164
Hangkártya (help)
  • Breki33
    #84
    sztem jobb

    de nem vennél Live-t azis elég gagyi még sztem
  • lerboy
    #83
    Üdv.

    Elég láma vagyok ezügyben, szóval:
    A kérdésem az lenne, hogy egy SB Live! hangkártya jobb minőségű-e egy alaplapi Realtek ALC850-es hangkodeknél? Illetve nem világos számomra, hogy most ezek a kodekek hogyan működnek? A CPU-t használják számolásra?
    Az SB Live! nem terheli le anniyra a CPU-t?

    Bocs a lamer kérdésekért, de nem világos, hogy mit tudnak ezek az alaplapi integrált cuccok.
  • Gerry
    #82
    Nekem a Live! 5.1 tökéletesen müxik, sőt HL2 már megy rendesen a másik gépemben az integrált 5.1-es hangkártyán is, csak be kellett szereznem egy régi verziót a driverből, mert valamiért az A3.50-es rendesen megy, míg az A3.67-es AC'97 driver, és az azt megelőzőek nem voltak hajlandók játék alatt 5.1-ben szólni. Ja, 5.1-ben semmit se lassul nekem a HL2, valószínűleg neked is valami driverproblémád lesz, és sofware-es rendereléstől lassul be a játék.
  • Cormac
    #81
    Sziasztok!

    Van nekem egy Jazz Rocco 5.1-es hangfalrendszerem és erre Abit AI7-os alaplapi chipről jönnek a hangok.

    Hogy is néz most ki a rendszer:
    Alap 5.1-es hangrendszer (Jazz) + egy fa mélynyomó (nem tartozék, de jobb a hangzása).

    Mit tud a Jazz: Stereo, Dolby Digital 5.1, Dolby Pro Logic... (+AC3-as filter)....
    http://www.targetpc.com/hardware/audio/speakers/rocco5.1/

    Működik optikai kábellel is, de optikai kábellel használva mindig lemarad a hang eleje (elveszik az első pár hang míg érzékeli a jelek érkeztét) így azt nem használom.
    Sztereóként működik most (LINE IN).
    Van neki még koaxiális bemenete is, de ezt sem hiszem hogy használni fogom (kábelem sincsen hozzá).

    Tehát koaxiális+optikai+2 RCA bemenet van a központi egység hátulján.

    A kérdésem:
    Mit vegyek, milyen kábelt és hangkártyát ajánlotok hogy minél jobb minőségű és tisztább hangokat tudjak előcsalni a rendszerből?
    Hogyan kössem össze hogy kihasználhassam a rendszer tudását?
    Hogyan tudom kihasználni a lehetőségeit a hangrendszernek?
    Igazából játékhoz és filmnézéshez kell.

    Köszi a segítségeteket.
  • syluccy
    #80
    Hát...nem hiszem, hogy mezei hangfalszett. Nemtoom igazából, hogy milyen a mezei hangfalszett, de ez nagyon zsír :)
    Ez a nonlapja.

