2520
Fenti ket lap a tema
  • Sanyix
    #2320
    nekemis.
  • mesor
    #2319
    Nekem is Radeon 9600Pro-m van ehhez a laphoz!
  • Crokin
    #2318
    Ez hülyeség.
  • tomo
    #2317
    nekem egy noname 9600 pro kartyam van immar 2 eve. fast writes kikapccsolas ota gond nelkul. bar teny, hogy nem gyari drivert, hanem omega drivert hasznalok.
    szal nem hinnem hogy nvida kartya kene.

    lehet meg kene probalnod esetleg, egy friss windoz telepitesre, csak a legfontosabb driverekkel video hang . telepiteni 1 jatekot, hoyg akkor is kifagy e.
  • bslnet
    #2316
    Ki van kapcsolva, de nem változott a helyzet. Hallottam ilyet, hogy ez az alaplap nem szereti az ATI Radeont, Geforce kell hozzá. Ez igaz? Vennem kell egy másik kártyát?

    -------------
    Köszi.
  • Sanyix
    #2315
    fast writes
  • tomo
    #2314
    a videokartya drivereben kapcsold ki az kesletetett iras , vagy milyen nevu opciot, nekem az sokat javitott a stabilitasaon .
    ( talan write back neven fut )
  • bslnet
    #2313
    Lenne egy amatőr kérdésem: Nekem is ilyen alaplapom van, milyen videokártya jó hozzá? Mert most egy Connect3D Radeon 9200 SE van benne, és minden játék lefagy.. :-((
  • Inquisitor
    #2312
    "És ha le kell eszedni előző chipset driver-t akkor azt hogyan kell!"
    Drivercleaner
  • Mersh
    #2311
    így van!
  • Crokin
    #2310
    Sajnos a sima nf7 realtec-es hangja több szempontból is szar. Legjobban ha veszel bele egy soundblastert 7k-ért.
  • steweee
    #2309
    annak még külön hangkártyadriver kell. sajnos a neve nem jut eszembe és most nincs is berakva az a vinyóm amin rajta van, de hátha vki megmondja a nevét. amúgy a régebbiek is jók ha teszel hozzá EAX4Unified_redist_4001-et, mert az megoldja néhány játéknál hogy lehessen bekapcsolni az EAX-ot vagy hardware 3d-t, mert a régebbi driverekkel nem igazán szerette felismerni
  • SyneT
    #2308
    Hi all!

    Skacok nekem olyan gondom lenne h felraktam a legújabb nf7-s chipset driver-t de nem volt venne audio vezérlő és így nem tudom használni a 5.1-et! valaki tudna adni audio vezérlőt vagy egy másik chipset driver.t amiben van ilyesmi vagy valamit amivel meg tudom oldani hogy legyen 5.1-em! Köszi

    amúgy ha új chipset driver-t akarok felrakni akkor előzőt le kell törölni vagy elég csak rápakolni? vagy új windowst kell rakni?
    És ha le kell eszedni előző chipset driver-t akkor azt hogyan kell!
    Kössz
  • DanyyX
    #2307
    jah, bocsi az tényleg Nf-s...
    Az van nekem is, de én birom nagyon ezt a lapot. Kevés rajt a SATA, csak az a bajom vele.
    Amugy és is 2x1GB ramot akarok belerakni majd.
  • mergal
    #2306
    Köszi Steweee! Én is vennék 512 csak nem merek mert van egy Hyundai-samsung 2x512 ramom dualba régebben vettem még1 samsung 512 de az nem tetszet neki mert leállt a gép visítva, meg nem sok gyorsulás volt. Kettesével jók voltak az uj samsung is de 3an már nem bírták egymást. Ezért gondoltam 1gb ra mert így 2gb dualba menne!
  • steweee
    #2305
    kérdezd meg a boltost, és mondd hogy csak úgy viszed el a ramot hogy ha nem megy visszahozod
  • steweee
    #2304
    sztem igen, de biztosat nem tudok mondani. de emléxem én is gondolkodtam hogy 2*1gb ramot veszek bele annak idején (nf7) mert úgy mehet dualban, de inkább vettem 3*512-t mert olcsóbb volt sokkal
  • mergal
    #2303
    Sziasztok!
    Nekem is ilyen lapom van már 2éve. Everest azt írja hogy NF7-S v2.0.
    Az lenne a kérdésem hogy memóriát vennék bele eddig 2x512 van dualba és én egy 1Gb gondoltam! Tudja kezelni a lap az 1gb ramot? Megnéztem az abit oldalát de ott csak 512/400 van tesztelve!
  • steweee
    #2302
    az az nf7-s amiről te beszélsz, nekem sima nf7-em volt. amúgy lehet jobban megérte volna venni most egy nf7-s -t (mindenképpen kellett még egy agp-s alaplap hogy a maradék alkatrészekből összejöjjön egy komplett gép) mert olcsóbb is volt, és igazából a sima nf7 is igen jó lap volt, csak a hangjával nem voltam kibékülve, ezért választottam úgy hogy az is jó legyen az újban. és az an7-et ajánlották hogy az jobb.

