29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • palinho96
    #29370
    otthon! :D
  • Pistike 007
    #29369
    1. Krylon Khaki, láttál már libát fosni? :)

    2. DMR-ről, SPR-ről hallottál már? :) Lángrejtő is van rajta, mégsem rejteget semmit :) Amúgy meg, a 6x-os nagyítás valóban a Hubble-hoz közelít..
  • STREEX
    #29368
    Ti hova jártok szervízelni? Illetve hol a legolcsóbb a szervíz?
  • alph4
    #29367
    Ez a libafos színt honnan generáltad? :D Nekem nagyon nem jön át, főleg ez a kettős szín, akkor már a testet hagytam volna feketén... Távcső is nagyon jó, ezzel már ellátsz vagy 300+ méterre, csak ellőni nem tudsz :D
  • Mersant
    #29366
    az emberek csaladot alapitottak, epitkeznek, es eltuntek a (jo)palyak. ezek az en tapasztalataim itt a kornyeken.
  • veszelka
    #29365
    srácok, mi történt az airsofttal 2009 óta? akkor tele volt csapatokkal az ország, most meg halott honlapok, mindenütt pangás. rossz időt választottam az újrakezdésre? :)
  • Pistike 007
    #29364
    :)) Köszönöm.
    Jah fújd át vele, de azért ne tocsogjon :P
    Ha így sem jó, keresd azt a részt, ami közvetlenül szorul, aztán marad a belenyúlás.
  • palinho96
    #29363
    van itthon szilikon olaj.. megpróbálom, hátha jó lesz.
    És szép a fegyver kezdeményed! :D
  • Pistike 007
    #29362
    Kép ahogy ígértem, egyenlőre itt tartok :)

  • Pistike 007
    #29361
    Elvileg kézzel -kis ellenállással persze- könnyen mozgathatónak kéne lenni a szánnak. Eddig jó volt, vagy így került hozzád? Ha előtte nem volt gond, próbáld meg a csúszást valamivel könnyebbé tenni. Lehet kapni kifejezetten airsoft fegyverekhez való kenőanyagokat :)
  • palinho96
    #29360
    a dugattyú illetve az ami atárból veszi fel a golyót kicsit szorul a cső részénél...
  • Pistike 007
    #29359
    Nem szorul? Valami apró idegen tárgy nem került a súrlódó felületek közé? Ha szemre semmi, próbáld megolajozni, bár..
  • palinho96
    #29358
    Üdvözletem!
    Volna egy hatalmas gondom az M9-es GBB Fém szánas Berettammal.
    Az a helyzet, hogy nem siklik hátra a szán teljesen, hogy felhúzzza a kakast és így mikor elsütöm utána csak gáz távozik a csövön át. Tudna-e segíteni nekem ennek a probléma megoldásában?
    Előre is köszönöm!
  • lac coo
    #29357
    Azt vedd ami tetszik, mindegyiket észre lehet venni, ha mozog .
  • Pistike 007
    #29356
    Elsősorban a terepről elcsent növénykiegészítéssel használnám. A külföldi fórumokon mindenki azzal jön, hogy de hogy azt nem is használják katonai célra. Pedig USA használja, csak nem rendszeresített, mivel elég speciálisan, csak az adott terepen / növényzeten használható. Azt is mondják, hogy a falevél minta, mivel vadász célra lett tervezve, a mozdulatlan alakot rejti jól (sniper/spotterként ez nem jön rosszul), viszont a mozgó testet nem, de ezzel személy szerint nem értek egyet :)
    Persze, kellemetlen, ha "kinézik" az embert, főleg ha sok a hiper szuper hűen öltözött tag :D
  • simon7108
    #29355
    lemaradt*

    Na meg a MARPAT alapból jó minden dress codes játékra is.Abban szerintem nincs olyan játék ahová ne mehetnél.
  • simon7108
    #29354
    Elég új vagyok még a sportban és nem vagyok szakértő,de én nem nagyon használnák ilyet.
    Főleg,hogy dress codes játékon alapból kilőve.
    Szerintem egy jó MARPAT sokkal jobban is rejt.Nem véletlenül azt használják a tengerészgyalogságnál.
  • Pistike 007
    #29353
    Ezekről a falevélmintás camo mintákról mi a véleményetek? Mossy oak és társai. Külföldi fórumokon nézegettem, aki ilyet használ(na) kap hideget meleget. Oké, hogy elsősorban nem military minta, de például egy sniper-spotter akármi sikeresen használhatja, nem?

    Ti mit gondoltok?

  • simon7108
    #29352
    Az országban lehet valahol venni plate carrierbe platet?
    Mert akárhogy is keresem nem találok...
    Milyen néven kellene keresni?
    Vagy muszáj lesz azokat is külföldről rendelni?
  • Büdös Bohóc
    #29351
    Rohadt telefon t9, na majd gép előtt megismétlem képekkel.
  • Büdös Bohóc
    #29350
    Basszus, lent volt egy szemkiütős kép, hogy mekkora az iron sight a fegyveren, nem látszik rajta, hogy olyan hosszan hátranyúlik, hogy félig se tudom feltolni a scope mountot és máris beleütközik az irányzékba? A mount tetején a sín nem is nyúlik előre olyan nagyon, a probléma az, hogy az úton doggy nyúlik hátra. És a magassága olyan, hogy a mount nem rafekszik, hanem beleütközik.
  • lac coo
    #29349
    Hát ez nem aksu -ra való :)))))
  • Krinyo
    #29348
    Nekem is ilyen van. "Szerencsére" fél centivel arrébb vannak az illesztési pontok.
  • tonyr #29347
    a szerelék rendelése:
  • lac coo
    #29346
    1-est továbbra se értem, én még akkora cuccot nem láttam ami ennyire beleért volna ...
    2-es probléma. kis csavarral nem tudod esetleg állítani a mountod szélességét, hogy rámenjen ?

