MS Flight Simulator 2004

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Hypo
#37332
persze nem rolad szolt termeszetesen amit irtam felre ne ersd😊)

gfarkas
#37331
Teljesen egyetértünk, bár én türelmes vagyok alapból, ha végignézed a hozzászólásaimat általában segítek a "lustább"-jának is szívesen.
Most meg a lentebb írtak miatt én is beleestem a csapdába.....
De én is emberbõl vagyok...nem is telik FSX-et meghajtó masinára...
Sokszor hozom rendbe a lányom gépét, mert olvasás nélkül kattintgat aztán meg kiderül, hogy jobb lett volna elolvasni mit is kérdezett az adott program.

Hypo
#37330
no problemo, csak azert mondtam mert forumok ( nem csak itt) hozzaszolasainak 87 % olyan dolgot kerdez ami le van irva, csak hát olvasni nem szeretnek, jobb ha mint sult galamb megkapnak keszen mindent, ez a mentalitas vezet oda hogy a mai civilizacio a sok technikai vivmany ellenere is sokkal sotetebb mar ami az emebreket illeti😊

gfarkas
#37329
Kösz !
Az inci-finci ánglusommal elolvastam én a helpjét, meg évek óta használom is, csak a kapkodás ide vezet ilyen vén, szenilis nyugdí... bocs. csökkentett járandóságos embernél.Az az igazság, hogy túl sok negatívum tenyerelt bele az életembe az utóbbi idõben és ebbõl eredõen "kiestem a szinkronból", de már higgadok, így ki is javítottam a kapkodásomból következõ elcseszést. <#worship>

Hypo
#37328
grat😊 javaslom mielott felraksz valamit olvasd el a manulajat sok fejfajastol szabadit meg

gfarkas
#37327
Idõközben megoldódott, az acceleration bepipálásával lehet variálni.

gfarkas
#37326
Urak!
Egy rossz pillanatomban az EditVoicepack-al updatáltam minek következtében valami egyéb körülmény közrehatására úgy felgyorsult az FS ATC-je hogy az már idegesítõ.Tudja -e valaki hogy hogy lehetne visszaszelídíteni mert az õsz hajszálaim száma a duplájára nõtt fél óra alatt.Elõre is köszi a tanácsokat (megoldást). <#csodalk> <#wave>

gfarkas
#37325
Elvileg nem, mert az UT mesh, a GE pedig csak texture.(Amennyire én tudom)

#37324
Az ultimate terrain -nek bekavar a ground environment pro?

///M I Love BMW. :)

#37323
Ismerõ ismerõs .
LSZH-LHBP Ausztria felett gondolt az fs egyet és elnavigált jóval az Olasz határon túl. majd gondoltam alt+F4

Hypo
#37322
Mi a meglepo?😊) anno egy lhbp-loww nal nagy forgalom es rossz ido nel annyit vektoralt hogy tovabb tartott mint maga az ut😊

#37321
Ez tetszett. <#taps>
Tudat alatt Atlanta Airshow -t csináltál. 😄D
Ebbõl már csak a függõleges orsó hiányzik, esetleg nullasebességû autorotációs manõver is mehetett volna még hogy teljes legyen a kép. 😄

///M I Love BMW. :)

Papirzacsi
#37320
Meg, de fogalmam sincs már vagy egy éve telepítettem az fs-t, de talán Ground Environmentet.

Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)

Willenbrock
#37319
Megkérdezhetem hogy groundtextúrának milyen kiegészítõt használsz az fs9-hez?

Papirzacsi
#37318
Ma összeesküdött ellenem az FS2004 és az Ifly! Megosztanám röviden a tapasztalatomat. 😊
Beneveztem egy KLAS-KATL útra az Ifly 737-tel. A terv az volt, hogy nyugat felõl FL370-en érkezve, kényelmi okokból az ATC vektorálását választva, közelítem meg a repülõteret keleti irányból. Amióta fs2004-et használok, második alkalommal járok Atlantába, és az elsõ ideérkezésem se volt zökkenõmentes.
Szóval közelítettem nyugati irányból FL370-en, amikor is annak rendje és módja szerint az ATC közölte, hogy süllyedjek FL290-re. Kicsivel késõbb, ahogy az mindig is lenni szokott, közli, hogy a 26R pályára fog vektorálni, meg is adta a vektort. Mivel az érkezésemmel ellentétes irányból kellett végrehajtani a leszállást, számítani lehetett rá, hogy Atlantát megkerülve fordít majd vissza a pályára a leszálláshoz. Az elsõ vektor után nemsokkal kaptam a másodikat, majd a harmadikat, majd.... már nem is számoltam, éreztem, hogy ma is küzködik az ATC az irányokkal. Továbbra is FL290-en repülve elrepültem jóval Atlantától északra, és távolodtam, csak távoldotam, miközben követtem a hülyébbnél hülyébb vektorokat. Majd a reptértõl több, mint 160km-re közli az ATC, hogy "ATC service terminated". Hát köszi! Mondom sebaj, IFR plan újra betölt, majdcsak odavektorál alapon. Erre közli, forduljak 300 fokra, majd emelkedjek FL360-ra, majd késõbb FL370-re... Gyakorlatilag Las Vegasig vitt volna vissza... IFR plan törölve, megoldom magam.
Kép a fasza vektorálásról:

