106
Abit IC7 befürdési faktor
  • Zetorg
    #66
    nem megy a honlap...
  • Punkerwork
    #65
    szedd le az abit honlapról
  • Zetorg
    #64
    valaki fel tudná tölteni valahova a SATA driver flopy tartalmát??
    amit a laphoz kaptam az üres!
  • the Godfather
    #63
    Majd szolj hogy mit alakitottál. Bocs de elfelejtttem...szoval miután bootoltál defaultban, és feljött rendben a win, vagy linux vagy akármi( oszd be magadnak.. ) ujrainditod a géped, és beálitthatod amit akarsz a biosban. Hogy defaultra vissza kell állitani, az azért van hogy az ujjabb adatokat frissitse magának a bios, ez lehet hogy ilyen formában hülyeség amit írtam, de ezt olvastam valamelyik bios "how-to"-ban és nekem bejött. Szal tajékoztass bennünket..:)
  • the Godfather
    #62
    Ilyenkor szépen bemégy a biosba és mindent defaultra teszel, és ugy bootolsz és szépen minden hiba megszünik és majd ott viritt az bios. Ez egy ujjabb fogás az award biosban, eleinte én is meglepödtem rajta...:)
  • Pheel
    #61
    Miért kapnának? Én is ASUSUpdatetel szoktam BIOSt rakni a lapba... :)
  • M@TriX
    #60
    mindjárt infarktust kapnak itt a guruk, de leíroim:
    én a windows-os Flashmenu-vel frissítettem a BIOSt, a "One Click" menügombbal, persze előtte mentettem a BIOSt.
    Nekem bevállt, de körültekintőnek kell lenni, nekem van szünetmentes, de eddig még nem volt kimaradás BIOS frissítéskor. Vigyázni kell, hogy ne fusson más progi, nehogy fagyjon a WIN, mert gáz lehet.
    De ha profi vagy, akkor kisfloppy és hajrá. ;)
  • M@TriX
    #59
    az, ezért jó, hogy van Firewire, ráadásul én egy Q3-as házba ruháztam be anno, de csak most élvezem az előnyeit.
    Pont ehhez a laphoz van, minden ki van vezetve oldalra, 4 usb, a fireware, hangok, szóval nagyon király... nekem.
  • blackgamer
    #58
    a másik...
    próbáltam a BIOS-t frissiteni, azzal a FlashMenu progival amit hozzá adtak
    felraktam újabb verziót
    feltette az új BIOS-t
    reboot
    erre CMOS checksum error
    F1 és bejön a gép (gondolom régi BIOS-al)

    próbáljam lemezről inkább? nektek nincs ilyen hiba?
  • blackgamer
    #57
    IEEE 1394-el kapcsolatban lenne kérdésem
    ez most a firewire a digitális kamerákhoz?
    mert én a LAN-al fürödtem be, le van ragasztva és nincs chip beforrasztva
    de eszközkezelőbe mint hálókártya rakta be
    ezzel másik gép LAN-jára nem tudok kapcsolodni ugye?
  • Gear
    #56
    rossz duma
  • MaSzKa
    #55
    Sajna hawer is használja a gépemet! Ő ír ilyen beszólásokat!
  • MaSzKa
    #54
    ja meg M Power legyen veletek!!
  • MaSzKa
    #53
    szar IC7!!!! a simens a kiráj balfaszok!
    ijet vegyetek gecófájl!
  • praetorian
    #52
    Nekem is IC7-G leírást adtak a laphoz, azt hittem csak én jártam így. Egyébként ha megnézed az alaplap térképét, akkor láthatod hogy hol kellene lennie a lan vezérlő chipnek, és ha nincs ott akkor bizony lan sincs. Egyébként elmegy a 400 as FSB vel megáldott procikkal is, nekem most egy celeroncs ketyeg benne amíg nem lesz pénzem fejleszteni. Ja és nálam volt egy ezüst színű matrica a lan aljzaton, gondolom ez is azt akarja jelenteni hogy ne próbálkozzunk.
  • Sampras
    #51
    csak azt nem ertem akkor hogy miert is olvastam en rola hogy van benne... mondjuk az is erdekes hogy a dobozban amiben vettem ic7-g leiras volt... mindenkinek igy volt???remelem azert nem furdok be ezzel az alaplappal...
  • Jacek
    #50
    na figyu a csatlakozo van csak meg maga a chip nincs rajta:)
  • Sampras
    #49
    Tehat egy biosfrissittessel fel fogja ismerni a halokartyat? Mert en a mostani biosaban nem talaltam a lan engedelyezeset... Mondjuk le is volta ragasztva a halokartya nem is ertem miert... bar most mar igen...
  • M@TriX
    #48
    nekem az van és szépen muzsikál. Az alapBIOSban benne hagyták az opciót de a hálókártya nincs a sima IC-7-esen.
    Ha frissíted a BIOSt, akkor ez meg is oldódik.
  • Sampras
    #47
    Hali!

