MS Flight Simulator 2004
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Valaki esetleg tud olyan boltot, ahol árulnak még Saitek Cyborg EVO joy-? Sajnos mifelénk nem találtam sehol.
Üdv,
MD-11, Fokker segédletek: http://vzsolo.uw.hu/fs/ OMSI segédlet: http://vzsolo.uw.hu/omsi/
http://goo.gl/gd6Zi5
MD-11, Fokker segédletek: http://vzsolo.uw.hu/fs/ OMSI segédlet: http://vzsolo.uw.hu/omsi/
Vagy félmegoldásként FS Panel Studioval az iFly737-6789-Normal, vagy iFly737-6789-Wide (attól függõen, hogy milyen képarányt használsz) fájlokban átszerkeszted a négy nézethez (CAPT IFR, CAPT VFR, FO IFR, FO VFR, vagy csak amelyiket használod) tartozó panelképeket (nézetenként van 3
MD-11, Fokker segédletek: http://vzsolo.uw.hu/fs/ OMSI segédlet: http://vzsolo.uw.hu/omsi/
Köszönöm!
Lenne némi problémám a Hungary Base Scenery-vel: http://kephost.hu/image-59D7_4C949F04.jpg
Ott is települések vannak, ahol nem kellene, ill. négyzetekre osztotta a tájat.
Ami fent van: REX, GE Pro, HungaryMesh
Remélem, tud valaki megoldást a problémára...
Akkor jól kidolgozott Cessna 172-t ne is keressek? Ha jól emlékszem a Carenadó-ét mondtátok a legjobbnak ebbõl a típusból, de ha még ez sem az igazi, akkor gondolom a többitõl sem várhatom, hogy minden úgy mûködjön mint a valóságban.
Tényleg, ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem. Mint mondtam használgatom az FS PAs-t, de csak a Cessnával repülök egyelõre. Itt is mûködik a dolog. Tudok felvenni utasokat, csomagot. Gyûjtögetem a lóvét meg a repült órákat, hogy tudjak venni majd egy nagyobb repülõt, stb. Bemásoltam és ki is választottam a MALÉV hangokat a configban, de az a néhány szöveg, ami repülés közben elhangzik (csatolják be/ki az öveket, leállt a motor, stb.) viszont ettõl függetlenül az eredeti angol nyelven szólal meg.
Mit kellene csinálnom, hogy halljam a MALÉV-os magyar szövegeket?
Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)
A Carenado féle Cessna 172N rádió és audió készülékeinek kezelésérõl szeretnék kérdezni.
Tanulmányozgattam a gép eredeti manualját, amiben azt olvastam (ha jól értettem), hogy van egy XMTR SEL feliratú forgó kapcsoló, amivel ki lehet választani azt a rádiót (a kettõ közül), amelyiket a forgalmazásra használni szeretnénk. Ehhez kapcsolódik egy AUTO feliratú három állású kapcsoló, amivel vagy a hangszóróra vagy a fülhallgatóra lehet irányítani automatikusan az XMTR SEL által kiválasztott rádió hangját.
Ha nem akarjuk használni ezt az automatikus átirányítást, akkor az AUTO kapcsolót középállásban (OFF) kell hagyni és a NAV/COM 1 és 2 három állású kapcsolókkal lehet kiválasztani, hogy melyik rádiók hangját akarjuk hallgatni a hangszóróban vagy a fejhallgatóban.
Na és most jön a kérdés: a Carenado Cessnában az AUTO kapcsoló a PHONE állásban van és nem is lehet átállítani máshová. A NAV/COM választó kapcsolókat át lehet billenteni OFF állásból PHONE-ba, de minek, ha az AUTO-t nem lehet OFF-ba kapcsolni? <#confused>#confused>
Én nem értek valamit jól, vagy csak dísznek vannak ezek a kapcsolók?
A másik problémám, hogy a XMTR SEL bármelyik állásában, ha az egér pointert bármelyik NAV/COM rádió fölé mozgatom, mindig az jelenik meg, hogy COM2 (vagy NAV2), mintha mindig az alsó lenne aktív. Az aktív frekvenciának is azt írja ki, ami az alsó rádión van beállítva. A stand-by frekvenciának pedig olyan értéket, ami egyik rádión sincs beállítva!
Amikor az ATC utasít a frekvencia beállítására és megnyomom a beállításra szolgáló gombot, akkor viszont mindig a felsõ rádión változik a beállított freki, de ettõl függetlenül aktívnak mindig az alsó rádiót írja ki amikor az egér mutatót ráviszem bármelyik rádióra. <#confused>#confused>
Szóval hogy is van ez pontosan? Valaki el tudja mondani néhány szóban a rádiók beállításának és használatának módjait?
Coolermaster RC-922M-KKN1-GP HAF,CORSAIR CX600W , GIGABYTE GA-P55A-UD3, INTEL Core i7-870(OC), Cooler Master Hyper 212 Plus, KINGSTON HyperX CL9 blue 1600Mhz 4x2Gb (OC), GIGABYTE GTX460SE 1GB
Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)
Igazából a penelt szeretném távolabb kicsit túl közel van, de nem
müködik az active camera benne nekem.
Olyasmire gondolsz, hogy az igazi légiforgalmi irányítás rádió üzeneteit fogod valami vevõvel és azt tudod hallgatni az FS2004-en keresztül?
Vagy az IVAO-ra vagy más hasonló vírtuális hálózatra csatlakozol és az ottani irányítást hallgatod?
Az FSpassangerst használom most is, habár a nagygépes repülés még elég távoli dolog számomra. Elkezdtem egy pilóta karriert egy Cessna 172-vel, mert így érdekesebb a repülés, mintha cél nélkül repülgetnék ide-oda.
http://goo.gl/gd6Zi5
Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...
http://goo.gl/gd6Zi5
http://goo.gl/gd6Zi5
Szóval átestem a tûzkeresztségen. Sikerült abszolválnom egy sikeres IFR repülést. :-) Holnap szerintem egy Ferihegy - Sármellék vagy Pécs útvonalat fogok csinálni.
Vagy van valahol egy JÓ magyar leírás? Köszi!
Egyébként ahhoz képest, hogy állítólag ezen a típuson tanult meg repülni fél amerika merthogy annyira egyszerû és könnyen kezelhetõ okozott meglepetéseket a fel és leszállás elsajátítása. A Cessná-val ez azért könnyebben ment. Mondjuk most, hogy már kicsit jobban ráéreztem ezekre a dolgokra tényleg nem tûnik nehéznek a kezelése. Nem kell túl sok dologgal foglalkozni repülés közben. :-) Kb. mint egy bicikli, csak ez repül. :-)
Mit értesz azon, hogy ágyugolyó? Túl gyors vagy miért?
Csodát nehéz tenni sajnos.