3926
  • MhyCroft
    #3286
    Hella!

    Szó volt már itt régebben is az uj lényekről van ami már elvileg elérhető(oroszlán) de a srákány és a többi majd csak egy mod féle vagy egy kieg cdvel lesz elérhető.
    Bár remélem hogy mint az elso résznél simán betölthetők lesznek egy creatures editorral::).

    byez
  • lala12
    #3285
    www.magyaritasok.hu oldalt kell figyelni. A fordítás 50% körül tart, és elég hosszú ideje nem haladt, de most újra beindul majd. Ha engem kérdezel, még annyi, amennyi eddig eltelt a megjelenés óta, és akkorra már a tesztelésen is túl lesznek.
  • Andrejka
    #3284
    vagy skinekről
  • Andrejka
    #3283
    állítólag lesznek hozzá új lények(pl.:gorilla,sárkány stb.)

    ha vki tud róla vmit plíz írjon
  • Andrejka
    #3282
    nem tudja vki mikor lesz kész a magyarítás?
  • lala12
    #3281
    Például a hivatalos oldalról is. :)
    Black and White 2 Homepage

    Az 1.2-es patch állítólag compatibilis at 1.0-ás és 1.1-es mentésekkel, de azért ajánlott az új karakter és új játék kezdése, hogy realizálódjanak az egyes javítások.

    Ugyan nincs most nálam szótár, de nagyjából a változások:
    - 1-3 sziget léptethető (ESC)
    - Képernyőfelbontás állítás megerősítő ablak
    - Extra optimalizáció az ATI legutóbbi kártyáira. X850 XT 27%, 9800 pro 24% javulás
    - A játék mostmár támogatja a hang kikapcsolását.
    - A módosító gomb lenyomására (alap "/") egy épület lehelyezésénél az épület tervezete kézben marad.
    - Hozzáadtak valami hiányzó szöveget az építés menühöz a Hurrikánnál
    - Laptopokhoz elem lemerülés figyelmeztetés.
    - Utca fényei messziről is látszódnak.
    - Bővült a grafikus kártya automata felismerése a játéknak.
    - Bővült az 5-ös sziget térképe, hogy az egységek ne tudjanak a hegy és a fal között átjutni.
    - a tutoriálban pár automatikus továbblépés, ha nincs az egéren középső gomb.
    - szívdobogás kilőve.
    - összeomlási hiba javítása, ha a karakterünk neve szóközre végződik.
    - az USB fejhalgató játék közbeni eltávolítása okozta akadások javítása.
    - valami összeomlás volt a falépítésnél is, amikor oda raktál falat, ahol torony volt, és törölted.
    - A jó tanácsadó blokkolta a tutoriál videót az 1. szigeten.
    - Egy probléma a 7. szigeten a bányában lévő szörnyes küldetéssel, nem lehetett minden esetben megcsinálni.
    - Hangprobléma a mentés/betöltés, és a Csoda törlése ablak bezárásánál.
    - Az íjászokat nehezen lehetett irányítani, miközben alacsonyabban lévő célpontokra lőttek.
    - egy ritka összeomlás, amikor az út kijelölését hirtelen változtatjuk, és új pontot jelölünk ki. (vagy mi... :))
    - akadás, amelyet az okozott a 3. szigeten, ha túl korán használtuk a Lényünk tanítása ablakot, hogy mit egyen, és mit ne a tutoriál alatt.


    Jótanácsként elhangzik, hogy a legújabb drivereket használjuk stb.

    A Black and White egy nagy grafikai igényű játék, annyira, hogy a grafikus kártya esetleg túl sok energiát használ fel, elvonva azt a géptől. Főleg, ha PCI-Express kártyáról van szó.
    A kevés áramellátás, akadásokat vagy összeomást okozhat a nagyfelbontásnál.Mindazonáltal, ha túl alacsonyra állítjuk a BIOS-ban a PCI-E kártya energiafelvételét, az hasonló problémákat okozhat...
    Ésatöbbi, ésatöbbi
  • Andrejka
    #3280
    valaki megtudná mondani honnan letölthető a v1.2-es patch

    előre is köszi
  • MhyCroft
    #3279
    Nagyon szívesen:P, Jó játékot!:)
  • dillen
    #3278
    MhyCroft nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsodat bejött és már a következő pályán írtom az ellent.

