MS Flight Simulator 2004

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

[HUN]FaTaL
#34029
fmcjében nincsenek transitionok csak szólok 😊

http://goo.gl/gd6Zi5

w77d
#34028
hálásan túlbuzgó köszönetem 😊

spyy55
#34027
w77d
#34026
ehhez a fasza Malév Q400-hoz tud valaki linkte adni?? képrõl nagyon faszán néz ki..

spyy55
#34025
Károcska 😞 köszi az infót!

gfarkas
#34024
Ne keseredj el, a jó pap holtig tanul, én cca. 25 évet töltöttem repülõgépek közelében és én sem merem kijelenteni hogy értek hozzá.

A Bombardier Dash8 Q400-hoz nem létezik értelmes VC? Sehol nem lelek egyre sem 😞

A VC a modellben van kódolva, tehát nem is fogsz találni mert a Bombardier-t nem úgy készítették.

spyy55
#34023
A Bombardier Dash8 Q400-hoz nem létezik értelmes VC? Sehol nem lelek egyre sem 😞

jaszy76
#34022
Bizony, szívesen olvasnék én is hasonló leírásokat.
Ilyenkor jövök rá, hogy tulajdonképpen nem tudok semmit a repülésrõl. 😊

Hont
#34021
Hú de jó volt!<#taps>
Sok ilyen konkrét leírásra lenne szüksége itt sok mindenkinek!
Ne tartsátok vissza magatokat!😉
#34020
Fiuk,
Köszönöm a segitséget !

Sziasztok<#wave>

gfarkas
#34019
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy kiengedett futónál a TIRA (Távoli IRány Adó) átrepülésekor az MRP-56P és az UAP kapcsoló automatikuzsan frekvenciát váltott ezáltal az ARK mutató a KIRA-ra (Közeli IRány Adó) fordult szintén automatikusan, ha a két irány nem tért el, akkor tengelyben volt a masina, ha eltért akkor még volt idõ korrigálni vagy megszakítani a leszállást.
Ezt a funkciót sajnos nem modellezték egyik FS gépben (orosz) sem.

gfarkas
#34018
Nagyon vágod Te ezt Tomi !

Szegény lengyelek is ezt nem tudták, a hiper-szuper müszerek nélküli reptéren.
Nem ártana gyakorolni minden pilótának ugyanis ez a navigáció alfája és omegája.
Ja és a technika ördöge is megszervezhet egy kis fosóleckét az önelégült kapcsolótekergetõ személyzetek részére....és a repgépek zömén min. egy ember van, de inkább több.Ami 15-20 éve rutin volt most perec lesz....

CptSAB
#34017
Az OSzP rendszerrõl sajna nem nagyon fogsz találni semmilyen infót sem. Röviden a lényege, nincs siklószög adó, nincs ILS irányszögadó ez esetben. Ami fix, az kiépítéstõl függõen 1-1 közeli irányadó ARK/NDB ált. 1 km távolságon és 1-1 távoli irányadó 3-4 km távolságon a kifutópálya tengelyén. Útvonalról gépet rávezetik a TIRA-ra, kirepülés adott irányon számított idõ szerint, visszafordul pályairányra, és a TIRA és KIRA felett az RSzP (leszállító radar-diszpécser) segítségével adott süllyedés szerint meghatározott magasságon átrepülni az irányadók felett. A Közeli irányadó után elvileg látni kell a betont ha még minimum felett van a repülõtér. Van OSzp kis és nagykör is, ilyenkor a gép 5-600 méteres magasságon repülve az irányadókhoz viszonyított helyzete alapján hajtja végre a fordulókat a körön. A végsõ eljárás azonos.
chicco
#34016
Mikor CSA-val megyek Tallinnba mindig van a vegen 1 szakasz ahol hasznalnak speedbreaket.

Lax szinte kötelezõ ,mert 3 steppinges descent van ami elegge megfuti a gepet.

#34015
kódold kérlek😉
Hypo
#34014
<#taps><#taps>

CptSAB
#34013
Én a "speedbraket" Kaposhomok felett szoktam használni, az OSZP bejövetelnél a TIRA felett átrepülve. 😊
Hypo
#34012
"állítólag" b737 en eleg surun hasznaljak a speedbreaket descent phase ben. Airbusnal ez kicsit maskepp muxik

