691
Saját öngyilkossági gondolatok, közeli rokonok, barátok halála, beszéljünk róla
  • Bea
    #569
    Sziasztok!
    Helyzetjelentést kérek, ki hogy van augusztus derekán?
  • Bea
    #568
    Legalább azt csinálod amit szeretsz, meg amit akarsz!
    Nekem nincs most annyi időm, hogy azokat a dolgokat csinálhassam amiket szeretek. Na jó, fórumozni is szeretek azért.
  • fery02
    #567
    Én például egyedüllétben csak sg-zni szoktam. :D amennyi szabad időm van, az mind el is tud menni vele, de nem bánom. Szeretem az sg-t.
  • Bea
    #566
    Minden ember más, lehet azért érzed magad sokkal mássabbnak, mert nem találtad meg még a társaságod!
    Mindennek van értelme, csak találni kell. Egyedüllétben sokat tudsz pihenni, és azzal foglalkozni, ami igazán érdekel.
  • fery02
    #565
    Én is fiatal vagyok, 19 éves, de én valahogy sose élvezem a baráti együtt léteket. Ennyi, többet erről nem is akarok írni, minden ember különbözik, én nagyon. :) Egyedül is el lehet lenni, bár értelme lehet nem sok van. :|
  • Bea
    #564
    Na az a lényeg, ha jól telik a nyár!De amúgy jó a barátokka lis találkozni néha, nekem is volt egy ilyen időszakom mikor jobban szerettem egyedül lenni, de aztán tök jó volt, kicsit beszélgetni velük, találkozni!
    Én még fiatal vagyok, és mégis jó barátokkal lenni, egyzser majd próbáld ki!
  • fery02
    #563
    Én feláldoztam az egész nyaramat a munkának egy gyárban. Erre a nyár pont ideális. Több mint 2 hónap hosszú idő és engem érdekel, hogy milyen érzés az ott dolgozóknak, és ugyan, még hátra van 1 hónap, és tényleg eléggé szörnyű. Mindenki tiszta stresszes, sápadt, szinte mindenki cigizik oldódásként. Mostanában már én is úgy veszem észre, hogy kezdek rászokni, de tényleg sokat könnyít. :S
    A család nemrég volt nyaralni Balatonon 4 napra, de én nem mentem, nem nagyon kívánom már a nyaralást, inkább dolgoztam. Számomra mostanában az a megkönnyebbülés, ha munka után, nyugodtan eltölthetem az időmet otthon, csinálva a tennivalóimat. Ez a helyzet olyannyira fenn áll, hogy már a barátaimmal se találkoztam 1(!) hónapja kb, de őszintén szólva jó nekem így. Sohasem zárkóztam el a szingli élettől, bár mélyen én is vágynék normális életre, majd talán egyszer, ha már nem leszek fiatal...
    Mind1, szóval én elmondhatom tényleg, hogy mostanában meghalni sincs időm. :)
  • Bea
    #562
    Sziasztok!
    Énis jól vagyok köszönöm kérdéseteket! Élvezem a nyarat, igaz ezt a nagyon meleget már annyira nem....
    Na mi ez a szóvicc? Még viccnek is rossz, naa..!
    De amúgy nem is nagyon figyeltem, hogy mekkora jelentősége van ezen a fórumon a kihalt szónak, szerintem túl későn írhattam azt a hozzászólást...

