458
vinyós topik
  • MaSzKa
    #338
    samu F1 az fasza meg minden halk és gyors
    csak 2008.08 vagy újabb gyártású legyen azt tanácsolom
  • Morphin
    #337
    hmm nekem két Samu van és az ujabb F1es az 3-4 fokkal hidegebb mindig mint a régebbi...most 22fokos az F1 a régebbi meg 25. a 40fok azért már sztem kicsit melegecske :D(lehet én vagyok : minél hidegebb annál jobb mániás) nekem kánikulában se ment 30 fölé egyiksem, 29 körül voltak mindig...
  • sgt anderson
    #336
    xD annak a vinyónak már nem kell nézegetni a SMART-ját :D az a vinyó már történelem :D Szellőzni szerintem jól kell h szellőzzön, mert oldalak nélkül tartom a gépet, épp ezért rendszeresen portalanítom is. nekem akkor csak 1GB Kingmax volt 800MHz-n, most van 2GB Kingmax-om, egyforma modulokkal. Nem tudom, hogy melege lehetett-e neki, ami most van vinyom, az egy Seagate Barracuda és most spec 39 °C-os. Nyáron, volt nagy hajtásba 44°C-os max. alapon 40-42°C-os nyáron.
  • Morphin
    #335
    azt meg hogy?? 667 van 800alatt tudtommal...ha meg 750 akkor visszavan véve és proci van huzva vagy én nemistudom ehhez a részhez annyira nem értek. nézd meg a biost tedd 800ra!
  • Madmano
    #334
    Köszi a válaszokat.Szóval:a RAM-ok nekem is Kingston.2X2giga.A vinyó hőmérséklete 30fok körül van.Viszont a ramok azt hiszem,nem 800MHz-en mennek,holott annyit bírnának.De a gyerek,aki összerakta a gépet,azt mondta kicsit visszábbveszi az órajelet a biztonság kedvéért.Így 750-en mennek.
  • Morphin
    #333
    nekem 2giga kingston...semmi extra. a vinyoknak manapság ilyen gondjuk nem szabadna h legyen. főleg ami neked van az egy jo konstrukció sztem szval futtass le rajta vmi tesztet, v SMART-ját nézd meg minden rendben van-e. esetleg még tul meleg van odabennt neki, szellőzik rendesen a kuckó?
  • sgt anderson
    #332
    Nem tudom ,sztem nem hiszem hogy visszább kellene venni a grafból, emrt ezen mennie kellene, lehet, hogy lassan tölti a textúrákat a vinyóról, nekem is sokat szaggatott emiatt, pedig nekem nem volt, csak közepesen a graf, de azért az én gépem se tartozik a leggyengébbek közé. Esetleg mien márkájú RAM-od van? Lehet, hogy persze abszolút nem biztos, de csak tipp, lehet, hogy nem optimálisan van a mem. időzítése beállítva, vagy esetleg a márka, amid van nem a leggyorsabb a mittomén milyen írásban, ami épp kell a játéknak, vagy nem tom. :) Persze csak tipp.
  • Morphin
    #331
    nem valószínű, crysis-ben nem a mentésnél akad meg neked véletlenül?? mert nekem kicsit gyengébb géppel ugyan de nem akadt sosem, csak amikor egy-egy résznél autosave-van. esetleg vegyél vissza a grafbol v mittomén :S
  • Madmano
    #330
    Szevasztok.Véleményetek érdekelne:van egy Samsung HD250HJ SATA II-es vinyó a gépben.Amúgy nincs vele gondom,de mikor gépigényesebb játékokat futtatok(Crysis,Warhead,stb),hirtelen fordulásokkor beszaggat a játék.Meglestem:ilyenkor veszettűl tőlt a vinyó.Amúgy a gép többi része:AMD X2 6000+-os proci,4giga RAM (duálban 2X2),Gainward GeForce 8800GT Golden Sample VGA,Chieftech 500W-táp.Szal nem lehet hogy lassú a vinyó?Mittudom én kicsi a cache mérete vagy ilyesmi?
  • sgt anderson
    #329
    Szerintem csak külön CD-ről, vagy Flopi-ról kell a SATA vezérlődhöz driver, hogy az XP is láthassa, amikor elindul a telepítő, akkor kiírja, hogy nyomj asszem F2-t saját vezérlődriver betöltéshez, na akkor meg kell nyomni a gombot, amit ír és akkor kell valamikor a CD, vagy Flopi.
  • MaSzKa
    #328
    alaplapod régi vagy fos

    biost kell frissiteni vagy sata driver flppy kell
  • netcool
    #327
    Sziasztok lenne egy kérdésem! Sata2es vinyóm van és semmilyen xp telepítő nem látja telepítéskor csak a vista. Ez mitől lehet? Vagy mi baja van? Nem akarok integrálgatni mert anélkül is mennie kéne.Sok haveromnak megy is szó nélkül.Esetleg biosban kéne valamit állítani? PLS HELP ME!!
  • Solten
    #326
  • MaSzKa
    #325
    bexarás :D megjelentek a Samsung energia takarékos hdd-i :D

