2194
  • Beagie
    #535
    fax se tudja, 1 próbát megér esetleg az omega driver
  • IMYke2.0.0.0
    #534
    Akkor mi nem az manapság?

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Jacek
    #533
    jo de azt mindig:)
  • Jacek
    #532
    chrome 10x jobban nez ki:)
  • IMYke2.0.0.0
    #531
    Akkor már csak az XP-t szapulhatjuk! :))))

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Jacek
    #530
    nanana bumpon kivul nulla!!
  • Jacek
    #529
    XP sp1 fol utanna DX9 a halo cd-rol:) catalyst:) es ez van:)
  • IMYke2.0.0.0
    #528
    Elhiszem.
    A gond az, hogy a HALO-t kissé feltúrbózták, és bizony, ha a Vertical Sync-et használjuk, akkor a sok bumpmapping és pixel shader effekt szétbombázza a VGA-t.
    Nekem senki se mondja, hogy 2003-ban gyenge ez a game. Legfeljebb azt, hogy gyengén van átportolva a PC-re.
    Bár ez sem teljesen igaz, mert mindent elkövettek, hogy még szebb is legyen, mint az eredeti (lásd annak idején a HalfLife: Blue Shift esetét)

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Jacek
    #527
    jo csak mond meg mi:))
  • Beagie
    #526
    na ott v.mi nagyon el van döfve

    celeron 2,1 (!), bba radeon 9700 pro, 512 mb rd ram-on remekül megy 1280*1024 felbontasban
  • Jacek
    #525
    es en tudom hogy gyenge a 9600npro elotte 9700PRO volt de 15-be kerult mashol erdekes nem ilyen gyenge:P
  • Jacek
    #524
    mondom nem 20-ra esik hanem 4-5-re:PP
  • Jacek
    #523
    mondom most huztam ujra direkt:)))
  • IMYke2.0.0.0
    #522
    Bocs, a poénért! :))

    Szerintem, tényleg használd a fix 30 FPS-t, akkor nem fog szaggatni.

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Jacek
    #521
    lol:)
  • IMYke2.0.0.0
    #520
    Igaz, igaz - kicsit elfogult vagyok az ATI-val :)))
    [ATI (BBA) Radeon 9500 Pro 128MB)

    Jacek:
    A gépeddel lesz gond. Nem túlzás. Ja, és akkor te is vedd az FPS-t fix 30-ra, gyenge a VGA-d :)))

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • krisz073
    #519
    akkor neked valami nagyon nem stimmel a gépeddel.
    nekem 1.8 -as P4 512 MB DDR 333 Leadtek GeForce4 Ti4200 Letöltéss mellett a multi rész is csak néha-néha szaggatott
  • Deajka
    #518
    Nekem 1.1tua,512sd,gf3ti200,win98se.
    1024*768 - ban fullon néha beszaggat -> A te készülékedben lesz a hiba.
  • Jacek
    #517
    csak azon csodalkozom hogy ami xbox port idaig kijott arrol volt hires hogy meg kis gepeken is faszan fut!! ez meg na hat kerem:)))
  • Jacek
    #516
    en azt tudom hogy 2.8 P4 1Gb DDR400 es ATI 9600npro es szenne szaggatja magat!!!! zsir uj XP semmi nincs fonn csak a catalyst DX9 meg a halo:)) rohejes megjelenik 3-4 ellen es 1 FPS na errol a szarrol ennyit:))

    Egyebkent is lol graf igy 2003-om vegen meg hat az egesz:P
  • gonosz
    #515
    naja de tudhatnad hogy 9000-es kb semmivel nem tud tobbet egy 8500-nel. csak lassabb. a progi amugy egy os-dx7 -es kartyan is elfut, szoval nem ez a gond. ha en nem latom a fatol az erdot, te meg a fat se :)

    mellesleg a hiba okat megtalaltam ha erdekel valakit. Ez bizony egy csunya bug, barkit sujt, akinek a hasznalt felbontasahoz fixre van rendelve kepfrissites. (pl refresh force alkalmazasa)

    nem kell megijedni, van ellenszer, parameterezve kell inditani a progit. pl 800*600 100hz -en akarod hasznalni igy inditod:
    halo.exe -vidmode 800,600,100
  • Beagie
    #514
    szóval itt
  • Beagie
    #513
    nem tudom volt-e már hogy kijött a dedikált standalone server <a href="http://download.worthplaying.com/halo/HaloPC_DS.exe">itt</a>
  • IMYke2.0.0.0
    #512
    ...be kell látnom...
  • IMYke2.0.0.0
    #511

