29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • lac coo
    #27268
    Vegyél egy JG G36-ot, az olcsóbb .
    Bár lehet ez is az, csak átcsomagolva .
    Narancs csővég amerikában kötelező, nálunk nem így kapod a fegyvert .
  • mijki
    #27267
    Most néztem meg róla egy vidit:ezt

    Ugye azt a narancssárga csővéget kilehet cserélni?
  • mijki
    #27266
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a fegyver jó minőségű és megéri megvenni, vagy van jobb gyártótól is hasonló árban?
  • RoyalPredator
    #27265
    ... De még mennyire rühellt a Freedome...
  • lac coo
    #27264
    Tavaly a repülőnapon volt egy álcaruhát készítő cég a Bolyai Makett Klubbal egy standon ...
    Valaki nem tudja a webcímüket véletlenül, elkevertem a névjegykártyát... ?
  • DannyL
    #27263
    Érdekes, hogy úgy érzed meg kell védened. Nem bántotta senki. :)
  • lac coo
    #27262
    Hát én nem értem ... :)))
  • PÜSPÖK
    #27261
    Jómagam ex 249 tulajként 3x-4x kipróbáltam milyen a valós javadalmazással játszani..(3 db 98bb-s vietnam tár)Csúnyán meggondolja az ember mikor-kire-hogyan nyit tüzet.szokni kellett..

    Te is tudod hogy nem a puska tesz sniper-ré.Hanem a szemlélet..Engem is megmosolyogtak 1 hangtompítós ß-val anno...a játék elején..aznap 3 embert küldtem visszaállóra össz -vissz..de nagyon jól éreztem magam.és nekem ez a lényeg..hogy most mivel gorombáskodom az más kérdés..

    Nem győzök feleslegesnek ható szájtépésekbe bocsátkozva győzködni mindenkit hogy Rolyal játékostárs vérgőzös ak-jának már voltam én is álldozata.Sem játékstílusával,sem etikai érzékével nem váltott ki ellenérzést.Mai napig szívesen látott VENDÉG nálunk.Fejre nem lő.Játékszervezői utasításokat betartja annak ellenére is ha ő maga nyíltan más véleményen van.Ha szerepjátékos karaktert kell megszemélyesítenie olyan szinten mélyül bele hogy pl. 1 legutóbbi játék során,ahol lefizették hogy lőjje hátba saját csapattársait, az akció végeztével érezhető közutálattal nyilvánultak meg felé..persze értették neki ez volt a szerepe.A játék folytatásában valószínüleg csinos vérdíjjal indít majd..
  • DannyL
    #27260
    Rám annyira sokkolóan hatott ez a mély és technikailag megcáfolhatatlan összefüggés, hogy már adom is el. ;)
  • RoyalPredator
    #27259
    :DD Ugye hogy überninjagangszter?
  • RoyalPredator
    #27258
    Viper kötés, mint a karkötő.
    Énis szoktam ilyet csomózgatni.
  • Punkerwork
    #27257
    beretta funoknak :D

  • lac coo
    #27256
    Megvan ...
  • lac coo
    #27255
    Ilyen csomó-bigyót ami a cipzáron van tudnék én csinálni ? Van erről valahol valami leírás? :)



  • DannyL
    #27253
    M249 Para-val azért sokkal egyszerűbb mint az RPK-val még akkor is ha ugyan olyan vagy még nehezebb, mert szimplán amiatt hogy rövidebb, egyszerűen kényelmesebb vele. Mk2-re ez már nem igaz.
  • DannyL
    #27252
    És ők nagyon szomorúak emiatt. :)
  • DannyL
    #27251
    Ha elbírod, akkor így van. Ha viszont balfék ropi gyerek vagy, akkor eltöri a gerinced és nincs előnye.
  • DannyL
    #27250
    Nem tudom... Hogy ügyes vagy? :)
  • lac coo
    #27249
    Ezzel ne is foglalkozz, jó magam olyan szinten értetlenül állok az előtt,hogy lépten -nyomon olvasom az ilyen megvető hozzászólásokat, hogy már nem érdekel. Nem is tudom hová tenni .
    Nem autentikus a tár, fegyver: Vér István!
    Hicapod van: Vér István!
    Tingli-tangli zászlórablás, nem MILSIM : Vér István !
    Hétvégente egy szakadt zöld melósruhában játszol: Vér István !
    stb,stb,stb....