Emellett az Ifly is elkezdett baromkodni. Visszafordulás közben HDG select bekapcsolva, fordul a gép, LVL CHG beállítva, hogy emelkedjen FL360-ra. Gázt feltolja koppanásig, fordul a gép, de baszik emelkedni. Már a vörös sávot harapja a sebesség, de még mindig baszik emelkedni...
Vertical speed kiválaszt, és már emelkedik is. Újra LVL CHG kiválasztva gép meredek süllyedébe megy át. Végül kis erõszakolással és sok V/S móddal rávettem, hogy képes legyen LVL CHG-módban emelkedni.
Itt még nem ért véget a gond.
Átstastolásra kényszerültem, ÁTstart ugán HDG select, LVL CHG, AP be, fordul, emelkedik mint a kisangyal. Túrom az FMC-t, újabb megközelítésért, mikor egyszercsak lekapcsol az AP mindnféle jelzés nélkül. Éppen csak kimászok a CDU-ból, és Atlanta nem túl magas felhõkarcolói töltik be látómezõt. Lassan de finoman kilaposított és süllyedt bele a belvárosba... Végül ezt is megúsztam... De már a tököm tele lett az FSsel.

Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)

Hypo
#37317
http://www.blackboxsimulation.com/products/fs-2004/

#37316
Kösz, rosszul de tudok kicsit, nem árt egy kis gyakorlás
gfarkas
#37315
Nem tudom hogy tudsz-e angolul, de ezt nézd meg : rg festés

#37314
nem baj kösz a reagálást, a fõ problémám (mármint szimulátor ügyben)
hogy valamilyen kis gépre akarok egyéni festést felíratot csinálni csak nem tudom hogy kell.
Ez a gép meg csak megtetszett, stabilan jól reagál a yoj ra, 3d s fülke jól átlátható mûködik benne minden,
de ha más gépen tudok festést csinálni az se baj.
gfarkas
#37313
Bocsesz, elnéztem a típust,20j-re nem találtam én sem.<#worship>

gfarkas
#37312
Pl.: itt és itt, keresésbe beírod hogy carenado mooney és több tucat találatod lesz fs 9 és X-re is.

#37311
letöltöttem egy nagyon jól mûködõ gépet, carenado mooney 20j
ehhez ha valaki tud helyet ahol festést lehet letölteni hozzá elõre is köszönöm
#37310
üdvözlök mindenkit, megint gépfestéses gondom van.
Tud valaki abban segíteni hogy malév festést varázsoljak egy b.737 es re
és egyedi festést kisebb gépre. Leginkább az érdekel mi kell hozzá?
Malév ügyben már fél éve kértem kaptam segítséget, csak újra kellett raknom az FS t és a kittihawk és a posky félét nem találom most.
#37309
Köszönöm a cuccot.
Majd ezzel megpróbálom, hátha elég lesz neki ennyi rendszer reinstall után. Mert szívem szerint, nem akarom az egészet újrarakni mert nincs baj vele amúgy sem, meg mire felpakolok rá mindent, elmegy a fél napom rá.

///M I Love BMW. :)

bebaszov [ZSIR]
#37308

korpa ellen zsírmalac

#37307
Ja, már én is rájöttem közben, meg amint láttam amúgy is van pár olyan kiegészítõ aminek a C partíción is van cucca.

..... 😞
Pedig azt hittem megúszom.

///M I Love BMW. :)

macleody
#37306
Szerintem újra kell, mert a win telepítéssel törlöd a regisztrációs adatbázist is.
#37305
Uraim. Elérkezett az idõ, amikor a Win7 -nek mennie kell, és frisset kell felraknom. 😄 Az lenne kérdésem, hogy a rendszer a C partíción van, az FS pedig a D partíción. Ugye elvileg csak az FS9.cfg van a C partíción, ha ezt lementem, majd újratelepítés után visszamásolom, akkor gondolom nem kell újrapakolnom az egész FS-t a d partíción, mert ahhoz nem nyúlok.
??