    Amúgy mit csináltatok/csináltok a nyáron? Voltatok nyaralni? Nincs is jobb egy kis kikapcsolódásnál a tengerparton...
  • fery02
    #561
    én is erre gondoltam. :)
    Na jó, nem is olyan vicces
  • Phat Smoker
    #560
    " Nagyon kihalt a fórum " hehe...mindenki öngyi lett!
  • fery02
    #559
    Szia! Nagyon is jól, köszi. Mindenki élvezi a nyarat És te?
  • Bea
    #558
    Nagyon kihalt a fórum, mivan veletek? Hogy vagytok?
  • egynagysenki
    #557
    hát igen... remélem, hogy jó irányba fog váltaozni. tegnap beszéltem vele és elég jó hangulatban volt... úgyhogy most örül a fejem :)
  • gabo91
    #556
    nem tudom mit kellene tenned... talán most hogy elutazott most majd változnak picit a dolgok... vagy jo vagy rossz irányba
  • egynagysenki
    #555
    persze, az is. én is gondoltam rá, hogy lehet valami ilyesmi. talán eltúlozza. bár bevallom , hogy nem sok értelmét látom a dolognak. inkább örülhetne, hogy nem azon a ponton van mint én. de ő már csak ilyen. szeret a figyelem központjában lenni. de ez így nem jó mert közben meg talán egy-két ember (köztük én) aggódik érte, és lehet, hogy csak feleslegesen. de azért inkább segítek neki, nehogy a végén még télleg történjen valami.
  • gabo91
    #554
    ismerös a dolog
    az a gond, hogy aki bajban van az probál másokon segíteni, ha már magán nem is tud, meg ugye magát le is szarja egy idő után. de mint a barátnőd az elmondottak alapján inkább unalom meg tulkomplikálás mintsem igazi gondok végett van...
    és szerintem igy kicsit rájátszik a dolgokra, holott ez azért nem játék, ilyennekkel nem kellene szorakozni...
    vagy nemtom
  • egynagysenki
    #553
    óóó, hát nekem még több gondom van mint neki (legalábbis én így látom), mert nekem azért a családommal is elég sok gond van: a tesómmal például mindennap csak 10 percet beszélek, a szüleimnek nem kellek, nincsenek nagyon barátaim. és még estig sorolhatnám. szóval én szivesen cserélnék a barátnőmmel. mert neki nagyjából csak annyi problémája van (meglátásom szerint), hogy nem mindenki csak vele foglalkozik. ja meg a szüleivel is néhanapján összeveszik. úgyhogy szerintem egy kis segítséggel (amit akár én is adhatnék neki) talpra tudna állni. csak az kéne, hogy ő is akarja
  • gabo91
    #552
    Mért veled mik vannak?
    Mik a te gondjaid?

    (bocsi nem ismerem.... az is lehet, hogy elkényesztett kis tyuk aztán mindig középpontban akar lenni.... nem tudom)
  • egynagysenki
    #551
    asszem neki nem a pasikkal van gondja. Ugyan nem beszélünk olyan sokat a pasikról, de mondta, hogy most megy gimibe és ott már kiszemelte magának az egyik fiút.
    a volt pasijával is ő szakított, úgyhogy nem őt dobták.
    ha észrevenné, hogy mi is folyik a világba akkor már nem lenne olyan sok problémája. de már kezdem azt hinni, hogy direkt nem akarja észrevenni. én meg már kezdek fáradni a sok győzködéstől.meg hát azért nekem sem fenékig tejfel az életem.
  • gabo91
    #550
    Akkor beszélgess vele a fiukról.
    Szerintem a párkapcsoat hiánya gond, vagy valaki fiúval nem jött ösze a dolog, ilyesmi...

