29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • mijki
    #27468
    Püspök, te sznájper vagy?
  • lac coo
    #27467
    25-össel?
  • PÜSPÖK
    #27466
    nekem meg muszáj...nálam 70 méteren meg kell lennie a fekvő alaknak 1 bogyiból..
  • mijki
    #27465
    Akkor benne hagyom az eredetit. DM-nek elég a 370FPS? Vagy mint majd kezdőnek elég, és ha már túl vagyok jó pár játékon, és elég tapasztalt leszek, akkor vegyek bele jobb rugót?
  • lac coo
    #27464
    Hát én már nem méregetem lőlapon centivel, de így szemre semmi különbség nincs közöttük, az viszont igaz, hogy törik ! Falon vagy betonon, emberen nem :)
  • PÜSPÖK
    #27463
    minnél kissebb a rugó annál kevésbé terheled a rendszert,annál kevesebbet költesz javításra..
  • PÜSPÖK
    #27462
    380-390 elegendő lenne.. ahhoz pedig a 110-es rugó is sok..hidd el.. elég..
  • mijki
    #27461
    M14-nél mekkora a maximális rugó erősség? Minél erősebb a rugó, annál több a fegyver FPS-e? Az M14 DRM (DM) fegyver, a MASZ szerint 500FPS-ig fellehetne húzni. De nem akarom, csak kíváncsi vagyok. Mert a SOCOM előnye hogy CQB-n is használható, viszont ott 400FPS felett nem használhatnám. Másodlagos fegyverre meg még egy jó darabig nem lesz pénzem.
  • PÜSPÖK
    #27460
    blastert én már nem vennék..törik,rosszabb a lőkép vele mint az azonos árú és tömegű bb one vagy guarder..
  • PÜSPÖK
    #27459
    akkor én nyertem..170-es rugóval játszom..
  • lac coo
    #27458
    Hát ma kényszerűségből ismét Blastert vettem, és még mindig nagyon jó az a lőszer!
    Azért ne felejtsük el a régebbi nagy BB tesztet, ott messze a legjobb volt, azóta se romlott a minősége ! :)
  • PÜSPÖK
    #27457
    guarder és bbone..a 0,25-ösből..mást nem javaslok..
  • lac coo
    #27456
    Guardert nem mondom biztosra, jó régen rendeltem elég sokat, most fogyott el, nagyon szuper volt, de azóta sok helyen olvasom, hogy az újabb szériákkal valami baj van .szóval passz....
    Speedfire-t nem ismerem. BBone 0,25-öst használtam amíg kapni lehetett , jó volt. Blaster 0,25-ös szintén elég jó, bár hajlamos darabokra törni becsapódáskor .
  • mijki
    #27455
    A Guarder, a Speedfire és a Blaster BB-i jók? Vagy a BBOne a csúcs?
  • lac coo
    #27454
    Az nem a fegyver tipusától függ, hanem a fegyver tulajdonságaitól.
    Általában egy jó minőségű 0.25- ös jó ...
  • mijki
    #27453
    M14-be, mely BB a legjobb? Csak mert van 0.2, 0.23, 0.25, 0.28? Vagy ez gyártó függő?

    Gondolom, ha könnyebb a BB gyorsabb, ha nehezebb akkor lassabb, de pontosabb. Jól gondolom?
  • lac coo
    #27452
    Hát ezért megsértődnék! :)
    Gondoltam mindenki érti a viccet!! :)

    De ha nem, nem ...
  • mijki
    #27451
    De attól nem esik szét?

    Csak mert nem szeretném hogy egyet lőjek, és szétessen. :D
  • Punker
    #27450
    ha idiotizmusért kipontozlak megsértődsz?
  • lac coo
    #27449
    Pontosabb , nem szór annyira .
  • lac coo
    #27448
    Mijki, ne higgy nekik ! Ők is erős rugóval játszanak, csak azért mondják hogy butítsd, hogy a te puskád rosszabb legyen az övékénél ! Minimum rakass bele egy 160 -ast !

  • mijki
    #27447
    Nem úgy értettem. Csak ha kell, akkor komolyan tudok hozzáállni a dolgokhoz.
  • shatanka
    #27446
    Nem is játszottál soha, de te óvatos meg tapasztalt vagy. Áh felejtős... Még fél évig itt fogo nyomni a baromságokat vagy rájössz, hogy pénz és életkor nélkül nem lehet airsofozni.


