164
Hangkártya (help)
  • vjanika
    #124
    Valami gond lehet a csatornabeállításaidnál. Esetleg szereóban, vagy 2.1-ben próbálsz meg 5.1-esre kódolt filmet nézni. Milyen hangkártyád van? És milyen lejátszó programot használsz filmnézéshez?
  • CSOCSO
    #123
    nekem (is)

    van x-fi topik..odamenj..
  • rezo
    #122
    sziasztok!

    szeretnék érdeklődni kinek van x-fi hangkártyája?
  • Cony
    #121
    Sziasztok! A köv. a problémám: Most vettem egy Gigabyte GA-K8N Pro -SLI lapot. Ezen egy Realtek850 hangchip van (ami működik is).
    Eddig úgy használtam a régi gépem, hogy ment az alaplapi hangkártya és a PCI slot-ba dugott Audigy1-em is.
    Na most ez így nem műkszik. Ugyanis hiába teszem bele az Audigy-t egyszereűen észre sem veszi hogy benne van. Magyarul nincs új hardver, ha rákeresek akkor sem.
    Mi a fenét csinálhatnék??? Pls. Help!!!
  • Dj Faustus #120
    Alaplapi, vagy külön kártya?
    Ha alaplapi, akkor keress például Realtek chip-et az alaplapon, vagy mondd meg milyen alaplapod van (az alaplaphoz adott könyvecskében benne kellene lennie).

    Ha nincs olyan, vagy külön kártya van, akkor keress egy olyan chip-et, amin a következő felíratok valamelyike szerepel: Analog Devices, CMI, Crystal, Emu, Creative Labs, CT, ESS, Opti - és írd be a rajta szereplő számokat.

    Vagy ha a kártyának van FCC-ID-je akkor ezen az oldalon a Grantee Code-hoz írd be az első 3 betűt, a Product Code-hoz a többit, és keresd meg.

    Vagy nézd meg az eszközkezelőben (Start menű/(/Beállítások)Vezérlőpult/Rendszer/Hardver/Eszközkezelő).

    Vagy határozd meg ennek a programnak a segítségével.
  • daf xf
    #119
    Szasztok!Nekem lenne 1 olyan kérdésem hogy holtudom megnézni hogy mi a neve a hangkártyámnak?
    Már ezer elnézést a nagy láma idióta kérdésért.:)
  • Frosty01
    #118
    Hali! Volna 1 nagy problémám. valami nagy gubanc van a hangkájhámmal.
    Nem tudok msnen és skypen dumálni másokkal, és eggyes filmek hangját rosszul játsza le. pl a háttérzaj nagyon hangos a szinkronizált nyelv pedig irtó halk.
    hasonló a jelenség beszélgetésenkél is. a bejövő hangot szinte nem lehet hallani, a kimenő hang pedig állítólag jó... nem tudom hogy mi lehet a baja! valaki, ha tud segitsen...
  • Gunner
    #117
    Későn a többiekhez képest, de én is jelezném, hogy beszokott szarni a hang, recseg, újraindítom a programot, akkor egy darabig megint jó, de addig ált. nem :|
    SB Live 24bit
    Nem nyomom magas hangerőn, Lvileg legfrissebb driverom van.
  • kisgyerek20
    #116
    Nekem az a baj,hogy feltelepítem a hangkártya drivet minden jól működik szól 5.1-be és miután ujraindítom a gépemet utánna csak a center és a mélyláda szól.
    Miért van ez? Valaki tudna segíteni?
  • Balumann
    #115
    Hát ha a hangfal állandóan recseg, akkor vagy a hangfallal van a gond, vagy pedig olyan dolog van a hangfal illetve a vezeték közelébe ami zavarja, vagy pedig a kábelek vannak összegabajodva. Ha nem minden esetben recseg, akkor a hangkártyához próbálj drivert keresni (googleba a márkájára keress rá, biztos kiad olyan oldalt ahonnan a legfrissebb drivert lelehet szedni)
  • SASboy
    #114
    hi. Alaplapra integráét hangkártyám van, de mostanában xarakodik. Elmosódik a hang ,vagy nem is tudom. Lelassul meg olyan mintha keverve lenne. Nem tudjátok mi lehet a baj?
  • imp99
    #113
    Hát ezaz, hogy nem sok mindent lehet benne állítani és mondom több programnál ugyanaz a recsegés hallható, sikerült olyan infót szereznem hogy a megfelelő drivert keressem igazából ez érdekelne van e vkinek ilyen?
  • Balumann
    #112
    Ide csak kérdések jönnek, válaszok nem :D
    Egyébként az vszínű hogy a játék hibája, illetve a játékban próbáld átállítani a hangbeállításokat.
  • imp99
    #111
    Hi all! Sound blaster live-om van , model száma: sb0100. Van két játékom amiben egyszerüen gondol egyet és elkezd recsegni, próbáltam már sok drivert de egyikkel sem ment eddig azokkal, ha bárkinek van ötletete megoldása plz írjon!
  • Balumann
    #110
    Sziasztok!
    Van egy 5.1-es hangkártyám (C-Media), és 5 kimenettel.
    Elvileg a 2 szélső, és a középsőnek kellenének lennie a 3 kimenetnek az 5.1-hez, a másik kettő meg a mikrofon, meg egy stereo fülhallgató (rajzok, és szinek szerint)
    Viszont nekem a 3 csatorna az 5.1-hez a bal 3 kimenetből jön, és a jobb szélsőből semmi nem jön. Vhol belehet állítani hogy melyik csatornákat használja, vagy van olyan program amivel lelehet ezt tesztelni, hogy nem-e a hangkáryával van-e a baj?
  • big
    #109
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni, hát ha tud valaki segíteni!
    Abit ic7-es alaplap alaplapi hangkárgyáját használom, játék alatt nagyon zúg, egér mozgatásakor jobban. Milehet a probléma??
  • Serpa
    #108
    van vmi hangkártya tesztelő progi?
  • Garcia
    #107
    nem rakja fel alapból a hangkártyát...
  • Robin Hood
    #106
    Akkor passz. De az XP-ben van alapból Live driver, minek mégegy?
  • Garcia
    #105
    55 GB szabad helyvan
  • Robin Hood
    #104
    Csinálj helyet.
  • Garcia
    #103
    hi! eddig egy Sond Blaster Live! 5.1 Digital hangkártyát használtam, de újraraktam az XP-t és nemsikerül felinnstallálni a driver-ét... installáláskor ezt írja ki:



    segítsen valaki! please!

  • atix2
    #102
    Sziasztok.Lenne 1 problémám.Van 1 Soundblaster Audigy hangkarim és 1 alaplapi AC-97es.De valamiért a gép nem találja az alaplapit.De ha kiveszem az
    Audigy-t azonnal észre veszi a másikat.Pedig a barátomnál már ez az Audigy már müködött 1szerre az ö AC-97ével.Mit tegyek?Át kellene raknom 1 másik PCI slotba?A traktor program miatt lenne rá szükségem,hogy müködjön mind a 2ö 1szerre.
    Segítsen valaki!!!please!!!
    üdvözlettel:atix2.
  • Gézú
    #101
    Hello!a gondom még nem oldodott meg a driverrel valaki ha tud segitsen!!ki ért az audigyhez jelentkezzen vagy az [email protected] irjatok!!köszi !Csao
  • Lacesz
    #100
    Csao!! van egy kis gondom az audigyvel !!xp-m van sp2vel és nem fogadja el az eredeti creative cd-t mert ha felrakom akkor elöjön egy kék halál ujrainditás után vmi védelmi baromság és szabályos ujrainditással kell ujrainditani akkor meg olyan mintha nem csináltam volna semmit mert az alapjai maradnak meg a programnak és a control panel sehol és pont az kéne a subwoofer állitáshoz meg a centerhez !!!vki segitsen !!köszi
  • zeus
    #99
    talán az a baj, hogy realtek (semmiben nem gyárt komoly dolgokat lsd. hálókari .))
  • zeus
    #98
    Kenwood:

    itt csak lehetséges találgatásokról lehet beszélni :)

    léksadufoiaejae alaplapom van. nem volt olcsó hidd el. 8.1-es hangal, amiből nékem elég lenne 5.1-is :) de sajnos visszahallom belőle a winyó munkálkodását :(((

