791
így a Tour2003 előtt...
  • donpedro
    #172
    "P" betű... a pause
  • donpedro
    #173
    egész pontosan madridista.uw.hu

    (nem kell www)

    Szavaztam rá egyet, mivel magam is csípem, de azért nyomtam egyet Zizou-ra is, aki az abszolut kedvenc.

    :)
  • Hay
    #174
    Donpedro: Hi! Nekem is küldenél egy használati útmutatót ([email protected])?

    Megjelent már a patch crack-je?
  • donpedro
    #176
    Nem jelent meg.

    Mail ment.
  • NeoMaN
    #177
    Donpedro!
    Kérhetek én is egy kezelésit?
    [email protected]
    -ra küldd légyszi ha van időd!
    THNX!
  • Hay
    #178
    Donpedro: KÖSZÖNÖM!
  • donpedro
    #180
    Srácok, nagyon nem bánnám, ha végre nézelődnétek a magyar fansite-on. Ott fenn van az útmutató is, mert már kicsit unom, hogy mindenkinek egyenként kell elküldözgetni.

    A cím:

    cyclingmanager.fpn.hu

    Nem kell www!!!!

    Neoman, neked azért még elküldöm, de mostantól, csak az kunyeráljon, akinek nem jött be az oldal, ami nálam tökéletesen működik...
  • NeoMaN
    #181
    Ok, köszi. Tudod nem nekem kell, hanem az egyik barátomnak, mert teccik neki, csak még nem nagyon tudja mit-hol.
    Neki nincs netje, én meg csak véletlenűl tévedtem ide, gondoltam segítek neki. THNX mégegyszer.
  • donpedro
    #182
    Szívesen.
  • Hay
    #183
    Donpedro: O.K., tegnap én is végre rátaláltam a magyar oldalra, sőt, onnan még leszedtem a tippek-trükkök-et is :-)
    Szerettem volna még az egérkurzort is, de az a lap 1xűen nem elérhető (nálam).

    Amúgy mit javasoltok? Másolt játékom van, játszak vele minden patch nélkül, vagy ezek közül melyiket/melyikeket tegyem fel:

    CyM3_Patch_11r.exe
    CyM3_Patch_12r4.exe
    Cycling_Manager_3_NOCD-Sierra.zip

    ???

    Hay
  • donpedro
    #184
    Nem tudod feltenni a patcheket, mert azokhoz nem jó a crack, és a jelek szerint sajnos nem is fognak hozzá csinálni, pedig rengetegen kérték már különböző fórumokon, de úgy látszik a Starforce védelem minden cracker bandán kifogott.
  • ricsi1
    #187
    nem tudja vki ,hogy hogy lehet a cycling managerben frissítőt kéérni?
  • ricsi1
    #188
    ja, ha már itt vagyok miért van az hogy az emberek csak úgy "meggállnak"?
  • donpedro
    #189
    Ha a harmadik részt kérdezed, csak négyszer lehet frissíten, ezeknek az ikonja ott van az energiát jelző csíkok alatt.

    Azért állnak meg, mert a grafikai motor lassabb, mint ahogy a szimulációs motor kiszámolja az eredményeket. Nem mindig az a tényleges állás, amit a képernyőn látsz, mert a grafikus engine néha lemarad, és nem tudja tartani a lépést, ez különösen az időgyorsításoknál jön elő, bár nem csak ott. Amikor valaki megáll, akkor hozza be a motor a lemaradást.
  • donpedro
    #191
    Van egy Eurotour Cycling nevű játék, kb. 2-3 éve adták ki. Edonkeyról én is leszedtem, de spanyol verzió volt, szóval nem sokat értettem belőle, úgyhogy gyorsan le is töröltem, mert kellett a hely.

    A CYM 4-et már elkezdték fejleszteni, ám néhány hete a hivatalos francia fórumon azt nyilatkozták, hogy leállnak vele, mert a fórumban olvasható hozzászólások alapján az emberek nem értékelik a munkájukat.

    Ugyanakkor figyelembe véve, hogy ugyanezt mondták a harmadik részről, valamint, hogy a CYM 3 anyagilag óriási siker volt a cégnek (1. az eladási listán Olaszországban, és ötben van a németeknél, hollandoknál, stb.), gyanítom, hogy javában zajlik a fejlesztés. És ez az általános vélemény az angol nyelvű fórumon, pláne, mivel hivatalosan nem erősítették meg, hogy leállnak a projekttel.
  • donpedro
    #193
    Ha ráklikkelsz egy versenyzőre, akkor bejön egy menü, amelynek a tetején 5 fül van, és az utolsóra klikkelve a következőket láthatod:

    discover - ezzel a képességeiről kaphatsz info-t

    OFFER CONTRACT - EZZEL AJÁNLHATSZ SZERZŐDÉST

    Physical condition - a fizikai kondícióról ad tájékoztatást

    Szerződés ajánlásakor két eset lehetséges, vagy hamarosan lejár, esetleg már lejárt a szerződése a kerekesnek - ekkor csak vele kell megegyezni, vagy élő szerződése van, és ekkor a csapatnak is fizetni kell.

