1462
576 KONZOL - MEGSZÁLLOTT JÁTÉKOSOK MAGAZINJA
  • Devla
    #700
    MMben es Tescoban altalaban minden jatekbol 4-5db ki van rakva, rogton lehet vinni, es altalaban csunyan nezo biztonsagi orok vigyaznak ra, meg persze lopas elleni kapuk a kijaratnal. 576ban kicsi az uzlethelyiseg, a kijarat szo szerint 1-2 meterre van a polcoktol, en se raknek ki semmi ertekest a polcokra az tuti.
  • Martin576
    #699
    Ne bazzegolj ember, hanem higgadj le és gondolkozz, ha képes vagy ilyenre.

    Problémád volt a kézikönyvvel, azt mondtad nem eredeti, hanem fénymásolat. Erre ahelyett, hogy mondjuk kultúráltan megkerestél volna pl. engem, idejöttél az 576 Konzol fórumba és teli szájjal, jó hangosan elkezdtél fröcsögni, hogy lehetőleg minél több sajnálkozót magad köré tudj gyűjteni, mert téged az a szemét 576 Shop mennyire átvágott.

    Rögtön utánanéztem a problémádnak, holott nekem az 576 boltokhoz durvára semmi közöm sincs. Elmondtam, hogy minden egyes példányban ugyanaz a kézikönyv van, ugyanolyan fekete-fehér. Erre valahogy elfelejtettél reagálni, okoska. Mi van, ez a tény elkerülte a figyelmedet? Te vádoltad a boltot, hogy át vagy verve - hát marhára nem vertek át téged a kézikönyvvel.

    Azt mondod bontott a játék. Hát nálunk majdnem minden kiállított játék bontott, mert a sok rohadék tolvaj miatt egy szelet száraz kenyeret sem lehet kitenni - ergo mi minden játékból, aminek a doboza vitrinbe kerül, kivesszük a lemezt és a gépkönyvet is. Mivel GC-re egy címből egy boltban általában 1-2 példány van, könnyen lehetséges, hogy a tied volt az utolsó.

    Félre ne érts: én sem szeretem, ha a cucc, amit veszek nem zsír új. De amikor megveszem, megnézem. Ha azt mondja az eladó, hogy ez az utolsó, ez a kirakati darab, vagy ez a bemutató példány, és nem tetszik az állapota, nem veszem meg. Ennyire egyszerű az egész.

    Nem kurvaanyázni kell, meg hőzöngeni a fórumon, hanem előadni a problémát, és majd megpróbáljuk megoldani. 6 boltunk van, minden bevásárlóközpontban egy, mindegyik évek óta jól működik - te tényleg azt gondolod, hogy direkt átvágjuk a vevőket? Szerinted akkor nem mentünk volna már rég tönkre? Szerinted hogyan tudunk fennmaradni olyan mulitnacionális fillérárusok között, mint a Tesco vagy a MediaMarkt? Te tényleg úgy érzed, hogy egy hugyos-szaros GC játék gépkönyvén akarunk húzni?

    Azt mondod, az eladó kavart. Kaptál blokkot? Számlát? Mert ha igen, akkor baromira nem tudott malmozni senki, mert a gépbe be van ütve a fogyás, látjuk a központban a nap végén, hogy elment egy GC game 14 ezerért, keresni fogjuk, mi volt az. Nem lehet okoskodni, ez nem kocsma, ahol a saját borát méri a pultos.
  • Bagó Péter
    #698
    Nekem egy kicsit furcsa itt ez a szájtépés... Oké, hogy fel vagy háborodva, és az elkeseredettséged is teljesen érthető, de ha velem történne ilyesmi (bármilyen üzletben): első, hogy AZONNAL visszaviszem a terméket (amint erre lehetőségem van), és visszakérem az árát. Vagy cserélje ki olyanra (ha lehetőség van rá), ami láthatóan nem deffektes (lemez esetén nem felbontott, stb). A panaszkönyvbe alapból beírnék, és természetesen értesíteném az esetről a fogyasztóvédelmet is.

    Az eljárás tehát nálam ebben merülne ki. És nem pedig abban, hogy értelmetlenül sírok a fórumban, mert attól se Neked, se a lemezednek, se senkinek nem lesz jobb...
  • rrroka
    #697
    mint kiderült nem a srác svarcos magánakciójáról és egy szétjátszott használt lemezről van szó, hanem az 576 shoppos bemutató lemez, amit ki lehetett próbálni.
    sephi ne ragozd tovább.
  • Sephi
    #696
    Bazzeg hat mondom hogy aszitem hogy egy olyan ceg mint a 576 nem adhat ennyi penzert kezbe szart. Megbiztam hogy minoseget kapok kezben a penzemert. Hat nem.
  • Sephi
    #695
    Hat lassuk.... ha en lennek az elado es azon remek otlet jutna eszembe hogy abba a boltba ahol dolgozom (ami ugye nemakarhol van hanem a WestEnd-ben) nekialnek hasznalat jatekokat eladni... hat nen! Nem tudnek rendesen aludni! Az a fonokseg nem mond semmit ezugyben?

