744


Mit tegyünk az állatkínzás ellen?
  • LordVenom
    #664
    gratulálok!

    akármennyire is vulgáris az eljárás,támogatom. látod Marci,sajnos az emberi eszetlenség az alapja ezeknek az akcióknak is. ha nem lenne sötétség némelyik agyban,nem lenne ez a kommando sem.
  • Sund
    #663
    ha már témánál vagyunk, itt a bombagyar.hu-ról a jelentés:


    Az eddig befutott jelentések szerint a Petárdastop Kommandó országszerte igen sikeres volt. Számos olyan tapasztalatot is sikerült levonni, amelyek jövőre nagy segítségünkre lehetnek a petárdázás visszaszorításában. A mérleg: országszerte lekapcsoltunk 11 petárdaárust és 27 petárdázó csoportot. Az árusokhoz minden esetben rendőrt hívtunk, de sajnos csak 6 esetben jöttek ki. A maradék 5 mind Budapesten volt. Ezeket a srácok jól elverték, az árujukat pedig elszedték. A közállapotokra jellemző, hogy kettő is volt, amelyik fizetni akart azért, hogy békén hagyják. De nem hagyták. Pénzt vagy más értéket nem fogadtunk, és nem is vettünk el senkitől.

    A petárdázók elfogása természetesen nem mindig sikerült, jóval többet kergettek meg a csapatok, mint amennyit el is tudtunk kapni. Nagy részük tizenéves volt. Akit megfogtak, attól el lett szedve a petárda. Közülük nem mindenki kapott verést, volt, akinek értelmesen el lehetett magyarázni, hogy ilyet nem csinálunk. Voltak azonban olyanok is, akik nagy hangon fenyegetőzni kezdtek, természetesen ezek kivétel nélkül cigányok voltak. A IX. kerületben egy 14 év körüli mocsok kést is rántott a fiúkra. Elvették tőle, és közben csak véletlenül tört el néhány ujja, amikor az egyik srác óvatlanul a kezére lépett acélbetétessel, amikor már a földön feküdt. Természetesen azért feküdt, mert elcsúszott a jeges aszfalton, és a haver csak azért lépett oda, mert fel akarta segíteni. Baleset volt. Petárdabaleset. Nagyon sajnáljuk, hüpp-hüpp.

    Összességében azt sikerült megállapítani, hogy a rendőrség segítségére nem igazán lehet számítani, különösen Budapesten. Természetesen az általunk felfedezett, a HírTV-n bemutatott Lehel téri árust sem kapták el, ki se mentek miatta. A lakosság azonban meglepően gyakran segítette a Petárdastop Kommandó munkáját, megmutatták, merre mentek a petárdázók, s az egyik petárdaárust is ilyen segítséggel sikerült elkapni. Meglepően sokan hallottak a Kommandóról a tévéből, és egyáltalán nem találkoztunk olyannal, aki ne értett volna egyet a kezdeményezéssel (kivéve persze a petárdázókat). Megállapítottuk, hogy mozgáshoz és megfigyeléshez, illetve a petárdázó kölykök lekapcsolásához a legideálisabb a 4-5 fős csapat.

    A legpofátlanabb petárdázókat Budapest legforgalmasabb helyein, nevezetesen a Moszkva téren, a Nyugatinál és a Blaha Lujza téren lehetett felfedezni. Itt gond nélkül dobálták a cigányok a járókelőkre, akár gyerekekre és idősekre is a petárdákat. Az ilyen helyekre jövőre tíz-tizenkét fős csoportokat kell szervezni, mert rengeteg munka lett volna, amit most nem tudtunk mind "ellátni". Természetesen rendőrnek ezeken a helyeken rendszerint nyoma sem volt, eszük ágában sem volt a hidegben ácsorogni.

    Végül eloszlatnám azt a tévhitet, amit a Hírszerző tényként tálalt: a Petárdastop Kommandó nem a "pirotechnikai eszközök" ellen lépett fel, hanem a petárdázás, konkrétabban a veszélyes petárdázás ellen. Senkit sem bántottunk, aki vett néhány rakétát, és fellövöldözte a kertjében, vagy akár az utcán, ha nem veszélyeztetett vele senkit. Sőt, azt se cseszegettük, aki valami kihalt helyen dobált el pár petárdát. Célpontjaink azok a tuskók voltak, akik heccből másokra dobálták a durrogó szarjaikat, vagy nyitott ablakokon igyekeztek behajítani, belőni azokat. Utóbbiak kaptak verést. A feltűnően fiataloktól is igyekeztünk elszedni a petárdákat, illetve természetesen kerestük az illegális árusokat is, akiktől rendszerint nem azok vásárolnak, akik "békés célokra" használják a portékát.