    Nagyon megvetem ezeket az embereket!!!
  • lac coo
    #27248
    És mennyi lövésre is jut ez a két perc ? :)
    Ha jól számolom akkor nekem 54 tárat kellett volna felhasználnom, cserélnem ,cipelnem (?) 6000 lövéshez :)

    Nem azon vitatkozom, hogy egy támogatónak az-e dolga, hogy ossza az áldást amennyire csak bírja a vas, de azt senki ne mondja, hogy semmi előnye nincs, Vannak helyzetek mikor nem sokra megy vele, de nekem nincs olyan lehetőségem, hogy úgy daráljak mint ők még ha olyan helyzetben is vagyok.
  • lac coo
    #27247
    Hát , hosszú távon a 249 sem lehet valami kényelmes :)

    Én viszont továbbra is azt mondom ,hogy van előnye a támogatónak a sima karabélyokhoz képest, igaz én csak AK-val próbáltam motoros tárral, de gyakorlatilag ez mindegy, viszont tuti földhöz szegeztem az embert én még sétálhattam is közben míg rálátásom volt a fedezék mögé ...:)
    Aztán eladtam a tárat, nem jött be a locsolgatás.
  • RoyalPredator
    #27246
    Öhm... Hangos kacaj fórumotokon megvolt, de egyenesen tiltottátok, hogy megpróbáljam. Nálatok.
    Máshol elismerés mellett véghezvittem. Következtetés?
  • RoyalPredator
    #27245
    Vannak, akik az FPS-ekre mondják hogy taktikával pótolják.
    Én a lowcap hátrányát pótlom így, de látod ezt leszarják.
    (Egyébként 460 FPS és .28g-s BioBB One, bokron átlövök, szevasz. Ha nem, akkor gránát, vagy ráküldöm a támogatót.)

    Dannyl kivételesen jól beszél. Nem lövök rá semmire, amire nemfeltétlen kell. Ha támadok, azt úgy, hogy lehetőleg 1 lövés 1 halál, precízen kiosztva, vagy duplázva, vagy burst fire. Ahogy fújdogál a szellő.
    Ha meg védekezek, sokszor elég csak egy pontot figyelnem, ahogy a többiek is másik pontot figyelnek, és nincs az az őrült, aki megpróbálna beszaladni. Bent szétdarálnánk egyből.
  • Punker
    #27244
    mocsok hosszú, rohadt kényelmetlen :(
  • lac coo
    #27243
    Ezért jó az RPK ...! ;)
  • lac coo
    #27242
    Őőőő, tessék ? :)
  • mstummer
    #27241
    Ez igaz,de pl az igazinál nem fél kg egy rakasz :) Hosszú távon azt cipelni...Nem lennék támogató :) Sem airsoftos sem igazi :)
  • DannyL
    #27240
    Hogy ne lehetne AK-val mesterlövészkedni. Ha nem zavar a hangos kacaj a hátad mögött, akkor simán lehet a szabályok betartása mellett. :)
  • DannyL
    #27239
    Ja és a lőszerimitációt el is felejtettem. Ahhoz ugye fel kell nyitni a receiver tetejét is. Szóval cirka 2 perc mire újra lőni tudsz, szemben a sima midcap kb 10mp-es cseréjével.
  • DannyL
    #27238
    Ha olyan nagy előny lenne, akkor mindenki azzal rohangálna.
    Azt felejtik csak el sokan, hogy azt a 7 kilót meg is kell mozgatni, célra kell tartani, cipelni egész nap. Miért nem látok minden 2. embernél támogatót vajon? :)
  • DannyL
    #27237
    Viszont az az egy rakasz csere nem annyi ideig tart mint egy M4A1 tárcsere.

    Ád egy nem nagyon van a támogatónál tartalék tár, mert a kapacitása és súlya miatt nem lenne hatékony 2-t cipelni. Fél kiló az fél kiló, hosszú távon számít. Nem beszélve arról hogy nagy dög. Úgyhogy a kiürült rakaszt kell megtölteni.
    Először a motort le kell kapcsolni.
    Utána két ponton kell kioldani: tárfészek és tártartó nyelv.
    Több ideig tart megtölteni is, tekintve hogy egy komplett palackot bele kell borítani.
    A végén pedig ismét két ponton kell rögzíteni, majd motort visszakapcsolni.