    Hát igen, a GF-ok. Ez tényleg jelent valamit gonosz, ne kell látnom!
    Mintha csak az ATI termékekkel nem lenne gond.

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Cvd
    #509
    Nálam ugyanezt csinálja egy Gef4-gyel, valszeg drivergond. Nemcsak a zoomnál vannak gondok, hanem pályakezdéskor néha látható "homályosból kiélesedő" effekt helyett is csak villódzás van. Ezt XP alatt csinálja nálam 45.24-es detonatorral. Haveromnál semmi gond, ő valami omega drivert használ.
  • IMYke2.0.0.0
    #508
    gonosz:

    Itt senki nem arról beszél - nem az a topic - , hogy a Radeon 8500-ra vagy a GF-ra van-e optimalizálva a HALO, hanem arról, hogy a régebbi kártyákon bizony (mivel az elmúlt 1 éve alatt modernebb effekteket programoztak bele!) nem nagyon szeret futogatni.
    Sajnálom, ha nem akarod látni a fától az erdőt: régi kártyatulajok panaszkodnak - Radeon 9000 felettiek nem.

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • gonosz
    #506
    ezeket a szovegeket remelem valami rossz viccnek szantad..
    nem igenyel dx9 -es kartyat, gf3-al is fut a program, sot eredetileg arra is keszult. mint latod sokan azon is futtatjak. mellesleg nem kell szidni a 8500-t szepen felzarkozik a gf4-hez is, minel komplexebb programrol van szo annal jobban.

    en inkabb arra gyanakszom hogy nvidia-szabotazs miatt nem megy.
  • chuck
    #505
    Nekem:

    ate / Time: 2003.10.02. 20:50:26 (2051984ms)
    TB 2250MHz, 512MB, 128M ATI Radeon 9500 (DeviceID=0x4144) Driver=6.14.10.6378 Shader=1.4
    d:\Games\Halo\halo.exe -timedemo (Version=1.0.1.580)
    Frames=4700
    Total Time=159.36s
    Average frame rate=29.49fps
    Below 5fps= 14% (time) 0% (frames) (22.649s spent in 12 frames)
    Below 10fps= 14% (time) 0% (frames)
    Below 15fps= 14% (time) 0% (frames)
    Below 20fps= 27% (time) 8% (frames)
    Below 25fps= 42% (time) 19% (frames)
    Below 30fps= 50% (time) 27% (frames)
    Below 40fps= 67% (time) 48% (frames)
    Below 50fps= 91% (time) 82% (frames)
    Below 60fps= 98% (time) 94% (frames)
    Memory used Max=159MB, Min=128MB, Ave=147MB
  • Bandee
    #504
    hát nekem asszem a béta jutott. mit kéne csinálni vele h menjen? mert elkezd tölteni oszt semmi, no log, no hibaüzenet =( +oldás?
  • IMYke2.0.0.0
    #502
    A GF4 Ti 4200 és GF2 MX nem DirectX 9.0-es kártya. Egy szóval sem állítottam.
    DE! Ha elolvasod azt a szöveget, illetve ráklikkelsz a HALO könyvtárában lévő "Readme.doc"-ra, elolvasod benne az idézett szöveget, akkor rájössz:

    A HALO GF2-szintű kártyákkal egyszerűen holtsápadt eredményeket produkál - ha egyáltalán elindul.

    A 8500 LE/VE pedig nem annyira jó kártya, hogy egy ilyen, pixel shaderekkel, bm-okkal tuningolt (mert ha eddig nem tudtátok volna: a HALO X-boX-os változatához képest igenis tuningolva van a motor és a gfx!) játék szépen fusson rajta!

