5849
  • Rash87
    #5449
    Kösz mindkettőtöknek
    Még annyi, hogy melyik a jobb,erősebb,a kétkezes harc,vagy az egy kezes?:)
  • IMYke2.0.0.0
    #5448
    A Megtört Világ (Broken World) című kiegészítőben, a Driád Előörsben tudod majd újra elosztani a képességpontokat.
    Az Íjász Oktató felajánlja majd, ha megszólítod, a furcsa zümmögő oszlop közelében.
    De ajánlott alaposan átgondolni - mert MINDEN korábbi elosztásod ezzel eltűnik.

  • Noodlee
    #5447
    Ha skillpontokra gondolsz, azt lehet módosítani a kiegben.
  • Rash87
    #5446
    Valahogy,valami varázslattal nem lehet a képesség pontokat áttenni máshova?V Törölni? s újra kiosztani? :)
  • SG
    #5445
    Sose bánkódj emiatt. Te megtetted amit megkövetelt a haza :) Három évi meló után senki nem szólhat egy rossz szót sem. Akinek fontos a magyar nyelv a játékban, az úgy is beszerzi valahogy(főleg hogy nem egy nehéz dolog) a kiegészítő lemezt.

  • IMYke2.0.0.0
    #5444
    Igaza van SG-nek.
    A DS2 alpajátékkal gondok vannak, dolgozom rajta, de őszintén szólva: meg vagyok lőve - rengeteg anyagot kellene újra átnézni, és folyamatosan letesztelni. Voltaképp, olyan, mintha 3 évvel ezelőtt járnék.
    Ezért, érdemes beruházni a 3 ezer Ft-os játékba [DS2 + BW] és minden meg van oldva.

    Azért próbálkozom a megoldással is...
  • Scooter
    #5443
    Köszi! Lehet, hogy az lesz. Thanx az infót.
  • SG
    #5442
    Ne szenvedj vele, egy idő után nekem is előjött, és nekem is csak az alapjáték volt meg. De ahelyett hogy elkezdtem volna bűvölni, össze-vissza újrarakni, regedit-tel varázsolni, inkább letorrenteztem hozzá a kiegészítő lemezt, és láss csodát azóta hiba nélkül megy. Előtte a boltosok cuccának megtekintésekor jött a Gathering-es hibaüzi, azóta minden megy simán megy. Tehát torrentre fel és szedd le a BW-t. Ha a nem vagy regisztrálva magyar torrenten ahol esetleg fent van, nézd meg az IsoHunt-ot, ott biztos fent van mert az előbb néztem meg, és még seeder is akad. Persze nem lesz olyan gyors, de előbb utóbb lecsorog. Nem éri meg szenvedni, az alapjátéknál valamiért előjön ez a Gathering hiba.

    Hivatalosan elhatárolódom az előbbi torrentes megjegyzésemtől, mindenki vegye meg boltban a kiegészítőt, mocskos warez-kalózok vagytok :))
  • SG
    #5441
    Abba a könyvtárba telepítsd, amelyikbe az alapjátékot.
    Például c:\Games\DS2\ akkor a BW-öt is oda kell raknod.
  • Scooter
    #5440
    Érdekes módon ha eltávolítom a magyarítást, és angolul használom akkor nincs vele ilyen gond! Tehát a magyarítással van valami baj. Vagy csak én nem értem, hogy kell. Pedig már mindent elolvastam és akkor is a főmenü előtt ezt írja.
  • Scooter
    #5439
    i2k: Nekem csak az alap DS2 van meg, és még mindig ezt írja ki: "Gathering Exception Data"
    Mindent úgy csináltam ahogy leírtad. Próbálkozok most is újratelepítéssel, de állandóan azt csinálja.
  • Wreck86
    #5438
    Sziasztok!
    Annyi lenne csak a kérdésem, hogy a ds2 feltelepítése után a bw kiegészítőt pontosan hova is kell feltenni?
    Illetve a link is jó,ami volt itt megadva,csak nem találom a pontos installálási utasításokkal.
    köszi!
  • Shield
    #5437
    Elszomorító, de abban bízok hogy a magyar ember leleményes.
  • IMYke2.0.0.0
    #5436
    ibrik ma 07:16 | privát | válasz erre | #35860
    A Wolfenstein 2-őt is elérte a játékkészítők átka a magyarítók felé.
    Evin már örvendezett előre az MP demó kapcsán a magyaríthatóságnak (PK4 fájloknak "álcázott" ZIP-ek), de sajnos a teljes játék megjelenésekor azzal szembesültünk, hogy az SP rész feliratai jól el vannak dugva. Valamint az SP rész PK4 fájljai kódolva vannak, semmilyen tömörítő program nem tudja kezelni azokat.
  • IMYke2.0.0.0
    #5435
    Szia!

