691
Saját öngyilkossági gondolatok, közeli rokonok, barátok halála, beszéljünk róla
  • egynagysenki
    #529
    oks, hát nem tom de nekem segítségre lenne szükségem. szal:van egy barátnőm akinek problémái vannak. tiszta depis, fölajánlottam neki, hogy keresek egy orvost aki megtudná oldani a problémáját. de ő ezt elutasította. vagdossa magát, és most már egyre durvábban. öngyilkos akar lenni, és nagyon féltem. fogalmam sincs, hogy ilyenkor mit kell csinálni. beszélni pedig nehéz vele mert eléggé labilis. tudna valaki tanácsot adni nekem? nagyon fontos lenne
  • 141111
    #528
    heló..
    (de hogyha azért beregeltél hogy ide írj szerintem mondd amit szeretnél ;) )
  • gabo91
    #527
    ?
    szia
  • egynagysenki
    #526
    hali
  • gabo91
    #525
    ja igazad van drágul az energia megint, igyis nagy az állam adóság ha lehet akkor már sporoljunk egy kicsit... :)
    Jah mondjuk nem kéne engedni... halálbüntetést nekik, de attól még nem kell köpködni senki sem különb náluk max nem öl mindenki embert...

    ezért kellene engedni a fegyvertartást...

    kiváncsi leszek, hogy mit fog kapni a két gyerek. kb intézet vagy pár év a kiskoruak bőrtönében.
    a másik pedig hogy a tudosítokat is jol pofán kéne vágni, elég lehet mindegyik gyerek (áldozat, elkövetők) családjának a baja még ezek a hiénák is rugdalják őket....


  • Rundstedt17
    #524
    én az akasztást javasolnám...a média már arról cikezz hogy szegény 2 gyilkos diáknak olyanokat írnak az osztálytársai a netre hogy azt nem szabadna megengedni...lol
  • gabo91
    #523
    A csaj öngyilkos lett a két gyerek pedig megőlt egy másik srácot... hol itt az összefüggés?
    a csaj pedig lehet hogy eynire kivolt már készülve ezért még nem kell belerugni azzal is h elmebetegnek titulálod.
    örülj neki hogy te nem vagy az meg nincs problémád azt kész...

    ui.: a két gyereket villamosszékbe ültetném...
  • htr93
    #522
    Egy egy ével fölöttem járó csaj vonat elé ugrott kb. 3 hete.(marcali)
    Most kinyírt 2 17 éves csávó egy 17 éves csávót. állítólag leszúrták a fejét csavarhúzókkal, miután rájöttek hogy sajnos még nem verték halálra.
    Mindig is tudtam, hogy idiótákkal vagyokkörülvéve, de hogy elmebetegekkel?????!!!
  • bracsek #521
    Le se szarnak, tapasztalatból mondom. De már már én se magam, lesz ami lesz, 1x élünk, ezen kár siránkozni, ha megkapom az esélyt, hogy kilábaljak, megteszem, ha nem, akkor bosszút állok mindenen, én nem ártottam senkinek, nekem is jár egy esély.
  • gabo91
    #520
    Olvasgatom mostanában a topikot de nem volt eddig bátorságom megszólalni ...

    bracsek valamilyen szinten hansonlók a gondjaink (bár én nem tervezek/terveztem véget vetni életemnek)

    Ebben az egész mélypontos dologban az egyik legfosabb dolog tényleg hogy azon parázol hogy ha bármit is csinálsz akkor másokat vajon érdekel vagy majd jot röhögnek rajtad vagy kibeszélnek vagy le se szarnak?
    És sokszor mikor probálnál kilábalni a szarbol valamilyen szinten jön egy fal aminek nekimész és hátrább vagy mint voltál... Mikor már azthinnéd hogy nem szar az egész élet akkor történik valami amitől rájösz hogy de igen az...

    A baj csupán az, hogy nem tudod mások mit gondolnak rolad és folyton parázol mindenen amitől feszültebb leszel. A probléma fő forrása nagyrészt nő, megneheziti a dolgokat hogy joban vagyunk és ha érdeklődik mi a baj akkor nem mondhatom meg hogy mi a baj, mert mégnagyobb galiba lenne...
    Jó látni, de ugyanakkor fáj is ha látom...