    Ertem. Akkor ez eleg nagy szemetseg minek raktak akkor ra... Bios frissites nem segitene? De egyebkent ugye jo alaplap remelem nem szivom meg vele... Szoval mi a velemenyed rola?
  • Jacek
    #46
    magyarul nincs a siman:)) le volt ragasztva (parasztok):D
  • Sampras
    #45
    Hali!
    Kozben kiderult hogy csak 533-as es 800 -as procit lehet belerakni. Van egy masik kerdesem van rajra egy halokartya integralva de nem tudom hasznalni mert a biosban hianyzik az erre vonatkozo resz. Tud valaki segiteni?
  • M@TriX
    #44
    Úgy tom az IC7-eseket elsősorban full Intelhez gyártották.
    Nem megy bele a Celeron, de nem próbáltam csak hallottam.
  • Sampras
    #43
    Hali!

    Van egy abit ic7 alaplapom de olyan gondom van hogy van egy intel P4 -es 1.6 GHZ -es procim de nem megy vele. Egy sima celeron 2GHZ -el viszont megy az alaplap. Van valakinek otlete?
  • Jarlaxle
    #42
    Mennyi feszt adtál a procidnak?
  • M@TriX
    #41
    ja, persze, gondolom, de inkább csak a látvány kedvéért szerelem be. ;)
  • M@TriX
    #40
    nem rossz. ;)
  • Jacek
    #39
    egyelore en is csak jot monfhatok rola:)) [email protected]
  • Jarlaxle
    #38
    Nekem abit ic7 van. Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel az alaplappal.
  • Fam
    #37
    az nálam is hozzá tartozik, hogy a procihűtő 2000rpm megy, és zárt a ház, viszont amin nagyon meglepődtem, hogy 3250Mhz-re húzva összesen 1 fokkal melegebb a proci
  • Icebird
    #36
    P4 2.4G(c)@3G , ASUS P4C800, CoolerMaster IHC-L71 (2500rpm)
    alap -> 33 fok, 100% -> 47 fok. Proci és táp venti kivételével semmi hűtő nincs a házban, még a vinyó sincs hűtve. Zárt háznál ezek az értékek 5,6 fokkal magasabbak. De ház hátulja 5 cenitre van a faltól. Igy ház egyik oldala nyitva szokott lenni.
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Ellenben egy jó alaplap hűtő az bejön, persze csak ha van felette a ház oldalán szellőzőrács ! Egy duál-titan pl. meg is teszi és csodákat művel a lappal !
  • Sir Quno Jedi
    #34
    Nem kötekszem, de ezek a kis ventik szart sem érnek, gyorsabban behalnak, mint amíg kimondod, hogy fapapucs. A slothűtő meg kártyák hűtésére (lenne) jó, de ha még kettőt is raksz be a legdurvábból, akkor sem ért szart sem az alaplap, vagy a proci hűtésére (tapasztalat, nem ígéret) !
  • M@TriX
    #33
    nekem mint írtam lennt Abit IC-7 van és a lenti hőfoko vannak szóval én meg vagyok elégedve a cuccal...
  • Fam
    #32
    zalman CNPS7000A-CU

    előtte egy titan volt azzal bizony meredek 70fokig is felkúszott
  • praetorian
    #31
    Bittos hogy jobb az asus, de sajnos árban is.
    Bár én úgy látom neked nem igazán van gondod vele. Milyen hűtőt használsz?
  • Fam
    #30
    az abit lapjain közel sincsenek olyan jó minőségű alkatrészek, mint az asusén (az áron is meglátszik), meg valszeg a hőmérő is máshol van a proci alatt

    abit ic7+2.6C+zalman CNPS7000A-CU egy közepes szellőzésű házban:
    cpu: alap 38fok, több óra játék után 49fok
    mb: 32-38fok
    nb: 33-38fok
  • ollie
    #29
    Ha az Inteles topicba benézel láthatod, hogy az Abit IC7 alapjaiban el van rontva hűtés szempontjából, eddig sokan írták, hogy nagyon melegszik. Más alaplapokban (pl ASUS), opedig ugyanaz a konfig lényegesen kissebb hőfokon megy.
  • TheZsenyka
    #28
    Nekem 10 perces full terhelés esetén (4db CPU Burn-In 1.1 fut egyidőben) 65 fokra megy fel a 3GHz P4-em (3066 / 533 / 512 / HT) akármit csinálok. hátul két veni, elől három venti, proccon stock intel cooler (hővezető szilikonnal, jól felrakva) ChiefTec házban. Alapban amúgy 45 fokos a cucc.
  • praetorian
    #27
    Nem ez a megfelelő fórum, de rájöttem hogy csinálok logót a nevemhez jeeeeeeeeeeeee...........
    Jól elloptam.............