5849
  • Deer
    #5329
    Hi!

    Jelentem nálam minden okés, egyelőre. Igaz még csak a Dryad faluig jutottam. Boltosok is rendben vannak.
    Win XP Sp3
    Torrenten szedett Delux változat.
    Úgy csináltam mindent, ahogy leírt imyke, akinek nagyon köszi a magyarításért. Amúgy csak ezért is szereztem be.
    Ja, nekem is volt "Gathering..." üzenet majd elszállás, mert rossz cracket használtam. Ugyanis ha vki a delux verziót használja, akkor a 2.2 crack nem jó, a Broken World 1.0 crack kell (ez amúgy a játék 2.3-as verziója).

    Viszont egy kérdés: ha végigmegyek az alapjátékon, akkor a kiegbe hogyan viszem tovább a karaktert?
  • Baludec
    #5328
    Sima DS2
    minden a helyén. (ez az allsaves cucc nem kellett mert teljesen új karit kezdtem.)
    XP SP3
  • IMYke2.0.0.0
    #5327
    De, akik szívnak: sima Dungeon Siege 2-velé szívnak?
    Ezt még senki sem közölte.

    Shield rendben tartja a gépét - ritka és becsülendő dolog. Általános, hogy minden játékos másként kezeli a PC-jét.
    Erre, sajnos, nem lehet receptet adni.

    Ettől függetlenül, megpróbálom kiszűrni a hibát a MOD-ból. De a segítségetek nélkül nem megy - higgyétek el, semmi kedvem megint átnézni 3.6 millió karaktert...!
    Tehát,
    - DS2 vagy DS2+BW?
    - minden program a helyén? [Patch, DS2(BW)_AllSaves)
    - XP vagy béta oprendszer... stb.

    Infókat srácok! Hagy szűkíthessem a probléma kört!
  • Baludec
    #5326
    szintúgy XP!
  • 19410122
    #5325
    Shield,
    Nekem is XP proff van+ SP3. És "szívok."!
  • Rash87
    #5324
    A felhasználók 70%-a XP-t használ(vagyis régen olvastam hasonlót:)).
    Nekem is az van.
    Szóval nem hinném, hogy az XP miatt lenne rossz a játék.
  • Shield
    #5323
    Kicsit feldobjam a hangulatot, nálam minden kifogástalanul megy. Nem fagy, mentési gondok sincsenek és a "Kézikönyv" is működik mindenféle trükkök nélkül. 1 katt és már böngészhetem is a profi kézikönyvet.

    Imyke, 90%-ban biztos vagyok benne, hogy azoknál van a gond akik nem XP-t használnak. Szerintem ezen a vonalon kellene vizsgálódni. Tapasztalatból mondom, hogy csak bele kell olvasni egy új játék topikjába, nem beszélve torrent oldalakon az ilyen topikokban, mi mindent lehet olvasni.
    XP prof SP3-at használok és érdekes módon minden új játék zokszó nélkül indul, mikor mások szívnak vele. Nálunk 3 gépen is mennek a játékok, mert a fiam is nagy játékos, de nagyon ritkán van esetleg gond. Ez alatt értem az új játékokat is.
    Sok emberke kínlódik a béta Win 7-el meg a 64-es Vistával, ilyenkor tudom sajnálni őket. Ők szívnak én játszok.
    Mielőtt még rám támadnának, igaz én nem kínlódok ezekkel a szarságokkal, de a haverom mazoista ezen a téren. Látom mekkora szívás ezekkel foglalkozni. Arra lennék kíváncsi, hogy egy átlagos felhasználónak miért kell pl. Vista 64 és béta Win 7?