    Az tényleg jó, ha már rég óta joban vagytok, nem árt ha van egy tartós barátság.
  • egynagysenki
    #549
    télleg lehet, hogy így bizonygatja magának... és megpróbálok türelmes lenni, ahogyan azt eddig is próbáltam. 2 éves korunk óta ismerjük egymást. minden nap beszélünk, főleg azért mert féltem őt, és persze felhívom, hogy megbizonyosodjak, hogy minden renben van-e. sokszor ott van az msn is. bízik bennem maximálisan. de ez a mániája, hogy nem szeretik csak mert nem csak vele foglalkoznak. ezzel nem tudok mit kezdeni. sokszor mindenki csak körülötte sürög, de ő neki ez sem elég. nem értem mi lehet a problémája.
  • gabo91
    #548
    bizonyitáshoz idő és lehetőség kell...
    persze veszélyes dolog az idő ilyenkor...
    és türelmet len is az ember ilyen helyzetekben...
    hidd el az a gondja, csak azért mondja hogy nem kell mert igy akarja saját magát átvágni, hogy ne szenvedjen...
    olykor magányra vágyik az ember, de nem akar egydül lenni...
    ha csak együtt vagytok pár szót beszéltek is elég, csak ne legyen egyedül, ha nem akar beszélni akkor hagyjad békén nem kell eröltetni a dolgokat.
    de ha velevagy már biznyitasz neki
  • egynagysenki
    #547
    én nem hinném, hogy jó ha elmondom a problémám, de én is makacs vagyok. és sajnos nem tudok semmi mást csinálni mint beszélni vele, és valamiféle tanácsot adni. jóllehet ez most szájjártatásnak tűnik. de ennél jobb ötletem nincs. bizonyítanék ha lenne mivel. de ha neki nem elég, hogy segítek neki, törődök vele akkor nem tudok mit csinálni. mert azért szerintem rajta is nagyon sok múlik. és lehet, hogy jól jönne neki egy pasi (bár sztem sok ember így van ezzel- én is), de én nem kerítek neki. volt már pasija csak szakítottak. de azt mondja, hogy neki nem is kell . úgyhogy ez a terv sajna kilőve. jöhet a többi, de elég nehéz lesz eltalálni. főleg, hogy nekem is van bőven hülyeségem. de ha belegondolok az én helyzetembe és elképzelem, hogy most az ő helyében vagyok akkor végiggondolom, hogy mi esne jól nekem ha vígasztalni próbálnának. így talán egy kicsit könnyebb lesz a feladatom.
    az emberek télleg leszarják egymást, de, hogy már az ember szülei is...
    ez persze csak saját tapasztalat, nem feltétlenül így van.
    szívesen adnék tanácsot csak az a gond, hogy semmi sütnivalóm nincs :(
  • gabo91
    #546
    ha neked is gondjaid vannak akkor jobban áttérzed a másik helyzetét, és jobban tudsz segíteni is neki.
    Alapbol leszarják egymást az emberek, és mindenki magával foglalkozik... ez pont az ellenkezőjét váltja ki.
    Tisztába vagyok a bajaimmal, csupán nem tudom megérteni a saját problémáim, tudom mit kellene tenni tudom mi lenne a megoldás de ez sosem egyszerű és makacs is vagyok igy mindig az ellenkezőjét teszem... viszont észt osztani sokkal könyebb mint magadat kirángatni a szarból...

    Nekem pl. elég ingadozó a hangulatom (persze mindig negativ) hetente többször is rámjön hogy meg kellene halni, már, de sosem tudom megtenni...
    viszont eddig is túl parázos voltam, most már nem agodom dolgokért ha valami végett meghalok hát meghalok levan a gond, és nem én csináltam...
    pl. nem ugrom ki a busz elé, de ha véletlenül elb**szna hát akkor ez van...

    (a gond az, hogy az a busz sosem jön... )



