29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • shumika
    #26545
    Kinai piacon tesa xD
  • Büdös Bohóc
    #26544
    én 3500-ért voltam bérfegyveresen

    hol veszel te 14-ért AEG-et, vagy 7-ért GBB-t? :DDDDDD
  • TaRka0107
    #26543
    Ezt gondoltam, hogy nem olcsó, mert nézegettem fegyvereket. Tényleg 20Któl kezdődnek, de láttam 150K-ért is rifle-t.
  • RoyalPredator
    #26542
    2 próbajáték árából már vehet egy GBB pisztolyt.
    3-4 árából már egy kínai AEG-t.

    Legegyszerűbb, ha vesz BB-t magának, és vmi ismerőse-barátja ad neki fegyvert, h kipróbálja a dolgokat.

    Alapszintű felszereltség ~55k
    Középszintű ~55-70k
    Felsőkategóriában már ~150k átlag.
    Csúcskategória, profi felszerelés ~200k+

    El kell bizony gondolkodni, hogy mi kell és mi nem, stb.
    Nem egy olcsó sport ezsem, ezt tudjad Tarka.
  • shatanka
    #26541
    ha valaki 1-2 alkalommal kiszeretné próbálni akkor megéri, illetve ajánlatos is, hogy tudja mire költ később az ember később több tíz / száz ezer forintokat...
  • RoyalPredator
    #26540
    Lehet, csak nem éri meg.
  • Bexter
    #26539
    Igen :D
  • TaRka0107
    #26538
    Ajj, de kis flegma valaki:D:D
    Kösz a választ PREDATOR!

    Egyébként ha mennék airsoftozni akkor lehet bérelni fegyvert, ugye?
  • shumika
    #26537
    ?
  • RoyalPredator
    #26536
    Igen, aktívan játszunk. Nem csak fórumokon szájkaratézunk.
    Igen, védőruha nem szokás, mert legdurvább fegyver amivel összefuthatsz, az 2 Joule-nyi teljesítményt tud (azthiszem). Ez paintballnál 8-10.
    Érzed a találatot, van h fáj is, de normális embert "nem ver össze".

    Szemvédelem kötelező. Arc/Fogvédelem opcionális. Kéz és fül+nyak védelem ajánlott, főleg CQB-nál. Térd és könyökvédőt meg húzzon aki állandóan földön szerencsétlenkedik.

    Katonai ruhákat hordunk. Woodland camouflage az alap.

    Ott vagyok középen, piros szalaggal az AK táramon.
  • Büdös Bohóc
    #26535
    hát szerinted mivel szoktunk menni, ha nem ezekkel? ... :D
  • TaRka0107
    #26534
    Egyébként ti szoktatok ezekkel a fegyverekkel menni airsoftozni?
    Azt kipróbálnám. Igaz hogy itt nincs védőruha mint a paintball-nál?
  • lac coo
    #26533
    Ez az ...Nem kevés pénz kell egy rugós snipert összerakni ! :))))

    Persze kinek mi az igénye, szerintem ha semmivel nem jobb mint egy közepes AEG akkor az nem sniper, hiába 600 fps ....
  • TaRka0107
    #26532
    Kösz a választ!
    #26527: 2-3 napot nem akartam ebbe beleölni, de szerintem ezért vannak a fórumok hogy megkérdezzem. (ezért is)
  • RoyalPredator
    #26531
    Igazából erőlködni a felhúzással nagyon nem fílinges.
    Egy sima puskát sokkal sokkal könnyeb csőretölteni, mint egy 150es rugót felhúzni.
  • SG rock
    #26530
    nem feltétlenül!
    láttam már példát pontos, erős, messzire lövő springes puskára.
    de abba sem kevés pénzt öltek bele.
  • lac coo
    #26529
    A nem piacon kapható springes fegyverek nagy része is egyenlő a nullával ! :)))
  • Büdös Bohóc
    #26528
    ja hogy a PIACON
  • shatanka
    #26527
    Büdösbohóc: Az olvasott szöveg értés úgy látom gondot okoz: "A piacon kapható "Spring" kategória az abszolút gagyi. "

    Ráadásul a vsr-t és társait elsősorban nem a "feelinge" miatt gyártják rugósra...