    http://www.luxeonav.com/en/5.1/v998.htm

    Amúgy meg nem kell professzionális cuccokra a hangkártya :)
    Nekem inkább az kéne, hogy játék közben is élvezhessem a 3D-t :)
    És mivel azt tapasztaltam, hogy az integráltnál ha átraktam mondjuk a HL 2-t 5.1-re, akkor fogta magát, és úgy elkezdett szaggatni, hogy mintha diafilmet néztem volna :)
    Ebből gondolom, hogy játékokhoz nem elég a "mezei" hangkártya.
    Nameg már az a 2 ropi nem olyan nagy összeg, hogyha lehet vele játszani is majd. Csak attól tartok, hogy az az LS valami butítás lehet az árából kiindúlva. Úgyhogy lehet, hogy megvárom a köv. ösztöndíjat, és inkább veszek 1 normális Audigy2-t.
    Azzal már biztos nincs probléma :)
    Ti ajánlanátok azt egyébként?
  • Gerry
    #79
    Hát hogy jobb lesz-e, igazából nemtom milyen hangfalszetted van, de egy mezei 5.1-es SBLive! is tökéletesen jól szól egy 30-40e Ft-os 5.1-es hangcuccon, aki meg professzionális szinten foglalkozik a dologgal, annak nem ilyen hangfalai vannak, de az nem is Live!-ot vagy Audigy-t használ. Persze az Audigy papíron sokkal jobb, meg többet tud, de nem biztos, hogy kihasználod. Ár/érték arány...
  • stone
    #78
    Felvételnél a kivezérlésjalzőn.
  • syluccy
    #77
    Naés Audigy-vel sem lesz jobb a játék? Állítólag komolyabb az Audigy, csak nem értem miért olyan olcsó. Amúgy az e-connectben néztem.
  • Gerry
    #76
    Szerintem legolcsóbb Live 5.1-et vedd meg, az előbbitől abban tér csak el, hogy valószínűleg csak bulk, vagyis zacsis OEM kártya, a másik meg dobozos. Nekem van az egyik gépemben egy Live! 5.1, és teljesen jó, csak nem akarok ilyenre most költeni, pláne, hogy alapból kéne tudni a másiknak is. Windowsban szól, filmek alatt szól, 3DMark hangtesztje is lemegy, csak a játék alatt vacakol...
  • syluccy
    #75
    Csá, Asus A7N8X-X alaplapom van, és mint utóbb rájöttem elég ratyi hangkártyával van ez megáldva. Mivel vettem egy 5.1-es hangszettet, és az istennek nem tudom rábírni arra, hogy tökéletesen működjön. Egyetlen 1szer sikerűlt beállítani, hogy a driver tesztprogijában minden megszólaltatott hangfal ott szóljon, ahol neki kell. Azóta úgy össze van zavarodva, hogy már azt sem tudja mi hol van :)
    Kénytelen leszek venni 1 jóöreg PCI-os kártyát, kinéztem párat, tudnátok segíteni, hogy melyiket érdemesebb megvenni, meg, hogy mi a különbség köztük.

    Eddig ezt tanácsolták a legtöbben:

    Creative SB-AUDIGY LS - 7.090 Ft-ért.
    Audigiy-ról hallottam, hogy jó, de mi az az LS a végén? Valami butítás?

    Van még ez:

    Creative Labs Sound Blaster Live! Value 5.1 - 6.240 Ft-ért

    és ez:

    Creative Labs Sound Blaster Live 5.1 OEM - 5.485 Ft-ért

    Ráadásúl még azt sem értem, hogy az utóbbi 2 miben különbözik 1mástól. Ha valaki ráér, segítsen!
    Köszi szépen
  • Crokin
    #74
    Elvileg van a hangra hivatalos peccs, amit steamesek letölthetnek, de ez a probléma elég ritka, mondhatni egyénfűggő .
  • Gerry
    #73
    Itt se, senki??
  • Gerry
    #72
    Más: Lenne nekem is egy gondom. Half-Life 2 fórumban már írtam a problémáról, de nem nagyon kaptam választ. Probléma a következő: Van egy Abit KV8-MAX3 alaplapom, rajta csücsül egy Realtek ALC658-as hangchip. Legrfrisebb A3.66-os verziójú driver van fent hozzá, de így sem szól pl a Half-Life 2 alatt a cucc 5.1-ben, mert CSAK a center hangszóróból hajlandó hangot kiadni. Windows alatt tökéletesen megy, filmnézés, zenehallgatás és a saját tesztje alatt is szépen szól mind a 6 hangszóró. Windows XP SP1 van fent, de próbáltam frissen telepített SP2-vel is, legutólsó VIA 4in1 van telepítve, és DirectX 9.0c. Ha valakinek sikerült ilyen chipből 5.1-et kicsikarnia HL2 vagy más játék alatt, az mesélje el legyen szíves hogy hogyan! Köszi!
  • Gerry
    #71
    Próbáltad frissebb driverrel? Milyen hangchip?
  • Sippie
    #70
    Üdv!
    Van egy SB live 5.1 hangkártyám, amit eddig használtam, de most szeretném beüzemelni az alaplapi hangkártyát is ami egy AC97-es kártya... felinstaláltam az alaplap telepítőjéről, viszont csak a bal oldali hangszoró szól, illetve a fülhallgatóban is csak a bal oldal szól. Mitől lehet ez?
  • mekszp
    #69
    Üdv! Audigy 1-hez kéne nekem magyar xp-vel működő driver. Lécci segítsetek!
  • Shan
    #68
    Lehet, az a baj, hogy a penti4 es mellett van, és szégyenli magát.
    Amúgy Drájvergájd-otpróbáltad már?
  • Derszubal
    #67
    Hi. Most szereztem a penti4-es mellé egy penti egyest (sok a tesó ha foglalt a nag jó a kis gép is). Egy Sound Blaster 16 (C-media CMI8330 Audio Adpter) hangkártya van benne és nem szól. Már szétrobbanok dühömben. Win 98 a rendszer (mikor telepítettem, talált drivert). A rendszerben azt írja minden jól működik, nincs ütközés stb. de nem szól. DOSban rádásul valamikor van hang. Újabb drivert egyszerűen meg nem találok. Ha valaki tud segíteni (mi baja van? driver, akármi) légyszi írjon. Előre is köszi.
  • Laalee
    #66
    most jött ki új driver Realtek integrált chipekhez probáld meg azzal.
  • blackgamer
    #65
    XP pro
    és igen, játékoknál fordul elő (eléggé sűrűn :( )
    bár már a Reason zeneszerkesztő is párszor fagyott, nem tudom mi okból
  • nemcsakfeel
    #64
    milyen oprendszerek alatt?
    csk játékoknál?
  • ronny666
    #63
    Akkor marad a szenvedés...tovább
  • blackgamer
    #62
    Realtek integrált hang van gépemben, és az a gondom, hogy játékok alatt egyszercsak elmegy a hang
    majd kilépek újra jó, bár néha ki kell jelentkeznem és csak akkor müxik újra
    de már nagyon idegesitő, mit lehet tenni? (nem veszek kártyát)
  • Shan
    #61
    Nah...kösz a rengeteg segítséget...

    Azért leírom, mi a helyzet:

    Játékokban NEM fog működni a sokcsatornás (5.1) hangzás S/PDIF csatlakozón keresztül, bármilyen audidzsije is van az embernek!
    A játékok hangja mindenképpen a hangkártya dekóderein keresztül érkezik be az erősítőbe sztereóban (amit persze onnan tovább lehet keverni bármilyen dsp programmal, dehát az nem ua...). DVD lejátszáskor a DVD lejátszó szoftver közvetlenül ki tudja küldeni a digitális kimenetre a jeleket, ezért szól (ismeri már fel 5.1, bármilyen surround) minden úgy, ahogy kell...

    Következtetés: paraszvakítás az egész hangkártyás spdif kimenetes téma, csak dvd, vagy ac-3 avi nézegetésnél lesz rajta surround hang.

    Játéknál marad a kábeldzsungel megoldás (3db kissztereojack --->2 rca végű kábellel való csatlakozás)

    csáó...
  • barret
    #60
    Hol mutatja ez a Soundforge a jel-zaj viszonyt?
  • Shan
    #59
    Szevasztok!

    Segítsen valaki, legyenszíves, vagy világosítson fel.
    Minap vettem egy erősítőt a DVD-lejátszómhoz, és mivel 2 optikai bemenet van rajta, örültem, hogy a Fárkrájt is tudom küldeni 5.1-es hanggal. Nosza, el boltba, optikai kábel megvesz, erősítővel összeköt,
    driverben "S/PDIF out ----> digital only"-ra állít, és misem történt...

