5730
  • manson222
    #5730
  • manson222
    #5729
    Képet róla :D
  • Kira67
    #5728
    Az én macskám a legjobb.
  • manson222
    #5727
  • KolkaF
    #5726
  • geo91
    #5725
    ad valaki a macskájának pronefrát?
  • RushRally3
    #5724
  • Boston1975
    #5723
  • 100pole
    #5722
    Off
  • ximix #5721
    Van ebből frissebb kiadás is
    https://e-kerelem.mvh.allamkincstar.gov.hu/enter/mfpbongeszo/mfpBongeszoLite.xhtml
  • ximix #5720
    A Magyar Falu Program keretében Felelős állattartás elősegítése
    https://cdn.kormany.hu/uploads/sheets/e/e1/e10/e10a3701015eba1503bc16bdc28ff93.pdf
  • ximix #5719
    Figyelem !
    Van egy ilyen lehetőség
    Beadás ideje: 2021-06-19 - 2021-07-18

    Jelen kiírás alapján támogatást igényelhetnek az 5000 fő, és ez alatti állandó lakosságszámú települések önkormányzatai annak érdekében, hogy lakosai számára biztosítsa a tulajdonukban lévő állatok (ebek, macskák) állatorvos által elvégzett ivartalanítását, veszettség elleni védőoltását és transzponderrel történő megjelölését.

    https://palyazateu.hu/palyazatok/magyar-falu-program-felelos-allattartas-elosegitese/

    Nálunk 6-án hirdették ki facén, persze én ott nem vagyok, a honlapjukon meg nincs kint, most jött szembe egy ismerőm küldte, de nálunk 12.-e hétfő 8óra határ idő, így holnap be kell adnia papírt az önkormányzatnak, ép időben.

    Ide nem írtam, de megjelent télen egy párkány macsek nálunk, zongorázni lehetett volna a bordáin, így adtam enni neki és most viccesen ott tartok, hogy "arra ébredt a termelő", hogy 3 felnőtt és 5 kismacskát etetek.
    Ebből a kandúrt elvittem ivartalanítani, de egy nem olcsó, kettő egyik macska sem az "enyém", de már féléve itt lebzselnek úgyhogy elfogadtak rabszolgájuknak



    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.07.08. 20:18:20
  • Zsombor99
    #5718
    Nekünk egy fekete kandúr és egy fehér alapszínű, de színes foltokat tartalmazó nőstény macskánk van. Mindkettő ivartalanítva van.
    A kandúr többet van itthon, feltételezzük, hogy a fekete bundaszínnel kevésbé bírja a meleget, ellenben a nőstény pedig szinte csak enni jár be a házunkba ilyenkor nyáron, inkább árnyékos helyeken fekszik. A kandúr nem kaphat csirkés macskaeledelt, mert enyhén megdagad tőle a szájánál (csirke alergia), a nőstény macska nyakörvére pedig kis csengettyűt kellett tennünk, hogy megfékezzük a helyi madárállomány ritkításában, mivel ő az ügyesebbik, ha vadászatról van szó.
    Pár év különbséggel került hozzánk a nőstény, kellett némi idő, hogy elfogadják egymást, már időnként összedugják az orrukat, bár a kandúr jobban szereti, ha ezt ő kezdeményezheti. Mindkettejüknél elég könnyű elérni a dorombolást, ha simogatva vannak, bár ez függ a pillanatnyi kedélyállapotuktól is.
    → Macskaszem. Saját fotó.
    A topik fejlécében lévő kép nem jelenik meg!
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.06.26. 12:15:52
  • chhaya #5717
  • SzirmosSzisza
    #5716
    vadállat állt a házhoz :D
  • ximix #5715
    fél off
    Iwago Mitsuaki 70 éves fotós, aki megörökíti Tokiót, annak lakóit, és ami a legfontosabb, macskáit
    translate.google
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.06.24. 00:31:22
  • sorler
    #5714
  • fazerus
    #5713
    :(
  • geo91
    #5712
    élt 16 évet
  • chhaya #5711
    Nyekk.

  • Zephyr Retiring
    #5710
    Üdv mindenki

    Ha megengeditek, egy nagyon picit offolnék olyan tekintetben, hogy nem a saját macskoszomat mutatom meg most..
    Nicosiába menet láttam meg ezt a szépséget, és gondoltam megörökítem..