#34011
A belsõ atc-nk legalább ferihegyet mond😉 bár lehet, hogy abba is bele szólnak vityáék<#fejvakaras>?
[HUN]FaTaL
#34010
Default ATCnek köze nincs az eljárásokhoz, sajnos, talán az FS legnagyobb hibája a forgalom kezelés mellett. Kinyitod a térképet és megnézed, hol milyen magasan kell lenni. 😊

http://goo.gl/gd6Zi5

Hont
#34009
Igen, ezt már én is megfigyeltem, hogy vagy baromira le kell lassítani, vagy szinte végig Spead Brake-l kell lezuhanni, de ez fõleg itt LOWI lehet érezni.
Jaj még egy kérdés!
Azt vettem észre, hogy LHSM mintha fordítva adná a SID-t. Létezik?
Fel van cserélve a pálya irány...A 16 pályához a 34 Sid tartozik...
Vagy csak balfasz vagyok már megint...?;S
CptSAB
#34008
Default ATC egyik jellegzetessége, hogy beesõsem oldja meg a megközelítést. Ha nagygéppel repülök (ritka.. 😊 ) akkor a valós eljárást hajtom végre, ATC-re nem, a forgalomra viszont annál inkább figyelek. Jobban jársz, ha a valós eljárások szerint számítod ki a korrekt megközelítést.
Hont
#34007
Tök igazad van!
Ez szóról szóra így van! De most már Te is rajt vagy Kubi listáján velem együtt!(be is reteszelem a kaput és kiengedem a kutyákat, ne hogy éjjel álmomba meglepjenek...)
Jön a jó kis középkor! Isten veled demokrácia!

FS9!
Most mentem egy rövid LOWS-LOWI-t IFR-t.
Azt mondja ez az ártány ATC hogy maradjak FL100-n és figyeljem a I26 ILS-t.
A gond az, hogy ha 10000-n megyek, akkor az ILS már csak akkor érzékeli, mikor már a horizont áll és alá esik...Mit kell ilyenkor csinálni?
Gondolok itt a valós eljárásra! Tolom le az órát és kézzel elcsípem a jelet?
CptSAB
#34006
Off
Na jó had tegyem hozzá.. az új alkotmány sem nekünk szól.. nem szerzõdés lesz az a társadalommal, egy szép burkolt hatalmi megnyílvánulás, amelyben közlik, hogy kuss a nevünk. Kaptam egy szép levelet Magyarország Kormányától (pislogtam is rendesen a feladó megnevezésén), mely szerint hozzászólhatok, mint II. rendû hazaáruló állampolgár (az életben nem szavaztam rájuk, így a kövéri, szíjrágói, rogáni, áderi jelzõket is magamra értem.. de lesz*rom, no meg kubiék amúgy is litát tartanak számon, a ki velünk ki ellenünk alapon 😄😄😄, lehetséges..) az alkotmány nagy kérdéseihez. Szépen megfogalmaztak mindent helyettem, helyettünk. Baxtam feladni nekik, mert az én hozzászólásom nem férne bele a kultúrált körbe.. választékos lett volna az biztos.
OVI és barátai vármegyéket, kúriát akarnak, élveznek valami 30-as évekbeli otromba politikai pornófilmen. Nekik tetszik, mert az ország lakosságának egy része fuldoklik ebben a narancsszinû orbifolyamban, de ez van gyerekek, ezt szavazták meg honfitársaink a többség, demokrácia van szépen ki kell várni, amíg majd elfogy a levegõ és a pénz, no meg a megvezetett butuska nép támogatása mögülük. Csak persze az a baj, utána lesz még majd nagyobb sötétség ebben az országban, nehéz lesz választani majd.
Õrizzük meg emlékezetünkben Ferihegyet! És persze kezdjünk el megbarátkozni addig is az új személyi, jogsi, forgalmi, pénzérme, bankjegy és egyébb hivatalos papírok cseréjének gondolatával, mert by-by Magyar Köztársaság lesz itten Magyarország punktum, és ha a titulus változik, akkor a hivatalos iratok is.

ON

FS9 I like! 😄 Peti! Kezdheted rajzolni az új textúrákat a ferihegyi jaj botlás volt.. Liszt Ferenc-i terminálra. Szóval Budapest Mega Airport ver. 1.60 jöhet!!! 😄
polluxware
#34005
2011et írunk..

és még mindig ez a kinek/minek mi legyen a neve a téma

SZÉGYEN

polluxware
#34004
mááá boccs

de akkor ha nem köztársaság akkor mi?

ésakkor nemzettollát hogy híják majd?

pali oszt jónapot?

az hogy mivel jár ez (papírmunka) sztem mellékes

[HUN]FaTaL
#34003
Ezt tudom.

Dehát ez egyértelmû, ez nem köztársaság, építik a diktatúrát.

Amúgy nem cserélik az iratokat csak amikor lejár.. Szánalom milyen faszságokkal foglalkoznak, ahelyett, hogy kormányoznák az országot..

http://goo.gl/gd6Zi5

w77d
#34002
röhögni fogtok de meg lesz változtatva a név, de nem ilyen drasztikusan. Magyar köztársaság rövidül simán Magyarországra. Ez nem kis papírmunkát is maga után von (mindenkinek az összes iratán magyar köztársaság szerepel), amibõl páran megint meggazdagszanak állami pénzbõl...
Ez amúgy egy késõbbi burkolt államforma váltást is könnyebbé tesz...