    A témához visszatérve, szerintem azt vizsgáljátok, hogy akiknél ezek a problémák fellépnek milyen oprendszert használnak. Lehet hogy hamar meglesz a hibák oka.
  • totya4
    #5322
    Csak van egy "nemátlag" user is :)
  • balee4
    #5321
    Jövő héten, ha megkapom a magyarítást, megnézem nektek Deluxe-al.
  • Baludec
    #5320
    pl. csak azért mert első indításkor megjelent nekem egypár olyan varázslat a játékban aminek a képe helyén egypár rózsaszín kocka volt.
  • Baludec
    #5319
    tényleg úgy nem lehetne hogy két részre bontod a magyarositást?
    és akkor külön lenne az alap és a kieg?
  • IMYke2.0.0.0
    #5318
    Ahogy már jeleztem - és lejjebb Rash87-nek RAR-ban is feltettem belőle a képeket - itt 2 változatban van fenn a DS2.
    Alapjáték külön és DS2 Deluxe külön.
    Mindkettő működik.

    De ettől még turkálok bennük.
    Viszont, még mindig nem jelezte nekem egyetlen Deluxe Edition-ös sem, hogy hibás lenne - ergo, csak sima DS2-vel akadnak gondok... megint, mint tavaly.
  • Baludec
    #5317
    Imyke nézd meg úgy hogy úgy hogy csak az alapgame vann fenn és ara rakod rá a fordításod.
  • Baludec
    #5316
    Imyke nézd meg úgy hogy csak az alap game van fent a gépen.
    nem pedig állandóan a DE.
  • IMYke2.0.0.0
    #5315
    Nálam, 3 gépen, minden megy, fagyás nélkül.

    Bizonyíték gyanánt [könyvtári gép, 20"-es LCD-n]:

    A képek, még JPEG-re átalakítás előtt, nézd a dátumot, időpontot...




    A képek, melyek bizonyítják, a gépen, ahol ülök, tökéletesen fut a játék - jelen esetben a Deluxe Edition.










    Azt kérem, hogy ne kezdjétek el leírni a dolgot, adjatok kis időt és kiderítem, mi lehet a gond egyeseknél...
    Számomra az már jó hír, hogy nem több tucat HSZ született, hogy ez-az nem jó... az egyéni problémákra is összpontosítok, de ehhez idő kell!

    Igyekszem!
  • Rash87
    #5314
    Kössz :)
    Tényleg én megpróbáltam minden hogy. A Microsoft-os dolgokból is 90%-át kipróbáltam,hiába...

    Ahogy írtad,tényleg ennyit nem ér a játék,de ha már Imyke ennyit küszködött a fordítással,gondoltam kipróbálom,meg persze azért is próbálgattam én is,mert régen volt a gépem fejlesztve,mióta komolyabban sportolok,arra költöm inkább a pénzt:) Szóval örültem hogy ez normálisan futott,mai játékoknál menüig nem jutok el:D
    Most meg volt kis szabad időm,gondoltam elütöm az időt a DS2-vel,hát ez nem jött össze,az biztos,ennyit még nem szenvedtem,hogy egy játék normálisan fusson :D igaz eddig mindhiába:)
  • 19410122
    #5313
    Imyke,
    Rash87 írja az#5276 hsz.ban:

    "Tegnap este már megpróbáltam úgy,hogy DS2+BW, de itt már a menüig nem jutottam el,hanem indítás után egyből kiírta azt a hülyeséget,s megfagyott. Több ötletem tényleg nincs..."

    Rash87 barátunk, nekem rutinos, értelmes felhasználónak tűnik!
  • IMYke2.0.0.0
    #5312
    Még mindig nem derült ki, hogy a Deluxe Edition-nel is ugyanez a helyzet?

