MS Flight Simulator 2004

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Hont
#37733
Én FSGlobal2008 használom, de nekem tetszik...!
Bár az igazat megvallva még mást nem is próbáltam...

#37729
Igazad van! Gyakorlat teszi...! Megfogadom a tanácsod és már rakom is fel a szoftvereket!
Stauff
#37732
Köszi! Megnézem majd ezeket, csak pont hétvégén nincs egy perc idõm sem játszani. REX fent van, már csak a talajt kéne egy kicsit megtuningolni.

#37731
..... Gondoltam. =)

///M I Love BMW. :)

#37730
Work in Progress: P-47



Ha esetleg nem jelenne meg a kép, akkor alternatíva: Képecske

///M I Love BMW. :)

Hypo
#37729
Foniatól elsõre mindenki megrémül még életben is kisgépesné repulésnél ahol magyarul nyomjuk van egy kis batortalanság, meg hat neha az agyamat eldobom olyanokat hallok a radioban. De azert nem olyan ordongosség ám.
Pláne hogy beirod hogy training flight az ATC rogton latja és ugy is all hozzad, ott az ivaon egy remek fonia doksi ha megérted az alap logikat tehat mi a sorrend ha te hivod az atct es mi a sorrend amikor vissza mondod az atc utasitasait es mar kesz is a fonia. A doksiba tok jo peldak vannak, szoval csak gyakorlas kerdese.

Én sokaig fs ben a magyar foniat ugy gyakoroltam hogy hangossan mondtam amit ahogy kell ( fs atc jet leszarva) szoval tenyleg csak gyakorlas kerdese. Javaslom a fonia doksit kinyomtatni es tok jo kis referencia a tobbi meg gyakorlas

L Viper
#37728
A Laci bácsi féle MAS-hoz van mellékelve egy olyasmi "facsomag".
Többnek hatnak a fák, (de kisebbeknek is). Ha megnézed, látszik, hogy sûrûbb az FS-éhez képest.
Clidey
#37727
Egyszer régen találtam egy orosz oldalon (avsim.su?) olyan növényzet textúrát, ahol egy fa helyére kettõ-három volt rakva, így a szimulátorban picit sûrûbbnek hatott. Anno használtam is, de most persze sehol sem találom... 😞

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Hont
#37726
Igazad van! Beszari vagyok!😞
😉
2005-2006 környékén vettem már részt ilyen túrákon, tetszett is nagyon! Jó volt a társaság, segítõkész, baráti hangulat volt!
Akkor a gépem nem volt alkalmas és azért adtam fel.
Most meg ez a kurva Fónia ne lenne...
Régen elolvastam egy verset egybõl meg is tanultam. Most meg mintha szellemi fogyatékos lennék...Semmit nem bírok megjegyezni és azt nem mondhatom, hogy "pill rögtön bemásolom a webfordítóba, addig türelem"
Szóval itt van a kutya elásva...😞
De nem adom fel!
Hypo
#37725
""...Nagyon Király mind az IVAO, mind a VATSIM, de nagyon élesnek tûnik!"
????????? Ne legyunk mar beszariak, senki nem harapja le ott a fejed, javaslom IVAON van hetente vfr korut ott meg lazabb a dolog menjel el szivessen latnak tok jo fejek, aztan van heti ifr tura, szoval szerintem a legjobb valasztas és én még egyszer nem tapasztaltam hogy anno velem vagy barkivel aki eloszor volt vagy még nem volt ifr a vérében ne boldogult volna.

EGY TÉNY azért felkészülni odafigyelni KELL, de hát a repülés errõl szól
Szóval csak bátran, legalább ivao.hu foruman nezz körbe vfr tura jó kezdet

#37724
Autogen kiegészítõk nem igazán vannak, vagyis nem lehet sûrûvé tenni a növényzetet due to FS9 graphics engine. Nem tudom hogy van -e olyan ami nagyon látványosan módosítaná a default cuccokat. Viszont én ezeket használom: REX,HDE 2.0,FS Genesis Europe Mesh, Flight One Ground Environment PRO V2.

