791
így a Tour2003 előtt...
  • Since
    #671
    Hmmm tudnál adni egy demo linket is pls? :-)
  • engine
    #670
    Így csináltad?
    [Telepítés]
    ~~~~~~~~~~~
    Nos az elindításra 2 módszer van! Egy könnyebb és egy nehezebb. A könnyebb módszerrel nem biztos,
    hogy mindenkinek elindul, de a nehezebb módszerrel megy midnenkinek! Nos íme:

    Könnyebb elindítási mód:
    ------------------------
    1) Csomagold ki a képfájlokat!
    2) Írd ki JÓ MINŐSÉGŰ (nem noname) írható (CD-R) CD-re 4x sebességgel a legújabb CloneCD-vel
    -Protected PC Game funkcióval
    3) Telepítsd fel a játékot
    4) Indítsd el a játékot, majd ha kéri a SF3 védelmet, akkor índítsd újra a gépet
    5) A másolás védelem kérni fog cd-kulcsot:89LHX3-EYP39J-6V8AA8-JJ6JC9 (Előfordulhat olyan is, hogy nem kér!)

    Nehezebbik módszer:
    -------------------
    Először is kellenek az alábbi dolgok hozzá:
    - a teljes játék letöltve
    - a cycling manager 4 demója
    - az 1.1-es patch
    - és egy crack a demóhoz

    Ezek után ilyen sorrendben kell felrakni a fenti dolgokat (a könyvtárnevek fontosak az érthetőség szemponjából)
    - fel kell rakni a demót egy külön "cycling manager 4 demo" könyvtárba
    - ezután kell felrakni a patch-et a "cycling manager 41" könyvtárba
    - fel kell installálni a teljes játékot a "cycling manager 4" könyvtárba

    Most jön a neheze:
    - a patch könyvtárából ("cycling manager 41") át kell másolni a "cdexporter" és "gui" könyvtárakat a "cycling manager 4 demo" könyvtárba.
    Ha esetleg nem találod a "cdexporter" könyvtárat akkor elég a teljes játék könyvtárából ("cycling manager 4") átmásolni

    - másold át a "cym2004.exe" és "graphics.dll" fájlokat a letöltött crackből, a "cycling manager 4 demo" könyvtárba

    - utolsóként másold át a "MSH2004", "database" és "texture" könyvtárakat a "cycling manager 4" könyvtárból a demó könyvtárába ("cycling manager 4 demo")

    Megjegyzés: könnyebbik módszerrel nem biztos,hogy működik mindenkinek, de a nehezebb módszerrel 100%, hogy mindenkinek FUTni fog a játék.
  • Since
    #669
    Sziasztok, remélem valaki tud nekem segíteni...Két napja szenvedek a game-el, de valami miatt mindig kidob a játék ha 3d modusba megyek. Felrakom játékot, patchet, crackelem, elindul. Hang nincs (integrált hangkártyám van), de nembaj. Amikor chekcolja a gépemet, directx8ast észlel, pedig a gépemen 9es b van. Igaz hogy nem egy nagy szám a videókártyám (geforce4 mx440es) de elméletileg el kéne hogy menjen rajta. Low grafik, ki xeltem a +grafikus bővítést és úgysem megy. patch nélkül is próbáltam úgyse megy, úgyis 8as directxet ismer fel. Esetleg valaki tud nekem segíteni? Ugyanis nagyon érdekelne a játék, de valamiért nem akar menni 3dben...Előre is köszönöm a hozzászólásokat ezzel kapcsolatban.
  • yozsee
    #668
    Ha 800x600x16-ra állítod, akkor csak a menüben lesz kisebb a betűk, a játékban nem.
  • nick név
    #667
    nekem is kisebb nehany betu
  • Dijuice
    #666
    Leszedtem a gémet!
    Sajnos a 0.8b verziójú a játék,1 baja van,hogy héhány betű kisebb,de el lehet olvasni.
  • Dijuice
    #665
    Mér nem töltitek le mondjuk gamelib-röl ?? 1 sms-ért +éri.
    Még nem tudom hogy műxik-e mert én is most szedem le, de lejött beszámolok :)
  • Neutral
    #664
    Pedro megtudnád osztani egy éjszakára a CyM 4-et? Mert még csak tegnap sikerült megcsinálni,akinek meg megvan sosincs fenn a géppel:(((
  • Dijuice
    #663
    Én az editort a www.radsportmanager.de -ről szedtem le,van még jópár jó cucc is,én még nem néztem mert még nincs meg. :) igaz ma szedem le a gamelibröl. A mai nappal még 3 napom van hátra,de még ma + lesz.ajánlom szedjétek le fizetösröl,me ha olan buta az ember a dc-hez mint én ,akkor ez sokkal jobb,ha kell mé meg is adom a jelszavamat a gamelib-re :)
  • GuRu
    #662
    Nem tud valaki, valamilyen editorrol??? (amugy sztem ez a játék igen nehézre sikerült, összetettben legutolsók között állok :ppp)
  • Since
    #661
    Hmmm nekem nemakar működni a dolog, ugyanúgy kidob ahogy betöltené a grafikus felületet...:( Újra felraktam a gamet, patchel együtt és ugyanazt csinálja...
  • Neutral
    #660
    Pedro mikor vagy fenn a hubon,mert végre müxik a DC++:)
  • donpedro
    #659
    Lényegében egyetértek veled, néhány kiegészítéssel.

