29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • shatanka
    #25945
    TomekK azt hiszem szerzett valahonnan eredetit.
  • lac coo
    #25944
    AK acél infrabak kapható valahol ?
  • RoyalPredator
    #25943
    Mármint a hiánya miatt ** :D
  • lac coo
    #25942
    Vazzeg... épp az excenteres biztosító a jó benne ! :)))))
  • RoyalPredator
    #25941
    Jah és AIrsoftban majd ha jön AK-200. akkor GBBR-ben jöjjön fullacél!:D
  • RoyalPredator
    #25940
    Igen, tudom, hasonlót láttam is házibarkácsban AKS-74U-n. Nem volt vmi jó az excenteres biztosíték miatt. Meg nem volt paszentos se...
  • lac coo
    #25939





  • lac coo
    #25938
    AK 200 ( vagy 2000..) -on úgy oldották meg, hogy kapott egy teljesen új tokfedelet ( sínes..) ami már nem lötyög, hátul pl. egy excenteres karral van fixálva . Azon akár egy acog is szépen mutatna .
  • RoyalPredator
    #25937
    A probléma, hogy ha egy AK-ból vmi kilóg, az hülyén néz ki.
    Cobra sight szerintem jól néz ki rajta, de sokan mondják, hogy gyakorlatilag használhatatlan... Pedig egy tokfedélre simuló infrabakos Reddot/Holosight félének örülnék... És amúgy megoldható, csak alacsonyabbban kéne elhelyezni, mint az Infrabakos picatinny rail adaptert, és alul kéne neki 1 vágat középen, 74es fedelekhez. Házilag még masszívvá is tehetjük pár réteg szigszalaggal, és akkor nagyon ott lenne...
    Szépen hátulról felsiklana, ennyi. Képbe meg ne lógjon bele semmi.
  • shatanka
    #25936
    alacsony mountal aimpoint :)
  • lac coo
    #25935
    gondoltam, kinézetre sem nyerte el a bizalmamat ... :)

    De minden más más meg rondán mutat AK-n :) Marad az aimpoint.
  • Punker
    #25934
    hát mert az :D

    Attis beszopta vele.
  • lac coo
    #25933
    Cobra irányzékot nézegetek, de rohadt drága és elég gagyinak is tűnik mindegyik .
  • RoyalPredator
    #25932
    Biztos berezonál a dolog, de a legnagyobb ellenség akkor is a por és homok marad, az irónia kedvéért :D

    Neeemtudom, nekem most van egy RedDot-os ACOG-om, úgy viselkedik, mint egy holosight, mármint célon marad, persze nem annnyira látványosan...
    De most egy AK-ra mit is akarhatnék... :) PSO meg túl nagy...
    Kár, hogy céltávcső házba nem gyártanak reddotot.
  • shatanka
    #25931
    Nem a törmelékzápor az elsősorban durva dolog. A fegyvernek van egy elég jelentős visszarúgása. Ezért halna meg az összes airsoft dot / távcső éles fegyveren.

    Nem kell nagy mechanikát, dea belépő lencsénél egy fillérse plexi jól jönne :)
  • RoyalPredator
    #25930
    PM Ment.
  • makekx
    #25929
    Sziasztok! Tudok esetleg ajánlani olyan valakit aki ért tuningoláshoz.A Cyma M14esemet szeretném tuningoltatni...Előre is kösz
  • RoyalPredator
    #25928
    A logika az, hogy megvegyék, oszt kész. Pl Cybergánynál ez mindennapos program.

    De egyébként gondolkozz - igyad meg a reggeli tejeskávédat -, Egy replika általában gyengébb teljesítményű. Airsoftnál ezt érted. Ott nem fogsz 2-3 Joule energiánál nagyobbal találkozni, még ruszkiknál se.
    Tehát nem kell nagy mechanikai(?) energiát kibírnia egy Airsofthoz készült pl Holosightnak vagy Reddotnak.
    Míg egy éles fegyveren használtnak birnia kell az igazi csatákat, repeszeket, törmeléket, port, stb stb. Azért "enyhén" durvább behatásokat kell kibírnia. Pl törmelékzáport, hogy a szádba rágjam a dolgot... :)
  • n3whous3
    #25927
    Nem értem a logikát, a replikákat valószínűleg airsoftra találták ki, azoknak is jól kéne bírni, aztán ki tudja, hogy mennyire kell törésállónak lennie az eredetinek, hisz ha ott meglövik, akkor már édesmindegy a használónak. És főleg nem fogja az igazit állni.
  • RoyalPredator
    #25926
    Hát tudod hogy mi 700-800-900 eFPéeSsel löjjük egymást direkt szemgödrön! :)

