164
Hangkártya (help)
  • ollie
    #40
    Ezen csak 2 csatornás hang van

    Abit NV7-133R
  • hit-man
    #38
    Helo!
    Az lenne a kérdésem,hogy a hangkártya mennyiben befolyásolja a hangzást? Most egy creative soundblaster 128-asom van, ami már elég öreg. Vettem egy 4.1 hangfalat, ezért befektetnék egy új hangkártyába, de csak ha van értelme.
  • Gerry
    #37
    Milyen Windows-od van?
  • ollie
    #35
    tudom, hogy ez nem ide tartozik, de nem tud valaki linket nem AAC encoder-hez? nem igazán találok, csak shareware-eket.
  • Gerry
    #33
    Elvileg mennie kell, azt írják, hogy WHQL, de mondom, én még nem próbáltam. XP alatt biztosan megy, nekem Windows Server 2003 van azon a gépen, amibe esetleg belerakom a kártyát majd ráérő időmben.
  • Borg
    #32
    De akkor ennek mennie kell sima live!-al, xp alatt igaz? Attól hogy fujitsu, még whql ha jol láttam...

    Csak azért kérdem, mert most átálláskor a hang driver rész kicsit zavaros lett, nem megy a mixer stb, aztán akkor felrakom ha jo...
  • Gerry
    #31
    Nem, nekem a polcomon pihen egyelőre a Live! De lehet, hogy belerakom a Celeronos gépembe, csak azon Windows Server 2003 fut, és tök felesleges oda a Live!, de még meglátom... Nomeg nemtom rá lehet-e húzni a Server-re ezt a drivert, bár eddig minden XP-s driver simán felment rá, végülis ez is csak egy XP...
  • Borg
    #30
    hm?
  • Borg
    #29
    Kipróbáltad ezt a drivert? Mert ha jó, akkor felrakom én is...
  • Gerry
    #28
    Bizony, az én 7NJS alaplapomhoz is van 2db optikai csati is, igaz valószínűleg sosem fogom használni, mert sima 5.1-es hangfalszettre van kötve.
  • sony
    #27
    egyébként az új integrált hang alaplapok tudják a 192khzet, ami a dvd szabvány, koax és optikai kimenet is van rajtuk, így simán erősítőre is lehet kötni!!!!!! erről ennyit!
  • sony
    #26
    nem tudom, próbáld ki. :) ez az unreg dEDo felidegesített!!! ilyeneket egy szóval nem mondtam az integrált hangra!
  • ollie
    #25
    aha, köszi...
    lehet hogy akkor nekem is az integráltat (soundmax) kellene használni az sb live helyett? lehet kipróbálom...
  • sony
    #24
    azt!
  • ollie
    #23
    télleg skacok.
    ha az integrált hang 6 csatornás, az most mit jelent?
    5.1-et? vagy vaalmi mást?
  • Gerry
    #19
    Milyen driver van fent a hangchiphez? Érdemes frissíteni, ha nem a legfrissebb!
  • barret
    #18
    csak a winamp szól rosszul? mert,annak lehet állitgatni a kimenetét opcióban.nekem előző lapon ijen hang volt,de csak dicsérni tudom! nem tökéletes,de semmi gondom nem volt vele.
  • Torry
    #17
    Ecs k7vzm via kt133.
    ac97-es hang.
    Win 98se van és a winamp-ban akad a hang.
    Úgy emléxem a sima 98-ban nem volt ilyen gondom úgyhogy először visszarakom a sima 98-at megnézem úgy hogyan szuperál aztán ha sehogy akkor veszek valamilyet.
    Vagy hangkártya vétellel nem oldódik meg a probl??
  • Gerry
    #16
    Nem nagyon vág a témába, de megjelent a legújabb WHQL-es Live Driver-csomag Windows 2000/XP-hez.
    Letöltés: ITT
  • Gerry
    #15
    Szerintem akkor SEM a Live a jobb (Stereoban sem jobb szerintem a Live hangja), az talán csak akkor jobb, ha valamiért nem enné a CMI az EAX-et, de nekem az is megy vele. De ha nem akarod eladni a Live-ot, és a 3DMark03-ban akarsz Sound Test-et is futtatni, akkor hagy meg a Live-ot, (mert CMI-vel nem csinál hang tesztet). Minden más esetben szerintem jobb ha az alaplapi hangot használod... Állítólag az overclock-ot is jobban bírják az nForce-os lapokon az integrált kütyük, de ezt nem tudom alátámasztani, mert Live-val sosem próbáltam overclockolni.
  • Borg
    #14
    Szal ha nem 5.1 meg dolbyzok, akkor live jobb megoldás?
  • Gerry
    #13
    Soundstorm az az nVidia "hangtechnikája", és ha nem használod ki a Live-ot, akkor szerintem teljesen felesleges betenni az alaplapba, mert szerintem sem szól jobban mint a CMI8738, és sokkal többet fogyaszt, nomeg ha eladod, akkor annyival is beljebb vagy. De ízlések és pofonok, én kivettem, vagyis nem tettem be a Live 5.1-et, és a CMI-t használom 6 csatornás hangcuccal, és remekül szól, sőt szerintem a mély hangokat joobban adja vissza mint a Live 5.1, de ez csak az én szubjektív véleményem, lehet, hogy botfülem van!
  • Borg
    #12
    Na, akkor nyomasson nekem valaki kis infót, pls, miért is érdemes nekem ezt a csodahangkütyüt használnom a 8RDA+on? (nforce2 MCP-T + AC97 six channell)

