22902
Battlefield Vietnam
  • BurnBaby
    #10912
    jah és hbd zs0lt1
  • BurnBaby
    #10911
    én meg nem is bocsátkoznék találgatásokba :) de sokan a mai napig a ww2 megközelítés miatt tolják a bfet.
    nemtom mi lesz ha jön a bf2, tegnap számolgattam mi mindent kéne vennem h egyáltalán elinduljon majd a gépemen (alaplap proci vcard ram) szal lehet lassú átállásra gyúrok majd :))
  • uHs Gerzson
    #10910
    lol Szülinapot :DDDDDD vagyis szölönapot :DDDDDDDDD
  • Mr Manson
    #10909
    ezzel vetekednék
    mert ez az ultramoder harc és cs stilus és agyonbonyolitott játékmenet azért sok embernek nem fekszik
  • uHs Gerzson
    #10908
    Boldog szölinapot Zs0lt1!!!!!!!
  • FreddyHawk
    #10907
    Egyébként bfv-ben sokkal fontosabb a hang, mint 42-ben. Erősebb a trapoolás, dzsumbujos pályákon a hang alapján emeled a fegyvert, és ha felvillan a nametag a bokor túloldalán, már húzod is a ravaszt.
  • haxoror
    #10906
    Na jó ez nekem zavaros de majd kipróbálom jól
  • Pepti@work
    #10905
    ja, ne csak nézz játék köben. Láss és hallj is. Ha jó a fülesed (mert ezt jül játszani hangfallal nem lehet, csak szépen), akkor simán mesziről meghallod ha valami mocorog a környezetedben. Ha nem látsz minimapon sajátot abból az irányból, akkor ellenség. Innentől kit érdekel, hogy kevesebbet látok? ;-)
  • FreddyHawk
    #10904
    Miért lenne a belátható tér kisebb ??

    Csak amit látsz, az kockásabb kicsit. Amíg durván meccseztem 42-ben végig 800x600-ban játszottam, és az nem az fps miatt volt , ott még bírta volna a gef3-asom a dolgot ; szűkebb a céleresztem 800x600-ban és távoli pontozásnál én jobban láttam az ellent.
  • haxoror
    #10903
    JA, azt hittem ez valami ősi titok amit véletlen kifecsegtetek :D
  • haxoror
    #10902
    De a belátható tér kisebblesz, nem? A lag meg már olyan nekem mint a víz a halnak, élni se tudnék nélküle
  • FreddyHawk
    #10901
    LOL, mert úgy nálam még azon épphogy elfut :D
  • Pepti@work
    #10900
    1., Mert nagyobb a célpont, akire lőnöd kell. 2., kisebb az esélye annak, hogy belagzik a game :-)
  • haxoror
    #10899
    Számít a felbontás? Nálam 1024. 800x600-ban miért jobb?
  • haxoror
    #10898
    Azért nem BF42-zöl mert átálltál BFV-re
    Vagyis Battlefieldezel továbbra is, ha valaki egyszer belép az már benn is marad örökre :D
    Nem hiszem hogy bárki aki egyszer is látott BF2-es videót a 42-nél fog maradni, túl sok az újítás és BF2-höz is biztosan lesz hivatalos WW2 mod (nyilván nagyobb sikerrel mint a BFV-s) szóval a modern kor nemszeretése sem lesz akadály.
    A 42-esek meg elég felnőttek ahhoz hogy azért ne álljanak át mert az új játékban ők is csak kezdő lámák lesznek eleinte :)
  • Pepti@work
    #10897
    én minden gamet alapból 800x600-ban játszok ;-) Ezért is vagyok jobb, mint te ;-)
  • FreddyHawk
    #10896
    Nyehehe, én még publikozok néha 42-ben, de mivel az assault munkát életveszélyesebbnek érzem namban ( halálosabb fegyverek, és jobb netkód ) nekem megéri a namot 800x600 ban nyomatva bfv-zni, mint 1024x760-ban 42-zni :D
  • Pepti@work
    #10895
    hát a fene tudja. Nekem rengeteg barátom van a bf42 scene-ben, és majdnem minddel tartom valamilyen formában a kapcsolatot. De kb másfél hónapja a bf1942.exe nevű processz nem jelent meg a gépemen... Szóval a társaság szerintem rossz indok ;-) Persze meglátás kérdése az egész.
  • haxoror
    #10894
    Sztem azért mert a BF42 volt az első a sorozatban és nem a játék hanem a baráti társaság köti még hozzá az embereket, a BFV meg közel sem lett akkora durranás hogy átálljon rá a többség. A BF2 viszont igazi változás lesz és rengeteg új embert is fog hozni :)
    BF42 szervereken meg elnézve a chatet még a legnagyobb/régibb klánok tagjai között is vannak akik azt írogatják hogy már kezdik unni.
    Kell a változás.
  • Pepti@work
    #10893
    ugyanzet mondták bf42-re, és ha megnézed, több ember tolja bf42-t még mindig, mint bfv-t. És ennek nem csak a hardware igény az oka, mert nagyon sok bf42-esnek jobb gépe van, mint nekem pl.
  • haxoror
    #10892
    Nem célozgatás volt, tényleg nem tudtam :)
    Hát, sztem sokan vagyunk akik 640x480 ultralow detailben szenvedünk inkább majd a sivatagban
    A BF2 összehozza majd a BF, DC, BFV-seket (remélem)
    Jó érzés lesz a tökére lépni egy-két régi seggfejnek akit már el is felejtettem
    Remélem igazad lesz, de én a BF2-t tartom a BFV végének legalább is idehaza.
  • Pepti@work
    #10891
    attól, hogy azután lesz, attól még lesz ;-)