    Mindenkinek köszönöm, aki részt vett a Petárdastop Kommandó munkájában, és köszönjük a HírTV objektív tudósítását is. A ballib médiák és a BRFK pedig szégyelljék magukat. Jövőre is várunk mindenkit a csapatba. Ha kétszer ennyi csapat lenne Budapesten, talán már nem is lenne petárdázás!
  • LordVenom
    #662
    igaz,sokmindenben kellene változni az országnak,de elsősorban a magyar ember mentalitásán kellene változtatni.
    nem ellenezném én a petárdát sem,ha nem ész nélkül dobálná a legtöbb kis taknyos. (tisztelet a kivételnek)
    a baj az,hogy te is egyből a kutyákat hülyézted le,hogy nem dobálhatsz petárdát,pedig ők az utolsók,akiknek ezt lehet köszönni. az ember ostobasága miatt tiltották be. ha te úgy dobálod,hogy sem embert sem állatot nem veszélyeztetsz vele se fizikailag,se lelkileg,akkor azt mondom,hogy nem zavar a petárdázás. ha azon kevesek egyike vagy,akik ésszel csinálják,akkor természetesen nem rád vonatkozik,de egy kicsit nézz mindig át a "másik" oldalra is. ;)
  • Marci0115
    #661
    VENOM , erre aza válaszom hogy minden országban engedélyezett csak itt nem, ha máshol megoldhato akkor magyarországon mért nem?
  • Sund
    #660
    persze, hogy azt írsz amit akarsz. Csak az nem mindegy, hogy annak mennyi köze van a topichoz. Meg hogy mennyi értelme van, hogy leírod.
  • LordVenom
    #659
    és az elvetélt nők,a szívinfarktusos idősek,meg az epilepsziás kisgyerekek is kibírják?
  • Marci0115
    #658
    szolás szabadság van, azt irok amit akarok
  • Sund
    #657
    senkit sem érdekel, hogy fogsz-e petárdázni vagy sem.
  • LordVenom
    #656
  • Marci0115
    #655
    hát nemtudom sztem már fáradt voltál amikor irtál ezér elnézem , akor is petárdázni fogok ha végképp tiltva lesz
  • impressum
    #654
    Marcikám! Te meg ki sem bírod, hogy ne petárdázhass?:))) De kemény!!:)))
    Attól, hogy emeletes házban él egy kutya, még nem kínlódik, főleg, ha úgy is nevelték. Úgy látom, te annál inkább szenvedsz, hogy nem bírsz egy nyamvadt petárdát eldobni!:) Szegénykém.....:)) Hátha a haverod szemét vered ki vele!
  • Sund
    #653
    másfelől pedig az állam hoz generális törvényeket az állatartás mikéntjére vonatkozóan. Azonban ezek inkább az egyértelműen eldönthető helyzetekre nyújtanak választ. Az "emeletes ház" az nem tartozik ide, túl sok benne a szubjektív elem, így nem várhatod el, hogy megtiltsák.
  • Sund
    #652
    ne mcsak ezzel van a gond. Inkább azzal, hogy sok hülye más emberek alá dobja őket. :/
  • hiej
    #651
    Én is hű híve vagyok ,hogy az állatokat nem lehet bántani.De vannak akik mégis bántják őket.Láttam a discoveryn hogy egy házban 3 kutya volt kevés helyen.Nem volt nekik enni adva.Sajnálom szegényeket:(

    De boldog karácsonyt kívánok mindenkinek
    hiej
  • Marci0115
    #650
    nemigaz hogy a hülye kutyák miatt tilos a petárdázás , egy évben egyszer kibirják ,

    ha már itt tartunk az nem állatkinzás hogy emeletes házban kutyát tartani!? ezt tiltanátok meg rohadt köcsögök
  • impressum
    #649
    Képzeld el, szerencsétlen állatokat, akik nem is tudnak bebújni sehová.
    Egyszóval én is ezt kívánom a sok köcsögnek!
  • Z
    #648
    Lehetnél picivel toleránsabb...
  • Garfield
    #647
    Félig OFF:

    Elnézve a durrogástól az asztal alá bebújt macskámat, arcán egy rezignált, "ezmegmiaf@sz" arckifejezéssel, ezúton kívánnék minden kedves petárdázónak a mai éjszakára boldog, tartalmas, többfordulós szexuális interakciót a kedves édesanyjával.

