3926
  • mrzed001
    #2202
    viszont a procit eszi piszkosul a game, gondolom nem sokat foglalkoztak az útvonalkeresés és AI optimalizálásokkal
  • Malakai
    #2201
    A 9600XT-t egyedül az AA High vágta haza (úgy, hogy minden más is fullon)...
  • Kandurex
    #2200
    Tesztelgettem a beállításokat és alapvetően a következőkre sikerült fényderítenem (egy kifejlesztett full város 150 - 250 lakossal volt a tesztalany):

    A teljes különbség a low és high beállítás között a teljesítmény szempontjából 20%. Azaz, ha eddig futott mondjuk 15 -el high -on 20-al fog "tépni" low -on.

    Minden beállítás, shadow, dept, bloom, stb. stb. low -ra állítása 5% -ot jelent a teljesítményből.

    Szal nincs igazán olyan beállítás amivel "vágtára" lehet bírni a játékot :(
  • mike369
    #2199
    ...ezt sztem ő is tudja, de nem is segíteni akart, csak elmondani a nagy hírt
  • SNAKE01
    #2198
    hi all!A health és a fireball na meg az armor vagy shield nem tudom pontosan, varázslatokat miért nem lehet a területemen kívül használni?
  • Voltan
    #2197
    Hehehe. Jó vicc.
  • GrimReaper78
    #2196
    Őőő, itt most nem arról volt szó, hogy kinek milyen übervasa van, hanem arról, hogy milyen nVidia karival, melyik drivert használva fut a játék.

  • ronhaven
    #2195
    Tudod mi a gaz? Hogy manapsag mar igy kell itt kezdeni a postot..
    amugy new game tutoriallal kezdodik
  • jimmyjoint
    #2194
    Simán inditasz egy játékot, az elsö néhány pája maga a tutorial
  • Pluskast
    #2193
    Lenne egy iszonyat LAMER kérdésem. Előre is sorry ha valakit felidegesítek vele. De a tutorialt hol tudom megcsinálni? Csakmertz a főmenüben nincs ilyen lehetőség.
  • drop
    #2192
    hivatalos forumon van két uj álat egy gorila és egy jeti de nem tudom leszedni
    valkinek nincs meg?
  • Malakai
    #2191
    Mondjuk 5 játékból, amik vmilyen irányba elmentek ATi és nVidia között, abból 4 nVidia. Amúgy meg tök átlagos, hogy vmelyik oldalt támogatja.
  • Kandurex
    #2190
    Véleménynyilvánítás.
  • Mike
    #2189
    és ez már bocs, de szerinted kit érdekel? 6600GT-n maxon minden, gyönyörüen fut
    (igaz nem nálam, mert az én Gef4-esemmel, olyan a grafika mint az 1-ben, csak az akkorihoz képest brutál a gép)
  • Kandurex
    #2188
    Hello.

    na belenéztem a graphics config -file -ba és azt találtam, hogy a lionhead szerint jobb a 9800 a 6600GT -nél... bár indításkor a bazi nagy ATI logo azért sejteti, hogy itt elég kemény pénzösszegek csússzantak át. Volt nekem ATI -m, Nvidiam szal nem török én pálcát egyik felett se, de legalább a realítás talaján megamradhatnának. Elhiszem, hoyg 850XL brutál kártya, meg azt is, hogy a 7800GTX is pöepc. De az undorító segg és pénznyalás gusztustalan.
  • Mike
    #2187
    hajdan volt kajavarázslat
  • zizzenet
    #2186
    Itt a postDof-shader-Z-depth renderelési szisztémánál picit elakadtam, de minden világos . Köszönöm a választ, és megnyugtattál, hogy nem a textúrákat butítja le.
    Megnyugtatott az is, amit a szőrös virágokról és a libegő lényről írtál .
  • Malakai
    #2185
    Természetesen nem a textúrákat mossa el, hanem képi effekt, programozáshoz nem értek nemtudom pontosan hogyan működik ez a shader, lehet, hogy Z-Depht-et renderel és mint egy post-DoF úgy megy, nemtudom.