  • CSOCSO
    #694
    ......egyetertek sephivel de azert mostmar kicsit le kene nyugodni... legkozelebb mindenki nezze meg mit vesz... ez nem ajandek lo.. nyugodtan bontsatok szijjel a boltban osz kesz...szerintem mar mindenki jol megertette hogy mi a baj es kivel... fejezzetek (zuk) be ezt az egeszet:(((( sajnalom ami tortent..de l legalabb muxik..amugy en kivancsisagbol visszamennek az emberhez..no mindegy
  • barret
    #693
    Neked lenne lelkiismeret-furdallásod?
  • hzx
    #692
    Az origi fólia olyan, mint amilyen a cigisdobozon van: nagyon vékony és a lenti részén van egy vékony csík perforálva, ahol le lehet tépni. A PS2 játékok esetében erre a vékony csíkra fel rá is szokott lenni nyomtatva, hogy PlayStation2.

    Az újrarakott fólia vastagabb, és van rajta valahol (leggyakrabban a doboz élénél) egy forrasatási csík. A magyar kézikönyv nem jelet szükségszerűen újrafóliázást: ahol a dobozon van magyar szöveg is (jellemzően cseh és lengyel társaságában), ott origi fóliás a tok, benne a magyar szövegű könyvecskével.
  • rrroka
    #691
    Hát szerintem pont a te lemezeden kúrtak, azér az ujjlenyomat meg a ragacs, és még örülhetsz, hogy nem az eredeti könyv van benne mert arra ment az összes többi ragacs... :)))
  • Sephi
    #690
    Mondtam engem mar nem is erdekel! Itt vagy a vezetoseg a hibas vagy a elado pasas. Ez van nem erdekel! Fejezuk be mert mar faj a fejem tole es ne keresunk magyarazatot mert nincs! Egyszeruen meg akart tola szabadulni es talalt egy barmot aki bekapta horgot! Remek reputacio mit ne mondjak es foleg remek alkalmazott! En nem tudom elkepzelni hogy az az ember hogyan alszik ejszaka!
  • Sephi
    #689
    Ki kell vegyek a lemezt?! Nemetorszagban , Franciorszagban sot meg Londobanes Olaszban is mindehol folizaott. A Media Mark-ban a Tescoban mindenutt full folias! Hat nehogy mar bazdmeg pont magyarorszag egyikk leghiresebb es legelatottab boltjaban ne legyen foliazva!

    De ha ki is nyitja akkor miert van rajta alemezen ujlenyomat es egy koromnyi karcolas es miert volt a bodozban valami ragacsos ize es miert volt a kezikonyv kinyomtatva tok benan?????

    Hagya' mar bazz! Hiaba keresek magyarazatott sehogyan sem fer a fejemben!
  • mb66
    #688
    Ja, az nem használt szvsz, de ha kirakják a játék dobozát a polcra, ki kell vegyék a lemezt. ehhez mindenképp fel kell nyitni, s utána ujra lefóliázzák.
    de ez nem biztos csak sztem kb így lehet. Egyébként meg az importőr is kinyithatja, mert én találtam valamelyik (asszem NBA street vol2.) gameban magyar nyelvű EA s katalógust....
  • Sephi
    #687
    Na akkor nem ertem. Magyarazd el. Szal ez egy tejesen normalis es hetkoznapi dolog hogy hasznaltan veszem meg a jatekot az 576 boltban 14000 FT -ert? Te lehet en vagyok a hulye de akkor sem ertem , foleg Martin #671 irasat , hogy ez miert kene rendben legyen.
  • mb66
    #686
    egyszerűen más az anyaga az 576 álltal felrakott fóliának és az eredeti fóliának.
  • CrucifX
    #685
    Elárulnád, hogy miben? No offense, csak érdekel a dolog.
  • mb66
    #684
    nem, ezek EREDETI fóliásak voltak szvsz. Azért látszik a különbség az ujra fóliázott és az eredeti fólia közt.
  • CrucifX
    #683
    Minden 576-ban hátul van a fóliázógép...
  • mb66
    #682
    Ez a "kiállított példány" dolog azért is lehet így, mert pl Gamecube os játékokból nem hinném hogy túl sokat rendelnek, mert a kutya sem veszi.Így aztán 1-2 darab lehet (ok, nem a nagy durranásokból) s azok meg ki is vannak rakva, a lemez pedig a fiókban van.
    Amikor az a nagy akció volt, akkor pl mindíg eredeti fóliás példányt kaptam (2 gamet vettem), mert gondolom azokból többet szállítottak ki a boltokba.
  • mb66
    #681
    nintendovip.com on vagy nintendoeurope.com
    Ezek a csillagok nem sokmindenre jók, én regisztráltam és van vagy 2200 pontom(csillagom) de csak képernyővédőt, hátteret, ilyesmi nyilt meg az adott játékhoz.
    van egy katalógus is, de sztem M:O: ra biztos nem postáznának semmit, meg aztán amugy is a jó cuccokat egyből elkapkodják.
  • Sephi
    #680
    Jo de az en peldanyom meg van karcolodva :(
  • Sephi
    #679
    Tudod en ritkan veszek boltba jatekot. Mindig nemetbol kuldik... en nem tudtam hogy ez igy mukodik az 576-ban.
  • Devla
    #678
    Eh, eddig kb 3x vasaroltam a westendi 576ban ps2 es gc jatekot, de gyakorlatilag kivetel nelkul mindegyik az utolso bemutato darab volt es fiokbol banyasztak elo hozza a lemezt. :) Monjduk tulzottan nem zavart mert nem volt semmi bajuk es nem hianyzott semmi a tokbol.
  • Sephi
    #677
    Ez ugye te is bevallod hogy furcsan hangzik? Szal en megyek egy miinosegi boltban venni egy eredeti jatekot es ezt kapom? Bemutato darabot? Martin ne hari de hogy erted hogy menyek reklamalni MagNew Kft-ehez? Nekik adtam a penzt? Ez nekem kodos... oszinten.... ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

