51
milyen 5.1-es hangkártyát vegyek?
  • Matyesz56
    #51
    és van egy kártya amit belevettem a gépbe de annál elmegy a hang azt hogy lehetne letiltani hogy az alaplapi működjön?

    Köszi
  • davidka003
    #50
    Valami ilyesmit keress:

    Integrated peripherals/Onboard audio és rakd enabled-re.

  • davidka003
    #49
    Minél magasabb az érték, annál szebb a hang.
    Állíthatod 24 bitre és 48Khz-re, de nem hiszem, hogy észre fogod venni a különbséget.
  • shrike7973
    #48
    Hy!
    SB hangkariknál a device controllban be lehet állitnai a bitszámot meg khz et... Ezek mit befolyásolnak/meikre kell állitani?
  • Matyesz56
    #47
    Sziasztok!

    Valaki irja le kérem hogy lehet a biosba engedni az integrált hangkártyát(alaplapit)?

    Köszi
  • elite
    #46
    Az X-Fi Extreme Audio valójában nem X-Fi hanem csak Audigy hardverileg. Nagy átbaszás az egész!!!
    Minimum X-Fi gamert vegyen, akik X-Fi-t akar...
  • JinkX
    #45
    Ennyire nem sűrgős a válasz... Mindegy a kérdés második felét már megfejtettem!
    Viszon tudtok elfogadható kártyát 10 ezerig?
  • JinkX
    #44
    Estét!

    Van egy láma kérdésem, de mivel iszonyatosan nem értek a hangcuccokhoz, ezért felteszem nektek. Szóval most beruháznék egy 5.1-es hangfalszettre, viszont kéne nekem hozzá egy kártya is. Van elfogadható minőségű kártya 10e ft-on belül? És hogy ha 7.1-es kártyát veszek az gáz, vagy az mindegy jelenleg, csak addig nem lesz haszna míg 7.1-es szettem nem lesz?
    Köszi előre is!
  • MaSzKa
    #43
    erről dumáltam
  • MaSzKa
    #42
    Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio GAMER edition kb 18eFt

    és ez 7.1-es

    és a játkok is gyorsabban futnak
  • stuntquad
    #41
    sziasztok
    Hozzáértők segítségét szeretném kérni olyan ügyben, hogy szeretnék venni 5.1 es rendszert a gépembe. Hangfalszettet találtam is ami szerintem nekem elegendő lenne: Creative INSpire 5.1 T5900.
    Viszont nem tudom hogy milyen kártya lenne megfelelő ehez, viszonylag normális árral. Két esélyest találtam de nem értek hozzá hogy mire képesek, melyik lenne előnyösebb hasonlók:
    1.:Creative SB Audigy 4 Bulk 13 187 Ft
    2.:Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio, retail 12 433 Ft
    Ha esetleg más lehetőség is lenne ebben az árkategóriában azt is szívesen fogadnám:)
    Előre is köszönöm
  • John Cena
    #40
    ok
  • Lacika 79
    #39
    Huhh, ezt jól megkérdezted.
    De valószínüleg annyit kell a gépbe dugni, amennyi "jackdugó" van az 5.1-en. Ez általában 3.
  • John Cena
    #38
    HELLO mindenkinek azt szeretném kérdezni hogy ha veszek 1 5.1-et hány Jackdugó,USB dugó stb. kell a gépbedugni a számítógépbe?
  • hunbasser
    #37
    semmitmondó című topik,lehet zárni
    mindjárt hívok is egy modit -.-
  • rezo
    #36
    sziasztok!

    szeretnék érdeklődni kinek van x-fi hangkártyája?
  • Lacika 79
    #35
    ehh, ezt hogy nem vettem észre? pedig rá is kerestem, nehogy anyázás legyen belőle. i'm a
  • Breki33
    #34
    a választ itt találod

    klikk
  • Lacika 79
    #33
    nah, mivel megfeküdt az Audigy2-m, természetesen gari után 1 hónappal, valami újat kéne vennem, de semmi képpen nem akarok Creative cumót venni, mert amennyit szívtam az SB-kkel, az több mint elég. Most az NF7 alaplapi "hangkártyáját" használom, de ez valami botrányos. Halk, tompa, magas és mély hangok teljesen hiányoznak.
    Szóval tanácsokat szeretnék, hogy milyen 5.1 kártyát érdemes manapság venni, ami viszonylag szépen szól, de nem megy rá ingem-gatyám.