    - Amúgy eredeti darabok valószínüleg 1 darabig repeszállók, de mindenképp nagyobb erőbehatásokat türnek meg, mint a replikák.
  • HöfEE
    #25925
    Régen rossz ha egy nem airsoft célra használatos reddotnak kilövöd egy BB vel a lencséjét.
  • PÜSPÖK
    #25924
    és gondolom ha kitolja 1 bogyesz a lencsét akkor kerül igazán sokba..
  • n3whous3
    #25923
    már mihez képest olcsó? :D
  • lac coo
    #25922
    Ez elég olcsó, olyan 400 angol font körül van ! :)
    Ez persze nem replika .
  • PÜSPÖK
    #25921
    épp hasonlóra gondoltam a p-90-esemre.. mi pézike ez a készülék?
    a vsr-10 az a remington m-700-as replikája.
  • lac coo
    #25920
    Hehe..nem is tudtam, hogy más cég is gyárt hasonlót...:

  • Punker
    #25919
    a JG a TM VSR-ről van mintázva az meg Remington-ról, keresgélj még :D
  • fighter111
    #25918
    Heló!
    Valaki meg tudja mondani, hogy a JG BAR 10 milyen puskáról van mintázva?
    Mert én nem találtam BAR 10-re igazi fegyvert.
    Előre is Kösz!
  • Punker
    #25917
    ja itt finomkodnak :P
  • kvitya
    #25916
    Autentikusan rá kell egy jóízűt csapni a tárra, hogy a helyére ugorjon - nem kell reszelni
  • DannyL
    #25915
    Kalash-nak van egy olyan hülye tulajdonsága, hogy csak a Boyi tárakat akarja megenni.
    A tárakasztó reszelése után azonban mindenevővé válhat.
    MAG-ot ajánlom.
  • lac coo
    #25914
    Az már fél siker! :DDD
  • shatanka
    #25913
    Laccoo: Még ki se próbáltam őket, de belemennek :D

    Praksi: Oksa de akkor hozzunk össze egy iylen 2-3 emebres beszélgetős sörözős bulit :D
  • lac coo
    #25912
    Tárak beváltak?
  • praksi
    #25911
    Nekem a hosszabb változata van, a MAG tárakat nem fogadja, vagy a tárakból, vagy a tárakat rögzítő kis fém nyelvből kell reszelni, de utána tökéletes lesz.

    Az elektronikai kérdéshez: a megadott feszültség értékek ún. névleges értékek, ha ezt nem éri el az akku, akkor mondjuk azt, hogy lemerült. egy jól feltöltött 8.4 V-os NiMH akkut ha megmérsz, jóval 9 V fölötti értéket fogsz kapni. Ennek megfelelően a 7.4 V-os LiPo akksi feszültsége nagyobb lesz mint a névleges értéke, tehát tudod majd használni :-)

    Javaslom a softair.hu fórumoldalt, ott találsz egy "Települések szerint" részt, azon belül van Szeged topic.


    Shatanka: haver, ütközzünk valamikor, visszaadnám a gránátjaid :-)
  • n3whous3
    #25910
    kösz a tippet, gondoltam is, hogy élőben nézném azért meg ezeket, mert nem tudom mennyi a kompatibilitás ezek közt
  • lac coo
    #25909
    Boyi-ba próbáld ki a tárakat mielőtt megveszed, nagyon nem eszik meg mindent, nem úgy mint a Cyma !
  • Jacek
    #25908
    Ez olyan mint amikor elkezdtem lipozni:) meg mi voltunk a hulyek hogy kivettuk a helicopterbol es kiprobaltuk vagy 4 eve:)
  • RoyalPredator
    #25907
    Akkor annyi, na.
  • shatanka
    #25906
    Mivel kétszer említetted a 7,6 Lipo aksit, így gondolom nem csak elírtad.
    1 cella 3,7 V-os, 2 cella 7,4 V-os 3db 11,1 :) stb.
    Tehát lehet mégse értünk annyira hozzá ? :D