29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • lac coo
    #27227
    Engem nem érdekel, hogy geardo-e avagy nem ha az ember keveset lő, annyit lövök amennyit a helyzet megkíván.

    Csak így rácsodálkoztam a 10 000-re, semmi több ! :)
    mostanság amúgy is meghülyültem, jobban élvezem a becserkészést, lopakodást, megkerülést, húsz perc mozdulatlanságot mint a lövöldözést :)))) Volt nem rég olyan játékom ahol egy embert nem szedtem ki, csak sunnyogtam egész játék alatt, de nem sikerült :)
  • mstummer
    #27226
    Nem egyszer volt olyan hogy fél tárral lőttem el egész játék alatt összevissza. Életem egyik legjobb játéka volt.

    Mostanság 500-600at lövök el egy játékon,ha nagyon sok a kontakt.
  • RoyalPredator
    #27225
    Nekem mondod, én 6 db Lowcappal játszok, és csak akkor fogy el, ha támogatóba kell átmennem, hogy egy szektort bebiztosítsunk. :)
    Szerintem 220 db lőszer is elég egy napra, de akkor nagyon precíznek kell lenni, és ugyanennyire fegyelmezettnek is.
  • mstummer
    #27224
    Ez tény :)

    Meg támogató és támogató között is lehetnek óriási különbségek. Ha egy géppuskásnak "csak" annyi a dolga hogy pl egy bázist védjen, akkor lapátolják is neki a BB-t :) Ott közel az utánpótlás.
  • Punker
    #27223
    a 10+ ezres bb mennyiséget nem limites játékra mondtam, a támogató lényege hogy szórjon amikor kell olyankor nincs számolgatás :D
  • mstummer
    #27222
    Én azt hiszem értem mire akar kilyukadni:

    Egy átlag igazi gépkarabély tárban 20-30 lőszer van, összesen 7-8 tár/katona. Átlagosan 220db lőszer emberenként.
    Az átlag midcap 110 db bb-t hordoz. 7-8 tár esetén az kb 800BB/fő.
    Ez kb egy jó arány, mert az airsoft lőtávokon legalább 3-4szer annyi lövedék kell ahhoz hogy olyan találati eredmény legyen ami közelíthet az igaziakéhoz.

    Ha veszünk egy igazi könnyű-géppuskást(M249), az hord magánál 3db 200 lövedékes rakaszt. Összesen legyen 600 lövedék.
    Az általa említett 2x2000db BB-t veszem akkor az arány 6,6 lesz, tehát jóval előnyösebb helyzetben van a támogató mint amennyire reálisan annak kellene lennie. Plusz az sem reális hogy neki elég ha 1szer rakaszt cserél.
  • Punker
    #27221
    na most azért hány ember rohangál támogatóval? és persze igazival nem M4 + motoros tár,


    nekem itthon a legszimpibb verzió a lövészekre BB limit támogatóra nincs megkötés volt, illetve hogy rajonként max egy lehet, de persze annyi se volt.
  • lac coo
    #27220
    Hogy jól átgondolt, szervezett játékon nem merül-e fel, hogy hogy egy ilyen iszonyatos kapacitással rendelkező szörnyeteg nem túl egyenlőtlen-e a sok 110-es midcap-es lövészekkel szemben?
    Ahogy mondtad is, ha rádokádnak sok ezer BB-t sok mindent nem lehet csinálni csak bebújni a föld alá .Vagyis értem én, hogy támogató, de azért napi 10 000 BB az rohadt sok, nagyon aránytalannak érzem .

    Persze csak kíváncsiságból kérdezem ! :)
  • Punker
    #27219
    nem értem a midcap- motoros tár összefüggést.
  • lac coo
    #27218
    Ezt én nagyon jól tudom ! :)Nem is ez volt a kérdés .
  • Punker
    #27217
    nem feltétlenül attól nívós egy játék hogy "MILSIM"
  • lac coo
    #27216
    Ezt értem, de akkor is egyenlőtlennek tartom, hogy egy támogató 2x2000-es motoros tárral, egy halom 110-es midcap-el áll szemben :)
  • shatanka
    #27215
    A milsim szabályzat és a BB limit két különböző dolog.

    A nagyobb játékokon mindig fel van tüntetve az adott játék szabályrendszere. Nincsen nemzetközi szabályzat. Más kérdés, hogy a működő dolgoat átveszik az emberek külföldről.
  • lac coo
    #27214
    800 BB-ről jut eszembe...