    Az meg ha a lány nem veszi észre, hogy mindenki vele foglalkozik, és kiakad ha nem igy van... neveltetés kérdése a dolog ezt gyerek korban ba***ák el a szülei...
  • egynagysenki
    #545
    hát nem tom... csak annyit tudok, hogy muszáj rajta segíteni. az én problémáimat meg hagyjuk. már nem fodom magam sajnáltatni, attól nem leszek okosabb :), de a tanácsaitokat mindenesetre megfogadom
  • 141111
    #544
    de hogy segítesz a bnődön ha neked is olyan bajaid vannak :P
  • egynagysenki
    #543
    én már rég lesüllyedtem, az már olyan mind1... a vagdosást pedig csak kikottyantottam, de hát végül is csaj vagyok :). és inkább segítek másokon, az olyan embereken akiken még lehet segíteni.
  • 141111
    #542
    jót tesz ha máson segítesz és nem a saját bajaiddal foglalkozol, de azért gondolj kicsit magadra is majd.. többször írtad hogy a vagdosásról te is tudnál mesélni, meg a nicked is... szal a sok segítség közepette azért te se menj tönkre teljesen:P
  • egynagysenki
    #541
    nos, szórakozási lehetőség éppenséggel akad, mert Szegeden élünk. és nem hinném, hogy egy szórakozóhelyre mennénk el mert én félek ha sok ember van körülöttem. neki szerintem az a legnagyobb problénája, hogy nem tudja elviselni ha valaki nem csak kizárólag vele foglalkozik. sokszor nem veszi észre, hogy szinte már az egész világ körülötte forog, pedig ha észrevenné akkor már meglenne oldva a dolog. most egész nyárra elutazott, úgyhogy most nem féltem. de törhetem a fejem, hogy ha visszajön akkor mivel tudok neki segíteni. jó kis nyári program :)
    közben persze én is tönkremegyek, de előtte ezt nem nagyon hangoztatom.
    minden erőmmel segíteni fogok neki és ezúton szeretném nektek megköszönni, hogy segítetek nekem, illetve neki
  • gabo91
    #540
    Igen de egyet nefelejtsünk el. Barát csak egy van...
    "egynagysenki" a barátja mert foglalkozik vele, a többi nem olyan barát akire a roszban is lehet számíteni. Egy megmarad de a többi cserélődik...

    Attól pedig nem lesz boldogabb, ha elcibálod egy buliba leitatjátok aztán valaki felszedi, talán még marad is egy ideig. Mondom olyan kell aki tényleg szereti... kérdés hogy lehet -e ilyent találni... és neki kell találnia... akkor fog bizni magában. Ha te/ti kerestek neki valakit attol nem lessz előrébb. Persze hatalmas az esély arra, hogy nem sikerül neki...
    De szerintem nagy az esélye annak hogy a mostani depressziót is egy fiú váltotta ki belőle. Vagy a tudat, hogy egyedül van és bárhová néz mindenki boldog, mindenkinek van valakije. Bár semmi sem az aminek látszik... (sokan megjátszák magukat, és mindenhol vannak gondok)

    Azt hogy nem szeretik valami oka kell hogy legyen amiért igy érez. És ez sem olyan dolog hogy odamegy hozzájuk és megkérdezi, hogy utáltok vagy szerettek...
    szánalom, könyörület és sajnálat semmit sem segít...
  • 141111
    #539
    "a barátnődön lehet segiteni, meg kell találnia azt ami (vagy inkább aki) boldoggá teszi." szerintem ez a legfontosabb abból amit gabo91 írt. csúnyának, kövérnek gondolja magát a bnőd, ha összejön vkivel rá kell jönnie hogy nem az. te törődsz vele, segíteni próbálsz rajta. elmehettek ketten valahova, emberek közé (mondjuk valami nyugisabb helyre). még akkoris ha elsőre nem akar. ha teljesen magába fordul és otthon ül mondjuk, akkor nemsok esély van arra hogy boldogabb legyen. ha látja hogy segíteni próbálsz neki, érzi hogy törődsz vele, azt is észreveszi hogy vannak barátai.
  • egynagysenki
    #538
    hát igen, a vagdosásról én is tudnék mit mondani... de engem nem a saját problémám izgat. a szülein pedig nem tudok kiigazodni. nos, tulajdonképpen a legnagyobb probléma a gondolkodásával van. azt pedig lehetetlen megérteni. és úgy nincs betegségbelátása, hogy nem látja be, hogy valami baja van. barátai vannak, de nagyon nem bízik meg senkibe sem. csúnyának is gondolja magát, pedig nagyon szép. egyszerűen lenézi saját magát. bróbál menekülni minden és mindenki elől.
    mondjuk sokszor mondják, hogy én ugyanolyan vagyok mint ő.
    de neki vannak barátai (mondjuk nem olyan sok)... szeretik őt
    csak ő szerintem ezt nem tudja értékelni, és ezzel nem tudom mit lehet kezdeni
    ha ezt meglehetne vhogy változtatni...
  • gabo91
    #537
    Mikor irtam a hsz-t még nem láttam ezt amit most irtál... de mégis csak jól gondolom a dolgokat...

