828
Tribes 3 !!!
  • toMpEr
    #202
    Szerintem viszont itt megtobbet er, pl disk launcher-el repules kozben lelo.
    Persze ez nem csak aimbot-al lehetseges, nekem is osszejott mar parszor, de szerencse is kell hozza.
  • Lacc
    #203
    Az aimbot szín alapján viszi valahova a kurzort. Itt az nem sokat ér, ha a célkereszt valakinek pontosan a fején van, legalábbis a legtöbb fegyvernél nem, mert egyrészt a repkedés miatt, másrészt a lag miatt ziher hogy nem találja el a lövedék az enemyt, max. a helyét. Talán még railgunnál lenne értelme, de a lag miatt ott se nagyon mert ott is elé kell célozni.
  • Lacc
    #204
    A legutóbbi menetben Borg mester tanításai alapján olyan védelmeket építettem ki hogy ihaj :) Megállított nem egy rohamot is, csak javítgatni kellett!
  • toMpEr
    #205
    Szerintem nincs olyan, hogy alltalanos aimbot, mindegyik jatekhoz kulon van, igy tribeshez is olyan van, ami figyelembe veszi az objektum sebesseget is.
  • Lacc
    #206
    Hiszem ha látom.
  • Borg
    #207
    Van ilyen.

    Majd emlékezz, amikor röpködtök egymás mellett, fölédmegy, és fentről fejbekúr rocket launcherrel. Tipikusan ilyen, és még egy heavy is egyből befekszik tőle + a huppanástól, ahogy földhözvág.

    Amugy ird le, milyen turretre vagy kiváncsi, le tudom irni neked. Sajnos mint ahogy szerver leirás sincs, már a T1 renegadeshez sincs semmi a neten... :(
  • toMpEr
    #208
    Amugy rocket turret-el eleg jol lehet szivatni az ellenseget mert ugye alapbol csak repulo dolgokra lo, de ha beulsz egy command centerbe, akkor te tudod iranyitani, igy barkire ra tudsz loni
  • Borg
    #209
    PS: szerencsére nagyon ritka, Tribesben ennél általában komolyabb az emberek összetétele. Egyszerűen nem az a típusú ember játszik Tribest.

    A védelmet illetően, a broadside fenti, és lenti turretkonfiguráció csak 1 volt :) Mindkét helyre van még legalább 1 hatásos kombó, és akkor még be nem is mentünk a bázisra ;)

    Nem beszélve a többi mapról ugye. Scarabrae, Raindance, Dangerous Crossing, Stonehenge, hogy csak a legnagyobb alap-Tribes mapokat említsem.

    Amúgy Broadsideon (és Blastsideon, ugyanaz a map, csak a stationok vannak máshol a bázison belül) jó taktika az is, ha kiröppensz kis inventoryval, letelepülsz az ellenség bázisa alá, valahova ahol kevésbé vesznek észre, és a bázisuk kijárata ALÁ, a bázis elejére (a ferde részre) felteszed a laser turreteket. Lehetőség szerint mind az 5 letehetőt. Kurva nagy szopatás, mert amint elröppennek, lekaszabolja őket az 5 turret:)
    Nem tudják leszedni sem őket, mert amint lemenne egy, hogy rájuklőjön, meghal. Ha meg valaki eventuell lent spawnolna, azt meg akkor szabja szét egyből :)
    Egyedül akkor kell vigyázni, ha több emberük indul meg egyszerre. Persze ez csapatmunkát igényel az ellenséges oldalon (1-2 áldozat, 1-2 leszedi őket), de mint mondtam, nincs védelem, ami ellen ne lenne taktika, a megfelelő csapatmunkával :)
    Viszont ha birkák, szervezetlenek, akkor be lehet ezzel szorítani őket a bázisra, amíg több ember kijön a saját csapatból, és építi/ellátja a laser turretek támogatását is. Egy ilyen szervezett beszorítás igen gyors, és fölényes győzelemre vezethet, mert ugye egyrészt nem kell saját bázisvédelemmel tökölni, mindenki támadhat, másrészt össze is zavarja rendesen az ellenséget.
  • Borg
    #210
    Elég a command laptop. Engieer tud magával vinni, mint packot, és akkor bárhova elbújva, megnyomod a C-t, és beszállhatsz a tornyokba.
  • Lacc
    #211
    Pl. a Tracking Turret az mire jó?