    http://www.samsung.com/global/business/hdd/productmodel.do?group=72&type=61&subtype=78&model_cd=351&ppmi=1170
  • Quki
    #324
    üdv! lenne egy két kérdésem: mit jelent a biosban a native ide mode , a legacy ide mode , és a SATA->AHCI mode? sata2-es vinyó van most bent...melyiket válasszam a három közül?
  • Morphin
    #323
    mint mondtam akkora különbség nincs, ha meg vmelyik épp hibás darab akkor gari és kész, kár is ezen vitatkozni szvsz!
  • sgt anderson
    #322
    Már megint a Samsunggal jössz? Na én csak azért is azt mondom h én inkább a Western Digital-t venném meg!
  • MaSzKa
    #321
    Samsung 500 GB 7200 rpm Serial ata 16 Mb cache de csak 502lj

    de én azt mondom a hd642jj a legjobb 16200ft
  • milk41
    #320
    western digital,6éves a miénk és még mindig bírja:)
  • Morphin
    #319
    Samu, azthiszem...olcsó és jó!
    bár mintha WD-ről is olvastam volna vhol h az uj szériák elég jol sikerültek...manapság akkora különbség nem lehet szvsz
  • Pipör
    #318
    Üdv sztetek melyik vinyót vegyem:

    Samsung 500 GB 7200 rpm Serial ata 16 Mb cache
    vagy
    Western digital 500 GB 7200 rpm Serial ata 16 MB cache ??
  • adsa
    #317
    megnéztem HD Sentinellel is ugyaz azt mondja...
  • adsa
    #316
    először Vistával, az nem ment, és végül XP-vel particionáltam és formáztam
  • sgt anderson
    #315
    A "Reallocated sector count" asszem a tartalékterületre rakott szektorokat jelenti. Sztem nem tudod javítani, inkább cseréltesd ki gariban a vinyót. Bár mondjuk nem tom mennyire lehet bízni a HD Tune-ban, meg a többi ilyen progiban, én nekem a HD Sentinel jött be, de az is csak 1 vinyónál a tizenakármenyiből. :S A Vistával partícionáltad 1ébként a lemezt? Ha igen azért próbáld meg 1 XP-vel is.
  • adsa
    #314
    particionáltam, aztán megformatáltam, de hibás a vinyó... a HD Tune azt mondja h
    (05) Reallocated Sector Count 41 41 140 1265 Failed
    és nem tom megjavítani. tudtok vmi progit ami kitudja javítani ezt a hibát? előre is nagyon megköszönném.
  • adsa
    #313
    kösz a választ. a Computer Management/Disk Management-be próbáltam. WD a hdd és Windows Vistám van
  • MaSzKa
    #312
    winxp-be kell particionálni telepítéskor kék menü
  • sgt anderson
    #311
    Ez egy Windows szerintem, méghozzá angol.
    adsa gondjára pontos választom nincs, de szedrintem GPT-be kell konvertálni a lemezt, mert nekem speciel egyik partícióm sem dinamikus és így megy normálisan. Windows telepítőjével próbáltad már partícionálni, vagy esetleg valamilyen "third-party" egyéb partícionáló progival, pl. Partition Magic?
  • MaSzKa
    #310
    milyen hdd-t vettél?

    linux vagy mi ez?
  • adsa
    #309
    sziasztok most vettem egy új vinyót és megakarom particionálni, ha bemegyek a computer managementbe és jobb klikket adok a vinyóra akkor nincs se particionálás se formatálás csak oan h convert to GPT disk és Dynamic Disk. A GPT-re kell menyjek? vagy vmi mást kell csinálni előre is köszi.
  • MaSzKa
    #308
    5év garanciát adnak rá

    gondolom Raid -re van kihegyezve és ott 1 picit jobb
  • Morphin
    #307
    Raid mire jó pontosan?? és ki használja?
  • MaSzKa
    #306
    az F1

    de van F1 Raid is
  • Morphin
    #305
    faxom a Qwerty-be...Duna Plaza-i üzletük bezárt vmiért.mind1 havernál gyorsan kerestem neten vmi boltot...samsung HD322HJ ez akkor melyik széria??F1??
  • MaSzKa
    #304
    #302

    1et kell visszaolvasnod :D
  • PLackó
    #303
    utánanéztem, elvileg az a baj, hogy a vinyó nem primary-n van a biosban.
    Viszont az a gond, hogy nem is tudom arra állítani, csak third, illetve fourth masterre :(
    A lapom MSI k8N neo
  • MaSzKa
    #302
    bios frissités alapon
    vagy sata vezérlőn

    xp-be a partició-t töröld le az összeset és létrehozás gyors ntfs
  • PLackó
    #301
    Köszi, meg is vettem, de mégis van egy kis gond.
    Adatot már másoltam rá, partíciókat is létrehoztam.
    A gond: XP nem akar rá felmászni, mondván a partíció nem XP kompatibilis.
    Vajon miért van ez? Próbáltam az xp telepítésekor létrehozni a particiokat,de ugyan ez a hiba, és formázni sem hajlandó, rá sem kérdez.
    Hogyan tehetem kompatibilissé?
  • MaSzKa
    #300
    jó vétel

    ft/gb értéke nagyon jó

    menni fog
  • TBTPumpa
    #299
    menni fog vele, mivel visszafelé is kompatibilis, csak nem lesz olyan gyors, mint egy SATA 2-es deszkával!

    MaSzKa: 2008 márciusi Bios van rajta (ez volt az utolsó, amit kiadtak hozzá) és ott is írták, hogy 750GB vagy nagyobb méretű HDD támogatására képes, de ezt csak külső (USB 2.0) vincsiként, így gondolom, akkor belsőként is felismer 750GB-ot! :-P
    és kösz a segítséget!