    Nekem 9600XT-m van, AA-n kívül megy minden maxon, nem teljesen döccenőmentes, de játszható. Ja és igen, van fű és bogarak, virágok, a lény meg szőrös. :)
  • zizzenet
    #2184
    Ezek szerint akkor a lény szőrös, van fű és hangya és a virágos rét libeg a szélben?
  • zizzenet
    #2183
    Egy igen vagy egy nem vagy egy magyarázó mondat nehéz lett volna? Az életben tudom mit jelent, csak éppen nem vágom, a program miként szimulálja a blendenyílás hatásait.
  • Malakai
    #2182
    Azt jelenti, amit az életben is jelent.
  • zizzenet
    #2181
    Ez azt jelenti, hogy már viszonylag rövid látótávolságon belül homályos textúrákra cseréli le a tárgyak felületét, mint az némely képeken látható?
  • rage at work
    #2180
    A GeF FX kártyák tudják a Pixel Shadert, de olyan kegyetlenül gyengén,
    hogy noha hardware-esen képes rá, inkább a teljesítmény miatt a beállításokban
    letiltotta a Lionhead.

    Ezért látod sokkal szebbnek, de sokkal akadozóbbnak a config file átírása után.
  • Malakai
    #2179
    Mélységélesség.
  • zizzenet
    #2178
    És az a Depth on Filed mire szolgál? (nem szégyellem, ha láma vagyok )
  • Ferro
    #2177
    Én ezzel a kártyával használom. A Depth of Field amit nem enged bekapcsolni és 1024x768-ban nagyon szépen fut full detail mellett!
  • dodgecharger
    #2176
    ezen még a 2007-es csúcsgammák is tökéletesen fognak futni..
    /Kár hogy nincs mindenkinek pénze 400-ezres cuccra../
  • Sephi
    #2175
    5700 Xt ....
  • zizzenet
    #2174
    #2163 (már ha olvassa valaki olyan, aki tud rá válaszolni)
  • Hmuda
    #2173
    Állítsd úgy a kamerát, hogy pontosan lefelé nézzen, menj olyan magasra, hogy azért még észrevedd és kezdd el pásztázni a környéket.
  • kisgabo
    #2172
    nálam teljesen jól megy, amd 3800+, 2 giga ram, x800 xt.
  • Hmuda
    #2171
    Még több farmolásból.
  • Shoots
    #2170
    hmm, nha szoval en ott akadtam el mikor a seven samurai questben az utso szobrot nem talalom, valami extra eldugott helyen van vagy miert nem talalom? mar vagy 10x atneztem az egesz szigetet
  • STREEX
    #2169
    Kaját miből lehet nyerni a farmoláson kívül?
  • rage at work
    #2168
    Ugyanis a játék pontosan úgy engedi a beállításokat egy adott kártyához, hogy amit lehet, kihoz belőle, de figyelembe veszi, hogy mindezt játszható sebességen tudja megjeleníteni.

    Meg lehet erőszakolni, akkor lehet szebb is lesz, de akkor egyből látni , hogy miért is tiltott le bizonyos funkciókat gyárilag.
    Még azt megpróbálhatod, hogy az átírt config file és high esetében 640*480-ra teszed a felbontást.
  • rage at work
    #2167
    Egyáltalán milyen videokártyád van és milyen drivert használsz hozzá?
  • GrimReaper78
    #2166
    Amikor gonosz voltál, hogy néztek ki az épületek/a lényed? Full sötét meg fekete volt minden?
  • GrimReaper78
    #2165
    Náalm 78.01-gyel tökéletesen fut. A korábbival (nem emlékszem már, emlyik volt az) olyan gond volt, hogy kék volt a fű meg a fák :D Ja, és 5900XT.
  • rage at work
    #2164
    Esetleg ha nem babrálod a config file-t?
    :-)
  • zizzenet
    #2163
    Azt kérdezném, hogy aki 9800 Pro videókártyával játszik, annak mit enged és mit nem enged beállítani a program, illetve, hogy milyen minőségben fut jól a játék.