    Láttam a MP-n a topikot. Közben olvastam a többit is, és ott találtam, hogy a Wolfenstein nem fordítható.
    Sajnos.
  • Shield
    #5434
    Imyke, ma nem néztél be a MP-ra ezért itt kérdezem. A Wolfenstein fordításán esetleg gondolkodtál már? Mivel a RtCW-t is TE fordítottad. Esetleg Baker-rel közösen?
  • SG
    #5433
    Köszönöm az igen részletes választ, akkor belebújok a monitorba :)
  • IMYke2.0.0.0
    #5432
    Szia!

    A DS-világ, sajnos, valóban nem tiszta (A)D&D-re épülő RPG - hack 'n' slash. De jóval több "élet" van benne, mint a Diablo-ágban.
    Talán a Diablo 3 hozhat némi újdonságot...

    Az apró betűk oka prózai: a játék megjelenésekor, de leginkább a fejlesztésekor az 1280*1024-nél nagyobb fekbontásra képes LCD/TFT monitorok ritkaság számba mentek a nagyközönség soraiban - gazdagok, és hardcore gamerek most ne kapjanak a szívükhöz! - és ezért, no meg a DS-engine sajátosságál [mely az első rész és küldetéslemeze alatt is dohog, csak a 2. részre kicsit turbóztak rajta] érthető okokból, a játék nem szereti a nagy felbontásokat.

    A Szelesvasznu MOD (Segedanyagok könyvtár) segítségével a különböző méretarányú, felbontású képernyőkön élvezhetővé válik a látvány, de a betűméret egyre kisebb lesz.
    1280*1024 a játék natív futási felbontása - erre tervezték maximálisan.
    A betűtípus (Ringbearier, és Sylfaen) pedig külön állatfaj.

    A neten található egy Font MOD a DS2-höz. A "fejlesztője" voltaképp vette a legnagyobb, a játékban megtalálható és még emberi betű szettet [ez a Főmenü betűméretének 80%-a] és azt tette alapértelmezetté a játékban a MOD-dal.
    Két hibája van:
    - randa, mint a bűn így a játék,
    - nem mindenki tudja 1680*1050 és társain játszani a játékot... így a kisméretű monitorokon:

  • SG
    #5431
    "Ha "hent" játékos vagy, az sem gond, de akkor a játékélménynek adsz egy jó nagy pofont."

    Mivel régi szívfájdalmam a körökre osztott, megfontolós, elpiszmogós, igazi rpg elemekkel dúsított játékok teljes kikopása a mai trendekből, ezért a mostani klikkelgető-versenyes, hack and slash tipusú játékok számomra mind a hent kategóriába esnek, akár hogy is próbálják szép fantasy csomagolásban elsütni a jónépnek.

    Ezért nem értem ezt a mondatot eme játék kapcsán, ami valljuk be, igen távol áll a "nem-hent" játékoktól, még ha próbáltak is belecsempészni egy két dolgot a fejlesztők.