    Nézd, nem hiszem, hogy a bfv scene teljesen meg fog szűnni, ha kijön bf2. Meglátjuk. Ha meg is szűnne, amit kétlek, akkor is össze lehet még hozni talán a brigádot egy NC erejéig.
  • Pepti@work
    #10890
    ja igen, boldog születésnapot ZsNULLAltEGY ;-)
  • haxoror
    #10889
    Felafejjel
    A következő NC már nem a BF2 megjelenése után lesz?
  • Pepti@work
    #10888
    nem vagyok magam alatt, én nagyjából azt próbálom meg elérni, amit kitűztem célnak. Ezek: minimum egy meccset nyerni, de inkább kettőt, és az összes többi meccsről úgy lejönni, hogyha le is pörgetnek minket, akkor se arról szóljon 10 perc, hogy répáznak minket. Tisztában vagyok azzal, hogy nagyon nagy hátrányban vagyunk a rutinosabb nemzetekhez képest, de ha csapatot tudok faragni a magyar klánokból, az már siker. Szívesen nyerném meg az NC-t, de ott még nem tartunk. A terveim hosszú távú tervek: a következő NC-re egy olyan magnak kell kialakulnia, amit a követekző NC kapitány (akár én leszek, akár más) sikeresen tudjon működtetni. Ezt ha most elkezdjük, és NC végén sem hagyjuk abba, hanem mondjuk heti-kétheti 1 alkalommal összejövünk gyakolni, előre dolgozunk stratokkal, akkor el tudjuk érni.

    Lengyelek ellen sem erről szólt a map. Az alázós répázás 10 percen keresztül és a felőrölt védelem utáni kempelés teljesen más lapra tartozik. Mi az utóbbit kaptuk tegnap.

    Kritika: igen, ért már kritika. Hála istennek eddig főleg konstruktív kritika ért, amit köszönök, mert abból én is tudok tanulni, nekem is van mit. Sajnos egyszer már kaptam egy fikázós kritikát is, ami nem érdekel különösebben, csak az bánt, hgoy vannak emberek, akik nem gondolkodnak... Megtisztelő feladat az NT líderének lenni, és én köszönöm is ezt a megtiszteltetést és bizalmat, de annak aki fikázva tud csak nyilatkozni, annak javaslom, hogy próbálja ki helyettem. A következő feladatokat kell ellátnia: stratok megírása, beosztások megírása, esetleges belső feszültségek megoldása, gyak és éles meccsek leszervezése. Emellett végezze el a mindennapi feladatait (nekem ez munka, másnak esetleg tanulás, mindegy) és természetesen szánjon a családjára, baráti körére is megfelelő mennyiségű időt. Ja és rendezze át a lakását a másfél hónap múlva gyarapodó családjának megfelelően. Én vállaltam el a líderi posztot, de azt hiszem a fentieket megpróbálom nem érzékeltetni, az általam telhető legjobb módon megróbálom ellátni a feladatomat. És azért bánt egy hülye fikázás. De szerintem holnap elmegyek, leiszom magam, énekelek egyet valami mikrofonba és aztán nem fog érdekelni a dolog :-) Csak most kicsit feszültebb vagyok a kelleténél.
  • haxoror
    #10887
    Boldog sznapot Zs0lt1
  • Pepti@work
    #10886
    ja, azt hozzátenném, hogy én minimum Pavarotti vagyok a csávóhoz képest...
  • FreddyHawk
    #10885
    Nagyon magad alatt vagy az NT -vel kapcsolatban, vagy valaki kritizálta a munkádat ?
  • Pepti@work
    #10884
    nem, konkrétan egy Spetsnaz-os ex-klántársamra, aki vagy énekelt nekünk meccsen, vagy kiselőadást tartott különböző angol szavaknak a többféle előfordulásáról, illetőlegesen kiejtésbeli különbségeiről a brit agnol, az amerikai angol, a kanadai angol és az ausztrál angol különböző aspektusaiban. Ilyen szó volt például a pénisz. Ezt kb 30 féleképpen mondják összesen angolul, és mindenhol szinte máshogy ejtik, illetve máshogy fordul elő (a penis-től a dick-ig). Ja és mindezt egy olyan meccsen tudtam meg, ahol a TWL európai ladderének első helyéért játszottunk. És nyertünk :-)
  • FreddyHawk
    #10883
    Te haver, most remélem nem rám céloztál az énekléses balhéval ! :D
  • Pepti@work
    #10882
    sry, a helyírási hibákért, kicsit kész vagyok, ilyenkor nem tudok gépelni.
  • Pepti@work
    #10881
    sajnos kikaptunk a lengyelektől.