    A potenciál megváltoztása miatt már nem lehet azt megcsinálni, mint a cym3-ban, tehát nem leht olyan fiatalt kreálni, aki all-round versenyzővé fejlődik, tehát, ha időfutamban, hegyen kiemelkedő tehetséget kreálsz (80 körül), és emellé az átlagnál jobb cobble, sprint és flat képességeket is adsz az emberednek (70 körül), akkor akárhogy állítod a potenciált az editorban, a csávó nem fog fejlődni, függetlenül attól, hogy hány éves! Ez persze valahol reális így, de ez azt is jelenti, hogy pl nem lehet megcsinálni a fiatal Eddy Merckx-et.

    Az időfutam kicsit el van szúrva, bár lehet, hogy ez a full, felpatchelt verzióban másképp van, de nálam, ha kézzel állítgatom az áttételt, akkor az emberem egy idő után magától elkezdi kapcsolgatni,, és mindig lefelé, tehát könnyebbre, ennek eredményeként ha nem figyelek, akkor folyton lelassul a sík részeken is. Márpedig figyelni nem egyszerű, mivel néha egyszerre 3-4 embered is egyszerre pályán van.

    Szintén problémás, hogy az időfutamokon túl sok függ a formától. Nálam pl olyan is volt, hogy a Giron szimuláltam a kronót, és Bodrogi a 85 körüli tt értékével 89. lett 9! perc hátránnyal, mert poor volt a formája. Ez pedig hülyeség, tavaly amikor Laci 15. lett a VB-n IRL, akkor se volt valami nagy formában, de azért mégse kapott 9 percet.

    Nagyon súlyos hiba, hogy a gép csal ellened! Persze a cym3 túl könnyű volt, és ezen változtatni kellett, de azért nem kellett volna átesni a ló másik oldalára. Ezalatt azt értem, hogy a Giron a very good formában lévő, majdnem Cunego szintű emberem a verseny vége felé az első 25-be nem bírt bekerülni, mert a 75-ös recovery és 82-es climbing skill ellenére is totál lemaradt a hegyi szakaszokon.

    Még egy komoly hiba, amit talán az 1.1-ben javítottak, hogy a nagyobb körversenyeken, a jobb képességű versenyzőkkel az utolsó 15-20 kilométeren meg lehet szökni, és megnyerni a szakaszt, még akkor is, ha a illető az első 6-ban van összetettben, és kiváló hegyimenő. Én 4 szakaszt nyertem így a Giron, illetve egy ötödiket az összetettben nem érdekelt Bodrogival.

    Nálam ezek a negatívumok, de persze azt hozzátenném, hogy a pozitívumok listája jóval hosszabb, ergo sztem a játék nagyon jó, és a cym3-nál mindenképpen jobb.
  • hegyimenő
    #658
    hasonló mint az msn
  • nick név
    #657
    mijaza icq?
  • Since
    #656
    Megpróbálom otthon, de valaki adja meg az icq-ját ha mégse menne a dolog pls :-)
  • Etelkozi Vata
    #655
    Sziasztok.
    Mivel túlsúlyban van a topicban a warez téma, nem elkeserítésként, inkább kedvcsinálónak néhány dolog a játékról, persze a 4-ről.