    Ez a kikapom-betolomnál jóval több időt igényel, íy mérsékli az általad leírt "előny"-t.
  • DannyL
    #27236
    Az aki megtanult már nem lőni és képes visszavonulni, az már nevezheti magát airsoft játékosnak. Akinek ez a kettő nem megy, az weekend warrior. Ez a két dolog fontosabb mint bármi más.
  • DannyL
    #27235
    Támogatóval kapcsolatban pedig annyit, hogy a 10.000 az egy igen szerény becslés volt Punkertől.

    2010 Szlovéni, Rjavi Ris:
    M249 Para-val támogató szerepkörben voltam a rajomban. Beszorítottak egy hegy lábánál minket, felülről lőttek minket, hullott a BB mint az eső. Sziklák mögött bújkálva lőttek minket, esélytelen volt célzott lövéseket leadni, mert célozni sem volt időd ha kinéztél. Két komplett rakaszt toltam el fél óra alatt csak azért, hogy vissza tudjunk vonulni. Ez barátok között is min. 6.000 BB volt fél óra leforgása alatt. :)
  • DannyL
    #27234
    Pl. nem lő mindenre ami mozog. Sokszor olyan feladata van egy rajnak egy adott játékon vagy szituációban, ami azt kívánja meg, hogy ne lőj rá mindenre ami mozog. Ilyenkor elkerülöd az ellent és a csak a feladat végrehajtására koncetrálsz, illetve az azt akadályozó erőket támadod csak meg. Egy ilyen jellegű játékon simán előfordulhat, hogy 20km-t mászol és egyet sem lősz. Velem is előfordult már ilyen, bár ez már nekem is sok. De van ilyen. :)
  • HöfEE
    #27233
    Nem kötekedésből mondom, csak érdeklődni szeretnék. Én a 3,5 éves airsoft pályafutásom alatt mindig más stílusban játszottam mint itt páran. De képzeljünk el egy szituációt. Egy ellenséges egység (legyen csak 3 fő) védelmi feladatot lát el, mondjuk befészkelte magát egy bokorban. Hogyan tudjátok kiszedni őket ha csak lowcap tárakat használtok? Persze, ha ti is többen vagytok, akkor meg lehet oldani taktikával a helyzetet de tuti mind kiürültök ebben az egy akcióban. Mert lehet jönni realizmussal de van olyan bodzabokor vagy valami erősebb növényzet (pláne nyáron) amire simán rá lehet túrni 100bb-t, úgy hogy abból egy sem fog találni. Namost egy éles fegyverrel kicsit más lenne a találati arány. Egy airsoft fegyver nagyonnagyon messze van teljesítményben egy valódi éles lőfegyvertől, ezért is kellenek a nagyobb kapacitású tárak, vagy több tár. Szóval a kérdésem, az hogy játszol el egy napig 220bb-vel ha a tapasztalataim szerint egyetlenegy ilyen akcióra is kevés lenne a bb, és ez tényleg nem kötekedés, kiváncsi vagyok mindig tanulhat újat az ember.
  • lac coo
    #27232
    De persze jó móka az is, ha valamit utolsó emberig kell védeni .
    Ez a sport ilyen, az a jó játék meg az a jó feladat ,esemény amit magadnak azzá teszel, mindig keresni kell az élvezetet benne, nem siránkozni.
    Minden játékon van egy-két ember aki végig rinyál, rossz fegyver miatt, szórás miatt, meg nem adott találat miatt stb ... De gondolom ilyeneket ti is láttok néha :)
  • lac coo
    #27231
    Hiába védek bármit, ha egyszer kilátástalan :)
    Ha nincs már merre menni az pech :)
    De olyan is volt, hogy kergettek, mondom bevárom őket egy saroknál, legalább párat leszedek, de a nagy izgalomba képtelen voltam berakni kesztyűben a teli tárat az AK-ba mire odaértek :)))) buktam.
  • Punker
    #27230
    vannak helyzetek mikor nem menekülhetsz, stratégiai pontot védesz, vagy nincs már hova menni
  • lac coo
    #27229
    Hát a menekülést is meg kell tanulni :DDD
    Nem sok embert látok futni, inkább leáll értelmetlenül lövöldözni. Rambo-hatás :))))
  • Punker
    #27228
    jó is az, csak nem akkor mikor 100 dühös ember rohan feléd :D