dungeon Siege Deluxe Edition-re feltettem a MAGYAR MOD-ot.
    Az sok egyéb mellett a Resources könyvtárba másolta a Language.ds2res-t!
    Enélkül gyakorlatilag MINDEN angol.

    A jelzett hibák miatt elkészítettem a Patch v1-et.
    A javítás a telepítésekor a hatalmas Language-t átnevezi Movies3-ra (mert alapesetben csak Movies1-2 létezik), hogy a filmek megmaradjanak, és elhelyezi a javított szövegállományt ugyanúgy Language.ds2res fájlként a helyére.

    A Patch v2 ezt az állapotot keresi. Ha nem találja, nem települ.

    Tehát, ha nem települ:
    1. telepítsd le a MAGYAR MOD-ot és a Patch v1-et.
    2. Tedd fel mindkettőt rendesen, a helyükre
    3. Tedd fel a Patch v2-őt.
    4. Nem kell aggódnod többé az angolul maradt mondatok, szaavk és a CD miatt.

    [Most már nem is jeleznek vissza angolul maradt dolgokat - amiket igen, azt már a végleges, működő filmekkel újrakészített MAGYAR MOD-ban javítom.]
    [Most már tudom, hogy mik a különbségek az eredeti Deluxe - azaz a saját - és a "létrehozott" változat között...]
  • borso
    #4894
    Hoppá a xLogic.ds2res létezik.
  • borso
    #4893
    Sajnos egyik sem szerepel a megadott könyvtárban. Ezek után nem tudom, hogy hova települt az 1-es javitás.
  • IMYke2.0.0.0
    #4892
    Szívesen tettem! :)

    Segítségképp:
    - Nézd meg, hogy a Dungeon Siege 2\Resources könyvtárban létezik-e Movies3.ds2res és xLogic.ds2res fájl... Ha ezek valamelyike hiányzik a 2. javítás nem települ.
    [A Dungeon Siege 2.exe-t is keresi, de azt feltételezem nem törölted véletlenül sem...]
  • borso
    #4891
    Elfelejtettem megköszönni ezt a sok munkát amit ebbe a játékba fektettél.
    Köszönöm.
  • borso
    #4890
    Sajnálom, hogy felmérgesitettelek, de pontosan igy csináltam mindent.
    Javasolták, hogy tegyem fel mégegyszer az 1-es javitást. A telepitő észrevette, hogy már fenn van de ettől függetlenül felment másodszorra is. Ennek ellenére a 2-es javitás nem települ.