    Ezek szerint jogosan gondolja, hogy (majdnem) mindenki leszarja őt. Nincsenek barátai sem, elég magányos. Legalább te tudod, hogy mivan vele, igy valami féle bizalom mégiscsak van. És a msáik barátnője nem barátnője... magával foglalkozik csak de leszarja hogy mivan az emlitett lányal.
    Minden esetre pozitiv dolog, hogy kiállsz melette segiteni akarsz rajta és nem vágod a pofájába hogy "beteg vagy" és nem hagyod magára.
    Hány éves? Mióta vannak ezek a dolgok? Mióta viselkedik furcsán, régebben voltak barátai vagy meynire volt társasági ember. kb-ra mondj időt valahogy.


    Szar az egész, nem beteg ő, csak az a gond hogy magára vesz mindent ettől lett ilyen. Nagy adag bánat és szomoruság okozta ezeket a dolgokat, de ha megtalálja a boldogságot akármi lehet vele...
    csak igy nehéz a dolog, és az emberek töbsége pedig inkább belerug az ilyenekbe...
    Pedig bárki lehetne ilyen...
    mások kocsmába mennek ő inkábbotthon sirdogál...
    őt megvetik az alkoholistákat nem...
  • gabo91
    #536
    Minden mindenre hatásal van ez tény, a környezeti ráhatások nagyon befolyásolják. De mindenképpen kell lennie egy nagyobb kiváltó oknak traumának.
    Ezt kellene megtudnod, hogy mi az. A többi pedig önbizalom hiány. Észt osztani tudok, nekem is hasonló dolgaim vannak. (jó nem vagdosom a kezeimet, de mégis mindig sebes... fura.)
    A labilis állapottal meg nem sok mindent lehet tenni. Kerülni kell az olyan dolgokat amitől a fő kiváltó ok jut az eszébe.
    szvsz lehet hogy nincs barátja és ezért ilyen. Sajnos ezzel az a gond, hogy ilyen állapotban nem sok esélye van rá hogy találjon valakit. Olyannal meg ne probálkozz, hogy segitesz neki fiút találni, neki kell találni, megszerezni, olyant akit szeretni tud és ő is szereti.
    Lehet az is hogy konkrétan valaki végett lett ilyen.
    Elég labilis vagyok én is, de ha itthon vagyok a sötét szobában akkor totál csőd...
    sajnos a gond az ám, hogy a barátnődön lehet segiteni, meg kell találnia azt ami (vagy inkább aki) boldoggá teszi. Persze eleve az is, hogy irtál ide és segiteni szeretnél ezzel is bizonyitod hogy te tényleg foglalkozol vele, de ő ezt nem tudja, és jobb is ha nem tudja.
    Probld kicsalni valamerre, hogy minnél töbet legyen kint, szar lesz elöször. Nem baj, ha nem lehet vele beszélgetni, majd egy idő után megnyilik és elkezd beszélni a gondjairól.
    Tömegbe semmikép se vidd, attól csak roszabb.

    Ha gyakran érik kudarcok, basztatják mindenért akkor könyen kialakul az önbizalom hiány és ez nagyon nehezen fog viszajönni...
    de semmi kép se hazudj neki, öszinteséggel egy idő után bizalmat nyersz.
    Hogy érted, hogy betegségbelátása semmi?
    nem tudja magáról, hogy valami nincs rendben...?

    az elmondottak alapján mintha rólam lenne szó, csaj változatban...
    de attol még hogy tudom hogy mi van velem mi a megoldás rá stb. mit nem kellene csinálni mit kéne csinálni mégis képtelen vagyok dolgokra...
    észt osztani tudok másoknak de magamon nem tudok segiteni

    (sorry nem kéne rolam osztani, mikor másrol van szó)