    Mert, ha csak a "sima" DS2 (Broken World) nélkül a bajos, akkor sokkal könnyebb a dolgom és egyszerűbb a megoldás is!
  • 19410122
    #5311
    Rash87,
    Természetesen megnéztem! El is rémültem tőle,
    Úgy gondolom, hogy Te sokkal jobban értesz ezekhez a dolgokhoz, mint én.
    Nincs türelmem ennyit kínlódni. Nekem nem ér ennyit ez a játék.
    Őszintén kívánom Imykének és a játékosoknak, hogy sikerüljön úrrá lenni a problémákon.
  • Rash87
    #5310
    Ha megnézted a linket,amit nem rég linkeltem,elsősorban Microsoft játékoknál jön ez a hiba elő. Szerintem is gép függő, bááár az meg nagyon érdekes, hogy magyarítás nélkül meg minden tökéletes megy :\\
  • 19410122
    #5309
    Imyke,
    A "dungeon siege 2 Exception Detected" problémának jelentős irodalma van a neten. Keress rá.
    Szerintem a dolog gépfüggő, de én nagyon nem vagyok informatikai szakember.
    Ha hozzáférsz több (sok) géphez valszeg előbb-utóbb neked is előjön a hiba.
    Őszintén mondva, nem tudom, hogy a dolog megéri-e azt az irgalmatlan munkát, amit belefeccölsz?
  • Baludec
    #5308
    jaj a címeim:
    (de hülye vaok! myvipen? höh.
    Freemail: [email protected]
    MSN: [email protected]
  • Baludec
    #5307
    eredeti DS 2.
    sajnos képet nem tudok mutatni de van egy pár már. (merthogy nemvagyok viptag.
    (esetleg freemail -en vagy myvip -en vagy msn -en elküldthetem őket)
    a konfigomon pedig simán elfut a GTA IV.
    magyaritás nélkül nem csinálja.

    19410122 : megpróbáltam és anélkül üröm az örömben. :)
    egyébbként az a fura hogy a játék kezdetekor semmi hiba.
    végig a úton azt amikor rab leszek akkor puha-pihe "dolgok" bukkannak elő.
  • 19410122
    #5306
    Hey Baludec,
    A Te problémád azért különlegesen érdekes, mert eredeti a játékod.
    A magyarítást a Start menü→vezérlőpult→programok telepítése és törlése útvonalon egyszerűen letörölheted, majd bármikor ismét visszarakhatod.
    Amikor nincs fent a magyarítás, akkor ideiglenesen nem látod a mentéseidet, viszont kipróbálhatod, hogy magyarítás nélkül hibátlan-e a játék. Valszeg előlről kell kezdeni...
    Totya4, Az átlag júzer még azt sem tudja, hogy a játék hol tárolja a mentéseket./tisztelet a kivételnek/Az meg, hogy "felrakja valahova",vagy képeket küldjön végkép magas...
    Esetleg egy E-mail cím segíthetne.
  • totya4
    #5305
    Szerintem meg egyszerűbb lenne a problémás helyekről egy mentés, ha az illetőnek azt betöltve is fennáll a gondja, leírni mi a hiba, ezt a mentés feldobni valahova, ezt ki lehet próbálni másoknak is, akiknél amúgy jó minden. Nekem eddig egyszer fagyott csontra, pedig nem sokat játszottam vele, kicsi betűk, csöppnyi méretű inventory ikonok...
  • IMYke2.0.0.0
    #5304
    * Sima Dungeon Siege 2 vagy DS2+BW (Deluxe Edition)?
    * Magyarítás nélkül is csinálja?

    Most próbálom ki 3x az elmúlt két napban: nálam SEMMI hiba, lejjebb képekkel is illusztráltam.
    Érthetetlen!

    Ez kérem, egy ősrégi játék, minden gépen gond nélkül kell futnia, hardver hiba nem lehet.
    A fordítást már unalomig leteszteltem az elmúlt 3 évben, tavaly karácsony óta vagy 10x! Kismilliószor átnéztem a kódot, a MOD-okat külön leellenőriztem, és csak olyanokat tettem bele a magyarításba, amik nem nyúlnak bele komolyan a játék kódjába...

    Egyszerűen letaglózottan állok a problémáitok előtt.

