164
Hangkártya (help)
  • Laza
    #164
    Xonar DG mikrofon problémára Win10 alatt van orvosság? :)
  • Why
    #163
    Razer Tiamat Elit 7.1 + ROG Asus Xonar Phoebus hangkártyám van. AZ a problémám,hogy,amikor megvettem kb 1éve 192khz/24bit gyönyörüen szólt most kb. 1-2hónapja ha 192khz-en akarok mondjuk zenét,filmet,játékot hallgatni,akkor a magas hangok és csak a magasak ilyen furán hullámzanak és rossz minőségben szólnak ettől a többi hang mély,közepes tökéletes.A probléma akkor oldodik meg csak ha 96khz/24bit-re állitom a hangkártyát. Mi lehet a probléma? Driver,szoftveres vagy hardveres?
    Választ előre is nagyon köszönöm!
  • PanzerWolf
    #162
    Sziasztok!
    Van egy Xonar U7-em.Havernak,apámnak is ilyen van és semmi bajuk vele.Nekem viszont folyton meghülyül.Rá van dugva egy Genius 5.1, és fülesnek Hyperx cloud.Mikor váltok közöttük összeakad sokszor a hang.Haver csak fülessel használja,apám meg csak hangfalakkal.Aztán van olyan is,elkezd néha berecsegni a hang.Vagy pl megnyitok valamit,elkezd tölteni egy pillanatra a gép és belassul,berecseg a zene.Ha pl Skye-pon, vagy TS-n akarok beszélni és nem váltok át fülesre, akkor egyszerűen nincsen hang.Már újra van rakva a windows 7 is.Kipróbáltam apám hangkártyájával és ugyan ez a dolog van.Már próbáltam állítgatni de eddig semmi változás.Nem nagyon értek hozzá azt megvallom, ezért is jöttem ide, hátha valakinek van valami ötlete.
  • fleston
    #161
    Sziasztok!
    Senki nincs itt aki segíteni tudna?? A probléma még nem oldódott meg...
  • fleston
    #160
    SOS Segítséget szeretnék kérni! A laptopomon: Hp 510 tegnap Skype használat közben elment a táp(áram) és a gép visszakapcsolásakor már nem működött a hangkártyám. Zenét sem játszik le és a Skype-ot se tudom rendesen használni.Nagyon gáz, próbáltam többször és többféleképpen frissíteni a drivert de nem javult meg. Azt se tudom tönkrement a kártya vagy csak szivat???
    Ilyen dolgokat látok kiírva:

    tipusa: Hang-, video- és játékvezérlők
    gyártó: Conexant
    hely: 0. PCI-busz, 30. eszköz, 2. funkció

    Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)
    Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre.

    Ha videót akarok lejátszani akkor ez:

    The following pin(s) failed to find a connectable filter:
    Audio Swicher::Out
    D:\VIDEÓK\Rhone.mp4::Audio Out
    ffdshow Audio Decoder::Out
    Audio Switcher::Out

    Hálás volnék ha valaki tanácsot adna mert nagyon fontos volna használnom a karit mit tegyek?
    (Hp 510, windows Xp Prof.)
  • steweee
    #159
    most akarok hangkártyát venni. azt olvastam hogy tehermentesíti a processzort ha nem az integrált alaplapi hangkártya adja a hangokat. igaz e ez ? eddig azt hittem, hogy az alaplapi hangkártya rendelkezik saját kis porcesszorral, és nem a számítógép főprocesszorát használja.

    másik kérdés hogy pontosan mit is vegyek.csak játékra kell, de oda jó minőségben. jelenleg Win7 és 5.1-es rendszer, de később lehet 7.1-hez.