    Meg ez a taktika tetszik :)) De azt nem egészen értem hova kell lerakni azokat a tornyokat? Ott lent a bázis alján van két platform, oda? Mert azon már van 1-1 vmilyen torony. Melyik ferde rész?
  • Lacc
    #212
    Ebbe a laser turretbe az a legnagyobb szopatás hogy kilövi a manus kezéből a fegyvert.
  • Lacc
    #213
    Meg a stealth pack az hogy van? Láthatatlanná válok tőle, mert nem úgy láttam? Vagy csak a szenzorok elől bújtat el?
  • Borg
    #214
    Nem, a lebegő bázisra magára. Ahogy kijössz a főbejáraton, ott van ugye körbe a perem. Na az alatti részre kell kint, az elejére felrakni.

    Tehát az ellenséges bázis felé néző homlokzatra, de a bejárat alá. Majd megmutatom a köv practice alkalmával. Ma nem biztos, hogy tudok játszani.

    A trancking turret valami új, a renegades 4.0-ban. Asszem ha teszel egyet pl a Sentry turret mellé, akkor az már a nem-mozgó ojjektumokra is lőni fog. Szal ilyen célkövető segédlet.
  • Borg
    #215
    Ezért az alapszabály, hogy 1 laser turret nem laser turret :)

    Ha teszel valahova, legalább 2-t. Ekkor az interferencia pont úgy engedi, hogy kb 0.75m-re egymástól kettőt is le tudsz rakni. Többet nem enged, csak jóval távolabbra.

    Ekkor, ha szemből jön az ellenség, az első lövés a lefegyverzi, a második pedig sebzi. Ha nem szemközt lövi, akkor egy lightot azonnal, egy mediumot 80%-os eséllyel kinyír. Egy heavynek viszont már több kell...

    Ezért jó a broadside bázis eleje. Az elég nagy felület ahhoz, hogy 5-öt is el tudj helyezni kellő távolságban úgy, hogy mind az 5 egyszerre lőjje a kiröppenő embert.
  • Borg
    #216
    Így van, a stealth pack az csak a szenzorok elől maszkol, tehát nem lőnek rád a turretek. Ezt a Cyborgon érdemes használni, ha behatolsz az ellenség bázisába.

    A sensor jammer pack (van lerakhatóban is) lényegében ugyanez, azzal a különbséggel, hogy a nyilat is leveszi a fejed fölül, ha radarzónában vagy. Ez utóbbit a sniperek használják előszerettel, amikor a hegytetőkre kiállnak a bázisok körül lődözni.

    Előbbit hatástalanítja egy Motion Sensor, utóbbit nem.
  • Lacc
    #217
    Ahá értem. Egyébként nem túl fair, hogy nem kapom meg a pontot azokért az emberekért, akiket a tornyaim lőnek le...
  • Borg
    #218
    Szerver függő.
    Az alap modos szerveren megkapod, bizonyos szervereken pedig csak a laser turret van letiltva. Egyszerű okból: ne legyen turret rush. Tehát ne mindenki csak turretet pakolgasson. Amúgy is van belőle összeveszés néha, két profi építész kerül egy csapatba :)

    Viszont van olyan szerver is, ahol turret killért abszolút nem kapsz pontot. SKB-n asszem csak a laser van letiltva, de ebben nem vagyok biztos.
  • Lacc
    #219
    Akkor átállok laser turretről valami másra.
  • Borg
    #220
    Támogasd őket ion turrettel. Főleg belső téren hatásos :)

    Emlékszel tegnap, mikor beléptél a generátor szobába, odamentél a generátorokhoz, és hirtelen szétestél valamitől?:) Na az egy perem alá telepített ion turret volt, ami pont ott látott rád :)
  • Lacc
    #221
    Ja ezek az ion turretek is jók :) Csak az a baj velük, hogy elég törékenyek, nincs valami trükkjük, hogy milyen helykre érdems lerakni? Nyílt terepes pálya volt, próbáltam dombtetőkre rakni, hogy jó nagy területet belássanak, de úgy kiszúrják őket. Próbáltam elbújtatni őket, néha túléltek 1-2 rohamot, de többet nem.
    De volt egy nagyon szép helyzet, 4 tornyom lőtt egyszerre egy völgyben egy cyborgot, hát szét is esett 2 sec múlva :D De össz-vissz 4 pontot szereztem így.