    1. Nagyon pöczke a játék.
    2. Grafikailag az eddigi legkiemelkedőbb, persze a leg gépigényesebb is. A teljes táj meg van rajzolva, még a nagyon távoli dolgok is emlékeztetnek egy völgyre, erdőségre, akármire, de nem egy nagy szürke foltra, mint a korábbi részekben. Persze a gépigény is ehhez mért. (extended landscape).
    3. Ami nagyon tetszik: a bringások nem kavirnyálnak össze-vissza a pelotonban, mint a 3-ban, hanem szépen helyezkednek. Igaz, hogy még mindíg átmennek egymáson, de már nem olyan brutálisan, mint a korábbi részekben. Szépen látni, ha valaki támadni készül, mert erősebb tempóra kapcsol, felmegy a peloton elejére, majd megkezdi a támadást. Jól meg van csinálva.
    4. A formaidőzítés megcsinálása is nagyon jó. Rossz formában lévő bringás resistance-ja (a középső csik) hamar elfogy, és aztán lemarad a bringás. Ha jó formában vagy, akkor egy közepes bringással rövid idő alatt akár kétszer is támadhatsz, márpedig erre általában csak a legnagyobbak képesek (lásd. recovery és resistance képességek).
    5. Jó ötlet a másodlagos szponzorok a játékban, kár, hogy kiscsapatokat (mint a wiesenhof, amivel én is vagyok) nem nagyon szeretnek támogatni.
    6. Jó a versenynaptár, egy napon akár 3 versenyen is részt vehetsz ugyanazzal a csapattal, csak legyen legalább 18 bringásod (3*6 a minimum).
    7. A játék sebessége egy kicsit talán gyors normál fokozaton. Néha visszavennék belőle, de nincs hova, máskor meg egy kicsit gyorsítanék, de a 2*-es sebesség már nagyon gyors. Pesrze hosszú, flat szakaszon azért lehet 2*-esen nyomni. Ráadásul be lehet állítani, hogy ha akció történik, lassuljon vissza.
    8. Sajnos sok a hiba az 1.0-ás verzióba, nem sorolom fel, a hivatalos honlap fórumján ezeket mind meg lehet találni. Az 1.1 sok tekintetben jobb, bár, ahogy az lenni szokott a cyanide-nál, egyes hibák még mindíg megmaradtak, vagy éppen újak keletkeztek.
    9. A TTT és az ITT, ha magad csinálod, baromi nehéz.
    TTT-t még nem is mertem nyomni.
    ITT-nél magad kell beállítanod az első és hátsó fogaskerék nagyságát, így a kettő arányát, valamint a pedálozás percenkénti "fordulatszámát", miközben kínosan ügyelsz arra, hogy gyorsan menj, és csak a célvonalon fogyjon el teljesen a szufla. Ezeket órákon át kell gyakorolni, ha eredményt akarsz elérni.
    10. Tetszik a tehetségek felkutatása (scouting) opció. Nem kapsz elsőre pontos számértékeket a bringás képességeiről, csak szerződés kötéskor, ellenben kapsz egy rövid leírást, miben és mennyire tűnik tehetségesnek. zt senkiről nem, tudni, hogy mennyi a potenciálja számban kifejezve (mint például az előző részben Bodrogi 82 TT-vel indul, a potenciálját a scoutok 86-ban határozzák meg, ellenben egy jellemzést kapsz róla, hogy kivételes, nagy, közepes, vagy épp alacsony tehetségű.
    11. Számomra a nehézség épp megfelelő normálon, a Wiesonhoffal nem sok versenyt nyerek, egy egész szezonban talán 9 sikerült.
    Siedler nyert talán 3 sprintet, Müller 2 szakaszt szökésben, és a legnagyobb sikerem Poitschkével a német bajnoki cím Zabel és Ullrich előtt.

    Így elsőre nagyjából ennyi, kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, tapasztalataitokra.

    Megjegyzem, nekem is warezban voltak meg az előző részek, de ez a Cycling manager sorozat annyira jó (és sajnos egyedülálló a piacon), hogy a 4. résznél már megértem arra, hogy befektessek 11 rugót a beszerzésére. Nem bántam meg, és 3 nap alatt megkaptam Angliából.