    Hagyuk mar...oksa?

    Komolyan mar nem erdekel is kesz. Megszoptam de ez nem vett jo fenyt a boltra. Oszinten nem.
  • CSOCSO
    #676
    "Pontkártya rendszerint csak a Nintendo kiadású játékokhoz jár, amit Magyarországról nem tudsz használni."
    ez az amiben ilyen csillagokat kapsz a nintendo . com on es az adott jatekokhoz csomo bonusz jar? mer ha igen nekem volt par ilyenem es tudtam hasznalni.. bar itt amcsiban meg 1 et nem lattam:((((((((
  • mb66
    #675
    Sőt, pontkártya még nem is minden N kiadású gamehoz jár, hanem csak ami NintendoVIP kategóriás, a Nintendo oldalán meg lehet nézni, melyek ezek a játékok.
  • Adi
    #674
    5%-ot?!?!?!?!?!??! 25-ötöt!:D:D
  • Fosamax
    #673
    Én még a másolt játékoknál is vigyázok, hogy ne legyen a lemez ujjlenyomatos, nemhogy egy eredetinél!
  • rrroka
    #672
    adhattak volna 5% kedvezményt mer bemutató darab... ;)
  • Martin576
    #671
    Utánajártam a dolgodnak. Még két boltunkban van GC-s Harvest. Mind a kettőt megnézettem, kibontattam. Mind a kettőben fekete-fehér gépkönyv van, csak a borítója színes.

    Ezen kívül csak a szokásos, kisebb méretű, full fekete-fehér, szöveges "Information Booklet" jár hozzá.

    Pontkártya rendszerint csak a Nintendo kiadású játékokhoz jár, amit Magyarországról nem tudsz használni.

    A Harvest Moont a Magnew Kft. forgalmazza, mi is tőlük vesszük. Náluk reklamálj, ha nem vagy elégedett a gépkönyvvel.

    A lemez azért volt ujjlenyomatos, mert ha az volt az utolsó darab, valószínűleg azt használták bemutatásra.
  • Sephi
    #670
    Nem nem! Direkt utana neztem! Ennek full szines kene legyen es ami nekem van azt egy postarol eszre lehett venni hogy nyomtatott.

    En 100%-ban bisztos vagyok hogy az eldaonak valami haverja megunta en megkerte hogy paszoja el egy vevonek.
  • Adi
    #669
  • REAL_CIÁN
    #668
    "Amúgy meg nem te vezeted az üzleteket vazz??"

    De, sőt még a garanciális gépeket is ő javítja.

  • Petyus_
    #667
    Sephi: a fehér dzsuva rajta az lehet "gyári" is, nekem a fóliás Rebel Strike-om ugyanolyan volt, és sokan másoknak is, gyártási hibás volt a tok.

    A kézikönyv ha ismerősödnek színes, akkor a tiédnek is annak kellene lennie persze. Plusz kell benne lennie egy "safety guide"-nak. Pontos kártya szerintem csak Nintendo játékokhoz van. (?)
  • Adi
    #666
    bocs ezek lemaradtak...
    Megfélig komolyan is gondoltam, nem az összes üzletre gondoltam csak mit tom én esetleg egy az Ő hatalma alatt van....
    ŐŐ az újság főszerkesztője azt tudom.. de ez kizáró ok, hogy legyen egy üzlete? Vagy csak üzlet vezető legyen?!.... :)
    Amúgy meg azzér írtam az elöbbit, mert biztos ismeri a tulajokat, de amit írt neked ez be is igazolódott...
  • Sephi
    #665
    Most nem tudom eldonati hogy poenkodol vagy komolyan gondolod Gyulam...
  • Adi
    #664
    Most lehetsz felölem cinikus...
    Amúgy meg nem te vezeted az üzleteket vazz??
  • Sephi
    #663
    Aj szi! Tenk yu!
  • Rincewind
    #662
    Írtam korábban, hogy nincs kint az oldalon. Fel kell hívni őket és meg fogják mondani, hogy van-e nekik vagy nincs. Konzolok közül csak Playstation-nel foglalkoznak rendesen.
  • Sephi
    #661
    De varja ma' Most neztem meg az oldalt es nem volt Gc jatekot ott... vagy lehet en nem neztem jol?