    THANKS!!!
  • zizzenet
    #3277
    Ja. Úgy kell telepíteni, hogy előtte már az 1.1 is fel legyen telepítve. Még nem alkalmaztam, csak olvastam a szükséges információkat a hivatalos oldalon.
  • Toroco
    #3276
    és ez kompatibilis az 1.1es patch mentéseivel?
  • zizzenet
    #3275
    Megjelent az 1.2-es patch.
  • no0b
    #3274
    nekem nem szaggat ;) sztem azert mert a hibas 6600GT szeriam van :) de latod a konfigom az alairasnal .. na szal ennyi kb ;)
  • zizzenet
    #3273
    A legrosszabb beálításnál is szaggatna folyamatosan?!?!

    Igen, erre céloztam. Ha nem babrálja meg a konfig fájlt (és egyszerű felhasználóként miért kellene neki), valóban ezt tapasztalja. Nem tévedek, ha azt állítom, hogy az illetővel nagyjából azonos erősségű géppel rendelkezem, és, mint azt előző hozzászólásomban írtam, teljesen hasonlóak voltak a tapasztalataim, mint neki, holott én szűröm a vírusokat és egyéb kéretlen szoftvereket.
    Nem csoda, ha a BW2 valakinek az eddig viszonylag erősnek bizonyult gépén rendkívül pocsékul fut. Többnyire a játék a hibás.
    Persze ettől függetlenül neked is igazad van, az általad felvetett kellemetlen tényezők erősen visszavehetnek a játék teljesítményéből, tegye is meg a javasolt szükséges lépéseket. Ugyanakkor korántsem biztos, hogy látványos, avagy egyáltalán valamiféle javulást is tapasztalni fog. Már csak azért sem, mert szerintem a játék motorja annyira rossz, hogy annak nehézkes futása mellett a vírusok, kémprogramok és társaik hátráltató hatásai eltörpülnek.
  • MhyCroft
    #3272
    Nem azt mondtam hogy a motor jó hanem azt hogy abban a gépben van annyi erő hogy ne szaggason be a game:
    "6600GT-m van és egy 2.6-so barton, és szaggat a játék. Én gépemnél van a hiba vagy tényleg kevés a játékhoz. Ha leveszem a grafikát, akkor sem megy jobban."
    A legrosszabb beálításnál is szaggatna folyamatosan?!?!

    Nem jó a morot mert sok kártyánál nem volt alapos a teszt a motor olyan mintha a b&w1-t látnád átírva vagy csak egy olyan motor amit nem erre találtak ki, egyszerűen nem tud így s ennyit megjeleníteni.
  • zizzenet
    #3271
    Őszintén szólva nem tudom, kinek mennyi igaszsága van.
    Az biztos, hogy nekem 1 giga memóriám, 3 gigás Pentium IV procim és egy Radeon 9800 Pro videókártyám van. Az operációs rendszer tisztaságára mindig is figyeltem. Ennek ellenére, az alap konfig beállításokkal (2 0 2), még ha 800x600-ban, közép-alacsony beállításokkal játszottam is, eléggé döcögött, mondhatni szaggatott. Élvezhetetlen volt. Ha nagyobb sereg került a képre, a játék szinte megállt. A konfigot be kellett állítanom olyanra, ami a gyengébb videókártyákhoz való (asszem 2 1 2). Akkor futott, mint a meszes, 1024x768-ban, minden maxon, 2xAA-val. Csak éppen nem voltak árnyékok, a kezem éjjel nem világított, a lényem szőrzete mint egy rühes állaté, nem volt eső, villámlás, sem virágok a földön stb. De játszható volt. Azonban ennek ellenére leszedtem, mert roppantul bosszantott, hogy jelentősen jobb konfigurációm van, mint amivel maximális beállítások mellett tudtam futtatni a BW1-et, most meg annyira vissza kell vennem a megjelenítést, hogy még annyit sem élvezhetek, amennyit az első rész nyújtott. Nem, nem az én készülékemben van a hiba. Rettentő rossz a játék grafikus motorja, és emiatt rengetegen szenvedünk. Már ha folgalkozunk vele.
  • MhyCroft
    #3270
    Hello!