    SoundBlaster Live! X-Gamer googléval ezt találtam jónak, de várok véleményeket
  • soma12
    #158
    Hali mindenkinek egy kis problémám akadt remélem tudtok segíteni. Egy nap bekapcsoltam a gépem és a hangszórón semmilyen hang nem jött ki utána néztem kicsit jobban bementem a vezérlőpult hangok,beszéd és audioeszközökbe és mit látok ... nincsen csatlakoztatva hang eszköz... próbáltam újra indítani utána bedugni de semmi.. ekkor bementem a sajátgép tulajdonságok ott a hardverek és eszközkezelő .... és a multimédiás audió vezérlő jele mellett egy kis sárga felkiáltó jel volt... megnéztem a tulajdonságait és kiírta hogy az illesztő programok nincsenek telepítve így az eszköz nem működik megfelelően... Nos megpróbáltam újratelepíteni az illesztőprogramot 8000 szor de semmi... aztán valahol már nem tudom hogy megnéztem és azt írta ki hogy hangkártya nincs csatlakoztatva.... na akkor itt most mi van amikor pedig van benne hangkártya... pls segítsetek már 2 hónapja próbálom megcsinálni de semmi...kösz előre is
  • zeoos
    #157
    Roland Cakewalk UA-1G kulso audio interfesz !!! ... es rajottok, hogy idaig nem is hallottatok tiszta hangokat :)
    Fulesben is erdemes szakitani a Senheiser imadattal ... tokeletes valasztas: Roland RH-D20.

    Szivesen segitettem ;)
  • Dj Faustus #156
    "Vettem egy usb-s 3d-s hangkártyát és nem ismeri fel az xp.Mit csináljak???? Janee "
    Ha megvetted, akkor kapni kellett hozzá valamilyen telepítő CD. Arról fel kell tenni a Windows XP-hez való meghajtóprogramot.

    Ha nem kaptál volna, írd le milyen márkájú, azon belül milyen típusú eszközről van szó, és keresünk neki meghajtóprogramot.

    Amikor csatlakoztatod a hangkártyát, megjelenik a Windows Eszközkezelőjében (Start menü/Vezérlőpult/rendszer/Hardver fül/Eszközkezelő gomb)? A Windows Eseménynaplójában (Start menü/Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Eseménynapló) között történik valami? A Windows tálcájának jobb alsó sarkában megjelenik az eszköz?

    Milyen alaplap/USB-kártyára csatlakoztatod az eszközt? Milyen verziójú (SP2-es, SP3-as javítócsomag fel van téve?) Windows XP-vel?

    Szóval egy kicsit bővebben ha lehetne.
  • vovtakacs
    #155
    Vettem egy usb-s 3d-s hangkártyát és nem ismeri fel az xp.Mit csináljak????
  • Dj Faustus #154
    "És az vajon mely alaplapokon fordul elő?"
    Ez nem alaplap függő, inkább hangkártya (alaplapi hangchip)-függő.

    "Illetve mi a helyzet a beépíthető hangkártyákkal?"
    A Sound Blaster Live például beépíthető hangkártya.

    "Vagy nem éri meg?"
    Megérni megéri, bár attól függ kinek. Gizikénel (elnézést minden Gizi nevű fórumozótól ;) ) a titkárnőnek lehet hogy nem éri meg, de egy zenésznek, vagy hi-fi rajongónak (egy külön beépíthető hangkártya jobb minőségű digitál-analóg átalakítót tartalmaz)/homo ludensnek (játékos ember - a beépíthető hangkártyákon jobbfajta DSP - jelfeldolgozó egység szokott lenni) megéri.
  • Toto652
    #153
    Köszi! És az vajon mely alaplapokon fordul elő?
    Illetve mi a helyzet a beépíthető hangkártyákkal? Vagy nem éri meg?
  • Dj Faustus #152
    Realtek alaplapi kártyákon is jelen van; Sound Blaster Live kártyákon "What U Hear" néven fordul elő - szóval általában más kártyákon is előfordul.
  • Toto652
    #151
    Üdv!

    Jelenlegi számítógépemben egy alaplapra integrált hangkártya van, egy bizonyos C-Media Wave Device.
    Ez a kis vacak tud egy nagyon hasznos dolgot. Ha egy hangszerkesztő szoftverben elindítom a hangrögzítést, mindezt Stereo Mix-ben, akkor bármilyen hangot rögzít ami elhangzik a gépen.

    Azt szeretném tudni, hogy ez minden hangkártyával meg lehet csinálni?
    Köszi!
  • Pityu Mester
    #150
    Üdv. Van egy kis problémám. Újra lett telepítve a gépem, és azóta nem ad ki hangot. A driver fel van telepítve. A BIOS-ban engedélyezve van. Az eszközkezelő is azt írja ki, hogy az eszköz megfelelően működik. Csak hangot nem ad ki.

    A hangkártya egy Asrock 775i945GZ alaplapon integrált Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller hangkártya.

