MS Flight Simulator 2004

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#37182
Azt a büdös maci kukiját bele. 😄DD Bár, sietségemben mondtam már pár marhaságot, azóta is emlegetik a kollégák. 😄 Ez van. Megértem, szerintem is jó, nekem is tetszik. <#zavart1>

Na de. Buék.

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37181
én szóltam be Maestro csak kontrázott😊)))

#37180


Revers mar a levegoben nem semmi 😄

#37179
Beszótá'? 😄DDDD

Jól van, elírtam. Siettem, nem értem én rá korán reggel. 😄
De szerintem ez is jó dolog, mert gyorsabban beérsz a teszkóba ha akciós a darálthús, mint ha buszra várnál. <#zavart1>

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37178
😊 sok jó leszállást

#37177
Igaz,nekem igazából az volt a segítség hogy kiderült, a betonról lemászás nem valami beállítási probléma hanem a sim segít megtanulni repülõt vezetni.
Több van ebben az FS ben mint gondoltam.
Hypo
#37176
"..Amúgy érdekes dolog ez...több külföldi országban tapasztaltam, hogy nem divat a semmi méteren sebigyûjtés, amint elszívódik a masina máris húzzák bele a rettentõ variót...nézni rossz...!"

Hát mert szarnak rá, rosszul oktatták, lusta, glasscockpiten nevelkedett gps laptop pilota😊

Minden felszállásnál hallom az oktatóm hangját....tart, tart, elemel😊)

Hypo
#37175
köszi Maestro rosszul fogalmaztam!
Igen terméseztessen horizont fölé!

Clidey
#37174
...illetve úgy érted horizont fölé...mert ha csak horizontig, akkor csak rongyolsz befele a teszkóba, nem? 😊)))
Bizonyára kedves topiktársunk betonos reptéren nevelkedett... 😊)) Ott tanítják ezt a "rongyolok a flaszteron aztán eltépem"-dolgot. 😊))


Amúgy érdekes dolog ez...több külföldi országban tapasztaltam, hogy nem divat a semmi méteren sebigyûjtés, amint elszívódik a masina máris húzzák bele a rettentõ variót...nézni rossz...!

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Hypo
#37173
amugy c172 vel mar 50 nel az orrfutot elemeli az ember hogy tehermentesitse, aztan 60 nal mar eljon a gep de akkor kell hagyni kicsit ugy par meteren hogy gyujtse a sebit majd amikor meg van a kello akkor felcsurni horizontra

Hypo
#37172
ott a FAQ annal nyilvanvalobb hely nem tudom letezik e

#37171
bocs mellényultam. fs9pilotnak akartam válaszolni
#37170
Kösz hogy ílyen részletesen leírtad, ez így teljesen világos, érthetõ.
Szerintem ha van kedved írni a leszállásról inkább itt a fórumon kéne valami tudástár vagy hasonló fiók ahol más is megtalálná ha érdekli, ne csak én olvassam, de privátban is köszönöm elõre is.
#37169
Egy Cessna esetében alapból számolnod kell felszállásnál és után is a légcsavar által keltett energiával, ami enyhén balra fordítja a gépet (left-turning tendency), olyan érzés mint ha kilépnél a pedállal balra. Ezért ezt enyhén jobb pedállal korrigálnod kell. Ugyanez vonatkozik az oldalszélre is, ha oldalszeled van, értelemszerûen a széliránynak ellentétes pedállal kell korrigálnod hogy a gép a középvonalon (centerline) maradjon. Érdemes ugyebár a reptérre vonatkozó ATIS adást lekérned, ebbõl megtudod hogy milyen szélirány van és az erre vonatkozó szélsebességet is. A felszállási procedúra ilyen kis gépnél mindössze annyi, hogy szeles idõjárásban (ha oldalszél van) akkor fokozatosan adsz vonóerõt a légcsavarra. Közben elkezded korrigálni az esetleges szélirányt, valamint a fent említett balra fordulást is. Az orrfutó emelési sebesség 65csomó. Ha érzed hogy nagyon gáz a felszállás, (túl erõs az oldalszél), akkor a vonóerõt visszaveszed picit, korrigálsz, majd újból kakaót adsz, persze ezt azért úgy tedd hogy a kifutó hosszát is kalkuláld bele, tehát a "REIL" fények (ha este repülsz) elõtt érdemes megsürgetni a felszállást. 😊 Ha nappal repülsz, akkor kb. be tudod lõni hogy ezek a fények hol is lehetnek. Felszállás utáni emelkedésnél pedig 75csomós sebességet próbáld tartani, a motor felsõ "takarólemeze" kb. egy vonalban legyen a horizonttal.