    Akinek inge, vegye nyugodtan magára.
  • impressum
    #646
    Boldog, békés új évet Mindenkinek!
    Ha lehet, igazán békéset!
    Má mé ne lehetne, ha akarjuk?:)
    Ezt a kérdést azért feltenném még pár érdekeltnek, de ők nemmel válaszolnának. A hülyék....
  • impressum
    #645
    Igen! Ha láttad az oldalukat, akkor ez általános. Tehát a figyelemfelkeltés alapvető. Egyre többen kapják fel a fejüket, mit is csinál az emberke? Lassan, lassan rájönnek, mi is az emberi butaság. Igaz, nagyon lasssssssssssan!
  • impressum
    #644
    Talán az egyik legidevágóbb téma! Pont a másik véleményének elfogadása, majd ez lehet egy vita tárgya. De ez teszi az embert emberré! Főleg, ha ebből értelmes dolgok születnek!
    Embergyűlöletről szó nem esett! Arról esett szó, hogy nem több, mint más élőlény, még be nem bizonyítja, hogy több, mint amit alárendeltnek vél! Ennek alapkövei pl. az ilyen beszélgetések is. Persze, a cselekedetnek a hatásfoka jóval magasabb!
  • Sund
    #643
    Kicsit elvonatkoztatva attól amit mondtál, itt nincs helye finomkodásnak mert a világ zajában elvesznek az üzenetek. Bele kell vágni mindenki pofájába a durva videókat, aztán majd döntsön egyéni ízlése szerint. Sok külföldi celeb van (köztük az ex. Beatles-es Paul) aki ez után döntött, hogy a szőrme elleni harcot a zászlajára tűzi.
  • Zóanagyvarázsló
    #642
    Elfogadom a különböző véleményeket, mi sem tőlem távolabb, mint a "véleménymoderálás". Végülis azzal sincsen gond, ha valaki kissé indulatosabban, de még korrektül írja le a véleményét. A megjegyzésem egyszerűen arra vonatkozott, hogy az általánosítások miatt egyes kommentekben nem feltétlenül csak a szó szoros értelemben vett vélemény szerepel, hanem indulatvezéreltségük miatt túlzó elemek is.

    Természetes, ha egy ilyen témában fontos szerepet kapnak az érzelmek, a felháborodás pedig nem csak érthető, de egyenesen kívánatos. A túlzások viszont azért is lehetnek veszélyesek, mert amellett, hogy megoldáshoz nem vezetnek, a felületes szemlélő szemében embergyűlölő különcöknek állíthatja be a téma iránt elkötelezettebbeket. Általánosítás általánosítást szül. Egyébként értem, amit mondasz, tisztáztad is azóta az álláspontodat, sok mindenben egyet is tudok érteni, csak a túlzott harcosság olykor félreértést eredményezhet, erre akartam felhívni figyelmet, nem csak a személyednek címezve.
  • impressum
    #641
    :) Ok, akkor félreértettem. Bocs.

    Válaszoltak. Leszarják, de majd csak addig, míg tehetik. Ugyanis a Peta már nem egy hasonló ügyben járt sikerrel. Ha minél többen nézik a "starokat", divatcégeket agyament mocsadékoknak és ezt tudatják is velük, nem lesznek ennyire nagy mellényűek.

    A fiatalokra kéne koncentrálni, de kemény dió. Tényleg ennyit értenek kb. Röviden a lényeget! Mennek a "starok" után! Itt is megjegyzem, tisztelet a kivételnek!

  • Sund
    #640
    :)

    Asszem olyasmit gondoltál a hozzászólásom mögé, amit nincs is ott.

    Egyetértek vele, hogy elküldted a videókat nekik. Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy ilyenkor jön-e egy válasz email, ennyi. De most, hogy jobban utánagondolok, szerintem magasról leszarják a témát. (hogy mennyire, azt jól bizonyítja, hogy a mostani divat Hollywoodban: tűsarkú+hosszú bunda. Vazz' ezek a sztárok mennyire faszagyúak.)

