1462
576 KONZOL - MEGSZÁLLOTT JÁTÉKOSOK MAGAZINJA
  • Rincewind
    #420
    Egyrészt van behozatali költség, plusz vám, és egy tetemes mennyiségű adó is, ugyanis magyarországon ezek luxuscikknek számítanak és sokkal nagyobb adóteher van rajtuk. Aztán ott van az, hogy kicsi a kereslet az eredeti játékra (egy kezemen meg tudnám számolni azokat, akiknek itt a fórumon nincs chipelve a gépe). Ja és persze keresni is akarnak rajta valamit. Ezek után már nem is olyan hihetetlen, hogy itthon miért olyan drágák ezek a cuccok.

    Amerika más tészta, ott az emberek meg is veszik a játékokat, nemcsak letöltik netről. Nagyobb vásárlóerő = olcsóbb árak.

    Azt már meg se említem, hogy amikor én kint voltam, akkor 20 dollárért vettem eredeti Sony kontrollert meg memo kártyát. És 15-20 dolláros árkategóriában voltak az egy-fél éves játékok, szinte ingyen dobálták az embereknek. Kár, hogy nem NTSC-s gépem van... :P
  • rrroka
    #419
    Pont ezt akartam mondani én is, hogy na de azér nézd meg az amcsikat,milyen csóringer egy népség :))))
  • torrente
    #418
    Valaki az Ikeában vesz gagyi és drága bútort, valaki készíttett magának szép és olcsóbb bútort egy asztalosnál. Ezek a cégek csak kihasználják a sok tudatlan, buta embert. Én pl. azt nem értem, hogy az USA-ban 50 dolcsi a legújabb játék (kb.10500 Ft), nálunk meg 17000 Ft. Jó, tudom, a magyarok sokkal többet keresnek és a pénz nem számít...
  • rrroka
    #417
    3550??? Mér melyik tescoban láttad te ennyiér?
  • Sephi
    #416
    Hmm en nem ertek egy dolgot. Nem kotekedes kepett mondom de magyiza el nekem valaki hogy mi a logikaja annak hogy a Polus Centerben ahol a 576-van ott 16999 FT a Gladius c. jatek es ket sarokkal arreb a TESCO-ba ugyanaz 3550 FT?

  • rrroka
    #415
    Hé már 3.-a van és még nem is kérdeztem, hogy mikor lesz újság? :)
  • Sephi
    #414
    Nem mert meg viszakerhetik :))
  • rrroka
    #413
    Most nem tudok konkrét pl-t mondnai, mer ugye amit nem ért az ember azt nem jegyzi meg :)))
    Vagy lehet hogy aza a baj, hogy HCgémerek vágják az összes GG, DC DoA, DG, KKOTOR, ROTL, FUCK rövidítést, de én még nem vagyok annyira zyírkirály a témában.
  • karfiol
    #412
    Milyen rövidítést nem értessz?Szerintem mindegyik egyértelmű!
  • rrroka
    #411
    Megen olvasgattam a Zújságot, aztán van benne egy ilyen döndszem csipitől a Firefighteres cikkbe: "összejön-e a minden lében _két_ kanál csajszival". :))))))
    A másik, hogy egyszer össze kéne írbi milyen rövidítések vannaka lapban, mert néha elég nehéz rájönni melyik mire vonatkozik. Talán tartani kéne egy olyan levet, hogy ha egyszer leírtátok már teljesen, akkor lehet utána rövidíteni, egyértelműbb lenne.
  • Rincewind
    #410
    Lol, nem akarsz pár feleslegeset elpasszolni?
  • Jinchuu
    #409
    ÁÁ, te még mindig nem érted!!!
    Itt nem arról van szó, hogy jól értékeld a gamet, hanem, hogy ne legyen mindig ilyen vita, hogy pl. persze a Zelda csak ennyit kapott miközben ps2-re a másik game megkapta a 10-et, pedig nem is ér annyit stb. Meg amúgy is ez csak mint ötletet hoztam fel, hogy az ilyen pontos vitákat megússzák szerencsétlen újságkészítők. De mostmár látom, hogy ebből is csak a baj lenne, az ilyen értetlen emberek miatt te! Tuti ugyanígy nem értenék az egészet!
  • karfiol
    #408
    Miért,milyen cégnél dolgozol?
  • Sephi
    #407
    Mazlim van a haverral no meg egy ket dolog miatt is. Annak a cegnek akinek en dolgozok azok kuldik honaponta a ket eredeti Ps2 / X-box GC gamat tesztelesre. Volt amit viszakertek de van amit nem szal az nekem is megmaradt.
  • torrente
    #406
    Ha úgy gondolod, hogy a szöveg elolvasása után értékelhetsz, anélkül, hogy játszottál volna az adott játékkal, akkor is hülyeség.
  • Jinchuu
    #405
    Ki beszélt itt eredeti game vásárlásról? Senki!!
    Én arról beszéltem, hogy miután a tisztelt olvasó elolvasta a cikket, saját maga értékelheti az adott anyagot, így legalább mindig olyan pontozást kap a végén amit ő elvár! Ennyi, nem volt itt szó semilyen letöltésről stb.
  • cenobite
    #404
    Sorry, azt hittem iratod ezerrel... Mondjuk ez meg szerencse kérdése, hogy haverod által sikerül hozzájutnod a stuffokhoz, nem általános dolog.
    Ismerem a "rothadtparadicsom"-ot, jó oldal, és úgy általában én is ismerem azért a stuffokat, de továbbra is azt tartom, hogy nem árt jól szétnézni, mielőtt kiadod a zsét.
  • Sephi
    #403
    Persze hogy kell. De figyej oda hogy minden egyes EA jatek pl mekkora pontozast kapott es oszinten az EA mostanaba nem alakitott tul jokat.
  • Sephi
    #402
    Jah csak en nem iratom hanem erdetibe megkapom egy ismerostol aki hetente kapja a legujabb jatekokat. Pl Kedden este neki mar megovlt a Hitman 3 tehat en is jachattam vele. Meg is irtam a velemenyem rola.