    Válaszokat előre is köszönöm!
  • szasza_1
    #32
    Nem tudja senki sem?
  • szasza_1
    #31
    Azt szeretném megkérdezni, hogy driver szinten hogy lehet letiltani az EAX-ot? Mert pl a Stunt GP, vagy a Drome Racers vagy a Colin 3 setup-jában nincs lehetőség a kikapcsolására.
  • Punker
    #30
    ezen van optikai kimenet
  • Punker
    #29
    persze hogy van + dvd író és scenner is :)
  • PetruZ
    #28
    És ezen van optikai kimenet a hangcuccaidhoz? Ejha, nem is tudtam, hogy FX-ből van kombó-kártya is. ;)
  • Punker
    #27
    Na szal a creative helyett: Abit nVidia GeForce4 FX-5600 256Mb 128bit 41 829 FT

  • Punker
    #26
    Egy gyors telefon után vettem egy INNO AudioExtreme 5.1-est nem egy kategória a Creativ-al de csak 6600 Ft volt, viszont az egész városban nem találtam 3-5 méteres optikai kábelt, szal most kicsit ideg vagyok.
  • PetruZ
    #25
    Normál, dobozos verzió, nem Platinum, nem EX. Ezen is rajta van a digi be- és kimenet. Annyi van, hogy a bemenet a kártya oldalán van, nem a hátulján, de ez engem csak a CD-olvasó miatt érint, így nem zavaró (kábelt is adtak hozzá, működik is a digi CD lejátszás).
    A kimenet rendesen a hátulján van, mint a képen is.
    A Creative később tervezi forgalomba hozni a Platinum-os drive-box-ot külön is, így ha szükségem lenne rá, majd megveszem (bár nem valószínű, hogy kellene).
    A Platinum csak ebben különbözik a normál dobozostól, illetve az EX-hez pluszban távirányító is jár. Más különbség nincs.

    Ez bruttó 29k HUF volt, boltban, minden simli nélkül. Az OEM változat olcsóbb, de ahhoz nem kapsz szinte semmit (kábeleket sem).
  • RelakS
    #24
    Ja, belevilágítasz zseblámpával, és kész az új sláger
  • RelakS
    #23
  • Laalee
    #22
    a platinumhoz adjak a front panelt, azon meg van optikai kimenet, de csak ezert tok felesleges kiadni 50K-t akkor inkabb abit
  • ollie
    #21
    aha, ez mondjuk igaz... de gondolom nálad fagy=vagy :D
  • ollie
    #20
    hülyeség... én sem veszek fel sapkát, ha nem használom a fejem. ;D
  • RelakS
    #19
    Ha minden igaz a live-nak is van optikai kimenete, feltéve, hogy megveszed hozzá a kieg panelt, ami egy pci helyet foglal, fagy a 5.25-ös helyre való kieget...
  • RelakS
    #18
    Ha jól látom, digital out. Egyébként meg téglalap alakú szokott lenni, és használaton kívül sapkát szoktak rá tenni
  • Punker
    #17
  • Punker
    #16


    a balszélső az optikai kimenet szerintem de nem biztos... vélemény?
  • Punker
    #15
    pontosan milyen Audigy2-esed van?
  • Punker
    #14
    a tied mennyi volt?
  • Punker
    #13
    48 267 FT
  • Punker
    #12
    találtam egyet:

    CREATIVE Audigy PLATINUM 5.1 EX SoundBlaster Audigy Platinum EX, 6 analóg kimenet (3 db sztereó) első, hátsó és SubWoofer + Center hangszórókhoz, Külső, Audigy Drive külső csatlakozófelület + infravörös távirányító, PCI busz, Full Duplex, AC-3 kitömörítés, EAX, DirectSound, DirectSound3D támogatás, 24 -bites 48kHz -es technológia, Vonalbemenet, Mikrofonbemenet, Joystick, SB1394/Firewire csatlakozó, 2 MIDI eszköz szimultán müködtetése, távirányító, Jel/Zaj viszony = 100dB, Áthallás: -100dB, THD 1kHz =0,004%, Kiegészítő FRONT PANEL; kivezetései:S/PDIF digitális bemenet (coaxial, optical) akár 24 -bit / 96kHz -es minőségben való digitalizáláshoz, S/PDIF digitális kimenet (coaxial, optical) Dolby Digital és DTS dekóderekhez, Fejhallgató kimenet, infravörös vevő