    Nagyon kell vigyázni a bérekkel, mivel ha túl sok fizetést adsz a bringásoknak, akkor pillanatok alatt csődbe lehet menni. Érdemes a szezon második felében megnézni, hogy kik azok, akiknek az év végén lejár a szerződése, ezt a Search menüvel teheted meg.

    Én szimmeltem egy teljes szezont, és most kezdtem a másodikat a Quick-steppel, és alaposan lecseréltem az állományt. Elmentek a nagy sztárok, akik sokat kerestek, de nem produkáltak szinte semmit.
    (Bettini - 100-on kívülre került a ranglistán, Virenque - 20. helynél előrébb szinte sehol sem végzett, Paolini - semmilyen eredménye nem volt, Museew - 38 éves, és vagyonokat keresett, komoly eredmény nélkül, Vandenbroucke - ő is gyenge volt)

    És jöttek újak, sprinterek:
    Colombo, Hauptman, Blijlevens - tavaly 15 szakaszt nyertek ők 3-an
    és hegyimenők:
    Perez Cuapio, Perez Sanchez, Kintana, Luttenberger
    Hozzájuk zárkózott fel az ifjú Sinkewitz, és jómagam, hiszen saját magamat is beeditáltam a csapatba, így 6-an vannak 77 fölött a hegyeken.

    De ami a legjobb, hogy olyan keveset keresnek a korábbi sztárokhoz képest, hogy havonta több, mint 100 000 euro-t keresek a szponzori pénzekből, most is 320 000-em van...

    Még Piepolinak nincs szerződése, remélem sikerül megszereznem őt is.

    Ami a LIST1-et, és társait illeti, választanod kell egy listát, és a rajta lévő feladatok alapján el kell érned annyi pontot, amennyi oda van írva. Vigyázz, mert ha nem éred el a pontszámot, akkor az év végén kirúgnak, és game over. Ha az elsőt - easy - választod, akkor biztosan nem rúgnak ki, igaz, nem kapsz bónuszokat sem. Én a második szezonra inkább ezt választottam, mivel pénzem van, és simmelve csak hajszálon múlt, hogy sikerült elérnem a követelményeket.
  • donpedro
    #195
    A játék indítása utáni főmenüben van az editor.

    Az optimális összeg versenyzőnként és csapatonként változik, nincs igazán jó szabály erre. Én nem fizettem 70 000/hó-nál többet senkinek, bár lehet, hogy Piepoli már megérne ennyit...
  • ricsi1
    #197
    withdrawal....
    ezt írja ki mikor megállnak emberek.
    de miért nem hat egyes mögöttem léhő kerekesekrre????????
  • donpedro
    #198
    Ja, erről beszélsz!!

    A withdrawal azt jelenti, hogy feladta a versenyt, ez nem az, amiről én írtam. Ha feladja valaki, akkor természetesen megáll...
  • donpedro
    #199
    Próbáld a mentés (save, vagy inkább save as, ha nem akarod felülírni az előzőt) gombbal. Ha nem sikerülne, akkor próbáld a végére odaírni a kiterjesztést is, nekem úgy működött.

    A játékban szakasz közben nem lehet menteni!!
  • donpedro
    #200
    Még egy apró megjegyzésem volna. Én nagyon szívesen segítek bármilyen problémával kapcsolatban, de az én időm is véges. Szóval nem voltam túlzottan boldog az olyan kérdésektől, amelyekre 1 perc ráfordítással, esetleg egy szótár segítségével ti is megtalálhatjátok a választ. Én pl. számítógépes játékokból tanultam meg angolul, és ma már a szinkrontolmácsolás is megy.
    Tehát, ha valami nem stimmel, akkor próbáljatok meg egy kicsit gondolkodni, és próbáljatok magatoktól rájönni a megoldásra. Aztán ha végleg elakadtok, akkor még mindig lehet kérdezni. De az ilyen kérdésekkel, hogy hol lehet editálni, nem nagyon lehet mit kezdeni, amikor az editor menü jókora betűkkel virít a főmenü közepén, amely közvetlenül a játék elindulása után előjön...
    Másrészt lehetne kezelési útmutatót gyártani az editorhoz is, de minek, ha egyszer összesen kb. 6 menüpontból áll az egész, és kb. 3 perc alatt mindenre rá lehet jönni...