    Meg az is érdekes, hogy vannak nagyon jó mapek mint pl. Broadside és variációi, meg még néhány. De vannak iszonyú szarok is, pl. a Desert of Death vagy micsoda, meg mindenféle elnagyolt map, amin még a default textúra van, mert azt se bírták lecserélni...
  • Borg
    #222
    Naja, az az éjszakai desert szarság nekem sem a kedvencem.
    De pl ehhez hasonlóan a Roller Coaster is alapmap, mégsem csípem. Túl gagyi a bázis, nem védhető, túl kaotikus csatákkal.

    Majd egyszer Scarabrae-t kéne játszani, na azon még hatalmasat lehet taktikázni. A scarabrae-bázis a broadside-bázis (ezek ilyen típusok) után a legjobb, nagyobb, komplexebb, de mégis könnyű, és jól védhető. Ugyanakkor jól támadható is, ha az ember ismeri a trükkjeit :)


    Ion turreteket el kell rejteni, ugyanúgy, mint a lasereket. PL ha a bázisod előtt van két oszlop. Akkor ne az oszlop túloldalára tedd, ahol a támadó fél egyből kiszúrja, hanem a bázis felőlire. Hogyha áthalad az oszlop vonalán, hátulról éri a támadás. Jobb esetben még észre sem veszi hogy honnan, mire meghal tőle. Ha viszont jól látható helyekre teszed, akkor ki is sniperelik messziről.

    Én pl szeretem még az inside-only mapokat is. Pl van olyan, broadside, de körbefalazva, meg felül is tető :) Tehát a két lebegő bázis egy zárt kockában van. Meg ugyanez szinte az összes többi bázisvariációra is.

    Aztán vannak a baszottnagy Siege bázisos pályák. Ezen csak a bázis akkora, hogy egy óra mire kiismered magad. Van olyan map,ahol két ilyent egyszerűen összetettek, és a 2-3 átjáróban folyik csak a csata, nem lehet kimenni. Elég gagyi, ami a pálya fantáziáját illeti, de nagyon jó meccsek szoktak lenni rajtuk.
  • Lacc
    #223
    A Scarabon még nem is voltam. De ilyen siegen már igen, de nem nagyon jött be, túl nagy a pálya és még 40en is kevesen voltunk hozzá szerintem.
  • Lacc
    #224
    Egyébként vannak érdekes eredmények :) Most voltam egy TDM pályán elfoglalható pontokkal. Végeredmény:
    1.Valami Seraph 47 ponttal
    2.xy pistike 16
    3.xyz 14....
    Szóval nemtom, lehet hogy tényleg vannak csíterek. Vagy csak mindenki láma volt majdnem.
  • Lacc
    #225
    Tényleg, ha valaki megjelöl valamit targeting laserrel, akkor én azt hogy tudom belőni mortarral?
  • toMpEr
    #226
    Folotte lesz egy kis nyil szeruseg, az jelzi hova kell lonod mortarral, hogy pont eltalald.
  • Lacc
    #227
    Ahá
  • Borg
    #228
    Szvsz vannak régi motorosok is, akik igen jól nyomják.
  • Borg
    #229
    Most játszottam egy fél órát, és rátaláltam egy régi nagy kedvencemre :)

    A repülésre :)

    Scout
    energy pack, laser rifle, stb.

    Interceptor - ion ágyú (ugyanazt lövi, mint az ion turret, csak ezerrel)
    Sccout - rocket

    Bazi jól lehet támadni, főleg az interceptort szeretem :) Aki simán jetpackkel már jól tud manőverezni, meg repülni, annak ez sem olyan nehéz.
  • Lacc
    #230
    Hm majd kipróbálom. Én most cyborggal támadgatok, több-kevesebb sikerrel :)
  • Borg
    #231
    Heavykkel kulcsfontosságú, hogy a támadóerődet minnél gyorsabban bevidd, a bázisukon belülre.