Igazából ezt írásban nagyon nehéz átadni, gyakorlás-gyakorlás és gyakorlás. 😊 Ajánlom hogy vegyél egy ruddert. 😊 A leszállás pedig külön téma, ha gondolod és érdekel szívesen segítek privátban hogy ne ide írjak regényeket. =)

///M I Love BMW. :)

spyy55
#37168
Fent "FÓRUM" gomb (tartalom mellett), aztán bal oldalon ott lesz: "PRIVÁT ÜZENETEK"

#37167
Kérem valaki mondja meg hogy tudok hozzáférni privát üzneteimhez ha épp nem kaptam?
[HUN]FaTaL
#37166
Rudder, de már írtam egyszer 😊

http://goo.gl/gd6Zi5

#37165
Akkor én el voltam tévedve, kösz.
gfarkas
#37164
Rudder.

#37163
A yoj szár csavarásával tudom valamennyire féken tartani a gépet, persze ez nem olyan mint a pedál.
Tényleg mi ennek az oldal kormánynak az Angol neve?

#37162
Értelek, azt hittem van pedálod otthon repüléshez. 😊 Joy az megint más.. Annak nem igazán ajánlatos "odalépni" 😄D

Akkor tényleg kalibrálási gond lesz.

///M I Love BMW. :)

#37161
Kösz a válaszokat, XP home van fent, Lehet hogy az oldalkormányzást kell valahogy jobban beállítani, azt hiszem az pedállal megy a Cessnában, én meg egy yoj al próbálom ugyanezt
#37160
Természetesen igen, a gép irányítása is megváltozik picit illetve a limitek is a valóságot tükrözik. Amúgy a ruddernek "keményen" lépj oda, nem kell szarozni, én se szoktam még real-life repülésnél sem. 😄DD Bírja. 😉

Ha meg kalibrációs gondok vannak, akkor elvileg a holtjátékkal tudsz játszadozni FS-en belül, vagy esetleg a vezérlõpultban az eszközök és nyomtatók rész alatt (nem tudom milyen oprendszered van.)

///M I Love BMW. :)

gfarkas
#37159
Igen

#37158
A hard beállítás van legközelebb a valósághoz?
[HUN]FaTaL
#37157
Persze, hogy mászik a gép, ha szél van, vagy hardon van a realism. Neked kell ellenkormányozni vele. 😊

http://goo.gl/gd6Zi5

#37156
Nem a szél a gond, lehet én nem tudom jól kezelni a ruddert.
Nincs 0 állása ahogy indul a gép mászik valamerre, hiába állítgattam.
Még próbálgatom hátha az én kezemben van a hiba.
Gegi86
#37155
Azt nem néztem még meg.
#37154
Más repülõtérnél megoldódott a probléma, vagy most már mindenhol van SID csak STAR nincs?

///M I Love BMW. :)

Gegi86
#37153
Meg csináltam amit mondott, csak annyi váltózott hogy lhbp sid van de star az még mindig nincsen.
#37152
Próbáld meg hogy kitörlöd a FMCWP mappát, valamint a PMDG mappából a SID és STAR fájlokat, és tedd fel a legújabb navdatát.

///M I Love BMW. :)

Gegi86
#37151
Legújabb van fent.
#37150
AIRAC -ból melyik Cycle van? Legújabb?

///M I Love BMW. :)

Gegi86
#37149
Lenne egy olyan kérdésem hogy a pmdg md-11 mcdu-ban miért nincs lhbp-hez sid és start, de nem csak ezen a reptéren hanem máshol sincsen?
[HUN]FaTaL
#37148
Õõõ, pl. szél van?😊

Használd a ruddert.

http://goo.gl/gd6Zi5

#37147
Szeretnék tanácsot kérni, a repülõk leszaladnak a kifutóról start nál és érkezéskor is amint a betont elérem.
Több alaprepülõvel és több reptérrel próbálkoztam, és több yostik kal is.
Próbáltam állítgatni trimmelve, az sem segít.
Ha valakinek van ötlete elõre is köszönöm!
#37146
Nekem is tetszett...
De azt már nem mondtam neki hogy megnézném hogy van neked pl. FL160-on vizsuálod a ránvéjen. küszöbszájú.