[HUN]FaTaL
#34001
<#taps>

http://goo.gl/gd6Zi5

polluxware
#34000
vityarisztán<#taps>

polluxware
#33999
orbánum

[HUN]FaTaL
#33998
Ha lehet majd szavazni, akkor mindenképpen az Abszurdisztánra fogok szavazni. 😄

http://goo.gl/gd6Zi5

#33997
Ki tudja lehet holnaptól nem is magyarország leszünk... madzsarország helyett mondjuk Alföld lesz az egész országneve az alföldet meg átnevezik mondjuk pusztára....

gfarkas
#33996
Jelen esetben a józan ész energiáját....

[HUN]FaTaL
#33995
Energia? Mégis milyen energiát spórolunk egy név változtatással?😄

http://goo.gl/gd6Zi5

polluxware
#33994
számít asszed?

#33993
Én azt a hírt olvastam hogy vmilyen energia akármin szavazták meg, viszont akkor fura hogy ezt választották, mert az új név több betûbõl áll és drágább világítani....

polluxware
#33992
azért vannak még.........

[HUN]FaTaL
#33991
Nem akadnak össze, de az uninstalloknál elõfordul, hogy ha késõbb törlöd akkor levakarja mindkét sim alol az adott kieget.

FS9 kiegészítõk nem kompatibilisek az FSX-el.

http://goo.gl/gd6Zi5

[HUN]FaTaL
#33990
Persze, hogy lapítanak. Bárkit kérdezek, õ nem szavazott rájuk. Kérdezem én, akkor ki?

http://goo.gl/gd6Zi5

#33989
Nem akadnak össze. (Tapasztalat.<#eplus2>)
Ha az adott kieg elketyeg mindkettõn, akkor célszerû (mondjuk ez leginkább a scenerykre vonatkozik, a gépek esete más tészta) csak az egyikbe feltelepíteni, aztán a másiknak onnan megadni az elérési útvonalát.
#33988
Sziasztok,

Ismét a tanácsotokat szeretném kérni.
Jelenleg az FS9 van feltelepítve, a meglévõ kiegészítõimmel.
Az a kérdésem, hogy ha az FSX változatot is feltelepíteném, nem akad össze a két program?
Illetve a már FS9-re telepített kiegészítõket újra kell-e telepíteni a FSX-hez ?
Van ezen a téren valakinek tapasztalata?

A segítséget elõre is köszönöm

További kellemes napot kivánok!
<#integet2>

Hont
#33987
Tudjátok mi a röhej?
Az, hogy akik ezt meg szavazták, (már mint a mostani királyunkat)
azok most már nem vállalják fel!!!
Lapítanak mint szar a gazba!
Tõlem eddig hála ennek a szellemi fogyatékos Szijártó csatlósnak,1.5 millió kárt okozott ez a faca kis kormányunk!
Az 130eFt hitelem már már 260 fölött jár...De nem panaszkodok!
Tudhattuk volna, hogy ez lesz! Nem is tudom mit vártak egyesek ezektõl a diktatorikus majmoktól!
Még hogy Liszt Ferenc?
Megint oda nyalunk, ahonnan majd a pofont kapjuk...(így is úgy is)
m814
#33986
Ha eddig nem lett volna világos mirõl is szól a történet....

LHSimulations web http://www.lhsimulations.com LHSimulations Facebook:https://www.facebook.com/LHSimulations

#33985

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem iszom még egyet.

DANIELE
#33984
Ha ez az egész átnevezõsödi, végbe megy, akkor lehet az összes Malévos festést kidobni. Mi lesz helyette szú ette zongora, orgona, pianínó?

polluxware
#33983
sztem ennyire ne másszunk bele.. van akit ez sért (joggal)

maradjunk annyiban ,hogy a nap még mindig nem süt át a felhõkön

[HUN]FaTaL
#33982
Ezt szavazta meg ez a birka ország, mit vártál? Idiótáknak idióta kormány...

http://goo.gl/gd6Zi5

Hypo
#33981
shiva jo otlet, minden kezeben egy audi kulcs, es a gyerekei is beszamitanak.

m814
#33980
A franzba!!!Mostanában bár merre nézel Fityisz mindenhol....
A zászló pedig maradhat csupán a címeren kellene csiszolni.Pl. Siva hazai változatát javasolnám, ha lehet a 32 karú megjelenésében.A vonásain nem kellene szinte semmit változtatni max egy kis népviselet,ill. minden kezében legyen egy szavazó cédula.

LHSimulations web http://www.lhsimulations.com LHSimulations Facebook:https://www.facebook.com/LHSimulations