    A Magyar MOD-ért meg ezer köszönet, nálam csak az alapjáték megy, biztonsági másolattal:) de eddig, leszámítva egy kis kavart az elején, semmi hiba nem volt. Viszont a betűk nagyon aprók, nehezen olvashatók(1280x1024 felbontásban), ez valami MOD-sajátosság, esetleg technikai kényszerűség ?
  • IMYke2.0.0.0
    #5430
    Hát lövésem sincs.
    Mindenkinek elindul, műxik.
    Olyanok akadnak, akiknek a menü nem jelenik meg, vagy csatlakozási hibát ír az elején, de az IE6 vagy 7 jelenlétében ezek is megszűnnek.
  • torma1
    #5429
    Az van! úgysem megy! Vista sp1!
  • IMYke2.0.0.0
    #5428
    IE 6-7 kell hozzá.
  • torma1
    #5427
    Hát igen volt egy-két érdekes küldetés! A Settek is nagyon jók lettek! Remélem jó lesz úgy játszani hogy végre a teljes szöveget értem! Ja nálam a segédanyagokban a kézikönyv nem megy! Tök üres! Hibaüzenet nincs csak semmi szöveg!
  • IMYke2.0.0.0
    #5426
    Nagyon szívesen!
    A mellékküldetések pedig szépen megnyújtják, bonyolítják és édesítik a játékot. Nekem tetszettek.
    Főleg az "Aranna Tana" és az "Aranna Lelke".
  • torma1
    #5425
    Azt tudom! különböző mellékküldetések tudom,van amihez személy kell van amihez olyan képesség! Ha tudom mindegyik mellékküldetést megcsinálom igaz hogy magyarul még nem próbáltam! :) Ezért is kösz még egyszer a magyarítást :)
  • IMYke2.0.0.0
    #5424
    Elárulom az okát:
    Vannak olyan mellékküldetések, és titkok, melyekhez adott képességű harcosok kellenek.
    Ha "hent" játékos vagy, az sem gond, de akkor a játékélménynek adsz egy jó nagy pofont.
  • torma1
    #5423
    Sziasztok! Na egy kérdés?? Minek harcos,íjász a csapatban? Én mindegyik emberemet mágussá képeztem! Mind a harci,mind a természet mágiához értettek! Egyszerűen nem volt ellenfél! Igaz kicsit időigényes de megéri! Főleg a Harci mágia pusztító,de a természet sem rossz és mellette gyógyítanak,idéznek! Szinte csak a főellenfelek kemények! És egy idő után a mana soha nem fogy el! És ez nem cheat! 60-70 es szintig szinte semmi gond!
  • Rash87
    #5422
    Elég sokszor kell futni
  • IMYke2.0.0.0
    #5421
    A játék végig ilyen lesz, a komolyabb ellenfelek ellen - a DS2-ben nem szégyen a futás.
  • Rash87
    #5420
    Pont ilyen a csapat összeállításom :)
    S arra törekedek,hogy csak egy féle harcmódot fejlesszek,pl. Harcosoknál már maximumon van a kétkezes sebzés,másiknál pedig egy kezes.
    De ami a Gonosz Mágus után jött egyből, az a 45-ös szintű Íjász,nem volt semmi... nehezebb volt legyőzni mint a mágust :\ Bár sikerült:)
  • IMYke2.0.0.0
    #5419
    Még valami:

    A Mágusok (Természet-, Harci) - mondhatni - "természetes", hogy gyengébb védelemmel rendelkeznek, mint Íjász és Harcos társaik, hiszen, erejük nem a közelharcban, hanem a varázslatokban, idézésekben és átkokban bújik meg.