    Előre is köszi a válaszokat.
  • msstz
    #149
    Van valami ötletetek?
  • Kandurex
    #148
    hali,

    az Creative Sound Blaster SE tudja a hardveres EAX -ot (játék miatt)? Mert most őrlődök egy ilyen vételén, vagy esetleg Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS kell?
  • 22Barna22
    #147
    Apámtól kaptam a gépet mikor már neki nem kellett... ő meg elkeverte még másik lakásban a CD-ket >:|
  • zitback
    #146
    sziasztok.....
    nekem is hasonló gondom van...
    ASUS P5B alaplapom van, pénteken vettem, szóval zsír új, de hangot nem tudok felvenni!!!
    gyönyörüen lejátsz, de felvenni semmit....
    Ugy látszik ez akkor több asus alaplapnál gond:(
    A cdket átnéztem, én nem találtam semmit:S....segítsn aki tudja, mert nem akarom szervizbe vinni 2 nap után:(
  • diabolo666
    #145
    22Barna22!
    Nem kaptál hozzá telepítő cédéket? Elvileg valamelyiken rajta van a driver, nézegesd át őket!
    Ha kaptál a gépedhez rajta lesz!
  • diabolo666
    #144
    Sziasztok!
    Lenne nekem is egy nagy problémám és a segítségeteket szeretném kérni:
    Vettem egy új gépet: alaplap: Asus p5vd2-mx
    proci: x86 Family 3106Mhz
    Hangkártya: na ezt nem vágom azt írja: Soundmax HD
    Szóval az lenne a problema, hogy nem ismeri fel a mikrofont, bedugom és semmi.Próbáltam Biost frissíteni, a vezérlőpulton beállítani, drivert cseréltem, operációs rendszert és semmi!!!
    Egyszerűen nem értem! A legnagyobb baj hogy ha jól láttam az alaplapra van hegesztve vagy mi, cserélni sem tom...De a fejhalgatóból jön a hang!? Azt felismeri a miket nem...Segítsetek kérlek szépen!!! Please!
  • 22Barna22
    #143
    Üdv!
    Egy GERICOM HUMMER Notebook aminek nem működik a hangkártyája.
    Windows tegnap újratelepítve, de így sem jó.
    Valaki segítsen hogy mit tudok tenni légyszi! Szerintem valami illesztőprogram lehet, vagy nem ismeri fel a kártyát.(nem vagyon nagy informatikus...közepes sem)
    Szóval légyszi valaki segítsen! hol tudom megnézni meilyen hangkártyám van? pontosan hol.. KÖSZi
  • purk2
    #142
    nem rég vásároltam egy mikrofont ami a haveromnál müködik de nálam nem szerintem az integrárt hangkártyám driverével lehet a gond ami SoundMAX 5.2 tom nem igentom leirnia problémát nem szól a mikrofonon nálam
  • Balazs15
    #141
    problémám lenne: van egy 2.1 es hangkártyám ami integrált(AC 97 audio) na most vettem egy 5.1 eset beleraktam(sound Blaster) a biosbna letiltottam az ac97-et..és leis törültem a gépröl de amikor beleteszem a soundblaster telepitöjét ezt irja ki: error setup could not detect any Sound Blaster hardware is properly installed before running this Setup programm.Setup will now exit.
    plz vki szánjon rám pár percet és válaszoljon thx..:)

    (alaplapom: gigabyte ga-7vt600 procim pedig amd 2500+ )
  • Prince of Máté
    #140
    Faustus te aztán értez a hangrendszerhez.
  • Dj Faustus #139
    "Nos, az vele, márha egyáltalán vele van a baj, hogy ha a gépre rádugok bármilyen fej-fül hallgatót, akkor nem szól bennük mély hang. "
    Az a gyanúm, hogy a hangkártya kimenete nem fej/fülhallgatóhoz lett tervezve, hanem vonalkimenetnek (erősítőkhöz). Más-más impedanciájuk van, így a tökéletlen illesztés miatt változhat a frekvenciamenet is.
    Kösd rá a fej/fülhallgatót egy aktív "hangdobozka", vagy egy erősítő fejhallgatókimenetére.