    Legalább linkeld már be miket vettél !!!!
  • tonyr #29345
    korábban belinkeltem nekem milyen sin-em van ak-mon, nekem az ironsight fölé megy...



    innen rendeltem ingyen posta, 19$, paypal, 2 hét a posta de megérte:
    persze azt nem tudom hogy jo-e a te ak-dra is


  • Büdös Bohóc
    #29344
    Nos a probléma az első képen látható Az AKS 74U-n hosszú az iron sight és ha felrakom a sínt, akkor annyira belóg, hogy még az se járja, hogy ahogy te mondtad levágjam a felesleget, ugyanis a scope mount felső kis sínjéből annyit kéne leszedni, hogy az már belelóg az egész mount testbe.

    Az egyetlen megoldás lenne, ha valahogy leszedném az iron sightot, de az a gond, hogy ezen van az a visszatartó pöcök továbbá egy kis lyukas rész a végén, ami egyáltalán fenntartja az egész felső fém takarót az akksin.




    (a nagyobb gond meg a kettes képen "látszik", sajnos a buzi dboys-os szerelősín nem 20mm, mint az a szabvány szerint és hiába húzom rá a scope mountot erre a kis buzerványra, lehullik...)



    Utóbbi nagyobb gond, az elsőt lehet megoldanám úgy, hogy az iron sightot lefűrészeljük valahogy az elején és rácsusszan a mostani megoldás, de ez?... tesóm részben esztergályos, talán lesz valami ötlete.
  • tonyr #29343
    igen, én is csak példának mondtam, hisz ha én meglátok valakit egy dragunov-val a lávván, egyböl as -ra gondolok de sokan nem, pedig egy igazit ebböl nem lenne könnyü beszerezni szerintem :)

    amugy én is egy elég élethü as tulaj vagyok, fém-fa ak-m elég igazinak fest, csak zörög a sok bb a tárban :D
  • Krinyo
    #29342
    Na mesélj...pokoli történet :D
  • lac coo
    #29341
    Igazából nem is kell ehhez jogszabály ( bár kétlem, hogy ne talákozott volna egy gyakorló airsoftos ezermillió helyen velük ...), normálisan gondolkodó ember nem mutogatja a utcán a fegyverét :)))

    Bár velem is előfordult, hogy otthagytak a pályán és talpig felszerelésben, ak-val a hátamon kellett gyalogolnom, a dunaparton millió ember előtt :))))Mondjuk fostam is, de nem volt mit tenni se telefon se semmi ....
  • Krinyo
    #29340
    Nem védem a buta embereket, de azért egy replikát elég könnyű igazinak nézni.
  • lac coo
    #29339
    Valami képet nyomass már mert nem értem.A mount ér bele a sight-ba? Mekkora mount az ?És milyen sín van a fegyveren? Mert ha ez a fajta akkor a sín részét arrébb lehet fúrni és hátrébb húzni, úgy nem megy annyira előre a ráhelyezett cucc .

  • tonyr #29338
    jogszabály !!!
    rejtve szállitani tár üresen, fegyvertöl külön, akksi külön fegyvertöl, minimum csatlakozok kihuzva...
    eljárás, hát örülhet ha visszakapja, mivel nem az elöirásnak megfelelöen szállitotta igazi fegyverként járnak el ellene :(

    én is elcsomagolva dobozában tár, akksi nélkül viszem, igaz mivel külföldröl vettem, nincs mkh kártyám ebbe beleköthetnek, bár álitolag csak a magyar forgalmazoknak kell ez mivel enélkül nem adhatnák el.. külföldön nincs ilyen, ezért talán ezt elnézik ha kapok ellenörzést...

    figyeljetek oda, nem ugy sétálni hogy válladon a fegyver, mivel emberek beparáznak és hivják rendöröket...

    sok a buta ember, aki még azt is bevenné hogy bb-vel lö az igazi is...
  • Büdös Bohóc
    #29337
    a képen rajta van az iron sight. Ha feltolnám az oldalsó sínre a scope mountot, akkor csak félig tudom, mert fennakad a lenti iron sighton

    ami most külön nekem móka, hogy most vettem észre, hogy bassza meg nem is elég széles a felfogatója a fegyveremnek, ezért nem megy rá a scope mount, így persze nem fogom a red dotot se felszerelni

    király, mert ha ez nem szabványos nem tudom honnan szerzek ilyen mountot, tehát ment 16 ezer forint a levesbe, kurvajó, pont jókor jön az ilyen is amőgy
  • lac coo
    #29336
    Most már nem értem mi lóg bele :)))
  • Büdös Bohóc
    #29335
    ok asszem nem is aktuális, úgy nézem annyira kompatibilis ismét ez a szutyok kínai fos, hogy vagy 3-4 millivel keskenyebb az, amire kéne csavarozni a mountot mint maga a scope mount sín felfogója.... Kidobtam egy kis pénzt az ablakon, fasza
  • Büdös Bohóc
    #29334
    őőő várjál a mountból? Áh, túlzottan belelóg, nem lehetne megoldani. Szerintem a mostani iron sightból kéne levágni, ahogy kidudorodik a képen láthatóan

    na mindegy végiggondolom még azért
  • lac coo
    #29333
    Ha ráfér amit ráakarsz rakni, nem kár érte, feleslegesen hosszú ...
  • Büdös Bohóc
    #29332
    Akkor azt hiszem ez lesz :( Kárt érte mondjuk, de mindegy.
  • lac coo
    #29331
    Le kell vágni a mountból,pontosabban a annak a sín részéből ha lehetséges.Ha nem, akkor bukta .