    Jobb ez mint a liveom?

    Sima analóg erősitőre van kötve, két nagy videoton hangfallal, szal a többcsatornás vakitás, meg dolbi sürróünd és társai nem nagyon érdekelnek...

    Ja és mi ez a soundstorm izé?
  • Gerry
    #11
    Nekem is CMI8738 van, és teljesen jól szól, 5.1-ban!
  • Inquisitor
    #10
    "szerintem nem rosszak az integrált megoldások "
    Attól függ milyen minőségben építik be. Sajnos mostanában jobbfajat integrált audiókat is "bizonyos" gyártók úgy építik be, hogy valamit zavar. Általában vagy a hangot zavarja az AGP kártya, vagy a videókártya képe lesz érdekes az audió chip miatt.
    "és nem kell a gépbe sok pci-slotos cuccot rakni!"
    De attól függetlenűl egy PCI eszközként fog működni, annak minden nyűgével.

    Félreértések elkerülése végett, nekem CMI 9738 integrált audió vana gépben, és elégedett vagyok vele. persze azért gyújtök egy Audigy 2-re.
  • sony
    #9
    tapasztalatból mondom, hogy jobb :)szerintem nem rosszak az integrált megoldások ( hang, lan, stb) egyre jobbak lesznek, és nem kell a gépbe sok pci-slotos cuccot rakni!
  • Inquisitor
    #7
    "Én 9000-ért vettem most SB Live 5.1-et."
    Hmmm. Mostanában 7.000 körül láttam valahol.
    Régi, használt 4.0 (talán 5.1-et is) kártyát valami 3-4.000 körül kapni.
    Az SB 128-nál meg szerintem az alaptalanúl szidott CMI8738 is sokkal jobb, még a legzajosabbnak is jobb a hangminősége, nem mellékesen meg tud valami kis 3D-t is.
  • sony
    #6
    nem fos alaplapot kéne venni!nekem realtek ac97 integralt szarom van, eax-is megy vele, és jobban szól, mint egy 20ezres terratec!!!! nekem semmi gondom vele!
  • ollie
    #4
    szerintem vegyél egy Genius 5.1-et. A dobozos változata olyan brutto 4000-4500 Ft és elég jó minőség... de ha tudsz több pénzt költeni, akkor tényleg egy SB Live 5.1 a jó választás (már 8100 bruttóért láttam)
  • ollie
    #3
    azt elhiszem (nekem is az van), de emberünk nem ennyiért akar vásárolni...
  • Munch
    #2
    Én 9000-ért vettem most SB Live 5.1-et.
    Full elégedett vagyok vele. :)))))
  • Torry
    #1
    Sziasztok!

    Szeretnék venni valamilyen hangkártyát mert már elegem van ebből a sz*r integrált csodából.Az olcsó kategória érdekelne.
    Én egy ilyet néztem ki:Sound Blaster PCI 128 (4312HUF)
    Ez milyen?Vagy ennyi pénzért van jobb is?

    A segítséget előre is köszi!