    Már múltkor is akartam kérdezni ,de nem mertem, nehogy kötekedésnek vedd, de gondolom a nívósabb nemzetközi játékok mind MILSIM szabályok szerint zajlanak, nyilván vannak apró eltérések országok között, de gondlom a midcap tárak, meg a bizonyos lőszerlimitek nagyjából azonosak. Hogy darálhat el akkor egy támogató 10-20 ezer BB-t?
  • Punker
    #27213
    hiba lett volna, az első próbálkozásnál esélyünk nem volt de 1+ órára megakasztottuk az ellent, második nekifutásnál FoB-unkat támadták de ellen támadással felszámoltuk az ellent aztán a FoB-on újra rendeződtünk (tárazni csak ott lehetett meg a HQ-n az egész napi BB limit 800 volt), aztán mikor harmadszor is neki indultunk jött az infó hogy fontos foglyot kell bekísérni.
  • lac coo
    #27212
    Ki kő kapcsolni a rádiót! ;)
  • shatanka
    #27211
    Nem tudom mi mennyit mentünk, de sokat. Az elején még nem volt tiszta, hogy melyik lesz a HQ egész nap cipeltem a kis 60-70 literes zsákot megpakolva :D
  • Punker
    #27210
    a küldetések prioritása menetközben nagyon gyorsan tud változni :D
  • lac coo
    #27209
    Jah ,vannak olyan játékok ...
  • lac coo
    #27208
    Jah, igen, az szokott úgy lenni ! :)

    Én olyankor megkerülöm az jó istent is úgy próbálom :)
  • RoyalPredator
    #27207
    De, kinézettől is függ (páraknak).
    Engem se engednek sniperkedni AK-74essel, hangtompítóval, egyeslövéssel, Bushnellel, mert az nem sniper, hanem AK. Feketén fehéren leírták. :)
  • Punker
    #27206
    3x indultunk el a pálya másik végére, csak nem sikerült eljutni oda :D
  • lac coo
    #27205
    Ilyenkor magadtól mész, vagy küldenek a pálya egyik végérő la másikra?
  • Punker
    #27204
    összesen 11,7 km lett.

  • Punker
    #27203
    talán holnap,még most értem haza érdről
  • lac coo
    #27202
    A szabályok szerint nem attól mesterlövész puska egy puska mert úgy néz ki, hanem az ereje miatt .( Persze többnyire úgy is néz ki :) )
    Olvasd el a maszt vagy valami hazai szabályzatot .
  • mstummer
    #27201
    Ez az erőtől függ. Ha az FPS limit alatt vagy akkor lőhetsz 20 méteren belül. A gázos pisztolyok nagy része a limit alatt van.
  • fighter111
    #27200
    Heló!
    Valahol azt olvastam, hogy mesterlövész puskával nem szabad 20 méternél közelebbi célra lőni. De akkor a gázos pisztolyokkal miért lehet?
  • lac coo
    #27199
    Punker, mikor lesz ivózsák cikk ? :D
    A zsebben megbízom, az biztos atomerős, örök életű de a bele is olyan jó ? Nem hal be, szakad ki, romlik el a szelep egy év alatt ?

    THX !
  • lac coo
    #27198
    Általában semmi.
    V2 -es boxnak már nem igen tesz jót, hogy minden ellenállás nélkül vágódik a dugattyú a hengerfejnek.Meg lehet semelyiknek sem tesz jót.....Én a megfelelőt hsználom mindig mert semmi értelme a telit a rövid csőhöz .
  • RoyalPredator
    #27197
    Teli hengerrel rövid csőbe kompresszálok, mi lesz? :D
  • Cefre
    #27196
    Köszi . nem értettem h mé van rajta lyuk
  • RoyalPredator
    #27195
    Kamaraerdei Airsoft pályához üzemeltetői elérhetőséget tudtok adni?
  • lac coo
    #27194
    Pantac ide vagy oda, az adminzseben szélesebbre van varrva a két "pánt" mint kéne, be lehet fűzni, de azért számomra most már egyértelmű, hogy a FLYYE jobb . :)
  • lac coo
    #27193
    Hogy stimmeljen a cső űrtartalma a hengerével. Rövid csőhöz lyukas kell, hosszúhoz teli ....(Nagyjából ennyi ...)
  • Cefre
    #27192
    hello miért van a henger oldalán lyuk ? és melyik jobb a lyukas vagy a teli ?
  • lac coo
    #27191
    Megjött az összes Fyye és Pantac zsebem, szerintem egy kicsivel igényesebb a Flyye.De mindkettő "örök élet..."

    Pantactól mondjuk elvártam volna, hogy egy RG zsebre ne OD színű gumit rakjon !
  • lac coo
    #27190
    Na el ne kezdjétek megint! :DDD

  • RoyalPredator
    #27189
    Megintkezdi xD
  • DannyL
    #27188
    Punker, respect!