19
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    gondolod? szerintem tényleg egy nagy techno élősködő marad... sajnos!
  • Bonewerkz
    #17
    Nevergreen: Babylon
    inkabb ez aktualis a tarsadalomra nezve...
    de meg par ev, es a Front Line Assembly : Dead Planet lesz a talalo arra az allapotra, ami majd kis bolygonkat jellemezni fogja....
  • SirBubu
    #16
    százmillió évig kibírták, de majd mi beteszünk nekik...a végén nem marad más állat a földön, csak az ember. (na jó, meg a disznó, a kutya, a macska, a kanári, esetleg aranyhal, ilyesmik). nemtom. kell az élettér. úgy látszik.
  • mainruler
    #15
    Ha jól emlékszem, akkor 10.000x nagyobb esélyed van autóbalesetben elhalálozni, mint villámcsapás következtében. Ezen kívül 10.000x akkora esélyed van villámcsapásnak köszönhetően elhalálozni, mint cápatámadás következtében...
    Éljen Spielberg!

    Ez sajnos csak a jéghegy csúcsa, mindent tönkreteszünk magunk körül, de még egymást is halmra gyilkoljuk/kínozzuk, ami semelyik másik élőlényre sem jellemző. Ha már idézetet kéne választanom, akkor inkább maradnék a Fear Factory-nál -> Heading for a Downfall...
  • gz8
    #14
    Az a legszomorúbb, hogy az ember "uralkodása" alatt igen módszeresen irtotta az állatfajokat (dodó, moa, stb. stb.), és még mindig nem állt le. A Megadeth Countdown to Extinction c. száma soha nem volt annyira időszerű, mint most :(((

    Nem jöttek még rá a fajtársak, hogy nem lehet egy faj egyeduralkodó a bolygón, és nem szabad a csúcsragadozókat (mint pl. a fehér cápa) kiirtani, csak mert évente 4-5 ember áldozatul esik nekik, szemben az autóbalesetben meghalt több százezerrel?
  • mainruler
    #13
    Ő az.
    Mint egy háromkaréjú ősrák...és néhányszázmillió év túlélése után mindjárt kipusztítjuk. :(
  • gz_8
    #12
    Akkor beteszem linkelhetőség nélkül :(
    http://www.labalena.it/zoologia/limulos.htm

  • gz_8
    #11
    Elvből nem guggolt használok ;->
    Itt van a tőfarkú rákról egy érdekes kép, sajnos nem él.
  • gz_8
    #10
    Szó sincs róla, hogy nem érdekel a neve! Az a helyzet, hogy olvastam már róluk, de a sok-sok emlékből mégis a tarisznyarák ugrott be. Ilyen eccerű :)
  • mainruler
    #8
    Nem. :)
    Ajánlom a "tőrfarkú" kifejezés keresését a google-ban, biztos megtalálod (egyébként meg értem, hogy nem érdekel a neve, de úgy teszek, mintha nem érteném).
  • mainruler
    #7
    Akkor miért nem lehet inkább külön erre a célra tenyésztett embereket használni a gyógyszerkísérletekhez, bőrfeldolgozási célból, szívből vett vérhez, kamera fejbe telepítésére...végül is így nem lenne veszélyeztetve a populáció...
  • gz8
    #6
    Nekem valahogy ez ugrott be a képet látva, de még nem találtam megnyugtató választ a derék páncélos nevére. B*ssza is a csőröm rendesen :(
  • gz8
    #4
    Nem tarisznyarák?
  • mainruler
    #1
    "...a túlhalászás következtében számuk egyre csökken..."

    Milyen óvatos megfogalmazás... :(
    Valójában a kipusztulás szélén állnak, és nem épp a túlhalászás miatt. A fő ok az ember partbeépítő tevékenysége, mivel ezek az állatok -melyek mellesleg magyarul Tőrfarkú és nem patkórákok...- a tengeri teknősfajokhoz hasonlóan a tengerpartot használják szaporodásra (a tőrfarkú rákok a tavaszi napéjegyenlőség utáni holdtöltekor jönnek ki a partra párzani), és mindig ugyanoda térnek vissza, ahol megszülettek. Mivel az ember kikötőket létesít és felbetonozza a partokat - ez főleg Japánban probléma, ott gyakorlatilag ki is haltak a tőrfarkúak-, az állatok nem tudnak szaporodni és szép lassan eltűnnek.
    Egyébként az is rendkívül bosszantó, hogy miért gondolják egyesek, a tudomány nevében bármilyen más élőlényt halálra kínozhatnak, legyen az akár egy tőrfarkú rák. Ugyanis a szívből vett vér nem minden -bár valószínűleg az is élve csapolták le-, legutóbb egy olyan kísérletet láttam, ahol átfúrták az élő rák páncélját és az agyához egy elektódán keresztül kamerát rögzítettek (amit persze szintén belefúrtak a rákpáncélba és a rákba), pusztán azért, mert "kíváncsiak voltak", mit is lát egy tőrfarkú rák...
    Mondjuk én is kíváncsi lennék, vajon mi lapul az ilyen tudósok fejében...indulok is megnézni, csak keresek vésőt meg kalapácsot... :((