    En mar csak tudom mirol szolnak a jatekok es latom is mekkora pontozast kaptak. Ha oszinte es jo on-line pontozasra vagy akkor javaslom neked a ROTTEN oldalt mert itt legalabb megmondjak a frankot. Csak a kereso endzsin van kicsit megmanipulalva de ha megvan a jatek akkor az oszinten van pontozva.
  • cenobite
    #401
    Ja! És én is azon a véleményen vagyok, hogy kell az offline újság, mert... MERT KELL és kész! :) Mióta +van a PS2-m veszem és ez így is lesz.
  • cenobite
    #400
    "...Inkabb en jaccok a jatekal es majd en eldontom magamba hogyan teccik..."

    Ez rendben is van, de ahhoz előbb meg kell venni a játékot, vagy nem? Annak könnyű, aki iratja, de én pölö alaposan utánanézek egy játéknak mielőtt kiadom érte a pénzt - hacsak nem olyan játékról van szó, ami kizárt, hogy ne tetsszen, és ami iránt kurva elfogult vagyok. ;)
    Az 576-ban lévő értékelés csak egy része a dolognak, ott vannak még a netes oldalak+(véleményem szerint a legfontosabb) az olvasói review-k bizonyos weboldalakon. Nos, ezekből áll össze a kép, hogy nagyjából mit is várhatok el egy adott játéktól.
    Ha csak az 576-ot veszem alapul, akkor pl. nem valószínű, hogy tervbe venném mondjuk a Monster Rancher 3-nak a beszerzését - mert az előző számban elég lehúzó kritikát kapott - viszont webszerte jó a visszhangja a cuccnak, érdekesnek találom, úgyhogy majd beruházok rá. De ugyanígy írhattam volna valamely külföldi site 40% körüli pontszámát egy adott játékhoz, ha a játékosok többsége ennél jóval értékesebbnek tartja.
  • torrente
    #399
    Nem mindenki tudja letölteni a játékokat. Szerinted a net nélküli játékosok megvennék 15-17 e Ft-ért a játékokat, csak hogy értékelni tudjanak a Konzolban? Szóval ez egy buta ötlet volt.
  • Sephi
    #398
    Vanm benne igazsag. De en mar azota nem bizok az ilyen cikkeben amiota kiderult tobb on-line es off-line magazinokrol hogy mamipulalva vannak a nagyobb jatek cegek altal.