    Vagyis történt, mert hang az volt, csak sztereo. Az erősítőm PCM sztereo hangnak ismerte fel a kapott jelet, hiába állítom a játékokat 5.1-re...(FarCry, Evil Genius, stb.) Mi a manót kell beállítani még?

    (Realtek hangchip)

    MÉg valami fontos: PowaDVD elindít, ott is csak sztereóban játszotta le a filmeket, MINDADDÍG, amíg ki nem választottam a hangkonfignál az S/PDIF out-ot...Akkor átváltott az erőlködő DD5.1-re.

    A Speaker Config-ot (hangkártya-driverben) teljesen mindegy mire állítom, (sztereo, 4.0, 4.1, 2.1, 5.1,) akkor is csak 2 csatornás hangom van (játékban)..


    Segítségetek előre is köszi.
  • AbortRetry
    #58
    Sziasztok! Nekem is Innoax Pro Audio DV5.1 -es kártyám van. Nekem nem fagy ugyan de nééha csinál érdekes dolgokat! Valaki tudna hozzá driver linket? A honlapján régi van csak. thx
  • stone
    #57
    Hy all!
    Mielőtt sokan átállnának integrált kártyára érdemes egy dolgot megnézni! Az integrált foskártyáknak 1 nagy bajuk van, nem a hangminőség hanem a zaj. Nekem 4 csatornás live-om van ami nem mai darab de nem véletlenül nem állok át 6 csatornás integrált fosra. A live-nak a zajszintje -78dB, az integrált szarok ezt meg sem közelítik. A zajszintet a sound forge progival bármikor meg lehet nézni.
  • ronny666
    #56
    nem tudjátok, hogy 1 Audigy kimeneteit hányfelé lehet elosztani anélkül, hogy károsodna a kártya???
    pl: meg kéne hajtani a hangfalat+TV-t hanggal+hifit felvétel miatt.
    helyhiány miatt csak a 2.1-es stereó kivezetést tudom használni a kártyán...
    elbír ennyi eszközt?
  • ShadowLord
    #55
    na mit nem tudsz mond!
  • asysoft
    #54
    Sound Blaster Live! 5.1 digital hangkártya analóg kimenet esetén is 5.1-es? Mert itt szenvedek ezzel egy ideje, és nekem sehogyan sem sikerül 5.1-ere beállítanom...
  • HG
    #53
    Köszi NeoMaN ! Remélem menni fog, letöltöttem. Ahogy ígértem nagyon megköszönöm! :)
  • NeoMaN
    #52
    tessék
  • HG
    #51
    Sziasztok! Ha tud valaki, segítsen légyszi! Van egy Crystal 4248-as hangkártya egy ósdi 486-os gépben. Format c: lett, és nincs meg a driver. Ha tudtok ehhez való Win95-ös drivert, vagy olyan oldalakat, ahol keresgélhetnék, a drivers.hu - n kívül, akkor nagyon megköszönném a segítségeteket. (4236- oshoz, meg 4281-eshez találtam, de nem megy vele.) Előre is köszi!
  • NeoMaN
    #49
    Adjust those three setting in BIOS menu: PCI Master Read Caching / PCI Delay Transaction / PCI Master Bus Time-Out. The recommended value is Disabled / Disabled / 0, however, there are too many hardware vendors and devices that we can’t guarantee the value would exactly meet your situation. Please try some other values if “Disabled / Disabled / 0” doesn’t help.
  • NeoMaN
    #48
    akkor nyomom a megoldást:
    aBIT faq
    Az elsőt ajánlom, valami pci baszkodást kell elvégezni a biosban...
    Azért nézd át a többi kérdést is...
  • NeoMaN
    #46
    illetve pontossan. milyen alaplap, milyen chipsett, mi a pontos neve..
  • NeoMaN
    #45
    ok, VIA-s az alaplapod?
  • NeoMaN
    #43
    Ez innovision hangari, tehát:
    itt
    vagy
    itt
  • ollie
    #41
    hopp nem, én voltam a hülye, tényleg 6