106
Abit IC7 befürdési faktor
  • ddt500
    #106
    Help. IC-7G alaplapon ki lehet kapcsolni a csipogó figyelmeztetést? Egy-két játék alatt ütemesen sípol de semmilyen hibajelenség nincsen. Túlmelegedés nem játszik szerintem valami memóriazavara lehet de leszarom csak ne sípoljon.
  • scirocco
    #105
    sziasztok!
    ahhoz, hogy DOS alatt (BIOS beállítások + Win újrarakásnál a "CD rom-ról való indításhoz nyomjon meg egy gombot" funkciókhoz) is működjön USB billentyűzet, hogyan állítjátok be a BIOS-t?
    A beállításoknál csak olyat találtam, hogy vagy OS vagy DOS de nincs a kettő együtt:(
    Jelenleg ha OS-re ha DOS-ra állítom a BIOS-ba be tudok lépni (DEL gombbal) de a CDrom-ról indításnál nem működik.
    help me please!
  • blackgamer
    #104
    engem is érdekelne, mert a kis ventilátor kipurcant, hatalmas a hangja
    le kellene húznom, csak félek hogy kipurcan a gépem
    ilyen passzív hűtő lehűti? hol lehet kapni?
  • blackgamer
    #103
    minimum pénzből szeretnék kijönni, nem játszok, nem futtatok nagy progikat szóval lehet kihagyom akkor hogy dual legyen
    csak arra vágyok hogy Vista akadásmentesen fusson
  • czky
    #102
    Ha 2db 256-os mellé beraksz egy 512-est, akkor abszolút felejtős a dual channel. A dual channel csak akkor megy ha 2db v. 4db egyforma ramot teszel az alaplapba.
    Inkább passzold el a 256-osokat és vegyél 2 egyforma 512-est!
  • blackgamer
    #101
    szeretnék egy 512 MB-os memóriamodult venni, jelenleg két 256-os van a gépben
    van annak jelentősége hogy melyiket melyik slotba rakom?
    mert van valami dual channel vagy mi, nem értek hozzá
  • macgyver8
    #100
    És ennek mi a neve...és honnan lehet megrendelni?
    :) Nekem ez pont jó megoldás lenne, ha már krepa a ventilátornak.
  • macgyver8
    #99
    Nekem van egy Abit ic7-es alaplapom, és annak a ventilátorának a propellerje lejött és nem forog. Mit lehet tenni? Ne hogy bekrepáljon a gépem, help!
  • izb
    #98
    Vegyél rá egy ilyet.és no problemo

  • Cobra
    #97
    sziasztok!