    1./ Norton systemwork 2005 - Speeddisk próbáld ki vagy bármely más defragmentáló programot!
    2./ Zárj be minden pogramot viruskereső, msn mindent ami nem rendszerfolyamat!! A teljesítményea gépednek olyan 0-2%-k között legyen ha nézed.
    3./ Ha más nem akkor a Counterspy vagy Spyware Doctorral keres spyporgramoakt a gépeden amik elrejzőve folyamatosann loggolják tevékenységedet így lassítva a programfuttatást!
    4./ ha memóriád nincs elég akkor a játék fuitattása előtta témát állítsd be kallszikus windowsra, a vezérlőpult/rendszer/speciális/teljesítményél állítsd legjobb teljesítményre. Kapcsold ki az össze hangot ami definiálva van s indítsd urja a géped utána indísd el ez oylan 20-60 Mbyte memóriát szabadít fel és processzoridőt!

    Ezek közül szinte bármelyik képes felgyorsaítani a játékot! A leírt konfig jó a játékhoz a szofverekkel van gáz nálad vmi nagyon viszi el az erőforrást!!! Esetleg a kaspersky-t javaslom hogy rkad fel és viruskersés, egyértelműen a legjobb a piacon mivel erős gépekre tervezték lassab gépelkre a Nod32 javasolt mert azokon nem fut a kaspersky!:)

    By
  • MhyCroft
    #3269
    Hello!

    Magyarosítás: Nem hiszem hogy lesz belátható időn belül!:)

    Ore:
    1./ Minden pályán elsőnek öntödét építs.
    2./ Lényeddel verd le az ellenség katonai egységeit. Majd bontsd le egy-két házad az azér kapott 50-60 ore elég egy egység felállításához. Lényeddel rohand le az ellen városát verd le annak lényét és a katonáid addig captureozennek.
    3./ Építs sok fából álló házat meg mezőt és minden amiért impressivet kapsz és ne harcal foglad el az ellen városát járj át hozzá és rugdosd széjjel vagy rombold le egyes éüületeit amik így nem javíthatók értem itt a templom, storehouse s így a véárosa megbánul az emebrek meghalnak benne olyan kiéheztetés féle!:)

    Byez
  • dillen
    #3268
    Hello mindenkinek

    Tud valaki valamit a magyarositásról.
    Kész van? Vagy csak most kezdték el késziteni?

    Na mindegy igy is elég szuper a játék, Ha a pályáról teljesen elfogyott az ore akkor mi van honnan lehett szerezni, mert a pályán az összes bányám kimerült de még az ellenségnél is igy most nem tudok késziteni katonákat és elfoglalni a települését.!?!

    Dillen
  • Andrejka
    #3267
    és magyar FAQ-t (tippek,trükkök)vagy letöltéseket nem tud valaki?
  • Andrejka
    #3266
    köszi
  • Toroco
    #3265
    ha FAQ alatt végigjátszásra gondoltál az van angolul. könnyen megérthető.
    Végigjátszás, leirásom, minden, szóval Game Guide
  • Toroco
    #3264
    az a gép elég a játékhoz. nekem 2,6 northwood om van radeon 9600proval és nem akad amig túl sok minden nincs a pályán. nekem csak a 256 memória miatt akad.
  • Magnum PI
    #3263
    Hi!