    Most, itt, a könyvtári gépen, szűz Dungeon Siege 2-vel játszom, az új magyarítással - megpróbálom itt is kiszűrni, megkeresni a hibákat, ha vannak.
    S ha van, az bizonyosan javítható lesz, csak kérdés, hogy miként találom meg?!

    Ezért, KÉPEKET is tegyetek fel, kérlek! Segítsetek, a magatok érdekében, ha lehet!

  • Baludec
    #5303
    dejó mostmár a Ha'aklu barlangban is szarakodik.
    ott se lehet menteni se kilépni.
    ott is minden kattintás megmarad a földön.
  • balee4
    #5302
    Jövő héten tesztelem én is eredeti Deluxe Edition-nel, majd írok mire jutottam.
  • 19410122
    #5301
    Imyke, én a helyedben azért megvárnék még néhány visszajelzést.Lehet, hogy a többség szótlanul nyomja a nála hibátlanul müködö játékot.
    Az újabb letöltés a legkevesebb.
  • IMYke2.0.0.0
    #5300
    Hát ha belegebedek is megtalálom a tuti 1000%-os megoldást a hétvégén - az ára az lesz, hogy tölthettek le újabb magyarítást.
  • IMYke2.0.0.0
    #5299
    Hát ez hihetetlen!
    Már megint minden csak nálam működik?

    A DS2 magyarítást az ördög átka sújtja???!

  • 19410122
    #5298
    Érdekes, tanulságos és nagyon informatív lenne, ha minél többen jeleznétek,hogy bolti, vagy crack-elt játékot használva, tudtok-e
    a kereskedőktől vásárolni, hibátlanul megy-e a magyarított játék, vagy hibaüzenettel lefagy?
  • Baludec
    #5297
    nekem is ilyen problémám van. de persze nekem eredeti de hát még is rossz?
  • Rash87
    #5296
    Erre meg annyit, hogy ezt én is észrevettem :D Szóval elég érdekes...
  • Rash87
    #5295
    Pedig a Java felelős azért,próbáld frissíteni. Vagy pedig lehet nem érzékeli 1-1 megnyitásnál,próbáld többször.
  • Rash87
    #5294
    Ez nálam is jelentkezett, bár meg se említettem, az állandó hibaüzenet mellett...
  • 19410122
    #5293
    Sziasztok.
    Torrentes játékom van. Ha felrakom a magyarítást,(Magyar Mód v2) akkor a kereskedőknél, amikor megnézném a készletüket, hibaüzenettel lefagy a játék.
    Ha leszedem a magyarítást, hibátlanul megy.
    Sajnálom, de nálam ez van!
    Másoknál, hogy jön be az új magyarítás?
  • bleach1987
    #5292
    Mindent abban a sorrendben telepítettem fel ahogyan kellett, de amikor megakarom nyitni a Broken World AllSaves-el(asztalról) akkor kéri a cracket pedig fent van ha meg a mappából próbálkozok akkor meg belép és eljutok a karakter készítésig és ott a következő gomb nem reagál...
  • Flocky
    #5291
    Mégse oldódott meg. Feltettem a Javát akkor jó is volt de amint kilépek és újra megnyitom ugyanez a hiba. Nincs valakinek valami egyéb ötlete?
  • Baludec
    #5290
    Szépjónapot!
    azt szeretném tudni hogyha Eirluanban vagyok akkor ha meglátogatom a kocsmát akkor a játék behülyül.
    1. nem látszak a karakterek a kocsmában, csak a tárgyak és a jelek
    2. minden kattintás megmarad a földön. (magyarán nem tünik el a kard)
    3. se menteni, se pedig kilépni nemtudok a játékból.
    4. ha visszamegyek akkor eltünik minden (a liftel másfele)

    ja és ottvan még a fegyverkereskedő és a pajzskereskedő is.
    egyszeüen amikor kereskedni akarok, hibát észlel a játék és azt kéri várjak két percet. megvárom és hiba!

    (ja és ottvan még az is ahol még nem jártam.)

    ilyenkor mi van? mi a teendő?