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Devilke
    #497
    Hali van valami jó szerver cim?? Kíváncsi lennék milyen multiban. Szerintem Cool a gém, de egy kicsit zabálja a gépet.
  • IMYke2.0.0.0
    #496
    Ezért:

    (Idézet a HALO ReadMe-jéből:)


    F. 3D Card Issues

    Halo only supports DirectX 9.0b-compliant video cards. It is good practice to always install the latest certified drivers for all of your hardware.

    For assistance with top video issues, visit http://support.microsoft.com/?pr=gmsvideo.

    ATI Radeon 9800 PRO 128: You may experience inconsistent graphic performance with textures if you set the Mipmap Detail Level in the ATI Direct3D Control Panel to any setting except High Quality.

    NVIDIA Video Cards and FSAA Modes: You may experience difficulties running Halo using NVIDIA video cards in any of the FSAA modes. If you are having a problem, you should disable the FSAA mode for the NVIDIA video card.

    Via Motherboard Chipsets: If you have a Via brand motherboard, you may need to update to the latest “4-in-1” motherboard chipset drivers to avoid crashes.


    Röviden szólva: Mert a Radeon 8500 nem DirectX 9.0-re kiélezett VGA!

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • gonosz
    #495
    oprendszer : xp
    legfrissebb catalyst van fonn
    halo cd-rol felnyomtam a dx-et
    patcheltem 1.01 -esre.

    barmi mas fut rendesen, chrome u2 3dmark03 aquamark stb.

    hibauzenet: "couldnt initialize direct3d, maybe d3d acceleration is disabled check dxdiag.exe"

    a diagnosztika is szepen lefut.
    mondanam hogy a hiba az en keszulekemben van, de akkor miert szar havernal is?
  • gonosz
    #494
    hi!
    van itt valaki aki 8500-at hasznal? nem fogadja el nalam direct3d gyorsitonak :) egy haveromnal (szinten 8500) ugyanez van.
  • IMYke2.0.0.0
    #493
    A véleményem pontosan ugyanez!
    Érdekes, nálam a Chrome volt fenn 1 órát a gépen!

    A HALO igenis jó Játék (igen, így nagy "J"-vel - aki ismer, tudja, miért így írom)!
    A Játék CSAK "Easy"-n viselkedik úgy, ahogy lola írta le!!!!!!!!!!!!!!!
    Indítsd el a legkeményebb fokozaton és be fogsz fosni!
    Az ellenfelek jobban mozognak, nem hülyén rohangálnak előled és persze sűrűbben halsz meg...
    Ha ezt meg mered tenni, sokkal jobban élvezed majd a Játékot is!

    Grafika: 8/10
    AI: 9/10
    Pályák: 10/10
    Fizika: 10/10
    Újrajátszhatósági faktor: van
    Saját kategóriájában: 10/10

    ------------------------------------------
    .:: "Kész ill. nem kész játékmagyarítások" és "Játék Editorok" listája a Honlapomon ::. Sync
  • Wine
    #492
    Aki fikázza ezt a játékot, hasonlitsa össze egy pillanatra a többi tucat pc-s FPS gameval, bármelyik tulajdonságát ugy a textúrák minőségét, mint a hangulatot vagy a játékmenetet, a fizikát, még most is magasan üti mindet. / A Chrome például emellett egy rakás sz. , koppintás akart lenni csak nem sikerült./
  • Beagie
    #491
    arról nem is beszélve hogy ez legalább megjelent, nem úgy mint egyes valve termékek
  • Deajka
    #490
    Ez igen-igen nagyképű és elhamarkodott ítélet. Kiváncsi lennék mi a jó graf. és a jó gameplay.
    Egyébként sok játékba loptak át részeket.Pl: chaser, chrome ,unreal2, mohaa szvsz.
    Szerintem jó game, főként az hogy egy egy csatát! többször is lehet nyomni, és mindig más.
    Nálam 95 % és benne van az első 6-ban.
    Hi.
  • Evilmann
    #489
    Az 1.01-es patchben mintha beraktak volna pár helyre bump mappinget, bár lehet, hogy csak rosszul emlékszem és az 1.00-ban is ott van.