    Inkább a fiatalokra kéne koncentrálni mostantól, hasonlóképpen mint a cigi ellenes kampányok esetében. Szőrme=rossz. Műszőrme=zsír.
  • impressum
    #639
    Azt azért gondolom, hogy tudod jól Te is, hogy működik ez. De sok kicsi, sokra megy.
    Vagy most milyen választ vártál? Hogy egyből kivonnak minden szőrmét a piacról? A Peta a felhívásaiban sem véletlenül kéri fel az állatbarátokat együttműködésre. Vagy ők is hülyék?
    Tényleg nem értelek!
  • impressum
    #638
    "Nehogy már, véletlenül egy véleményen legyünk!"
    Abban a tekintetben, hogyha lehetséges, minél több módon segítsünk az állatokon. Ez talán csak nem elítélendő? Vagy igen, Sund?
  • impressum
    #637
    Megnézték, már látták, már ezerszer megkapták ezt mástól is! Ezt írták, és akkor nem kéne nekik elküldeni? Ha emiatt senki sem küld vagy szól egy szót sem, akkor maradunk, ahol vagyunk!
    A Peta rendszeresen küldi nekik a hasonló dolgokat! Ők is hiába teszik? Egybként nem kellene gúnyolódni! Vagy jól esik? Akkor is, ha jót akarok?
    Ezzel rosszat nem tettem, hogy elküldtem, ha még többen tennék meg, talán nagyobb hatása is lenne.
    De, ha neked ez vicces dolog.... ezzel nem tudok, nem is akarok mit kezdnei. Csak az összefogás segítene, és azzal megoldani semmit nem lehet, hogy minek csináljam, úgysem jutok semmire!
    Nagyon jó, hogy akik szeretjük az állatokat, még mi is gúnyolódunk és ellenségeskedünk! Nehogy már, véletlenül egy véleményen legyünk!
  • Sund
    #636
    Te, és a divatcégek mit válaszoltak neked?
  • impressum
    #635
    "Velem is megesik olykor, hogy káromkodok, átkozódom, az emberekre, a homo sapiensre teszek általánosságban megjegyzést, de mindezt nem gondolom teljesen komolyan, s inkább indulatnak tartom, nem pedig egy nézetnek, véleménynek, melyet közzéteszek a nyilvánosság számára egy fórumon."

    Ezt megértem, de azért, amit kimondok, vállalom a felelősséget, ezért közzé is teszem, szerintem bárki kimondhatja a véleményét, nézetét, ezt elfogadom, legfeljebb nem értek egyet vagy fordítva. Itt pont nézetekről, gondolatokról esik szó, ezért jött létre a fórum.
    És, mint írtam már, azt én is elismerem, hogy tisztelet a kivételnek! Nyilvánvaló, hogy nem minden ember választja a rossz utat, de azt sem lehet tagadni, hogy van még mit fejlődni intellektuálisan!

  • impressum
    #634
    "Amúgy az állatok között is akadnak kínzások: a gyilkosbálna például a farkával csapkodja a levegőbe a félholt fókákat csak úgy kedvtelésből..."

    Igen, igaz! Csak nem ipari méretekben! Az a fókavadászok "dolga"!
  • impressum
    #633
    Gratulálok az ötlethez, ez tényleg értelmes. Kár, hogy messze élek Bp-től, (nem itthon) de ezt bárhol meg lehet és kell is tenni! Remélem, ez majd a hétköznapokra is átterjed!
  • impressum
    #632
    "Nem, nem hiszek a megélhetési bűnözésben és a többi maszlagban"
    Teljesen egyetértek! Azokat is, ha főleg terheli a felelősség, akik igényt tartanak a feleslegesen megkínzott állatok szőrének használásában. A drága "star-ok", kettőig sem tudnak számolni, nemhogy meggondolni, miben mutassanak példát!
    Az emberiség szidásában kimeltem, hogy kivételt képeznek, akik valóban emberien gondolkodnak és cselekszenek!
    Én ezt a videót körbeküldtem a kínai minisztériumtól kezdve a Dalai Lámáig. Nem kihagyva a világhírű divatcégeket. Sok helyről írtak vissza!
    De elsőként a Láma. Ez a videó már körbejárta a világot. Egy a sok közül, és a jéghegy csúcsa. Ugyanilyet lehetne emberekkel kapcsolatban is látni. Mert az ember nem kíméli a fajtársát sem, sőt..., de ezt, gondolom, Ti is látjátok nap, mint nap!
    Kínában is sok, igen, millió a szegény ember. Küzdenek a mindennapjaikért, de a gyorsaság, pénzhiány akkor sem menti fel azt, aki látja, hogy az állat, miközben élve vágják le róla a bundáját és kapálódzik, nem tesz semmit, hogy legalább ne tartson sokáig a fájdalma! Ha nincs elég pénz, ha a száraz tényeknél maradunk, fejbe is vághatná úgy, hogy tényleg vége legyen mindennek. Ehhez nem kellenek milliárdok!