    Vagy nincsenek elállítva a hangkártya beállításánál a mély hangszín szabályzója, esetleg valamilyen equalizer (hangszínszabályzó) nincs beállítva?
  • Dj Faustus #138
    ASIO kompatibilis a hangkártyád? Mert ha igen, akkor a Samplitude-ban aktiválni kell a hibaüzenetben felsorolt opciókat.
  • cr3ativ3
    #137
    Egy ilyen hibát
    Hogy lehet elhárítani???
  • fery02
    #136
    Hali! Van egy integrált hangkártyám. Nos, az vele, márha egyáltalán vele van a baj, hogy ha a gépre rádugok bármilyen fej-fül hallgatót, akkor nem szól bennük mély hang. Viszont 5.1-es hangszettemen meg szól. A segítséget előre is köszönöm!
  • czky
    #135
    Csinálj egy BIOS frissítést, és a www.realtek.com.tw oldalról szedd le a legfrissebb megfelelő drivert!
  • norfeus
    #134
    Na vettem új gépet,felraktam a winXp-t,de hang nincs,felraktam az alaplaphoz a drivert ott a hanghoz is a drivert sot az MSI oldalárol már letoltottem a legújabbat is,de úgyse mukodik.
    A control panelben megnéztem és azt írja ki hogy NO SOUND DEVICE
    Biosban engedélyezve van!
    realtek chip
  • Sleepy Bone
    #133
    Hello! nem vág teljesen ide a téma, DE SPDIF optikai kábelt hol tok occóér 3 métereset venni 19 és 13 ker közelében vagy a Dózsa GYörgy út közelében?
    Előre is thenksz.
  • duran5r
    #132
    hát vazz má -.- felraktam egy uj drivert ami elvileg támogatja ezt a jack channel switchet de nem nyitja meg a vezérlőpanelt csak ezeket az alap beállításokat amiket az előző driver is tartalmazott -.- ...
  • duran5r
    #131
    ya és sorry hogy 2 topicba irtam ugyanazt -.-.. nem vettem észre a hangkártya helpes cuccot aztán ha vmire sürgösen orvosságot kerestem akkor mindig a !!!segitség!!! topicban kaptam meg eddig a választ az ilyen kérdésemre a leggyorsabban
  • duran5r
    #130
    ÁÁ HELP!! lenne egy olyan kérdésem hogy meglehetne e aztatatot oldani hogy egy soundmax digital integrált hangkártyát ugy üzemeltessek hogy a line in channelen is hangot adjon kifelé.. az a helyzet hogy két erősítőm van és ha mind a 2őt rákötöm a hangkártya kimenetére akkor zavarják egymást és halk búgás hallatszik... nagyon idegesítő -.- .. .a hangkártya setupjában viszont nem találtam erre lehetőséget mindenhol csak a digitális kimenetet akarja rám erőszakolni a többhangszórós rendszerekhez -.- .. viszont a hangcuccomhoz meg 2 erősítő kell mert egy nem birja el... 2 darab stereo pio 2x500 Watt végfok erősítőm van és ezzel a géppel én bulikat is csinálok rgo nem ártana ha megtudnám csinálni hogy a másik erősítő is üzemeljen rajta... -.- ... bakker help !
  • TothLaci
    #129
    Hali! Ac97-es hangkártyám van, és a probléma a következő lenne: 4.0-ás hangrendszerem van, elől két hangszóró, hátul 2 hangfal. Nos újra működik a TV-m, amin filmet szoktam nézni PC-ről, de az szembe van a monitorral, azaz ha TV-n akarnék filmet nézni, akkor azokból a hangfalakból a hátsó hangkivetítést hallom. Hogy lehetne jack dugó cserélése nélkül megfordítani az első hangfalpárt a másikkal?
  • norbre
    #128
    hát ha neked megfelel akkor mia a kérdés?
  • Bocy
    #127
    hello nekem is lenne 1 kérdésem
    uj gépet vezsek majd és szerintem az integrált hangkártya tökéletesen megfelel nem mindtha 1 hangkártya olyan drága lenne de akkor is
    nos?
  • norbre
    #126
    üdv az lenne a kérdésem, hogy valahogyan (pl segédprogival) lehet-e szabályozni hogy milyen progik szólalhatnak meg a hangkártyán?
  • vjanika
    #125
    Próbáld meg, hogy uninnstallálsz minden hangdrivert, majd BIOS-ban letíltod az alaplapi hangkártyát. Ezután feltelepíted az Audigy-t, majd BIOS-ban engedélyezed a hangkártyát és azt is telepíted.