    már sosem fogom megtudni hogy az an7 vagy nf7-s van a jobb hankártya mert mire ez kifut már más rendszerek lesznek
  • DanyyX
    #2301
    A link is magáért beszél: 6-Channel AC 97 CODEC on board
  • DanyyX
    #2300
    Szerintem meg, az NF7 SoundStorm-ja sokkal jobban szól, mint az AN7 sima Realtec AC'97-es chipje, de mind1....
  • steweee
    #2299
    a driver nem lényeg, azt le lehet tölteni. inkább csak mások véleményére is kíváncsi lettem volna, hogy mi a tapasztalatuk. sztem sokkal jobb a hangzása az an7 nforce2-es hangarijának mint az nf7 sima realtek ac'97 audio kártyájának. vhogy teltebbek a hangok
  • Sanyix
    #2298
    Ki lehet használni a hangkártyát. Mér csinálnának olyan drivert amivel nem lehet? :)
  • chaostoki
    #2297
    ha jol tom a sima nf7-ben nincs S-ATA csatlakozó, és alap driverrel nem tudod kihasználni a hangkártya 5.1-es képességeit. De a driver a legkevesebb.
  • steweee
    #2296
    az an7 mennyivel jobb alaplap mint az nf7? azon kívül hogy újabb, és főként mennyivel jobb a hangkártyája?
  • Sanyix
    #2295
    sokat akarsz tömöríteni winrar-ban? :D mert ha nem akkor fölösleges, a barton, mert a throughbred magos sempronoktól csak +256kbyte cache-ben különbözik, ami a winrar tömörítésnél ad számottevő előnyt :DD minden másnál kb egy szinten vannak. Viszont a throughbred jóval olcsóbb. Barton meg mivel ritka, eléggé drága. Max akkor éri meg ha kifogsz egy szorzólockmentes bartont.
  • vadmotoros
    #2294
    Halihó!

    "Amúgy a 2200+-ost felhúzhatod 2800+-ig is akár, méghozzá feszültség emelés nélkül (ugyanezt a procit adják 2800+ ként is, nagyobb szorzóval) mondjuk szorzólockos de az fsb-t emelheted 400 ig, és így a memóiáid is kihajthatod :)."

    Namármost nekem is ilyen alaplap és processzorom van,(2*512MB Samsung memóriával) és ha tuningolni akarom, akkor a memóriát át kell raknom singel chanell-be, mert különben 1 MHZ-sem tudok húzni rajta. A max tuningig ameddig sikerült eljutnim az 1750 MHz környéke volt alapfeszen, de ott már fagyott rendesen a proci. Ha emeltem a feszültségen 6%-ot akkor is ugyanezt csinálta. KB 1600 ig megy rendesen, de én alapfrekin használom.
    Régebben voltak olyan problémák hogy állandóan újraindult a gép(semmi tuning meg ilyenek) de mára már kigyógyult ebből a betegségből. A mai napig nem tudni mi lehetett. A hangkártya meg tényleg csinál elég érdekes dolgokat!

    Én is gondolkodtam egy erősebb procin, mert ezzel nem tudok felvenni videókat, csak gyenge minőségben. Kinéztem magamnak egy 2600+os bartont, de még meggondolom. A64-et egyenlőre nem akarok, majd ha lesznek hozzá progik amik ki is használják.
  • Mersh
    #2293
    Hi!