    tudja valaki, hol lehet abit ic7-hez új ventillátort szerezni?
    mert ami gyárilag rajta van az hulladék:) és már megadta magát.
    üdv.,
  • M@TriX
    #96
    jókat én sem, de sokmindent gyárt... egér/ház/kábelek, stb...
  • Punker
    #95
    te se halottál még jót róla?
  • izb
    #94
    sweex?
  • Punker
    #93
    inkább Enermax-ot vegyél.
  • Attila 007
    #92
    Vettem egy Sweex tápot ami szintén 650 wattos, remélem ez már jobb lesz
  • M@TriX
    #91
    azért ez rámutat arra, hogy milyen "instabil" a tápod, mert ugye egy 650-es tápnak fél válon el kellene vinnie amit te beírtál... szóval ha biztosra akarsz menni nem ártana egy tápcsere vagy elgalább ajánlok egy túlfeszvédőt a képed, 3K körül.
  • Attila 007
    #90
    Hát mind1, nemkell mindennek egyszerre müködnie (USB vinyókra gondolok) köszi a helpet:)
  • izb
    #89
    na akkor ez lehet a probléma.
  • Attila 007
    #88
    Q-Tec
  • izb
    #87
    650w??
    Milyen márka?
  • Attila 007
    #86
    a Tápom 650Wattos szerintem is sok volt neki ez igy mind egyszerre, csak most cseréltem vgat és a régivel ment igy a régiegy HISX800Pro volt, az új meg egy AsusV9999 Ultra, és ez többet fogyaszt, eleve két csatin kell az áramot beletolni:)
  • izb
    #85
    Hát ha nem tévedek,akkor itt táp probléma lépett fel...
  • Attila 007
    #84
    ott nemtaláltam, de már megoldottam, túlsok usb volt rárakva a gépre és azért nemindult el a legelején (4 külső usb vinyó volt egyszerre meg egy nyomtató, két gamepad, egy kormány, egy kártyaolvasó, egy nokia adatkábel) ezekből szelektáltam és lekapcsoltam és igy elindult, sorry kezdő vagyok szóval köszi a segitséget!
  • Punker
    #83
    meglepő de abit.com :)
  • Attila 007
    #82
    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy hol lehjet letölteni ic7 ről alaplaprajzot, mert dobozban nemvolt, és olyan problémám van, hogy kéne csináljak egy cmos resetet és nemtalálom a cmos jumperrészt az alaplapon és a gép meg nemakar elindulni a memory testig sem jut el, csak annyit ir ki az elején hogy memoryt eddig és megáll az egész esetleg tudna vqalaki segiteni?
  • M@TriX
    #81
    , mert nem kell szétkapnia a házat, amőgy meg talán ugyan azt eredményezi ha jóltom ;)
  • Inquisitor
    #80
    Nem tudom, de a "BIOS default betöltés" helyett nem jár jobban a CMos clear-rel?
  • M@TriX
    #79
    akkor a) és c) pont ;)
  • masssza
    #78
    Nem volt húzva az FSB, a legújabb Bios van rajta!
  • Inquisitor
    #77
    Mielött Biost frissítesz, azért próbálj ki egy sima CMos Cleart, néha csodákra képes.
    Nem volt húzva az FSB vagy nem állítodott el, mert attól is lehet, hogy nem mennek a PCI slotok ...?
  • M@TriX
    #76
    1. az északi hídon lévő ventilátor ha megáll nem gáz, ez alap, nekem is megvan állva, alaplapról kihúztam a tápcsatiját és kész, elég nagy borda van az IC-7eseken, nekem MBM5 fenntvan és simán hideg így is, pár fokot ha emelkdett azzal, hogy kikötöttem (nekem zúgni kezdett)

    2. PCI slotok nem mennek? az már gázabb ;)
    a) BIOS default betöltés, legyen midnen alap és úgy nézd meg mi az ábra, csak winbe nem látszanak az alakatrészek vagy tuti a PCI-ok nem jelentkeznek, mert ha ez nem biztos, akkor új WIn húzása
    b) BIOS update, hátha
    c) szervízbe vele ;)
  • masssza
    #75
    Van egy Abit IC7-es alaplapon, az a problémája, hogy az alaplapi ventilátor kipurcant (megállt) sajnos nem tudom meddig állt most, sikerűt beindítani, de valami miatt az összes PCI slot nem működik. Szerencsére minden más tökéletes és a sebessége sem csökkent.
    Mi lehet a probléma, lehet e javítani?
  • M@TriX
    #74
    tudtommal igen
  • zord
    #73
    hejj.

    én is ic7-et vennék, az a kérdésem, hogy miben különbözik az ic-7, meg a ic7-g.

    az abit honlapon a ic7-g-sen 4 SATA csatoló, a simán csak kettő. Télleg csak 2 SATA van a simán?

    Meg a ic7-g-n van egy plusz gigabites lan csip.

    Csak ennyi a különbség?

    pls.help.köszi.
  • blackgamer
    #72
    probálok ismét BIOS-t frissíteni, de azt írja, hogy Flashmenu progim túl öreg, de abit oldalán is csak az 1.33-as verzió van, és nem tudok bios-t felrakni
  • Torry
    #71
    Abit honlapján biztos minden le van írva!
  • Maximus4
    #70
    Sziasztok!

    Szeretnék venni alaplapot és az lenne a kérdésem,hogy az IC7 MAX3-as ban van RAID is vagy csak SATA?A RAID lenne fontos.
    Köszi!
  • blackgamer
    #69
    cseréltem drivert és semmi
    másik gépemben márkás hangkártya van, de ebbe csak integrált jutott!

    szóval nekem fontos lenne valamit kitalálni a hibára
  • M@TriX
    #68
    nekem is IC7 van.
    v1: egy új driverrel már nem jelentkezik nálam a probléma
    v2: 2ezerért már lehet venni normális hangk-t.
  • blackgamer
    #67
    játék alatt elmegy a hang
    találkozott már valaki a problémával?
    felrakok Realtek drivert, de azzal együtt
    mi lehet a megoldás? (nem tudok hangkártyát venni)