    Ezért írom a Kézikönyvben is, hogy a gyengébb karaktert (Mágus) jelöld ki - még ha nem is a Főkaraktered! - a csapatvezérnek, amikor harcba kezdesz, majd irányítsd, hagyd hátra őt a harcban. A csapattagoknak pedig add ki a "Dühöngés" parancsot!
    Így meg tudod védeni a kezdetben gyenge varázslókat.
    A játék vége felé szinte fordítva lesz: a varázslók lesznek rohadt erősek.
  • IMYke2.0.0.0
    #5418
    Rash87-nek, és mindenkinek, aki csak most ismerkedik a Dungeon Siege 2 világával:

    A csapatépítés során ajánlott figyelembe venni azt, hogy a játék során számos, és különböző képességű ellenféllel fogsz találkozni - közülük nagyon sok lesz bizonyos támadási formákra immunis [a Diablo 2-ből, Sacred-ből ismerős lehet a mai fiataloknak].
    Ezért, ajánlott a csapatba felvenni a kezdő [Zsoldos] szinten a maximális 4 főt így:
    1 - főkarakter [bármilyen faj, bármilyen harcmód] - a harcmód mellett tarts ki! Attól függően, hogy mit választottál
    2 - íjász vagy harcos
    3 - Természet Mágus
    4 - Harci Mágus

    A 4 csapattag esetében - még egyszer: kezdő csapat! - mindig a harcmodorára add a Képesség Pontokat!
    Tehát,
    - ha Íjász karakterünk van, akkor a Lövésre kell fejleszteni, és néha meg kell tartani a pontokat.

    A karakterek képességei között nincsenek éles határok - ezért lehet egy Elf is harcos, avagy egy Félóriás Természet Mágus -, de ajánlott szem
    előtt tartani az elvet: ha kiválasztottál egy kasztot és harcmodort, akkor tarts ki mellette - ne váltogasd sűrűn az adott karakter támadási módjait!

    Ezáltal egyensúlyba tudod hozni a csapatod, és a játék közepétől [2 felvonás vége] szinte megállíthatatlan lesz.
  • Baludec
    #5417
    egyébként hol tartasz az "átnyáladzásban" ?
  • Rash87
    #5416
    Egy kis segítség kellene ismét :)
    Merre kell menni,mikor azt a hihetetlen erős varázslót legyőztem?
    Eva kinyit 1 kaput,de ott csak egy 45-ös szintű íjász van,ami vmi kincset őriz. S amúgy is az zsákutca,szal el vok tévedve :)
  • IMYke2.0.0.0
    #5415
    Na, látod, ezért kell átnyálazni - progi is segít, de hát nem mondhatom neki hogy: "keress általam vétett hibákat"... :)

  • Baludec
    #5414
    mi van akkor ha megint otthagytál a szövegek mellett egy fránya karaktert?
  • Baludec
    #5413
    értem. :)
    de pl. nekem az egérkurzor marad ott mindenestül néhány helyen. (vagyis ahová kattintok a földön ott megmarad a kard és a zöld kereszt.)
  • IMYke2.0.0.0
    #5412
    Hidd el, dolgozom rajta.
    Viszont, hogy értsd, miért nem készül olyan gyorsan el a dolog:

    * Míg a Deluxe Edition-t többen használják, addig a sima változatot kevesebben.
    * A sima verzió rigolyásabb, mint a MOD-ként működő Broken World [ezzel egészül ki az alapjéték és lesz Deluxe Edition]
    * A fagyást meg tudtam oldani, de a rózsaszínesedést nem - és ez jelenleg sokkal zavaróbb, mint az, hogy valakinek a gépén nem, míg másén fagy, vagy ottmarad a kurzor árnyéka a képernyőn...

    Turkálnom kell a játékban, és sokat próbálgatnom, mert nem egy sima *.txt-ben tárolja a szövegeket, és a funkciókat, hanem magában a program-forrásban.

  • Baludec
    #5411
    ?
  • Baludec
    #5410
    ez mind szép és jó de mi lesz azokkal akiknek csak az alap van meg és nem tudnak gamezni