    Jó az abit lapka, csak néha néha különc
  • Lacika 79
    #2292
    audigy2-vel nekem is szívózik, van mikor csak gondol 1-et, és elmegy a hang. vagy csak a mély.
  • Szekig
    #2291
    Nekem van külön hangkarim.... az alsó pci slotban összeakad a vga-val... alulról a 2. slotban az ide vezérlővel... alulról a 3dikban ment jól asszem... fölé megmár nemtudod rakni ha brutál hűtő van a vga-don :)...
    Kész röhej.... Kezdek besokalni a lappal.... Ráadásul most beszartak a memóim.... grr..
  • Sanyix
    #2290
    Írtam hogy be van lőve úgy hogy a pci maradjon. Vagyis asszem, mert az agp frekvenciát külön lehet állítani, és a szabvány 66 mhz-n van, és elvileg egy felezéssel abból számolja ki az pci frekvenciát, ami úgy megintcsak szabvány 33mhz lesz.
  • DanyyX
    #2289
    A PCI sín frekvenciája lehet a gond....
    Ha húzod az FSB-t megy fölfele annak a frekije is.
    Nem lehet belőni vhogy, hogy azt ne emelje az fsb-vel együtt?
  • Szabó Péter
    #2288
    Nem tudom mi van az alaplapi hangkártyával, de nagyon arra gyanakszom én is ha szarakodik a gépem! Nem tudom, csak afféle megérzés!
  • mesor
    #2287
    Pontosan én sem tudom, de ha jól visszaolvasol(mondjuk elég rég volt) akkor több embernek is ez volt a problémája. Ha az alaplapi hangkártyát használod akkor megoldja a problémát ha veszel a gépedbe egy külön hangkártyát.
  • Sanyix
    #2286
    Ezt nem értem akkor ha vennék egy gyárilag 3200+-os 400 fsb-s procit akkoris ezt csinálná? Merthogy végülis azis majdnem ugyanez a mag (barton) csak nagyobb fsb-vel és órajelszorozóval. Pedig az agp és pci frekvencia is fixen van :\ akkor mi köze hozzá az alaplapi hangkártyának ehhez.
  • mesor
    #2285
    Az alaplapi hangkártya nem szereti a tuningot. Ennél az alaplapnál pedig sűrűn előfordul hogy ha húzod a procit akkor a hangkari furcsa dolgokat csinál!
  • Sanyix
    #2284
    Bocs mégsem fagyott le, csak az xp szokásos baromsága. Néha induláskor megáll fekete képernyő, és vagy fél percig nem csinál semmit. Viszont az furcsa hogy egyik játéknál 2 ghz-ra tuningolva furcsa hangok jöttek a hangkariból, a másiknál meg az volt, hogy egyszercsak lemerevedett a kép, elment a hang, de nem fagyott le, mert alt tabra megjelent az egérkurzor, még egy alt-tabra visszajött a hang de a kép ugyanaz volt kurzorral, és mint amikor összeakad a desktop a játékkal. Mostis ment a vindóz, de csak azt tudtam elérni hogy az egérkurzort lássam az aztalt nem lehetett (bár ez tuning nélkül is előfordul néha).
  • Sanyix
    #2283
    Szóval van egy Sempron 2500+-om (Throughbred B magos) ami alapjáraton 1750 mhz-n megy, 10,5 ös szorzóval, és 333-as fsb-vel. Namost vót egy tuningpróba. 400 fsb-nél ugyanazzal a szorzóval (mivelhogy lockos) hogy elindul, biosban mindent lehet állítgatni, szóval megy 2100 mhz-n. De ahogy eléri a vinfos indítását fekete képernyő, és lehet resetelni. A proci nem melegszik túl 44 fokos még 400-as ddr fsb-n is. Akkor miért fagy le? vinfos indulásakor? Most 382-n van az fsb, tehát 2006 mhz-n és vígan megy a gép... Ja a memóriák dualban mennek, és 400-asok, szóval ez nem lehetne gond.
  • djadji
    #2282
    Kösz a linket. Úgy fest ez megoldotta a dologot....
  • Sanyix
    #2281
    http://www.nvidia.com/object/nforce_audio_4.62_win2kxp.html