    Tarka: Ha annyi minimális fáradságot ne veszel, hogy 2-3 napig googlezol az airsoftal kapcsolatban akkor, ne haragudj nincs miről beszélnünk. Ha majd lesznek konkrét jól megfogalmazott kérdéseid akkor azokra szivesen válaszolunk.
  • Büdös Bohóc
    #26526
    spring kurvára nem gagyi, csak régi technológia. Távcsövesből még mindig a legfílingesebb, mert minden lövéskor fel kell húzni...
  • RoyalPredator
    #26525
    Normális választ nem ad neked senki? Óóóóóóooo...

    AEG = Automatic Eletric Gun = Elektromos működésű (villanymotor hajt dugattyút, légsűrítés) puskák, mindenféle méretben. Úgy 40-60m közöt
    változik az átlagos hatótáv, mérettől és erőtöl függően. Tuningolni szokás őket.
    AEP = Automatic Eletric Pistol = Elektromos pisztolyok. Ugyan úgy működnek, persze kisebb teljesítményen. Átlag 30m a célozható.

    GBB = Gas Blow Back = Szánhátrasiklásos pisztolyok, vagy adott esetben tömegzár-hátrasiklásos géppisztolyreplikák.
    GNB = Gas Non-blow Back = Fix szános verziók. Felhúzni se lehet (kivételek talán vannak).
    GBBR = Gas Blow Back Rifle = Gázos működésű elvű puska. Épp kezd elterjedni.
    Ezek CO2-es patronnal, vagy GreenGas/RedGas -al tölthető tárakkal üzemelnek.

    A piacon kapható "Spring" kategória az abszolút gagyi. Minden lövés elött fel kell húzni, stb. Egyetlen igazi pozitívumuk, hogy nem hagynak cserben, amíg el nem törnek.

    Airsoft termékek ára 20,000 Forinttól kezdődnek. Ez alatt nem érdemes szerintem venni.

    Ajánlom figyelmedbe:
    http://www.airsoftujonc.hu

    U.i.: Szégyejjétek magatokat fórumlakók!
  • lac coo
    #26524
    Itt van a szösszenet a fegyverről ,hátha valaki okul belőle ! :DDD



    http://vbe.forumx.hu/viewtopic.php?p=826&mforum=vbe#826
  • shumika
    #26523
    Ez nem jött össze.

    Itt van videyó
  • shumika
    #26522
    China made copy. Hozza a KSC minőséget.
  • lac coo
    #26521
    Azmiaz ?
  • shumika
    #26520
    Xin Da Yang-ról mit lehet tudni?
  • lac coo
    #26519
    Jah..és leírom ide magamnak, mielőtt elfelejtem: az RK-01 -es belső csöve gyárilag 270 mm hosszú ! :DDDD
  • lac coo
    #26518
    Ma végre sikerült megküzdenem a Boyi AKSU-val, elég jó szörnyecske lett belőle végül.
    Element kamra nekem nem vált be, se a Guarder nózi ( vagy csak a kettő együtt volt rossz ill. én voltam béna ...)cseréltem egy Cyma kamrára és egy SHS Long AK nózira, most nem szelel sehol .
    110-es rugóval 400-405 FPS, és a brutál SHS nagy nyomatékú motorral 22-23 a rofja !
    (az a motor világbajnok, le a kalappal előtte, ennyi pénzért hihetetlen jó, de még 4-szer ennyiért sem kapni erősebbet ...)