    megoldást egy új hangkártyában találtam csak :)
  • KenWood
    #97
    köszi a sok segítséget:) ennyien nem kelett volna hogy irjatok
  • Shan
    #96
    Újabb drivert megpróbálhacc, meg másik kábelt. a hangszóród bizti jó? vagy erősítőről nyomod? nincs túlvezérelve? akkor biztos, hogy torzít...(pl. winamp-ban túlhúzva a mély, vagy a vezérlőpultban 100% on a hangerő, ilyenek.)
  • szando
    #95
    nekem nagy valószínűséggel az alaplapra integrált hangkártyám szórakozik velem, pedig zsír új...
    szóval az van, hogy ha szól (de csak akkor), néha elkezd recsegni (a mélyebb hangoknál jobban). ezt egy idő után abbahagyja, de ha új track kezdődik a winampban, újra elkezdi. nem tudom, hogy ez minek lehet a problémája, talán lehet h nem is a hangkártya a felelős, hanem driver vagy vmi.

    köszönöm a segítségeket előre is
  • RedRiot
    #94
    Problem:

    Hangkártya: Ensoniq Audio PCI.
    Az a gáz vele, hogy egy ideje elkezdett percegni. Kb. hatvan különböz? driverrel kipróbáltam, semmi javulás. Winampban perceg mint állat. Helyesebben nem mint állat, de épp eléggé ahhoz, hogy idegesít? legyen. :/ Video lejátszás kissé akad. Kb. azóta csinálja, mikor upgradeltem a videokarit a gépemben.

    Mi lehet a gond? Összeakad vmivel? A videokari AGPs, ezenkívül van még egy hálókártya a gépben és kész. A kábelekkel nincs baj, ha a máshol tökéletesen m?köd? Technics fülesemet közvetlenül a karira dugom akkor is perceg.

    Mi lehet a baj? Mit lehet még megpróbálni? Van értelme áttenni a kártyát másik slotba?

    el?re is kösz a segítséget!


    Mit lehet megpróbálni? Nagyon köszi a segítséget!
  • KenWood
    #93
    Szevasztok!Egy problémát vázolok fel nektek!:)
    Napok óta szopok vele elég keményen!:)
    Szal van egy SBLive 5.1 es kártyám eddig azt használtam de egyik havernak kelett kölcsönadtam neki jószivvel mert gondoltam az alaplapi addig megteszi!(a lap ABIT BD7II)
    Nah miután elvitte mondom felrakom az alaplapit de az istenért sem megy fel! Már ujraflasheltem a BIOS-t legujabb driver mindent probáltam amit el lehet képzelni! CMOS reset télleg mindent!Anno mikor felraktam az xpt akkor a liveot felraktam a integráltal meg nem foglalkoztam! Egyébként realtek ac 97! Jah és ilyen hibát ir ki a windowsnál "Az eszköz nem inditható el(Kód:10)"!
    Nah szal ha vkinek vmi vmi használható 5lete azt megköszönném!:)
    Elöre is THX!
  • Breki33
    #92
    pontosabban egy erősítőnek nevezett valami
  • DJ Bee18
    #91
    SB 16 hangkártyám van MSI alaplapon. Windows os driver. Az eszközkezelőben ezt írja ki: Az eszköz nem indítható el (Kód: 10)????? Mi az isten lehet ez??? Már itt dühöngök. Sem drivert nem találok XP-set. Mit tegyek??
  • lerboy
    #90
    Na utánanéztem. Azt jelenti, hogy bele van építve egy erősítő is.

    A kérdés továbra is az, hogy a hangkártyával jobban járok, ha a CPU terhelést nézem csak, nem?
  • lerboy
    #89
    A hangfalamra tényleg rá van írva az active szó, de nem világos, hogy ez mit is jelent. :)) elmondanád pár szóban? :)
  • Breki33
    #88
    ha aktív hangfalról beszélsz ahhoz való az alaplapi
  • lerboy
    #87
    Thanks!

    Breki! Nekem nincs hangrendszerem, akkor nem hiszem, hogy egy komolyabb(10.000+ Ft) kártyára szükségem lehetne.

    2db sima hangfalam van. Ajándékba kaptam vagy 2-3 éve. Az van ráírva, hogy: Maestro SPKA1A
  • DJ Bee18
    #86
    SB 16 hangkártyám van MSI alaplapon. Windows os driver. Az eszközkezelőben ezt írja ki: Az eszköz nem indítható el (Kód: 10)????? Mi az isten lehet ez??? Már itt dühöngök. Sem drivert nem találok XP-set. Mit tegyek??
  • barret
    #85
    Igen,igen,igen.