    Jó játékot!!! (vagy letöltést :) )
  • hegyimenő
    #654
    jaj CyM 4 már össze vagyok zavarodva :)
  • hegyimenő
    #653
    :) talán ma meglesz a CoD de csak reménykedni tudok :)
  • engine
    #652
    Kösz a tippet ;)
  • hegyimenő
    #651
    mondom én ez az extended landscapes a hibás az első ilyen hibánál énis erre gyanakodtam.
  • engine
    #650
    Végre műxik :)
    Nálam is az extended landscapest volt a ludas!
    Amikor detektálja a hardvert, ott lehet beállítani pár grafikai elemet, többek közt ezt is. Miután kivettem a pipát (egy reinstall után) működött.
  • GuRu
    #649
    Since, te is gamelib.fw.hu-ról töltötted le a játékot vagy máshonnan???
  • Dijuice
    #648
    Ezt hogy csinálták meg??
    a demot lehet letölteni??
    ez a demo -t teljessé változat?? mert arra aszondták hogy nem az igazi...
  • Since
    #647
    Engine nekem is ez a probléma, 3dnél mindig kifagy és nemtudom hogy mi lehet a probléma. Én most éppen melóba vagyok, igy nemtudom próbálgatni a gamet...Ha sikerül einditani a gamet légyszi írj fórumra és oszd meg velem tapasztalataidat :-) Köszike!
  • hegyimenő
    #646
    Dijuice körülnéztem a fejemben de nem találtam ilyen nevű emberkét :((
  • engine
    #645
    Én innen töltöttem le ma reggelre:
    smsweb

    Viszont egyenlőre nem műxik :(
    Megcsináltam az installt, de a 3d játéktér nél kifagy. Már levettem minimumra a grafot, kikapcsoltam a hardveres kurzort mégis fázik :P

    Igaz telepítésnél véletlenül másolgatás előtt a full gémet is peccseltem. Lehet, hogy ez a probléma?
    Még próbálkozom, majd írok ha rájöttem....

    Ja, és egy kérdés: ha túl sokan vannak a csapatban, hogy lehet kirúgni, 1-2 kerekest?

    Thx.
  • Dijuice
    #644
    K Zs
    Hátha
  • hegyimenő
    #643
    bringázok de nem úgy a bringámat énse ismerem mert ritka xar :)
    De add meg teis a mondogramod hátha
  • Dijuice
    #642
    Megvan már a CyM?
    Hát monogrammodból nem ismerlek.
    Bringázol?Ha igen milyen bringád van??
    Ha ismerlek,és bringázol akkor tuti ismerem a bringád is ;)
  • hegyimenő
    #641
    smile121 tényleg add meg már a címét
  • Dijuice
    #640
    És mi az oldal címe???
  • hegyimenő
    #639
    nekem pl CyM 4 demójában mikor beállítottam az extended landscapest akkor mikor indult a futam fehér akármik jelentek meg és elég zavaró volt met alig lehetett látni a versenyzőket.
  • engine
    #638
    Szia!
    Valószínűleg valami túl sok, én a grafikus megjelenítésre tippelek, ugyanis nem teszteli a kártyát csak rá küldi a beállított grafikát. Ha elbírja jó, ha nem fagyás vagy kilépés.
    Legalábbis nálam ez váltotta ki, illetve a hardveres kurzor.
  • Neutral
    #637
    Mostmár megy!
    Valszeg a verzióval volt baj,mert feltettem egy másikat,és az megy
  • Neutral
    #636
    Nah már nemcsak a keresővel van gond...
    Azok a köcsög olaszok kivágtak az atlantisról,mert magyarul kérdeztem vkit:)
  • Since
    #635
    Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy letöltöttem a Cycling anager4et, de mindig kilép a játékból...Tehát ha nem simulálok versenyt hanem simán végigszeretném játszani a futamot, kilép a játékból és kidob aaz asztalra. Egyébként pentium4 1.8 ghz, 512 ddr ram, geforce4 mx 440. Valaki tudna segíteni?
  • smile121
    #634
    én megtaláltam smsweben küzdjetek csak :)
  • donpedro
    #633
    Csak akkor tudok neked szabad slotot garantálni, ha egyszerre mindketten fent vagyunk a hubon, de eddig akármikor leültem a gép elé, te pont nem voltál/vagy fent, ezért nem tudtam neked extra slotot adni.

    Egyébként most valaki tölti tőlem az iso-t, [HUN]Pacsker nick-kel, átlagban 13-14 kilóval szedi, és ha egész este hagyja, akkor reggelre neki meg is lesz (5 órája kezdte).
  • donpedro
    #632
    És hol beszéltem én LAN T3-ról? :)