    Szóval most bódógság van :DDD

    Lehet majd megírom a memoáromban, sok kezdő szerelőnek tanulságos lehet, amivel be lehet szopni egy AEG szerelésnél azt én be is szoptam ! :DD
  • lac coo
    #26517
    Elméletileg 50-60 méterre lőnek el a jobb AEG-ek ( elektromos, automata, puska), de a hatásos lőtávot én max 40 méterre tenném, azon túl már mindenki elsétálgat a lövedék elöl ! :)))
  • TaRka0107
    #26516
    :D
    Mennyi a hatótávolságuk ezeknek a fegyvereknek?
  • lac coo
    #26515
    Más kategória , persze... Ez tud nagyon fájni, ha úgy alakul :)
  • TaRka0107
    #26514
    Ne röhögjél, megkérdeztem direkt, mert nem vagyok otthon ezekben a cuccokban.
  • mstummer
    #26513
    Anno Hajmáskéren is így volt (3-4 éve kb). Mármint játék végén volt meleg kaja. Mindez 1000Ft volt ott is.
    Pálinka nemvolt :) De ugyebár tilos is piálni játék előtt/alatt. Utána már más kérdés.
  • Büdös Bohóc
    #26512
    LOOOOOOOOOOOOOOOOOL
  • Punker
    #26511
    más kategória mint a piacos gagyiság.
  • TaRka0107
    #26510
    Sziasztok! Lehet hülye kérdéseket fogok feltenni. Ezek a fegyverek többet érnek a piacon vásárolható 2000ftos fegyvereknél, ugye?:D
    A gázüzemű és az elektromos airsoft fegyverek is olyanok hogy nem kell felhúzni a fegyvert többször, csak egyszer és utána lőhetünk vele addig amíg van a tárban golyó? Ezek a fajta fegyverek nagyokat ütnek, tehát nem érdemes egymást lőni vele?
    Csak mert a piaci 2000ftos fegyverekkel mi lőttük egymást tesómmal, de az nem fájt annyira.:D
  • RoyalPredator
    #26509
    Ha soltra megyek, 1000 Ft fölött már meleg ételt kapok, ill kostolót az amúgy megdöbbentően jó házipálinkákból. :)
    Legtöbbet eddig STALKER I-en fizettem, 3500. Voltak is problémák, de végül egyáltalán nem sajnáltam rá a pénzt. Azért 3 napig buli volt, és tényleg kellett fenttartani is ott dolgokat. Meg Reload kijött árusítani. Legközelebb érdemes több pénzel menni. Főleg, h épp maradt vonatjegyre, és adósa is vagyok egy kedves uriembernek.

    @ Dannyl: *"Mi már csak tudjuk"
  • shumika
    #26508
    BUÉK.

    Vettem ma egy Beretta M92F-t vaterán. Full-fém.
  • DannyL
    #26507
    Te már csak tudod.
  • mstummer
    #26506
    Azért ellent mondanék kicsit mert ez eléggé általánosítás.

    WD játékain én soha nem éreztem hogy a pénzéhség lenne az első.

    A legcsúnyább lehúzás eddig egy komáromi Csillag-erődös játékon volt. Volt képük 1500 Ft-ot elkérni a játékért a szervezőknek, lényegében a semmiért. Azt tudni kell hogy azon a helyen anno 500Ft/fő volt a játék. Ennyit kért az erőd tulajdonosa. Félreértés ne essen, szívesen kiadok 1500-2500 forintot egy olyan játékért ahol kapok valami azért az árért...
    Ja és persze úgy hívtak oda hogy egy csapat-építő tréning lesz és kell pár plusz ember mert kevesen vannak. Volt már ilyenre példa más szervezőkkel, és ott ez úgy nézett ki hogy a magunkfajta segítők/plusz emberek ingyen játszottak és instrukciókat adtak a bérjátékosoknak.
    Itt viszont több volt a plusz játékos mint a bérjátékos.... Mintha nem tudták volna eldönteni hogy mit is akarnak szervezni. Utálom az ilyet. Manapság felénk sajnos van olyan tendencia hogy az alkalmi játékosokat is beszervezik a komolynak szánt játékokra. Nem is beszélve arról hogy elég csúnya összegeket vasalnak be a bérjátékosokon.