5730
  • Narxis
    #5449
    Ez sajnos nem igaz, a családban van egy allergiás és ő már sok-sok éve jár orvosokhoz még természetgyógyásznál is volt. Az allergiának csak tüneti kezelése van. Legalábbis egyelőre.
  • NessieGraf
    #5448
    És nincs olyan, hogy erre, vagy arra vagy allergiás. Az meg néhány együttműködő iparág csúsztatása. Nem a macskaszőrre van allergiás adott esetben, hanem a macskaszőr tudja kimutatni, hogy irreálisan és rohamszerűen túlműködik az immunrendszered.
  • NessieGraf
    #5447
    Ez erős tévedés. Nincs olyan allergiát produkáló immunrendszeri probléma, amit ne lehetne maximum három hónap alatt véglegesen gyógyítani, ha az allergiás is úgy akarja.
  • geo91
    #5446
    salem

  • jetblack
    #5445
    Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy valaki nem tudja-e véletlen hogy honnan szerezhetek be itt Magyarországon Japán csonkafarkú macskát ? Vagy Balinézt
  • Narxis
    #5444
    hehe nagyon aranyos :D
  • szabod
    #5443
    igen :)
    Ő is szeret nekidörgölőzni a kazánnak télen? Mert az enyém igen, jól meg is sárgult mindkét oldalon a szőre: D
  • SzirmosSzisza
    #5442
    Hasonlítanak :)

  • szabod
    #5441
    :)
  • Narxis
    #5440
    Ajjajj... :S Akkor nem tudom. :D Kérdezd meg a háziorvosod.
  • DJ RX7
    #5439
    társasházban lakunk szóval nem engedhetjük meg magunknak. pedig egy ír szetter is minden vágyam. :D
  • Narxis
    #5438
    Allergiát nem lehet gyógyítani. Az az immunrendszered túlzott reakciója. Sajna erre nincs megoldás, esetleg olyan macskát tartani amelyiket nem vagy ritkán engedsz házba. Csak akkor télire biztosítanod kell neki fűtött helyet. Én macskám bent volt egész télen, pedig kertes házban nőtt fel, imád csavarogni, de a hideg és a sok hó őt is beszorította. Szvsz inkább hozz kutyát a házhoz.
  • DJ RX7
    #5437
    sziasztok!

    szeretnék újra macskát, de van egy nagy problémám: allergiás vagyok a szőrére. a neten elkezdtem utána kutakodni konkrét megoldást sajnos ott sem írnak csak, hogy gyógyszeres kezelés, ház takarítása, drága antiallergén macskafajta... a ház takarítás egy macska miatt nem igazán megoldható, mert rengeteg pénz elmenne arra és nem tudjuk megengedni magunknak és ugyan ez van a több százezer forintos antiallergén macskával is.
    elsősorban azért írok ide, mert az orvosi kezelés érdekelne ami 100%-osan működne, - mielőtt még meglátogatnám a háziorvosom - ami nem csak enyhítené hanem teljesen megszüntetni a macskaszőr allergiámat. járt már esetleg valaki így? milyen orvosi megoldások vannak ilyen téren? oltás, gyógyszerek?

    tudtommal másra nem vagyok allergiás másra csak a macskaszőrre. (szem begyullad, viszket, orrom folyik stb...stb...)
  • Narxis
    #5436
    jujj de cukker
  • greg benz
    #5435
    Milyen rózsaszín az orra :DD
  • chhaya #5434


  • NessieGraf
    #5433
    Nem az enyém, de nagyon tündéri :)
  • Shortstop
    #5432
    aranyos
  • Czdano
    #5431
  • greg benz
    #5430
    Aranyos
  • chhaya #5429
    Az új lakónk, Pikkoló.

  • Czdano
    #5428
  • geo91
    #5427
  • greg benz
    #5426
    Tessék :D

  • greg benz
    #5425
    pff :DDD
  • byzhouse
    #5424
    :DD
  • geo91
    #5423
    "like a boss" :DD

  • greg benz
    #5422
    Hát tuti, hogy volt gazdája, de elkóborolt vagy kidobták, passz... itt van már régóta, és nincs bezárva ne gondold, magától marad itt. Szóval ha volt is gazdája, már elhagyta..vagy a macska őt, ahogy tetszik:) Egyik haverom lehet intéz neki helyet, de addig is megpróbáltam itt is, mert tényleg nem szeretném, hogy egyszer csak eltűnjön innen szegény úgy, hogy nem tudom mi lett vele..
  • Narxis
    #5421
    Biztos, hogy nem valakié? Nem tűnik se soványnak, se ápolatlannak, attól függetlenül, hogy macskák tisztán tartják magukat. Nekem is van egy macsekom és volt, hogy eltűnt 3 napra, már azt hittem, hogy elütötték vagy ilyesmi amikor előkerült. Bezárhatták egy műhelybe mert motorolaj szaga volt. :S

    Amúgy befogadnám én nagyon szívesen, de összevesznének a sajátommal. Enyém nem barátkozik egy macskával se. :( Meg nem is vagyok pesti, bár a szállítás lenne a legkisebb probléma.

    Tényleg remélem, hogy van valakije mert a szívem szakad meg amikor kóbor állatokról olvasok vagy látom őket.
  • greg benz
    #5420
    Itt ugyanez a helyzet:) Szegényre olyan fájó szívvel csuktam rá az ajtót mikor itt ült a bejáratunknál.. meg tényleg annyira aranyos, hogy ha rajtam múlna már rég itt lenne bent
  • geo91
    #5419
    már mennék is érte, ha nem lenne elég ez a kettő is... :/
  • greg benz
    #5418
    Sziasztok!

    Van itt pár hete egy kóbor macskánk, gondoltam felteszem hátha itt gazdára talál. Nagyon aranyos, hízelgős kis macsek, közvetlen az emberekkel! Esküszöm többet hízeleg meg dorombol nekem mint a sajátunk :D
    És amit leginkább bírok benne, hogy élelmes! Beengedtük őt a lépcsőházba, hogy ne a hidegben legyen, és szinte beköltözött már :D Itt vannak a kis tálkái, kap tőlünk meg 1-2 lakótól enni, és a legnagyobb, hogy a lépcsőház radiátorán alszik!:D Egyébként teljesen ápolt, nem úgy néz ki mint egy utcamacska..
    Szívem szerint már rég befogadtam volna a miénk mellé, csak muterom már kevésbé értékeli az ötletet, neki ez az egy ami van is bőven sok:)

    Rakok pár képet a cicáról, ha érdekel valakit mindenképp írjon rám, Újpest Tél utcában van egyébként!




  • Nivea
    #5417
  • SzirmosSzisza
    #5416
    Nem, ez a fura, hogy nem hány.
  • Fec papa
    #5415
    ŐŐŐ nem a szőrét köhögi fel, vagy esetleg utána nem hány?
  • SzirmosSzisza
    #5414
    Mostanában olyat csinál a macska, hogy lehasal és ilyen "gurgulázós" hangot ad ki, mintha a torkát köszörülné vagy nem tudom. Közben megnéztem és mozog a hasa is nagyon, aztán kb fél perc múlva abbahagyja. Valami ötlet mi lehet ez ?
  • greg benz
    #5413


    :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • chhaya #5412
    Vízimacskák. :))
  • greg benz
    #5411
    fila
  • Mimóza
    #5410
    Bigyó cicám imádja a táskákat :-)