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37304
😊))

Papirzacsi
#37303
A 152 válasz valahol megvan nekem "okosítva" is. Igény szerint...
:-D

Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)

Hypo
#37302
jó drága mondjuk szóval ha kell szivessen kölcsönadom ezt a meteo koynvet illetve a 152 kerdes es valasz konyvet, de csak ha vigyazol ra es vissza kapom😊))

Gegi86
#37301
Köszi a választ!
#37300
Megközelítõleg igen. A PPL(A)-hoz szerintem ebben minden benne van ami kell, sokan forgatják ezt a könyvet, és sikeresen le is vizsgáznak. 😊 Sokat lépsz elõre, ha már felkészülten mész oda.

///M I Love BMW. :)

Gegi86
#37299
És ami ebben a két könyvben megtalálható tudás az elég a ppl jogosítványhoz?
#37298
Ui.: Kezdésnek elég. 😊 Bõven.

///M I Love BMW. :)

#37297
Igen ez elég jó könvy. Ajánlom még hozzá a Repülés Meteorológia könyvet is: LINK jobb oldalt a menüben, alul találod meg.

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37296
nekem ne mond ezzel szivok mar egy jo ideje, ppl se volt olcso de azota beleolt orak egy vagyon es epp hogy meg van a minimum legalabb havi 15 orat kene repulni hogy az ember formaban maradjon de ezt nem lehet ma magyarorszagon BECSULETESEN kitermelni

Gegi86
#37295
A hivatásos pilótákat kérdezném, hogy ez a könyv jó az alapok megtanulásához vagy ennél komolyabb kell?
#37294
De sajnos tájékoztattak engem is hogy több mint valószínû (95%) hogy a kitûnõ gazdasági helyzet miatt, a kedvezmény sem lesz meg Február elejétõl szóval bátran kijelenthetem hogy sorstársak leszünk. 😊
Szóval hamarosan zárul Miki mókatára. <#shakehead> Ilyenkor azért elgondolkodom rajta hogy az Amerikai viszonylathoz képest, itthon örül az ember ha a jogosítások megszerzése után tud repülni teszem azt havonta 1x. Hiszen ahogy írtad is, közel 29.000Ft -al drágább itthon 1 nyamvadt óra repülés. A lényeg, hogy megszenvedsz a jogosításért, de kb. annyit tudsz repülni, mint egy olyan ember akinek nincs pilóta engedélye. 😊) Sõt, olyan embernek akinek van lóvéja sétarepülgetni 2hetente, az többet tölt a levegõben mint ÉN, aki elvileg pilóta lennék. Röhej. <#eljen><#mf2>

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37293
ja ugy kerem más😊 mert en orölok ha 1 ora összejön.....😞(

#37292
Beb*szna ha annyit kellene fizetnem. 😄 Akkor tényleg nem repülnék csak 3hetente 1x. Kedvezményesen repülök, sõt van amikor ingyen is sikerül, persze ez minden 980 -dik napkitörés elõtt fordul elõ. 😊

///M I Love BMW. :)

[HUN]FaTaL
#37291
Mi a picsa kerül 3x annyiba? Mert a benzinben gondolom ekkora árkülönbség azért nincs.

http://goo.gl/gd6Zi5

Hypo
#37290
azert az nem rossz heti 5x45 ezer ft 😊)

#37289
Nem kell mondanod, ha már tudok egy héten 5órát repülni király vagyok. 😄 És 1-1,5 évvel ezelõtt még heti 10-15órát tudtam. 😊

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37288
_) sajnos, meredeken csokken az egy evben repult idom......😞((

#37287
Viktátor barátunk egy vicc. Arról meg nem is beszélve hogy a mai repülési árak (sétarepülés és társai) a csillagos égen vannak. Az engedélyek pedig talán már efelett. Nekem is van néhány ismerõsöm aki oda-vissza vágja a témát, csukott szemmel beröffent egy cessnát, de mivel k*rva drága a szakszolgálati is, ezért nem tudja megcsinálni hiába ért hozzá. Bár mondjuk sehol sem adják 50-60ezerért. 😊

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37286
jó hát ne viktorisztánhoz viszonyisd. ott 69dollar egy repult ora egy c172 vel itthon 45 ezer........

#37285
Jó, mondjuk túlzás volt a minden 2.dik, viszont több van belõle mint itthon, az tény. 😄 Az üzleti része pedig jó dolog. Össze kell állni 4-5-6 embernek aztán mehet a build. 😊 Vagy esetleg 2 is elég ha mindketten a parlamentben dolgoznak. 😊

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37284
nehogy azt hidd, de azert akad, de van uzelti dolog is benne kis befektetes es aztan lehet berbe adni😊

#37283
Szép dolog, néztem már párszor. De jelenleg örülök ha "élni" tudok, nem hogy ilyenre költsek. 😄 De majd túlórázok a reptéren. <#zavart1>
De az tök jó, hogy amerikában minden 2.dik szimulátor kedvelõnek van full 737-es cockpitja. 😄

///M I Love BMW. :)