    A rugócserét sokszor pedig éppen a fegyver butítása miatt javasolják.
  • mijki
    #27445
    Ha csak a feje lóg ki, akkor azt nyugodtan lőhetem?
  • Cefre
    #27444
    mi külömbség van a BB k között ? én a legolcsóbbat szoktam venni mit tud a drágább ?
  • PÜSPÖK
    #27443
    Senki nem olyan óvatos hogy csak testre tudjon lövést leadni..nekem is alap hogy fejre nem lövök...de mit csináljak ha csak az lóg ki meg a puskája?neki nem lessznek illúziói hogy rám ne lőjjön.az én habozásom pedig a kilövésemhez vezet..
  • mijki
    #27442


    De azért vagyok annyira érett, hogy óvatosan, csak testre lőjek. Nem vagyok vérpistike, abból a kórból már kinőttem. Az alap, hogy nem fejre lövök. Mivel, nem akarom bántani a másikat, csak játszunk.
  • DannyL
    #27441
    Meg te se ha utána ő a tiédet.
  • mijki
    #27440
    Bár lehet, tényleg nemkéne egy erősebb rugó, mivel reflex lövésből, véletlenül átoperálom valaki fogsorát, annak nem fog örülni.
  • mijki
    #27439
    Nem, csak nézegettem fórumokat, és ott leírták hogy mi kell az M14 socomba, vagyis mit érdemes megvenni bele, hogy tovább jó legyen.

    Idézem:

    "a cyma socomjai általában mág gyárilag fém csapágyakkal vannak szerelve...

    Csapágyas rugóvezető és alapos átnézés, zsírzás, hézagolás elvileg elég neki...

    Nameg persze egy systema/guarder/CA hopupgumi..."

    "Alapból elvinne egy 120as rugót (sztem stabilan) de mivel kínairól van szó ajánlott minimum egy csapágyazott rugóvezetőt mögé pakolni.
    Biztos ami biztos alapon viszont a következőket érdemes beletenni:
    - 110-es rugó
    - csapágyazott rugóvezető
    - csapágyazott dugattyúfej
    - acél csapágyazás
    kb.12eFt"
  • RoyalPredator
    #27438
    Azért az, hogy életében nem lőtt és játszott még AEG-vel, de már erősebb rugón jár az esze...
  • mijki
    #27437
    Esetleg ez?
  • mijki
    #27436
    Ezt nem tudtam király, akkor lehet megyek diákmunkára.

    @mstummer: Akkor woodland ruha, értem. Valami jó márkájú, nem kínai.(pl.: Propper - amit shatanka írt.)

    ESS szemüveg 16.500ft, megér ennyit, vagy van olcsóbban is?

    Csak mert találtam a Keletifrontban, UVEX Ultrasonic szemüveget, 5300ft-ért. Vagy az airsoftgun-ban, Swissarms szemüveg, 9000ft-ért. Erről a maszkról mi a véleményetek? Vagy inkább ezt érdemes megvenni?
  • SG rock
    #27435
    Ahogy látom, az ACU-t a szabásra írta.
  • SG rock
    #27434
    15év+szülői írásbeli engedély = nyári diákmunka.
  • lac coo
    #27433
    Az erősebb rugót mindjárt kérd ahogy megveszed, boltban belerakják, anélkül neki se kezdj !!!!

  • mstummer
    #27432
    Mármint a Commander maszk, vagy akár a másik. Én az ESS szemüvegekre esküszöm, és hozzájuk külön arcvédőt. Kb dupla ennyi a kombináció,de ezeknél jobb...ha nem akarsz spórolni akkor néz jobban körül.
    Ha a kettő közül kell választani akkor a rácsos, a másikban meghülyülsz.
  • mstummer
    #27431
    Visszaszívva.... de nem tuti hogy az a legjobb megoldás
  • mstummer
    #27430
    Nem kötekedés,de pont a maszk és a szemüveg hiányzik a listádról.

    ACU az felejtős, ha csak nem akarsz nagyon jó célpontot nyújtani a többieknek :)
  • mijki
    #27429
    Most jelenleg 20ezrem van, mire 16 leszek(Szeptember) lesz 70ezrem. Utána havi 10 ezer a zsebpénz. Ha tehetném, nyáron elmennék dolgozni, de nem lehet, mivel nem vagyok 16. Pedig mennyivel könnyebb lenne így. Így nagyjából 30ezer - 40ezer, vagy 20 ezer - 50 ezer arányban tudnám elképzelni a ruha/fegyver arányt. Egy dolog amin biztosan nem fogok spórolni, a maszk.