Igazából ebbõl csak az utóbbi 2 -nek van köze a témához.
Elvileg még ott van az FS Global is alternatívának. Igazából ízlések és pofonok, kinek mi jön be, vagy mi tetszik. Valamint a beállításoknál a "Terrain Mesh Complexity" -t húzd fel 100-ra. Túlzottan sokat nem ér, de egy hangyaf*sznyit javít a helyzeten. =)

///M I Love BMW. :)

Stauff
#37723
FS2004 alá melyik domborzat tuningot ajánljátok? Nem konkrétan sceneryre gondolok amiben szépen ki vannak dolgozva a "hegyekvölgyek", hanem olyanra ami a meglévõket egy kicsit valóságosabbá teszi. Sajnos nagyon olyanok (még sok ezer lábon is) mintha baltával faragták volna õket. Illetve akkor már egy autogen tuning is érdekelne, már ami a növényzet sûrûségét illeti. Persze csak ha vannak ilyenek.

spyy55
#37722
ELNÉZÉST KÉREK!!! Nem vettem észre, hogy a GA1 LOWI .bgl-jeit nem töröltem ki... most már jó!

[HUN]FaTaL
#37721
lib_stat_aptveh próbáld meg, de ne töröld csak átnevezd (pl. bgxre), mert lehet, hogy azok nem repülõk. A stat_aptveh is az volt, csak azt a telepítõ letiltotta mert nem pipáltad be. Az a kettõ, amit látsz meg valószínû másik bglben van, lehet, hogy le sem lehet tiltani anélkül, hogy objektumok tûnnének el a reptérrõl.

#37720: IVAOn nem tépik le a fejed.

http://goo.gl/gd6Zi5

Hont
#37720
Hú! Banyek! Ez tényleg közel volt!😊
De jó lenne, ha lenne valami olyan szerver, amit Mi használunk...
Nagyon Király mind az IVAO, mind a VATSIM, de nagyon élesnek tûnik!
Jó lenne egy olyan, ahol nem tépik le a fejed, ha valamit nem csinálsz teljesen szabályos keretek között! (Persze én is arra törekszek, de néha Four-t Five-nek hallom és már kész is a komédia)
spyy55
#37719
FS9-nél stat_aptveh.bgx van, de annak törlésével sem változott semmi. Meg ez nem is -bgl... 😞 Ezek közül?

Ma volt egy eléggé közeli élményem" 😊

macleody
#37718
Nekem FSX-hez van meg a LOWI, ott van a bgl fájlok közt egy stat_acft.bgl.
spyy55
#37717
Üdv! Akinek megvan LOWI (Innsbruck), tudna segíteni abban, hogy melyik .bgl file-okat kell kitörölni a scenery mappákból, hogy az a két (fix) gép ne legyen ott? Más reptereken sikerült, mert ott volt static_aircraft.bgl, amik törlésével eltûntek szerencsétlenek...köszi!

Hypo
#37716
<#hamm>

Fedon
#37715
A settingsben a hardwarelights 3-ason volt, feljebb húztam, és megoldódott. Nagyon köszönöm a segítséget.

spyy55
#37714
Sorry, korán volt még és a "villogás" helyett "világost" olvastam 😊 Na arra én még sajna nem vagyok beprogramozva.

Hypo
#37713
fs settingsbe a hardwarelights mennyire van allitva? miyen a vgad?

Fedon
#37712
Köszönöm szépen, de az éjszakai VC színeket át tudom variálni, nekem a strobe meg a beacon villogása kavar be, és szétizéli a szemem.

Hypo
#37711
hát te kivételes vagy biztos azért😊)))

Én már sok ilyenbe futottam bele, mondjuk nem FS nel teljesen mas programoknal foleg azoknal amik nem csak a meghajton vannak hanem irnak rendszer mappakba is foleg amikor egy meglevo dll-t irnak felul UAC kikapcsolas utan se engedi csak ugy a rendszer ezt viszont nem kapsz rola hibauzenetet.

na off

spyy55
#37710
Talán...
Nekem bevált 😊

Fedon
#37709
Repülni akartam a szép új iFly737-el éjszaka, de VC módban olyan villogás van, hogy csak hunyorogtam. Kerestem fórumokon, de csak azt találtam, hogy ez egy ismert probléma. Lehet, hogy béna vagyok? Tudna valaki megoldást rá?

