27
USB nyomtató installálása
  • kisviku
    #27
    Ilyennel én is szívtam.Igaz nekem Deskjet 6980-as van,de ugyanez a kretén install van.
    Nekem volt egy olyan opció az installkor, hogy "most nem tudom csatlakoztatni a nyomtatót" vagy ilyesmi.Nekem ezzel működött.Nem csatlakoztattam az install alatt, hanem miután befejezte.Utána felismerte és működött.
  • esztermoro
    #26
    Sziasztok!Vettünk egy HP CJ Laserjet 1600-ast, ami nem akarja a jót. USB-s és XP-re telepítés elakad akkor, amikor kéri, h csatlakoztassam a nyomtatót az USP portra és kapcsoljam be. Itt fel kellene ismernie és befejezni a nyomtatást, de semmi nem történik. Próbáltam már másik XP-s gépen, ott is uez a tünet. Terészetesen másik USB eszköz a telepítés alatt nem volt csatlakoztatva. Néztem fórumokat, letiltottam az USB-t, majd újra engedélyeztem eredménytelenü. Nagyon köszönöm!
  • Lebowski
    #25
    sziasztok!
    nekem egy HP psc 2510-es nyomtatóm van és ma újra akartam telepíteni a driver-ét de a telepítés közben azt írja ki hogy végzetes hiba történt a telepítés során. ugyanezt írja ki a hp honlapjáról letöltött drivernél is. ha vkinek volt ilyen problémája pls írjon.
  • Goth
    #24
    plz segítsetek. Még ma nyomtatnom kéne, szal sürgős =)
    Nekem az a gondom, már telepítéskor nem érzékeli. Írja a telepítő, hogy telepítés közben ne legyen csatlakoztatva a nyomtató. Aztán amikor eljut egy bizonyos pontig, kéri, hogy most csatlakoztassam. Bedugom usb-t, és még 10 perc elteltével sem csinál semmit, nem ismeri fel.
    Próbáltam újy hardver hozzáadásával, nyomtató helyén kérdőjel van, szal nincs telepítve, és amikor telepíteni akarom csak annyit ír, hogy ez az eszköz megfelelően működik. Szal nemértem :/
    Egyébként XP alatt próbálkozok.
  • Petyus_
    #23
    Nekem is ez van (Laserjet 1200), hp roxx. :D

    Szóval ha a telepítő kiírja, hogy nincs bedugva, azzal nem lehet mit csinálni.

    Ehelyett bedugod az USB-t, kiírja új hardver, kiválasztod hogy megadod a driver helyét, szépen megkeresed a CD-n az operációs rendszerednek megfelelőt.

    Ezután felrakod a hp szoftvert amit adnak hozzá.
  • kisviku
    #19
    Namost mivel három hp nyomtatóm is van abból kettő Win98 alatt fut,megpróbálok segíteni.
    Sajnos a win98-ban még nem nagyon jó az usb-s automatikus felismerés ezért javaslom hogy a gyári utasítások szerint járj el.Gondolom ez volt az első.Ugye én is úgy kezdtem ,hogy haha kipróbálom a híres nevezetes usb "plug and play" okosságot.Namost ha ezt winxp alatt teszem tehát nem rakok be semmilyen cd-t, drivert nem rakok fel,akkor okés is a dolog mert alapból felismeri.Win98-nál érdekesebb.Ha a cd-ről nem megy,érdemes a manuális módot megpróbálni,tehát nyomtató hozzáadása,stb.Ha drivert kér,próbáld a cd-n levőt megadni neki.Nekem a cégnél van egy Hp 950 és egy 959c nyomtatóm és ott asszem volt egy olyan könyvtár a cd-n, hogy "win98usb"Ebben van a driver ha usb-n használod.Itthon Hp Photosmart 7550-es csücsül,de winxp alatt.Gond nélkül megy, a drivert csak a biztonság kedvéért raktam fel.Hálózatban megosztott és a másik gépen win98 van.Tudom sok újat nem mondtam el,de remélem segít ez is.Ha van még gondod,írj bátran.
  • mikike
    #17
    rohadjon meg nagy nehezen felment
    leírom hogyan hátha megint windowst kell installálnom

    Regedit> keresés 656c
    összes ilyen sor törlés
    keresés hpcpv
    összes ilyen sor törlés

    nyomtató bekapcsolása> USB felismeri > driver: hp\autorun.inf
    ilyen fájl, olyan fájl megadása
    USB driver fent van

    vezérlőpult> nyomtató hozzáadása > hp\enu\drivers\hpf656x.inf kiválasztása
    ilyen fájl, olyan fájl megadása
    ilyen error, olyan error, rundll szabálytalan művelet leokézása

    és működik
    egyelőre
  • mikike
    #16
    pontosan ezt írja a windows:
    Nem tudtam betölteni a telepítés alatt lévő USB hpcpv1 hardver számára a hpzuci02.dll telepítőt

    ?
  • mikike
    #15
    továbbjutottam valamivel
    ha a regeditből kitörlöm a DeviceDesc Deskjet 656c sort, akkor ha bekapcsolom a nyomtatót, a windows felismeri mint új hardwert és lehet telepíteni
    viszont aztán valami hpzufg.dll error miatt megáll

    a HP színes drivere még így sem ismeri fel
  • Gerry
    #14
    Próbáld ki egy másik gépen is (szomszéd munkahely, stb...) lehet, hogy a nyomtató, vagy a kábele ment tönkre, ha máshol jó, akkor a Windowsodban van a hiba, ha máshol sem jó, akkor garis csere!
  • mikike
    #13
    hát azt nem tudom mert nekem csak ez az egy gépem van, de előtte jó volt
  • Gerry
    #12
    Passz, más gépen jó az a nyomtató?
  • mikike
    #11
    uninstalláltam, kihúztam
    USB-t letiltottam
    USB-t engedélyeztem
    installáltam, bedugtam, bekapcsoltam
    de nem, nem látja a nyomtatót azért se
    amikor kikapcsolom a nyomtatót akkor homokórázik, mintha csinálna valamit a w98, de bedugásnál és bekapcsolásnál semmi

    nem tudom miért

  • Gerry
    #10
    Igen ez így igaz, jó ötlet megpróbálni uninstallálni a meghajtót, kihúzni a nyomtatót, és előrőlkezdeni az egész telepítést, úgy, hogy az eszköz nincsen rádugva!
  • mikike
    #7
    így is próbáltam, de miután bekötöm és bekapcsolom a nyomtatót, most már azóta sem ismeri fel se a 98 se a hp driver
    gondolom mivel nem így kezdtem egyből ezért direkt elállított valamit, csak nem tudom mit
  • mikike
    #5
    eddig elég friss volt neki, most meg nem?
    hogy kell egy ilyen chipset izét felrakni?
    Gigabyte 6OX alaplapom van
    de asszem fel is van rakva rája
  • Gerry
    #4
    Akkor passz, de azért megpróbálhatod a frissebb chipset drivert is, hátha bejön!
  • mikike
    #3
    eleve megy (Palm is)
    de most valamiért nem
  • Gerry
    #2
    Milyen alaplap? Fel van telepítve hozzá a chipset software (pl.: Intel INF, Via 4in1 Hyperion, stb...)? Lehet, hogy eleve nem megy anélkül rendesen az USB Win98 alatt!
  • mikike
    #1
    Nyavalyás HP nyomtatót szeretnék installálni a 98 alá, de hiába kapcsolom be, vagy dugom be az USBbe a Win98 nem ismeri fel. A zseniálisan megírt telepítője így meg fel sem települ, mivel azt hiszi nincs is ilyen nyomtatóm.
    tipp?