    6600GT-m van és egy 2.6-so barton, és szaggat a játék. Én gépemnél van a hiba vagy tényleg kevés a játékhoz. Ha leveszem a grafikát, akkor sem megy jobban.
  • Andrejka
    #3262
    aki tud plíz írjon
  • Andrejka
    #3261
    tud valaki egyoldalt amin angol(vagy magyar)FAQ van hozzá[#help
  • MhyCroft
    #3260
    Napnyugta van vagy volt a leírásban
  • Toroco
    #3259
    igen. a harmadik trükkös. az a legalsó egy kö mellett. az időt napnyugtára vagy nap keltére kell állitani és a kő mellett kell gyalulni. pontosan nem emlékszem melyik napszak.
  • no0b
    #3258
    ami volt kerdesem meg amihez kaptam helpet az asatasos cumo na ott a 3. nem jon be :S:SS szal nem akarja beadni .. pedig mar az egeszet legyalultam :D es nem .. 2 jo a tobbi nem.. koszi amugy a szamurajos is jolett ;) jo kis hadseregem lett ;) kinyirtam 4x az ellennek a tigriset szal kiraly vok (20 at sebzett az allatom :D LOL) :D:D
  • Toroco
    #3257
    én még ne találkoztam mosokkal ehez a gémhez
  • Andrejka
    #3256
    tud valaki jó modokat a játékhoz?
    ha vki tud plíz írjon
  • Toroco
    #3255
    nálam is csak ez az egy játék csinálja. nálam ugy kezdődik hogy eltünnek a feliratok minden honnan és azok villognak, és utána kezdenek el a szine dolgok jönni. de van amikor magától visszaáll eredeti állapotba és megy tovább, valamikor meg muszály kilépni.
  • no0b
    #3254
    nagyonszepen koszonom a segitseget fainok vagytok ;)
  • Fenrir
    #3253
    Nem, mással semmi gond. Csak ez az 1 csinálja. Mind1, soxor viszont nem problémás és játszható úgyhogy annyira nem zavar.

    Btw jó kis játék, tetszik :)
  • rage
    #3252
    Más játék nem okoz nálad ilyet? Mert hasonló jelei vannak, ha túlmelegszik, vagy hibás a kártya.
  • Fenrir
    #3251
    Ilyen is van néha, az anomália úgy kezdődik hogy fekete csíkok jelennek meg és ugrálnak az emberek körül aztán jönnek a színes krix-krax-ok majd teljes képernyős csíkok.

    Néha van hogy a játék hiba nélkül megy de néha 5 perc után elkezd xarakodni.

    #3245: Igen, legújabb directx. Ezt a toolt meg megpróbálom majd.
  • herczeg
    #3250
    nekem is 9600pro van és 6.14.10.6553-as driverrel tök faszásan műxik... ezt még valamikor nyár elején adták ki, de ezt használom mert azóta mindeggyikel volt vmi gond
  • Toroco
    #3249
    Na most kipróbáltam. méretre vágtam a képet hogy csak a lényeg legyen rejta, és a minőségét is lerontottam hogy 20k alatt legyen. Fentmég nagyából olvasható a szöveg. Azt irja hogy a sorrend számit mert különben nem találod meg! De a számozás a sorrendről viszont egyáltalán nem látszik. ittvan:
  • Toroco
    #3248
    belinkeltem volna egy képet az ásatásről, de a képfeltöltés.hu-ról nem engedélyezik hogy képet töltsek a fórumba. És ami itt van képfeltöltési lehetőség az meg röhely. mégis milyen képet tegyekfel ami 20k-nál nem nagyobb? kiváncsi lennék ha betennék egy akkora képet egy játékból mekkora lenne. Ez NEVETSÉGES!!!
  • Toroco
    #3247
    nézd meg a 3199es hozzneked is olyan lesz a kép ha elkezd villogni és nem hagyja abba?