[HUN]FaTaL
#37708
Mindent enged mindenhova írni. 😊 Még sosem volt gondom semmivel.

http://goo.gl/gd6Zi5

Hypo
#37707
OK meg se szolaltam de ha majd szopika akkor ne legyen siras, kikapcsolhatod te az UAC ot de attol meg bizonyos fileokat es bizonyos helyekre nem enged irni csak nem veszed eszre max onnan hogy nem megy a cucc. de demokracia van ahogy szeretned

[HUN]FaTaL
#37706
Nem kell 😊 Kikapcsolt UACcal visszaáll az XP biztonsági rendszere. Ami egy hígfos valóban, de ha valaki odafigyel abból sincs gond.

http://goo.gl/gd6Zi5

Hypo
#37705
kapcsold ki a pontozást elég bugos szerintem de mielott lejössz ép fordulsz akkor le taxi fel

Hypo
#37704
dehogynem😊) mert hát egy fos sajnos

#37703
FSPass: gondolom azt is próbáltad, hogy lassítás után (60 kts alatt) azonnal lelövöd.
Esetleg az lehet, hogy a transzponder állapota alapján állapítja meg, hogy éppen kifutón vagy-e

Intel Core 2 Duo 3 GHz, NVIDIA GeForce GTS250, 8GB RAM

spyy55
#37702
1. Egy kis mai MALÉV repülés EDDP-LHBP
kép-1 kép-2 kép-3

Indulásnál a RWY-ról beérkezõ gépet az orrom elé irányította a Tower a taxira, amin arra vártam, hogy tovább engedjen, de hogyan? - kérdem, mert hát nem tudok tõle tovább menni... aztán spuri a fûre kikerülni 😊 gondolom ez is FS9 gyagyasága!

2. REX, Active Sky, FSUIPC gyanu: néha utazó magasságon (pl. FL350) mintha ki-be kapcsolgatnák a ködöt 5 percenként. Ez config probléma lehet?

3. FSPass: Mikor lefordulok a RWY-rõl a taxira és groundra ad a torony, akkor kapcsolom ki a strobe-ot és a LDGlight-okat, de akkor is...
Pilot's Penalty points: -60 points
It is considered bad practice to leave the landing lights turned on when the aircraft is on the parking ramp. (-30)
It is considered bad practice to leave the strobes turned on when the aircraft is on the parking ramp. (-30)
Most akkor valaki árulja már el, mikor kell!!! Ha elõtte (pont forduláskor), akkor sem jó 😞

#37701
Ahogy én tudom, ha az UAC-t kikapcsoljátok a winben, akkor nem kell kapcsolgatni mindig az admin módot. Aztán javítson ki valami hozzáértõbb kollega, ha nem így van. 😊

Intel Core 2Duo E5800 3.20GHz 4GB DDR2 RAM NVIDIA GeForce GTS450 2048MB

Stauff
#37700
Na akkor idõrendi sorrendben válaszolok:

1.) Néztem a magyar srácok munkáit, nagyon bejönnek! Még nem raktam fel egyet sem, de tuti, hogy fogok! 😊

2.) Megnézem ezeket a scenery-ket. Amúgy is fõleg az igényesebb freeware cuccokat akarom kipróbálgatni.

3.) Igen telepítettem a témát. Szépen összeállítottam a theme creatorban a szájízem szerint, majd mentés, utána install. Elszöszölt vele pár percig, majd a játékba belépve csak az idõjárási elemek lettek szépek (de azok legalább nagyon), a többi változatlan maradt.

macleody
#37699
REX-ben telepíteni kell a kiválasztott témát, ha esetleg nem tetted volna.
eyecandy
#37698
És itt van még egy csomó ingyenes reptér. Van FSX-es részleg is

Hypo
#37697
LHSIMULATION free magyar repterek Pecs, Debrecen Sarmellek GYÖNYÖRÛEK!!

Tájban szerintem azért FS9 azert nem FSX szint de repterek kisebb teruletekre eleg jo addonok vannak aerosoft.com simmarkets.com

Én kerülném a nagy globalis addonokat sose olyan jók inkább kisebb helyekre koncentralni fs9 ben az igazi az IFR repkedes nagy gépekkel minden repter lassan mar megvan ses más addonok AES, FSPASSENGERS..stb

UT-t nem javaslom szerintem egy fos
Ground Enviroment csak USARA max
FSGLOBAL hát izlések és pofonok

Stauff
#37696
Tudom, hogy a REX nem csak idõjárási elemeket tartalmaz. Ezért is gondolok arra, hogy valamit nem jól állítottam be (pedig mindenre azt böktem, hogy "mehet", plusz a konfigomat is a "High-end" kategóriába soroltam). Ennek ellenére csak az idõjárás lett feltuningolva... ezen kívül semmi más.