    Legközelebb lövök párat a sajátunkról is, aki itthon maradt őrizni a házat míg mi nyaraltunk
  • sorler
    #5709
  • maladyce
    #5708
    Párkánymacska szelídítés.
  • King298
    #5707
    Üdv! Szeretnék cicát venni. Tudnátok olyan macskafajokat írni, amelyek szeretnek lakásban élni és nem nagyon igénylik kint létet? Mivel első emeleten lakok, nem nagyon tudnám kiengedni. Köszönet a segítségért!
  • chhaya #5706
    Nálunk a Frontline és az Advantage is bevált, havi csepegtetéssel nem volt velük gond.
    A bolhanyakörvek viszont kicsit sem, nem is értem a létjogosultságukat.
  • ximix #5705
    - link
    Tavaly szenvedtem e "vackokkal", mert a régi emlékeim szerint nagyon bevált dolog volt (frontline), tényleg csend és béke honolt éveken át.
    Volt egy nagytestű kutyám, vidék, nagy kert, kert után a sztyeppe, így a kutya minden jót begyűjtött, de kapott egy kezelést nyár elején meg ősszel és annyi.
    Cicmákra is hasonló volt az eredmény.
    Bolhát éveken, mondhatni évtizedeken át nem láttam. . . mostanáig, mivel az új befogadt macsek hozott magával párat, de hát ez manapság már nem probléma, gondoltam rosszul ezért nem értettem, miért csak 2-3 hétig honol a béke, és jönnek is az új lakok, erre ma belefutok e cikkbe . . és megvilágosodtam :)
  • chhaya #5704
  • kamionosjoe
    #5703
    Azért igen, alud is egy jót. :D
    Tőlem bejöhetne mindig csak apám nem szívleli ha háziállatok vannak bent a házban.
  • chhaya #5702
    Nagy duzzogva hajlandó volt kényelembe helyezni magát? :D
  • kamionosjoe
    #5701
    Félős, kinti macskát behoztam, fél órig ült az ablakban és nézett kifelé, aztán szerintem rájött, hogy még maradnia kell és elkényelmeskedett az ágyon. :D
  • fazerus
    #5700
    Koszonom ☺️ Igen plusz a jobb hatso laban van egy pici fekete sziv alaku foltocska :)
  • chhaya #5699
    Szépséges.

    Csak a farkinca fekete? :D
  • fazerus
    #5698

    Utoljára szerkesztette: fazerus, 2017.10.13. 14:04:39
  • PeeTeR
    #5697
    csak igy natur leszarosan wallpaper -kent - a morcossag meg ertheto, megis csak pofaba toltam a telefont


  • chhaya #5696
  • chhaya #5695


    A kis hülyénk beszerzett egy sebet a nyakára, amit nagyon csúnyán elkapart (újra meg újra), ezért a könnyebb gyógyulás érdekében gallért kapott. Gondosan ápolgatjuk és lassan helyre is jön, de nagyon sokat röhögünk szegénykémen… Olyan kis esetlen, ahogy a gallérjával cammog, folyton nekimegy mindennek, és úgy rázza a füleit benne, hogy szinte visszhangzik a csattogása. De a legjobb, ahogy mosakszik… Vagyis ahogy próbálkozik, mert hiába emeli a lábát, végzi a szokásos mozdulatokat és jár a nyelve akkurátusan, csak a gallér belsejét nyalja. :D Muszáj volt videóra venni, itt van ni.

  • Zero_008
    #5694
  • Zero_008
    #5693
    Roppant meglepő módon laktóz(tejcukor) van benne. Csak a háziasított állatok egy része (ugyanúgy, mint ahogy az embereknek is csak egy része) rendelkezik azzal a mutációval, ami lehetővé teszi felnőttkorban a tejcukor megemésztését.

    De azért rettegj csak, mer' az olyan trendi.
  • IXEMGabeo
    #5692
    kepzelheted mifele anyagok lehetnek a tejben, ha meg az allat sem issza meg...mi emberek meg igen...
  • SzirmosSzisza
    #5691
    szegény :D