    Na jó, lehet, hogy egy kicsit túl szigorú vagyok, de ezek az utóbbi kérdések már kicsit kibillentettek a lelki egyensúlyomból. Mindenkitől elnézést kérek, mindazért amit írtam, folytathatjuk a társalgást.

    Ja, és ez a 200. hozzászólás!!!! :)
  • donpedro
    #202
    Szívesen, és remélem nem bántottam meg senkit.
  • ricsi1
    #203
    de az hülyeség! miért adják fel ha 10 km van hátra és éppen akkor lett 1.??!
    -------------------------------
    mi az a csík ami (szerintem)a teljesítményt jelöli?ha ez 0-a hegyen tök jól megy..csak az a baj,hogy feladja..
  • donpedro
    #205
    Igen, az a csík a teljesítmény, és ha 0-ra állítod, akkor feladja, szerintem ez természetes, nem tudom, hogy mi ebben a hülyeség.

    mégegyszer a link segítségül:

    tippek, taktikák


  • donpedro
    #206
    Hoppá, szóval a tippek,taktikák rovatra klikkelve találod meg a tippeket, taktikákat...

    Egyébként nem tudom mi van a képpel, amit Eddie felrakott az oldalra, megpróbálom majd felrakni letölthető formában az egészet.
  • donpedro
    #208
    Amiről én írtam, az az editorban való mentésre vonatkozik. Szakasz közben nem lehet menteni, nem is lenne sok értelme, kb. 20 perc alatt le lehet nyomni egy szakaszt, a szakasz után meg nem szükséges menteni, mivel autosave van, tehát nyugodtan kiléphetsz a játékból a szakasz után, és legközelebb megtalálod a játékodat a single player/load game menüben.

    Ami a patcheket illeti, csak akkor lehet őket felrakni, ha a megvásárolt verzióval játszol, mivel egyik patch-hez sem csináltak crack-et. Más kérdés, hogy patch nélkül elég ronda hibák vannak benne, ami sokak számára játszhatatlanná teszi a játékot.

    Ezért rendeltem meg én is az eredetit, és ha minden jól megy, akkor szerdáig meg is kell érkeznie... :)
  • donpedro
    #210
    A Cyanide-nak írtam egy mail-t, és megbeszéltem a játék producerével, hogy átutalással fizetek. Ők elküldték a szükséges adatokat, számlaszámot, ilyesmit, én meg átutaltattam a lóvét, amit kb. két és fél hete megkaptak.

    Tegnap rákérdeztem, hogy mikorra kell megjönnie, azt írták, hogy ha szerdáig nem ér ide, akkor szóljak rájuk, mert akkor valami hiba van.
  • donpedro
    #211
    Ja, hogy mennyiért, azt elfelejtettem írni. Szóval szállítással együtt 39.98 euro, de az átutalási költség miatt, nekem sokkal többe kerül, legalább még egy 10-es rámegy. Viszont ez volt a leggyorsabb módszer, amit ki tudtunk találni.
  • donpedro
    #213
    A szezon végén jön, mert valószínűleg csak akkor jár le a korábbi szerződése.
  • donpedro
    #214
    Ja egyébként, hogy mennyire volt gyors az átutalásos módszer, ahogy én megrendeltem a játékot?

    Tegnapelőtt kaptam egy mail-t, mely szerint a csomagom elveszett valahol félúton, szóval küldenek másikat, legyek szíves várni még 3 hetet!

    Aranyosak, nem?
  • donpedro
    #215
    Ma végre elkezdődött a Vuelta!!! Mármint IRL...
  • donpedro
    #220
    Nem tudom, hogy milyen fájlcserélővel nézted, de az edonkey-n megvan, lassú, de működik, nézd meg a www.isoheaven.tk címet, ott a PC games részlegben megtalálod a linket, ami automatikusan hozzáadódik az edonkey letöltési listához.

    Javaslom, hogy több játékot is tölts egyszerre, mert különben elég lassú a szamár, viszont, ha van elég helyed a vinyón, akkor tölts legalább 10 játékot, és teljesen kihasznált lesz a neted.

    Én 2-3 naponta frissítem a letöltési listámat újabb cuccokkal, és általában minden nap lejön valami új stuff.