Hát én FSX alatt Budapest 2.0-val a város zsúfolt részei felett repkedve 17-20 fps-t érek el ha teljesen kimaxolom. Ha kicsit visszaveszek akkor kezd élvezhetõ 25-27fps értékre felmászni. De ha az FS2004-ben is sikerülne ilyen látványt elérni akkor nem érdekelne az FSX.

spyy55
#37695
REX-ben ott a víz is, ami jó + felhõk, raxi+rwy. Illietve idõjárás motorjához Active Sky E.
Textura: FSGlobal 2010 (rácsozáshoz), Ground Environment Pro (textúra) vagy UTX. Nálam a kettõ együtt behalt és lapos tortát kaptam 😊, de hozzáértõk tudnak segíteni én nem szopok vele tovább...
LHBP csak a reptér, Bp. és környéke van kidolgozva. 2.0 FSX-es verziót még nem próbáltam, különbséget nem tudok mondani, FPS halottá tesz.
(ha bármiben tévedtem, kérem a topik mestereit, javítsanak ki! 😄 ) Fent a FAQ-ban talán találsz válaszokat.

Stauff
#37694
FSX alatt nálam is visszaáll automatikusan egy aero és mindenféle vizuális hatások nélküli megjelenítésre a Win7.

Amúgy kérdésem lenne az FS2004-el kapcsolatban a topik lakóihoz (akik véletlenül majdnem ugyan azok akik az FSX topikban már segítettek 😊). Látom sok videóban, hogy olyan szépen felhúzható addonokkal a grafika, mely egészen közelít az FSX szintjéhez. Ez milyen addonokkal érhetõ el?

Most csak a REX van fent, de lehet valamit nem jól állítottam be mert csak az idõjárási elemeket turbózta fel (de azokat valóban nagyon szépen). A víz, földi elemek, földi textúrák úgy maradtak ahogy voltak.

Illetve fent van az Aerosoft-féle Budapest scenery (csak az 1.5, míg FSX-en már a 2.0) és kb meg sem közelíti az FSX szintjét. Fõleg az épületek és fák sûrûsége marad el a várttól. Ha jól vettem ki akkor ezt az "AUTOGEN" érték határozza meg, de ennél feljebb nem tudom tolni. Szóval ha Budapest 2.0 szerû látványt akarok akkor az FSX-et kell használnom vagy az FS2004 is rábírható arra, hogy szebb ruhát öltsön?

Hypo
#37693
😊))))))))))))))"...Nem én kapcsoltam ki dude, hanem a buzi FSX " 😊)))))

Clidey
#37692
Nem én kapcsoltam ki dude, hanem a buzi FSX kacccsolgatja magától...az FS9 meg nem, õt nem zavarja az aero... LOL

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Hypo
#37691
😊 fsx nel is en kikapcsoltam minden szart, söt van egy olyan hogy latszodjon az ablak mikor huzod na azt nagyon nem szereti az fsx UI ja es a menu is neha vagy villogot vagy nem latszott de igy mukodik

spyy55
#37690
<#worship>

Clidey
#37689
Nálam a visual cuccok meg az aero surface sem zavarja az FS2004-et...ellenben érdekes módon az újabb FSX nem bírja ezeket és kikapcsolja azokat egybõl. Hiába no, mikroszoft cucc mindkettõ, a kompatibilitás meg rulez... 😄

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Hypo
#37688
Jobb eger gomb fs9.exe re properties es ott lehet beallitani kompatibilitast, adminn modot stb


Ez csak egy pelda kep😊 szoval disable visual themes, disable desktop comp,

es hat aero kikapcsolasa teljesen de azt a control panelen tudod

spyy55
#37687
Hö? Na ez újdonság. Vagyis ha megadom a kompatibilitást (még nemtom hogyan), FullScreen-ben alt-ra végre elõjönnek az ablakok? (pl. FSUIPC)

Hypo
#37686
WINDOWS7= RUN AS ADMINISTRATOR!!!!!!!!!!! ez az alapszabaly, sot fs9/fsx.exe nel is megadod hogy admin modba futassa mindig, fs9.exe nel meg a kompatibilitast xp re es asztal effektek satobbi tiltasa es akkor a menubar se fagy ki

spyy55
#37685
Na végre! Újraraktam iFly-t (rendszergazdaként) és minden jól mûködött (baaa, ezentúl mindent úgy teszek fel!) Minden csavart és anyát, mûszereket átnéztem. Leszámítva az elfelejtett strobe-t <#lookaround> 4000 feet-ig, tökéletes volt a repülés.
Köszi! <#eljen>

Hypo
#37684
<#worship>