    Azt irtad, hogy nem nagyon ismered a szüleit... látod nem tudhatod, hogy szeretik vagy nem, lehet hogy szeretik de mégis furán bánnak vele, vagy úgy ahogy a lánynak nem jó. magyarul leszarják a lelki világát...
  • egynagysenki
    #535
    hát fiúbarátja nincs, a szülei szerintem már egy ideje sejtik, hogy van valami probléma vele, de ők inkább úgy csinálnak mintha nem is lenne semmi. és ez így nagyon nem jó. túl büszkék ahhoz, hogy beismerjék, hogy valami nincs rendben a lányukkal.a testvére nagyon elfoglalt és ő egy olyan ember aki nem tud változtazni. mellesleg nem is akar megnyílni senki előtt sem, főleg nem a szülei előtt. rajtam kívül senki nem tudja, hogy vagdossa magát. ügyesen csinálja a dolgot. a combját, vagy a karját szokta vagdosni, és mindíg hosszúújjú felső van rajta, szal nem látja senki. van még egy lánybarát de ő azt mondja, hogy nincs semmi baj vele, és inkább én menjek orvoshoz, mert bevallom velem is vannak dolgok. de az nem érdekel. sokszor elmegyek vele valahova, és látom, hogy jól érzi magát, mosolyog. de mindig fényévnyi távolság van köztünk.ő gondolatban máshol jár.fura... csak annyit tudok, hogy segítenem kell neki valahogy... muszáj
  • j0nNyKa
    #534
    fiúbarát? szülőkkel, testvérrel beszélni? egyáltalán.. szülőknek mi a véleménye arról, hogy VALAMIÉRT a lányuk vagdossa magát.. többi lánybarát? kimozdulás? programok?
  • egynagysenki
    #533
    hát a problémái eléggé összetettek, igazándiból talán inkább a gondolkodásával vannak gondok. furán hangzik: különleges a gondolkodása. elmondani nem tudom sajna. a problémája az, hogy a szülei szerinte nem szeretik, a testvére nem foglalkozik vele, azt hiszi, hogy nem jó semmire. emellett kövérnek gondolja magát. az igazság viszont az, hogy szerintem egyáltalán nem kövér. sőt... soványabb a kelleténél. és az sem igaz, hogy nem ért semmihez. a szüleiről sajnos nem sokat tudok. szép lány és esze is van. de ő ezt nem így látja. ha megpróbálok vele beszélni akkor rögtön védekezni próbál, holott jobb lenne ha megbeszélnénk. elzárkózik és soem tudom, hogy mi jár a fejében. nagyon szeretnék neki segíteni. sokszor mondom, hogy én is csaj vagyok, ráadásul a barátnője, és én segíteni szeretnék. de neki ez szerintem el sem jut a tudatáig. betegségbelátása persze semmi... mit lehet vele csinálni?
  • j0nNyKa
    #532
    kikötözöd az ágyhoz és meg..... attól biztos jobb kedve lesz

    komolyra fordítva: megosztod velünk, hogy mik okozzák a lány problémáit? lehet, hogy azokon kellene valahogy megpróbálnod változtatni, ha családdal van gondja, családdal beszélni, ha barátokkal, azokkal, ha pénzügyi gondja, segíteni neki pénzt keresni, stb.
  • egynagysenki
    #531
    persze, nagyon sok múlik rajta is. de mégsem hagyhatom meghalni. beszéltem vele, illetve csak próbáltam. de nem mentem vele sokra.és sztem magától nem tud továbblépni. csinálni kéne vmit, csak azt nem tom, hogy mit
  • 141111
    #530
    huh hát hülyeséget nem akarok Neked írni. de SZERINTEM: mindenképpen neked kéne először beszélni vele hogyha nem akar orvoshoz menni. lehet ő saját maga is tud lépni ezen a depis hangulatán, neked csak beszélni kell vele, távol tartani attól hogy hülyeséget csináljon.
    de hogyha nagyon el van veszve, és csak orvos segíthet, ő pedig elutasítja akkor lehet nem is akar kigyógyulni ebből. akkor pedig te nemsok mindent csinálhatsz.