///M I Love BMW. :)

[HUN]FaTaL
#37145
😄DD

http://goo.gl/gd6Zi5

#37144
Jájjj.. <#idiota> Eszembe jutott amikor egy "repülés kedvelõ" srác próbálta nekem azt megmagyarázni a Cessnában repülés közben hogy a VOR az a "Visual on Runway" -t jelenti.. <#nyes><#nyes> Próbáltam megállni ne röhögjek az arcába. xD

///M I Love BMW. :)

#37143
Kösz, ha sikerül látni fogjátok.
1et értek veled, így is messze többet ad ez a scenery, és nagyon sok sok munka van benne, örülök hogy használhatom.
L Viper
#37142
No ez meg a másik ok nálam is. Sajna nem sok idõm jut az FS-re. Feladat van bõven.
CptSAB
#37141
Bevallom, én sem szeretném zavarni.. jó rég értekeztünk utoljára, és Laci bácsi bõven el volt látva feladatokkal, családi dolgokkal. Azt se felejtsük el, nem egy tinirõl van szó..
CptSAB
#37140
Ukrán kölkök elég érdekes és Laci bácsi felé amúgy korábban tolmácsolt módszert használtak a vtpp módhoz. Plusz landclass stílusokat hoztak létre, és ezeket használták fel a vektoros digitalizálásnál. Az ötlet abszolút egyezik az elképzeléseimmel. Van pár 1:25000-es papír szelvényem, és gyanítom fogok is rendelni párat a HMTH-tól, ha sikerül életképessé varázsolni a dolgot. Az igazi fennakadás sajnos az sbuilderbõl feltörõ runtime errorok halmaza, amit fórumok, segédletek ide-oda nagyon nehéz elkerülni. Hiába van minden spec. req. fájl, környezet alá rakva. Hiába van Win XP pont emiatt még mindig a gépen.
L Viper
#37139
Az a kis Duna "zakó" engem annyira nem zavar, hogy emiatt zaklassam Laci bácsit. Ezért nem is ástam bele magam jobban. Már így is többet adott nekünk, ezzel a Sceneryvel, mint amit reméltem valaha is 😊
#37138
A mentett pln-t be kell masolni az iFly navdat mappaba a tobbi koze csak ott FTPLAN ba menti, viszont en ha azzal akarom hasznalni az fmc-t kifagyasztja az fst valaki 5let?!

CptSAB
#37137
Az eredeti vízrajz állományban (HP953150-2) a Duna vonala korrekt. A minap linkelt Pápa környéki javítás oka is, egy a LC állományban rejlõ hiba miatt született. Sajnos a Dunát én javítani nem tudom, mert forrásfájl nincsen és nem is volt birtokomban sohasem. Kell írni Laci bácsinak ez ügyben, mert Pápa is kacifántosan lett javítva. Lényegében a LOD13 cellák határát kellett követnem, mert ellenkezõ esetben újabb hibás cellák jöttek létre.
L Viper
#37136
Ide tedd fel a képet:

http://iaro.3dmax.hu/

Feltöltés után a szögletes zárójeles linket másold be ide az SG-s szövegmezõbe. A kép fog megjelenni.

FS-bõl "képlopáshoz" a Fraps-et használom.

Egyébként az út és vasúthálózat jól el lett készítve a MAS sceneryben. A települések is megjelennek az FS korlátain belül. Bizonyos limitált autogen épületek stb. VFR repülésnél azért el lehet ezek alapján tájékozódni, ha ismered nagyjából az országot.
#37135
Sajnos nem tudom hogy kell ílyen felvételt készíteni és feltenni ide,
így nem tudom megmutatni nálam ez hogy néz ki
Egyébként gondolom hogy nem végleges Ez a Hungary scenery pl Szentendrei szigeten nincs Horány,stb.
Természetesen ez nem kritika én még ílyet se tudnék csinálni
L Viper
#37134
Üdv!
Én a régebbi Lago BP-t használom, arról tudok nyilatkozni.
Nos nálam is van Duna zakkanás, de a BP területen kívülre esik. Az északi rész rendben:



A déli részben meg picit kintebb az egyik ág zakkant. A leírás szerint van telepítve. Mint látható a képen, nem pont a Sceneryk találkozásánál van a hiba:

#37133
Sziasztok , tudnatok abban segiteni, hogy tudom importalni azokata flight planeket amit fs commanderben megcsinalok?! Akar pmdg akar iFly
Koszonom