    (rólam van szó csak valamiért E/2-ben irtam)
  • bracsek #519
    Fel se tűnne, ez ad egy keserű ízt az egésznek.
  • fery02
    #518
    Te lehet, hogy úgy érzed, hogy nincs vesztenivalód, de gondolkozz az ismerőseid szemével is, akik szeretnek.
  • bracsek #517
    Akinek van veszteni valója annak van para :)
  • Solten
    #516
    Hát.. pár esetről már cikkezett a sajtó, nevezetesen hogy elszakadt.. Tehát van para.
  • bracsek #515
    Természetesen, kötéllel mitől félnék?
  • Solten
    #514
    Igaz, úgy még adrenalin-bombább.
  • Solten
    #513
    kötél nélkül?
  • bracsek #512
    Egyedül félek, de ha valaki velem jön, mehetünk.
  • Solten
    #511
    Akkor bungie-zz kötél nélkül.
  • komposzt
    #510
    Szerintem így is túl sokan vagyunk!
    Szerintem így is túl sokan vagyunk!
  • sz4bolcs
    #509
    Gondolom elfertőződés miatt lehet ilyen. De ez bármilyen sebnél előfordulhat.
  • fery02
    #508
    Az tényleg igaz, hogy aki vagdossa az ereit, akkor a valószínű vérfertőzés következtében történhet olyan, hogy egy látható piros csík szépen lassan elkezd felfelé haladni a csuklótól az illető karján, és amint eléri a szivét, meghal?
    Nekem eléggé félelmetesnek hangzik, szerencsére én nem tapasztaltam ilyeneket annak idején, kicsit ilyesztő lett volna.
  • pajti
    #507
    Van céljuk, vagis volt... Csak nem tudták véghez vinni.
    Ahogy múlnak az évek egyre szarabb, Azt veszed észre hogy lassan 30 vagy és alig jött össze valami az életben... Na ennyit a kitűzött célokról...
  • szjuca
    #506
    Nem is kell (visszanézni).
    Ami volt, elmúlt, le kell rakni, ott kell hagyni. Ha sikerül, nem kell futni, hanem elég lesz sétálni, így nem szalasztasz el semmi szépet, hasznosat, pozitívat.
  • bracsek #505
    visszanézni nem is merek, csak futok.
  • szjuca
    #504
    Ha mögötted van, nem látod. Visszanézni nem ér!
  • bracsek #503
    És elkezd kergetni, és amíg élsz futhatsz előle. nem jó dolog megfutamodni.
  • szjuca
    #502
    Fordítsd az arcod a Nap felé és minden árnyék mögéd kerül.
  • Ronny
    #501
    megértem Villanyt. Én sem tudok felépülni, amióta dobott az, akit én az életem párjának gondoltam.

  • bracsek #500
    Ez nekem most magas, hogy ki kit és miért sajnál.
    Én csak annyit tudok, hogy nem akartam semmire se gondolni.
  • fery02
    #499
    Igaz, én nem ismerlek nagyon. A helyzet amúgy ismerős, engem sem nagyon vettek komolyan (pár kivétellel), mikor írtam az első hozzászólásomat, de amúgy gondolhat akárki akármit, én csak beírtam, mert azért az is könnyít, ha a megfelelő helyen leírja az ember a bánatait. Én bizonyos fokig súlyosabb helyzetben voltam, mert én meg is tettem, amit terveztem, csak túléltem. Viszont azoknak is van némi igazuk, akik írtak ide olyanokat, hogy igazából akik valóban meg akarnak halni, azok nem fognak ide írogatni, nem kívánják, hogy megsajnálják őket. De én elhiszem, hogy te nem csak rinyálsz, te komolyan gondolod, és sajnálom, hogy nem tudok segíteni.
  • bracsek #498
    Azért itt az sg-n azok, akik kicsit jobban ismernek, tudják, hogy folyamatosan jelentkeznek ezek a depis állapotok, csak megállapították, hogy rinyálok, hogy csak viccelek, csak arra nem gondolnak, hogy komolyan gondoltam minden egyes szavam, csak nem voltam képes véghezvinni, legnagyobb bánatomra.
  • fery02
    #497
    Végülis én is ilyen voltam, mint ahogyan most te írod, minél jobban próbáltam álcázni magam, a való életben is, meg az interneten is. Az internet amúgy a legnagyobb álca, ha nem írtál volna ide, akkor te most egy életvidám, boldog ember lennél a szememben, annak a topic-nak az alapján. Mikor én is ilyen depis voltam, akkor tulajdonképpen nem is volt okom az egészre, nem úgy, mint most gondolom neked, szóval több tanácsot én sajnos nem tudok adni, mint emit az előző hsz-ban írtam. Persze az lenne a legjobb, ha kiderülne, hogy te is gyógyszereket szedel ez ellen, mert akkor mondhatnám, hogy azonnal függeszd fel a szedésüket, engem ez mentett meg.