    A The Hobbit az egyik siton 10 pontott kapott mig pl a Rathet And Clank 2 csak 8 -at... aze ne haragudj :)
  • Jinchuu
    #397
    Az se lenne rossz, hogy egy újításként minden teszt végén a pontozás helyén csak egy nagy üres hely lenne és mindenki saját magának írhatná be a pontot oda, így legalább meg lennének elégedve az olvasók a pontozással! :D Hmm, milyen jó kis ötlet!
  • Jinchuu
    #396
    Nagyon birom, hogy a legtöbb embernek a pontozással vannak gondjai, mármint, hogy túl alacsony, túl magas pontot kapott egy s más game.
    Engem amúgy messze hidegen hagy a pont a leírás végén, a lényeg, úgyis a cikkben van, ha az ott leírtak felkeltik az érdeklődésem, akkor megszerzem a gamet, bármi is legyen a végén a pontszám. Amúgy én szeretem az ilyen offline médiát és kicsit nehezen tudnám elképzelni, vagy inkább elviselni ha ez egyszer megszünne. Annyira jó kézbe venni az új számot, még az illata is más! :D
  • Sephi
    #395
    Hat na... haver veszi a konzolt es en is kolcson kapom tole. Vannak jo cikkek benne de nem teccik a pontozas. Bar nem pofazok mert en nem tudnek jobb ciket irni mint ok. Megvan a tehetseguk es tudgyak mitol dolgik a legy. De nem szokasom elolvasni cikkeket jatekokrol. Inkabb en jaccok a jatekal es majd en eldontom magamba hogyan teccik.
    Ez pont olyan hogy egy autos jatekra adnak nagy pontozast de en utalom a stilust szal nekem tuti nem fog tecceni.

    A konzol egy nagyon jo ujsag mert meg lehet tudni mindent egy jatekrol es foleg hireket kapunk uj jatekokrol is. De penzt nem adnek ki erte az is tuti.
  • torrente
    #394
    Tudom és elfogadom, hogy nem rajtatok áll a játékok száma. Éppen ezért írtam, hogy kivárom az év végét és majd csak akkor veszek újra Konzolt. Másik újságot sem veszek meg, mert szeretem ezt az újságot, csak várok míg tartalmasabb lesz.
  • Petyus_
    #393
    Ez egy nagyon logikus fogyasztói magatartás. Elvégre az interneten nem lehet egy fia képet sem találni játékokról, amelyek akár megközelítenék az 576 Konzol hihetetlen nyomdai minőségét és a képek hatalmas méretét. Ezzel szemben rengeteg a magyar nyelvű színvonalas review konzolos játékkról.
  • Jinchuu
    #392
    Hmmm, ez kicsit érdekes hozzászólás, mondat. :D
    Tulajdonképpen akkor nem is olvasod! :)
  • balu87
    #391
    Hiba.
    Mindenki szidja csak a konzolt.
    Mondjatok jobb újságot!
  • Sephi
    #390
    Hat en csak azert olvasom a konzolt mert szeretnem nezni a jatekokrol a kepeket de mar egy cikket sem olvasok el.

  • Martin576
    #389
    Aha. A tesztelt játékokat továbbra sem mi gyártjuk, úgyhogy nem értem igazán, miért rossz az újság emiatt...
  • torrente
    #388
    Azért, mert PS2-re nagyon gyenge mostanában a játékfelhozatal és így számomra üres az újság. A csevegőtől hányingerem van, mert értelmetlen az összes levél. A Videojáték nőstényeket sem tartottam érdekfeszítőnek.
    Számomra a decemberi és a januári szám volt olyan, amilyet szeretek. Tartalmasak voltak.
  • Petyus_
    #387
    Nekem a Csevegő kenődött el, mint az állat. Mondjuk nem nagy kár érte. =))
  • barret
    #386
    Ne nyalogasd,olvasd!:D
  • Rincewind
    #385
    Nem lehetne csinálni valamit a nyomdai munkálatokkal, mert ebben a számban valami borzalmasan kopik a festék! A Dead Man's Hand cikknél, végighúztam az újjam a lapon és fullra lejött róla az egész fekete festékréteg, az ujjam meg jól befogta. Eddig állandó probléma volt, hogy ott maradt az ujjlenyomatom a lapok szén, de ilyen elkenéssel eddig még nem találkoztam...
  • Martin576
    #384
    Esetleg 1-2 észrevétel, miért?
  • rrroka
    #383
    Nem csak a PC-s demo verzióval találkoztam. elhiszem hogy dönölű de télleg nem fekszik nekem a lopakódós dolog, persze bele lehet jönni :) nem tudnánk egy kopiról esetleg egyeztetni?
  • barret
    #382
    A psx-es verziót nem játszottad végig?Ha nem, akkor azonnal állj neki! A maga nemében etalon. Vagy ötször egymásután végigjátszottam! A vége meg olyan hogy nézed,és folynak a könnyeid, olyan szép!!!
  • Petyus_
    #381
    Nagyon jó!

    Az a fajta fasza cikk, hogy olvasod - és jóeső érzés fog el, hogy van rajtad kívül még másik hülye, aki szépen meg is fogalmazza milyen érzés volt a kedvenc játékoddal játszani. =)

    Nekem tetszett Csipi Crystal Chronicles bemutatója is, szal GC tulajként maszkimálisan meg vagyok elégedve. =)