    Nem tudom az eredményt, mivel gyakmeccs volt, nem igazán érdekelt. Azt kell hogy mondjam, nagyot csalódtam a lengyelekben, eddig azt hittem, hogy csak a németek a nagy pixelfreak-ek, de csatlakoztak hozzájuk a lengyelek is. És én személy szerint rühellem az ilyen szintű pixelshootot, amit ők is műveltek. Hue-n megmozdulni nem tudtunk sokszor a pixelezett mortartól. Tanulság: hétvégén rászánok pár órát és én is belövök mindent pixelpontosan, csak ez elveszi a játék érzetét a dolognak. Innentől csak rászánt idő kérdése, hogy ki tudj szedni valamit, és nem skill és taktika kérdése (nálam a pixelezés nem taktikai elem). Tehát innentől mi is erősen pixelezni fogunk. Ennyi.

    Ettől függetlenül is nyerték volna szerintem a meccset. Sokkal rutinosabbak a lengyelek, mint mi. 30-50 meccset lejátszik remélhetőleg minden klán nemzetközi szinten következő NC-ig, és akkor lesz nekünk is megfelelő rutinunk.

    A stratjaink sajna nem a legjobbak, szerintem ennek is több forrása van. A stratok elsősorban úgy készülnek, hogy én megnézem a mapot, és kigondolok valamit, leírom és kipróbáljuk. Jeleztem többször is az NT tagoknak, hogy egy rakat map nem az én világom, sosem tudtam épkézláb ötletekkel előállni túlnyomóan repcsis-helis mapokra, lévén azoknak nagyon sok tulajdonságával nem vagyok tisztában. Ettől függetlenül segítséget csak a 7th klán néhány tagjától kaptam (ezúton is kösz elsősorban Mortelnek és Hattorinak). Megkérem azokat, akik affinitást éreznek egy-egy map felé akár, azok ha mást nem, hát ötleteket adjanak. De szívesen fogadok teljes stratokat is. Csak legyen olyan formában leírva, ahogy azt én szoktam prezentálni, mert arra lehet könnyen beosztást csinálni. A másik oka a kevésbé jó staroknak szintén a meccsrutin hiánya, egyszerűen nem lehet készülni arra, hogy az ellen várhatóan mit fog tenni. Így sokszor rögtönözni kell egy-egy meccsen, ami nem túl egyszerú feladat.

    Plusz a TS káosz volt úgy összességében. Az NC elején lelkes volt mindenki, megpróbálta tartani magát azokhoz a szabályokhoz, amiket kiírtam még az elején, de most már valahogy ez kiveszett az emberekből, és simán káoszba fullad a TS. ez ha egy embernél fodulna elő, még nem lenne nagy gond, kezelhető lenne, de sajnos 10 emberből 6-7-nél veszem észre, hogy folyamatosan beszél. Nagyon jó, én is szoktam, csak nem nyomom le a gombot. Nem akarok keménykedni, mert ez az egész nem erről szól szerintem, de ha ezt csinálni akarja valaki, akkor próbálja meg fegyelmezni magát, mint ahogy azok is teszik, akiknél ez a probléma nem áll fent. Sajnos amíg a rutin nincs meg, addig a TS van információátadásra. EGy idő után el lehet érni azt a szintet, hgoy TS-en akár énekelhet is valaki meccsen, akkor sem veszik el információ. De ahhoz rengeteg rutin kell. Mindenkinek át kell látnia egy pillanat alatt a minimapot, illetve a rádiógombokat is tökéletesen kell tudni használni és értelmezni. A fenti rutin nincs meg nálunk, én eddig 2 klánt láttam, ahol ez működött, egyiknek tagja is voltam (igaz, nem bf-es klán volt, hanem AA-s). Szóval ezt nehéz elérni, úgyhogy itt is megkérem az NT tagokat, hogy próbálják magukat fegyelmezni.

    A fentiek alapján részemről is van hiba bőven, ezt elismerem. Ha valaki tudja és akarja jobban csinálni, mint én, annak szívesen átadom az NT líderi posztot.
  • Yan
    #10880
    BSZN Zs0lt1!!!
  • Yan
    #10879
    Mi meg direkt nem leszünk :p
  • uHs Gerzson
    #10878
    Detto :D
  • Robogo
    #10877
    Hát akkor sajnos engem nem tudsz majd lelöni,mert én nem leszek itthon délután!
  • kz
    #10876
    Ma délután hazalátogatok és lelövök mindenkit.
    Nem, nem a családot.
    Remélem most többen lesznek a szervereken, mint múlt pénteken!
  • BEAST #10875
    hehe neked is
  • Robogo
    #10874
    Reggelt!
  • BEAST #10873