    Ha nincs annyi helyed, vagy nincs türelmed, akkor menj fel a direct connect-re, ott szinte minden HUB-on megvan. Ha szerencséd van, Adsl-el kb. 6-7 óra alatt lejön.
  • donpedro
    #221
    Tudomásom szerint nem fogják itt forgalmazni, szóval vagy bankkártya, vagy külföld, esetleg megkérheted a Cyanide-os srácokat e-mailben, hogy találjanak ki valami más módszert. (Én átutalással fizettem ki, de így egyrészt drágább volt, másrészt még nem kaptam meg, mivel első alkalommal útközben elveszett a csomag, ezért küldtek még egy példányt, aminek 7-10 napon belül kellene ideérnie.)
  • NeoMaN
    #222
    Szasztok!
    1.2r5 peccsre nincs crack igaz? Sehol sem lelem, pedig ha volna találnék.
    Sok a bug állítólag, (utolsókból elsők), ezért kő a peccs, peccsre meg krekk. Vagy a bug a törés miatt van (másolásvédelem), mint anno settlersnél?
  • NeoMaN
    #224
    Ha tudnék szerezni eredetit, ki az közülletek aki megvenné?
    Komolyan kérdem!
  • donpedro
    #227
    Nem biztos, hogy lesz 4, én egyébként megvettem, és nekem eddig bejön...
  • donpedro
    #230
    Az elmúlt néhány napban nyomtam néhány online meccset, nos, azt kell mondjam, hogy piszkosul tudnak a srácok. Persze a legtöbben már hónapok óta nyomják, és ez nagyon nagy előny, hiszen online-ban elsődleges követelmény, hogy az ember ismerje a szakaszokat, mint a tenyerét.

    Egyébként szerintem nagyon nagy élmény, és rengetegen vannak a ranglistán, amin iszonyú nehéz előbbre jutni. Én pl. most a 246. vagyok kb. 2000 közül, de itt már nagyon sűrű az élmezőny. Ha valaki bekerül az első 200-ba, akkor már Elite-kategóriásnak számít, persze az első 100 jelenti az igazi rangot. Mindenestre sok olyan játékos van a neten, aki már 100 multi meccsen is túl van, mégse került a legjobb 100 játékos közelébe se. (Engem az egész a teniszből ismert Entry-systemre emlékeztet, vagyis a hagyományos világranglistára.)

    Ráadásul olyan a rendszer, hogy ha magasan rangsorolt versenyzőt győzől le, akkor rengeteg bonuszpontot kapsz, míg, ha téged ver meg valami nyikhaj, akkor jönnek a minuszok. (A ranglist éppen aktuális 4. helyezettje pl. a múltkor csak 9. lett egy szakaszon, és -117 pont lett a jutalma. Nekem -40 a negatív és +76 a pozitív rekordom, utóbbi esetben a célfotóval kaptam ki a luz ardideni szakasz végén, ha nyerek, kereken 100 pontot kaptam volna :(

    Na mindegy, szóval a lényeg, hogy aki tudja, vegye meg, mert az online játék az igazi kihívás. (Single playerben az új szezonomban épp a Giro előtt járok, és még nem vesztettem szakaszt! Nyertem összetett versenyt Bramatival és Cretskenssel is, pedig pocsék statjaik vannak...)
  • donpedro
    #232
    Nem tudom, mert Tele-bankos átutalással intéztem a vásárlást, és így a 40 euro mellett, automatikusan levettek a számlámról annyit, amennyi az átutalási költség volt. Ráadásul elég gyakran használom ezt a számlát, azóta már több kisebb-nagyobb tranzakciót is erről intéztem, szóval csak nehezen tudnám leellenőrizni a pontos összeget.

    Az biztos, hogy jóval többe került, mintha boltban vettem volna meg, kb. 15000 ft volt a vége. Más kérdés, hogyha a posta nem szúrja el elsőre, akkor 10 nap alatt megkaptam volna, és ennél gyorsabb módszert nem tudtam kitalálni.
  • donpedro
    #233
    Ja, egyébként közben már "sikerült" elbukni egy szakaszt, igaz, csak a bénábbakat vittem erre a versenyre, ellenben az ellenfelek között ott volt szinte mindenki aki számít (Armstrong, Ullrich, Garzelli, míg a sprinterek közül Cipollini, Cooke, Quaranta, stb... Azért így is elcsíptem egy harmadik helyet Paolinivel.)
  • NeoMaN
    #234
    Folyamatban a kapcsolatkeresés....
    Egy barátom az egyik legnagyobb hazai szoftverker. Ha tud/nem tud jelzem. Sztem pár nap és megtudom.
    Haverom is venni akar már, de úgy néz ki, Bécsből próbál beszereztetni, ott vajon kapni?