    Solten: Ne már, már te is kezded? :D Mostanában mindenki ezzel cseszegtet, MSN-en is, való életben is, hogy mi a szar történt velem. Nem ilyennek ismertek meg az ismerőseim mostanában. Természetesen egyikük se mondta, hogy bármi probléma volna a változást illetően. :) Egyik MSN-ezés alkalmával haverommal is, egyszercsak megkérdezi tőlem egy tartalmas párbeszéd közepette, hogy: "Mit szívsz? :D". Persze semmit sem szívok, nem vagyok én olyan, egyszerűen csak végleg elmúlt minden depressziós érzés.
    Amúgy még a legnagyobb ellenségeimnek se kívánom azt, amin keresztülmentem, szörnyű volt. De végülis vannak ilyen időszakok az ember életében, de ez azért nem volt már normális, amik velem történtek.
    Haverodnak akkor gratula. Az alkoholt amúgy nem utáltam meg véglegesen azért (:P), hónaponta egyszer-kétszer történnek emlékezetes (vagy éppenhogy emlék nélküli? :P) pillanatok haverokkal. :)
  • bracsek #496
    Hát az hogy nem rontom mások hangulatát, meg tartok egy pajzsot amig tudok a depresszióm elé az nem jelenti azt, hogy kb másfél órával ezelőtt abszolute bármit megtettem volna, annyira kellett volna valami ki nem mondható dolog. Van pár topik, amit kedvelek, több mint 80 van a kedvencek között, de egyikben se volt új hozzászólás, és amibe volt, oda be is írtam [ezt láthattad] amolyan bármit teszek csak ne gondoljak semmire alapon tettem.
  • Solten
    #495
    Fery, meglepsz, "sokat fejlődtél" e topikbéli legelső írásod óta

    Gyógyszer+alkohol kombinációját még nem próbáltam és nem is szeretném, egy haverom anno a kéztörése miatt erős fájdalomcsillapítókat szedett majd ráivott. Háát elég sz@rul nézett ki 2 óra múlva...
  • fery02
    #494
    Látom lassan kiderül az apró részletekből, hogy melyik topic-ról is van szó. :D
  • fery02
    #493
    Annyira azért csak nem lehet olyan reménytelen a helyzeted, párhuzamosan ezzel a topic-cal látom, írkálgatsz egy sokkal vidámabb hangvételű topic-ba is (most nem akarom megnevezni melyikbe, mert mind1). :)
    Szóval azt tanácsolom, hogy ezt a topic-ot vedd ki inkább a kedvencek közül, és próbálj meg pozitív célokat kitűzni, ahogy én teszem, és inkább örülj, hogy nem vagy (gondolom) olyan hátrányos helyzetben, mint én, meg mint még sokan mások. Sokan vannak akik még nálam is hátrányosabbak.
    Ha nagyon rossz kedved van, és unatkozol, foglalkozz inkább azokkal a topic-okkal SG-n, amik felvidítanak (én is ezt teszem például), ezt meg felejtsd el.
  • Solten
    #492
    Masztizz 1et Katácskára, hátha megoldja a depressziód... [ #hehe]
  • bracsek #491
    Aki életunt az nem jó munkaerő, ezt egy harcművészetben jártas embernek illik tudni, hogy mennyit számít a hozzáállás bármihez is.
  • bens
    #490
    ha már neked úgyse kell az életed, gyere és dolgozz nekem ingyen.