    Külső ojjektumuk támadására inkább a Burstert ajánlom, mert legalább mozogni is tud.

    Heavyvel pl sokan csinálják azt, hogy bázisról ki -> rocket launcherrel ellövik magukat, át a másik bázisra -> egyből berohan (mind1 milyen védelem van, slisszolj be gyorsan) -> majd mindent beszór. Értsd, mortar+granat+mine+beacon EGYSZERRE, beömleszt, ha lehet, még röptödben. Egy ilyen támadással ki lehet iktatni akár egy teljes védelmet is. Kültéri célpontok ellen sem rossz, csak ekkor kellő magassságból kell beess, és onnan szórni mindent. Tehát kombináltan, hirtelen zúditani rájuk a legütősebb cuccokat (katt+G+M+B). Nem egy-egy mortar, sorban, hanem egyszerre szórni. Máskor is hatásosabb.
    Elsőre kinyúlsz, az biztos, de kellő hatással kiiktatod a védelmüket, sőt, kis szerencsével 1-2 ilyen után visszább is húzódnak a bázisukba, látván hogy ott mindig szétmegy minden (amatőr defenderek).

    A gránátok szórása amúgy közelharcban is elengedhetetlen. Pl a scoutnak szinte ez az egyetlen esélye (amellett hogy könnyen manőverezik), hogy concussion, vagyis eldobó gránátjai vannak. Felröppensz, kiszórod magad köré a gránátokat, és a támadót eldobja jó messzire. Engineerrel is hasonlóan, neki EMP gránátja van. Az kiveszi a fegyvert az ellenfél kezéből, és egyben egy pillanatra nullázza is az energiáját (kék csík). Arról nem is beszélve, hogy a heavyknek mortar, meg satchel gránátjuk van:)
  • Lacc
    #232
    Csak ez nem nagyon fekszik még nekem, hogy lőjek minden fegyverrel egyszerre, váltogatva őket miközben gárántokat hajingálok, amik engem is sebeznek :D
  • Borg
    #233
    Utóbbival ne törődj, ennél az a lényeg:)
    Úgyis behalsz tőle, csak szórd, az a lényeg.
    Persze vannak ennél taktikusabb módszerek is:)
  • Borg
    #234
    Mostanában, game?
  • Borg
    #235
    |SKB|-n leszek.
  • Borg
    #236
    Szijjel vágtam őket :)
  • Lacc
    #237
    Sry most nem voltam, SWG volt :)
  • toMpEr
    #238
    Tribes: Vengeance preview
  • arty
    #239
    nagyon jo ezeket olvasni, a legkomplexebb FPS, amit valaha kiadtak :) este game? :)

    erre a mindent szorok trukkre gondolom scriptet lenne erdemes... :)
  • Borg
    #240
    Szkriptek vannak dögivel, csak keress rájuk neten :)
    Ehhez már mindent kitaláltak...

    Amúgy én azt sajnálom a legjobban, hogy nem vagyunk (és voltunk anno se) még többen erre a játékra. Pedig ahogy mondod, a legkomplexebb FPS ami létezik, főleg a renegades moddal. Taktikai érzék ÉS skill kell hozzá, szemben a többivel, hogy csak menj oszt' lőjj. Nameg a szabadság, amit játék közben nyújt, az emeli minden más FPS élménye fölé.
  • Lacc
    #241
    Jaja, tőlem lehet ma este game. És én is sajnálom, hogy nincs nagy tábora ennek itt Mo.-n még így se, hogy ingyenes.

    De ennek főleg a reklám hiánya tudható be, meg akkoriban még nem volt olyan eltrjedt ez az online fps műfaj, pláne ilyen komplexen! Most meg már, hát nemtom...
    De bízom benne, hogy ezzel a 3. résszel itthon is megtörik a jég! Gondolom ehhez is lesz renegades mod, ha már a 2-höz is van.