    "Igenis nagyobb az ember felelőssége a tetteiért, mint egy állaté. Mert az embert kötik a szabályok, és tudja (tudnia kell), ha áthágja azokat."
    Pontosan ezt írtam valamelyik korábbi írásban. De minthogy tudja, ezért ítélem el, és ezért tartom a gondolkodás ellenére is alacsony fejlettségű lénynek, mert mégis megteszi élvezetből. Ha majd ezen túllép, akkor mondható magasabb rendűnek! Tévedés ne essék, ismét írom, hogy mély tiszteletem, azoknak, akik felelősen gondolkodnak!
  • 89
    #631
    Amúgy az állatok között is akadnak kínzások: a gyilkosbálna például a farkával csapkodja a levegőbe a félholt fókákat csak úgy kedvtelésből...
  • 89
    #630
  • The Protector
    #629
    Nem mert feljelenteni mert megfenyegettük 1páran:)
  • G_ArchAngel #628
    azért ez a blog sem az emberiség értelmesebb részének gyülekezőhelye (tisztelet a keveseknek)
  • Sund
    #627
    Ide kapcsolódik egy írás, a bombagyar.hu-ról származik:

    Kedves Barátom!

    Igen, ez egy körlevél, de mielőtt olvasatlanul törlöd, gondold át, vajon kevésbé bosszantana-e, ha a szilveszter közeledtének alkalmából egy petárdát dobnának be az ablakodon. Minden évben ezzel szórakozik ugyanis ifjúságunk sötétebbik része, mi pedig ezt már unjuk. Az ijedtség nem mindenkinél egy percig tart: idősek, terhes nők, háziállatok számára gyakran súlyos, sőt, halálos kimenetele is lehet. Az eldobált petárdák tüzet vagy anyagi kárt is rendszeresen okoznak.

    Idén elegünk lett abból, hogy a rendőrség nem képes megakadályozni a pirotechnikai eszközök ilyetén felhasználását. Budapest-szerte járőröket szervezünk, amelyek megakadályozzák a petárdázást akár törvényes, akár törvénytelen módszerekkel. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy szilveszter éjszaka nyolc-tíz fős csoportokban az utcákat járjuk, és ha meglátjuk, hogy valaki petárdával szórakozik, azt a helyszínen összeverjük. Nem érdekel, mit szól ehhez a rendőrség, és nem érdekel a média rinyálása sem.

    Ha úgy gondolod, hogy ez helyes, és csatlakozni szeretnél Petárdastop Kommandónkhoz (szép, hangzatos név, a médiának találtuk ki), jelentkezz Te is! Minél többen leszünk, annál bizonyosabb, hogy ezen a szilveszter éjszakán nem lesznek tele a kórházak szívrohamot kapott idősekkel, elvetélt terhes nőkkel, és az utcára is kevesebb, a robbantgatástól megriadt kóbor kutya kerül.

    A Petárdastop Kommandó szilveszter 31-én, délután 4 órakor találkozik a Nyugati téren, a forgó óra alatt.
    Amennyiben a rendőrség is megjelenik, szeretettel várjuk őket, csatlakozzanak hozzánk. Igazoltatáson kívül mást nem tehetnek velünk. Ha pedig úgy döntenek, hogy velünk tartanak, úgymond, bűncselekményeket megakadályozandó, akkor elvárjuk, hogy a petárdázókkal szemben is fellépjenek. Ha úgy tetszik, ezzel fokozott járőrözésre kényszerítjük a rendőrséget.

    Épkézláb és értelmes férfiakat és nőket egyaránt várunk. Szúró-vágóeszközt és más, közbiztonságra veszélyes eszközt - kivéve engedélyezett fegyvereket - senki ne hozzon. Töltsük együtt értelmesen a szilveszter éjszakát! Küldd tovább ezt a felhívást a barátaidnak!

    üdvözlettel
    Petárdastop Kommandó
  • G_ArchAngel #626
    én pár éve szilveszterkor eltörtem a szomszédom kezét, mikor petárdát dobott a kutyámra, szerencsémre a haverjai is mellettem tanuskodtak, így a rendőrök őt szívatták meg - ettől függetlenül a goldenem azóta epilepsziás rohamot kap, ha tüzijáték van a közelben...
  • Sund
    #625
    nem jelentett fel az autós? vagy mi lett a vége?